MENÜ

Picasso

Picasso ile ilgili tüm haberleri, son dakika Picasso haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Picasso haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.544 Picasso haberi bulunmuştur.

Picasso Haberleri

Sanatçıların favori yemekleri

Sanatçıların favori yemekleri

Picasso’nun sardalyeleri ya da Renoir’ın ‘Tekne Gezisinde Öğle Yemeği’. Bu eserlerin ilham kaynağını mutfakta arayın. Sevim Gökyıldız ‘Sanatçı Sofraları’nda sanatçıların favori yemeklerini anlattı.

16.01.2016Hürriyet Pazar
Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik...

Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik...

Sevgili dostlar, bir koca yılı daha devirdik iyi ve kötü günler ile. Hürriyet Seyahat eki yazılarım çok vaktimi aldı ama çok keyifli olduğunu söylemem lazım. Beraber çok şey yaşadık. Büyülü Sicilya’ya yeniden sırılsıklam âşık oldum. Etna’nın tılsımına kapıldım, Iguazu’da ıslandım, Tayland’da fal baktım. Yeri geldi ağladım, yeri geldi güldüm. Şöyle bir bakalım…

1.01.2016Seyahat
Nâzım Hikmetin ilk kez Türkçe basılan o şiiri

Nâzım Hikmet'in ilk kez Türkçe basılan o şiiri

Nâzım Hikmet’in 1951’de yazdığı ancak sonradan kaybolduğu için Türkçesi basılamayan ve kitaplarında bulunmayan “Nâzım’ın Oğlu Memed’in Fransa’ya Mektubudur” adlı şiiri, Rusça ve Fransızcadan çevrilerek Türkçe yayımlandı.

28.12.2015Keyif
Foto Muhabirleri Derneğinden Ara Güler açıklaması

Foto Muhabirleri Derneği'nden 'Ara Güler' açıklaması

TÜRKİYE Foto Muhabirleri Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin fotoğraflarını çeken foto muhabiri Ara Güler’e sosyal medyada gösterilen tepkilere ilişkin açıklama yaptı.

21.12.2015Gündem
Ara Güler kimdir

Ara Güler kimdir?

Ara Güler, Ermeni asıllı Türk fotoğraf muhabiri. Dünyanın en iyi 7 fotoğrafçısından biri olarak kabul edilir. Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını çekmesi üzerine Türkiye gündemine girmiştir. Peki Ara Güler kimdir, başarıları nelerdir?

21.12.2015Gündem
Showry’nin izlenme rekorları kıran akıllara zarar videoları

Showry’nin izlenme rekorları kıran akıllara zarar videoları

Dikkat… Bunları sakın evde yalnız denemeyin! Güney Koreli Showry bazen topluluk içinde yapsak insanlar bize nasıl bakar diye aklımızdan geçirdiğimiz en tuhaf, en deli işi şeyleri pat diye yapıveriyor. Üstelik insanların ona ‘kaçık’ demesi de umurunda değil.

18.12.2015Hayat
Showry’den Picasso olma dersleri

Showry’den Picasso olma dersleri!

Showry, boyalı ellerini üzerindeki beyaz kıyafete sürdü. Daha sonra bir resim tablosuna kıyafetindeki boyaları sürdü.

18.12.2015Eğlence
Ünlü isimler ilham kaynaklarını Elele dergisine açıkladılar

Ünlü isimler ilham kaynaklarını Elele dergisine açıkladılar

Kendi alanlarında büyük başarılara imza atmış altı ünlü isim, hayatlarındaki en güçlü ilham kaynaklarını Elele dergisine açıkladı.

11.12.2015Magazin
Hasankeyf, Avrupanın tehlike altındaki 14 kültür mirası listesinde

Hasankeyf, Avrupa'nın tehlike altındaki 14 kültür mirası listesinde

Lahey/Lüksemburg, 10 Aralık 2015-2016 yılı ‘Büyük Tehlike Altındaki 7 Kültür Varlığı’ programı için kısa listede yer alan 14 anıt eser ve miras alanı, kültürel miras konusunda Avrupa’nın önde gelen kuruluşu Europa Nostra ile Avrupa Yatırım Bankası Enstitüsü tarafından farklı disiplinlerden uzmanların katılımıyla bugün gerçekleştirilen panelde açıklandı.

10.12.2015Dünya
Antalya’nın yeni simgesi

Antalya’nın yeni simgesi

Antalya’nın kent merkezinde yeni bir gökkuşağı var artık. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın eski yönetim binası yıkılıp yerine yeni bir Antalya Kültür Sanat binası yapıldı. Dış cephesiyle dikkat çeken binanın içinde ise dünyaca ünlü İspanyol ressam Picasso ile Ara Güler’in sergisi var.

8.12.2015Keyif
Otomobilde 15 bin liralık yıl sonu indirimleri

Otomobilde 15 bin liralık yıl sonu indirimleri

Büyüyen otomobil ve hafif ticari araç pazarından daha fazla pay almaya çalışan firmalar, yılın son kampanyalarında, faizsiz kredilerin vadesini 4 yıla kadar uzatırken, bazı modellerde 15 bin lirayı bulan indirimleri devreye soktu.

7.12.2015Otomobil
Balık pilavla sarmaş dolaş olunca

Balık pilavla sarmaş dolaş olunca

Doğruyu söylemek gerekirse bugüne kadar suşiyle aram pek iyi değildi. Meğer şimdiye kadar yediklerim ‘plastik suşi’ oldukları için böyleymiş... Tokyo’da iki ustanın elinden yediklerim sayesinde ‘çiğ mutfak’la barıştım.

36 saatte Montreal

36 saatte Montreal

Kış yaklaşıyor. Sıcaklık düştükçe Montreal’in yaşamı zenginleşir. Kentin geniş parkları kayak, paten pistine dönüşür, gündüz karın tadını çıkaran Kanadalılar akşam İskandinav SPA’larında yorgunluk atar, barlarda sıcak sohbetler yapılır. Kentin restoranlarında son yıllarda kayak merkezlerini çağrıştıran kütük ev dekorasyonu yaygınlaşıyor. Kışı canlandıran Igloofest (açıkhava müzik festivali), Montréal en Lumière (yemek ve eğlence şenliği) ile şeker kulübeleri (parklarda akçaağaç şurubu satan kulübeler) ve pek çok eğlence sizi bekliyor. Sıkı giyinmenizi tavsiye ederiz.

4.12.2015Seyahat
Yemeğimdeki en güzel baharat; Barcelona

Yemeğimdeki en güzel baharat; Barcelona

Katalan mutfağının, Akdeniz’le birleşip, deniz ve güneş sosuna bulandığı yer Barcelona… Yemek, içmek eğlenmek ve haz almak üzerine kurulmuş bir dünyaya ziyaretçi olarak gittiğinizde Barcelona size "İyi ki geldin tabağımdaki en güzel baharat sensin" diyor. Okurumuz Oya Mumcuoğlu, Barcelona mutfağını test etti, izlenimlerini yazdı.

26.11.2015Seyahat
Öğrenciler AB ve sanatla buluştu

Öğrenciler AB ve sanatla buluştu

ATSO tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat’ta düzenlenen ’Öğrenciler AB ve Sanatla Buluşuyor’ etkinliğine Antalya’da öğrenim gören lise, ortaokul ve ilkokullardan 350 öğrenci katıldı. Öğrenciler hem AB hakkında eğitim aldı, hem de Pablo Picasso ve Ara Güler sergilerini gezerek atölye çalışmalarına katıldı.

23.11.2015Eğitim
Antalya Kültür Sanat öğretmenlere ücretsiz

Antalya Kültür Sanat öğretmenlere ücretsiz

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) kurduğu ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın çatısı altında hayata geçirilen Antalya Kültür Sanat (AKS), 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde tüm öğretmenlere ücretsiz kapılarını açacak.

20.11.2015Eğitim
Dünyanın en pahalıya satılan ikinci sanat eseri: Uzanmış Kadın

Dünyanın en pahalıya satılan ikinci sanat eseri: Uzanmış Kadın

Amedeo Modigliani’nin 'Uzanmış Nü' adlı tablosu New York’taki Christie’s Müzayede Evi’nde yapılan açık arttırmayla 170.4 milyon dolara alıcı buldu.

10.11.2015Keyif
Cağdaş sanatın 10 yıllık zirvesi

Cağdaş sanatın 10 yıllık zirvesi

Çağdaş sanatın en iyi örneklerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul, 12-15 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 10’uncu yılını kutluyor.

8.11.2015Keyif
Picasso’ya 67 milyon dolar

Picasso’ya 67 milyon dolar

İSPANYOL ressam Pablo Picasso’nun ‘Nightclub Singer (Gece Kulübü Şarkıcısı)’ adlı tablosu, New York’taki açık artırmada 67.4 milyon dolara (194 milyon TL) satıldı.

6.11.2015Dünya
3 milyar dolarlık turizm kaybı

3 milyar dolarlık turizm kaybı

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) konuğu olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ülkedeki imaj kaybından dolayı turizmde düşüş yaşandığını söyledi.

4.11.2015Ekonomi
Her yıl bilimin en eğlenceli araştırmalarına verilen ödüller 25inci yılını kutluyor

Her yıl bilimin en eğlenceli araştırmalarına verilen ödüller 25'inci yılını kutluyor

1990’da bir bilim dergisinin editörü olan Marc Abrahams, bir sürü önemli araştırmayla karşılaşmıştı. Fakat bir o kadar da düpedüz komik araştırma vardı ve bunları yapanların adı duyulmuyordu. “Biz de onları ödüllendirmeye başladık,” diyor Abrahams. İlk Ig Nobel ödülü 1991’in Eylül ayında verildi. O gün bugündür bu ödül, ağaçkakanların neden başının ağrımadığını, insanların suda mı şurupta mı daha hızlı yüzdüğünü (ikisi başa baş) araştıran çalışmalara veriliyor. Ig Nobel ödüllerinin sloganı da bunu doğruluyor: “İnsanı önce güldüren sonra düşündüren araştırmalar.”

17.10.2015Teknoloji
Ünlü erkek dergisi Playboy, artık çıplak kadın yayınlamayacak

Ünlü 'erkek dergisi' Playboy, artık çıplak kadın yayınlamayacak

Kadın vücudu konusunda her geçen gün bir haber daha alıyoruz. Kim Kardashian'ın dev poposu, Instagram'dan bir ara 'çok çıplaksın' diye atılan Rihanna'nın ezberlediğimiz vücut kıvrımları derken, bu kez darbe beklenmedik yerden geldi. Dergicilik tarihinin en ünlü markalarından Playboy, artık çıplak kadın fotoğrafları yayınlamayacağını açıkladı.

13.10.2015Hayat
Picasso tablosu alana karikatür bedava

Picasso tablosu alana karikatür bedava

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun mavi dönemine ait ‘La Gommeuse’ isimli nü tablonun ve tablonun astarına çizilmiş yine Picasso imzalı bir karikatürün 5 Kasım tarihinde New York’taki Sotheby’s Müzayede Evi’nde açık artırmaya çıkartılacağı açıklandı.

12.10.2015Keyif
Philippe Petit: Hayat çok kısa tek çare heyecan

Philippe Petit: Hayat çok kısa tek çare heyecan

Tam 411 metre yükseklikte ipin üzerinde yürüdüğünüzü hayal edin. Ufacık bir titreme bile hayatına mal olacak. Ne düşünürdünüz? Ne yapardınız? Nasıl hazırlanırdınız? 1974’te New York’ta yükselmeye başlayan Dünya Ticaret Merkezi’nin İkiz Kuleleri arasına çelik bir ip çekip yürüyen Fransız ip cambazı Philippe Petit, tarihe yüzyılın en artistik suçunu işleyen adam olarak geçti. Hayatı film oldu, ‘The Walk’ bu hafta gösterime girdi. Petit’le New York’ta konuştuk.

11.10.2015Keyif
Bu sergiyi kaçırmayın

Bu sergiyi kaçırmayın!

İZMİR’deki Folkart Gallery, yeni sezonda kapılarını, dünyanın yaşayan en büyük fotoğrafçılarından biri olarak anılan, belgesel fotoğrafın en önemli temsilcilerinden Sebastiao Salgado’nun ’İşçiler’ (Workers) adlı koleksiyonu ile açtı.

4.10.2015Ege

Yazar Sonuçları

Silikon vadisi ona emanet

ABD’de 1950’li yıllarda kurulan ‘Silikon Vadisi’ ile ortaya çıkan teknoparklar, tüm dünyada üniversite - sanayi işbirliğini sağlama konusundaki en başarılı model olarak kabul ediliyor.

15.01.2016

EXPO 2016 ile ilgili zor sorular

ANTALYA önümüzdeki nisan ayında büyük bir EXPO sınavına hazırlanıyor.

2.01.2016

Bu kitaplar ‘tadından yenmiyor’

Yıllardan beri yemek kitabı biriktiririm.

2.01.2016

2016'da Akrep burcunu neler bekliyor

Akrep burcunda doğanları 2016 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda...

20.12.2015

Balık pilavla sarmaş dolaş olunca

Doğruyu söylemek gerekirse bugüne kadar suşiyle aram pek iyi değildi.

5.12.2015

Arnavutköy’deki o evde, o gece neler oldu

Perşembe akşamı, saat sekiz dolayları...

14.11.2015

Müzmin bir yalnızın evinde, tek başıma

PASSEIG de Gracia ile Provence’in köşesindeki binanın balkonundan Barcelona’yı seyrediyorum.

7.11.2015

Doğruya doğru eğriye eğri

HANİ derler ya, “10 parmağında 10 marifet var”... Bu söz tam da onu anlatıyor.

24.10.2015

Başkentli yanım çok kıskandı...

Yolum Ankara’yla kesişeli 15 yıl oldu. Azda olsa Ankaralı sayacak kadar bu kente ait hissediyorum kendimi.

19.10.2015

Sizi sonbahar depresyonundan koruyacak girdiyseniz çıkmanızı sağlayacak 30 mutlu şey

Yoksa koca yazı yedik mi? Güneş, deniz, şort bitti; önümüz kış, yağmur, doğalgaz, okul mu?

10.10.2015