MENÜ

Online

Online ile ilgili tüm haberleri, son dakika Online haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Online haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.150 Online haberi bulunmuştur.

Online Haberleri

Blues yolculuğu başlıyor

Blues yolculuğu başlıyor

Bu yıl 12'nci kez düzenlenen Efes Pilsen Blues Festivali, bütün olumsuzluklara rağmen yapılıyor. İstanbul'da dün başlayan festival, Adana, Bursa, Ankara ve İzmir'in ardından Moskova ve St Petersburg'a da uğrayacak. Daha önce katılacağı açıklanan Big Bill Morgenfield ve James Armstrong 'savaş nedeniyle' festivale gelemiyor.

15.10.2001Gündem
İnternet siteleri yarıştı

İnternet siteleri yarıştı

Kobiline'ın düzenlediği, ''e-ticarete Yolculuk Web Sitesi Yarışması''nda İpek Çaldemir Doğal Terapiler Merkezi birinci oldu. Yarışmaya 4000'i aşkın Web sayfası katıldı. Kobiline (www.kobiline.com) tarafından 27 Ağustos - 30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen yarışmanın, yapılan jüri değerlendirme toplantısıyla ilk üçe giren siteler belli oldu.

16.10.2001Gündem
Carlsberg Fanatik Lig kızışıyor

Carlsberg Fanatik Lig kızışıyor

Türkiye'nin spor portalı ‘www.fanatik.com.tr’nin Carlsberg ile ortaklaşa hayata geçirdiği Carlsberg-Fanatik Lig'de, 8'nci haftanın birincisi, 68 puanla Karamürsel'den Emrah Yüksel oldu.

17.10.2001Spor
Ankarada gizli istihbarat zirvesi

Ankara'da gizli istihbarat zirvesi

Fransız Televizyonu 3.Kanalı'nda yayınlanan bir programda, Afganistan'daki savaşla ilgili olarak Ankara'da gizli bir istihbarat zirvesi yapıldığı ileri sürüldü. France 3 Televizyonu'nun iddiasına göre 10 Ekim'de yapılan bu zirveye MİT, CIA ve İran istihbaratından üst düzey yetkililer katıldı.

19.10.2001Dünya
Eski hackerdan FBIya eleştiri

Eski hacker'dan FBI'ya eleştiri

İnternet dünyasının en ünlü hacker'ı Kevin Mitnick, 11 Eylül'ün ardından FBI ve polise, terörle mücadele adına "e-mail ve internet hareketlerini izleme" izni verilmesine ilişkin tasarıyı sert bir dille eleştirdi. Hapisten çıktıktan sonra bilgisayarla ilgili herhangi bir iş yapması yasaklanan Mitnick ABC televizyonu için çekilen bir dizide oynuyor.

21.10.2001Gündem
Arenaya güvenlikten tam not

Arena'ya güvenlikten tam not

Arena Bilgisayar A.Ş'nin Online Satış sitesi "www.arena.com.tr" World Wide Web Consortium (W3C) tarafından Türkiye'nin ilk ve tek P3P (Platform for Privacy Preferences Project) uygulanan sitesi olarak tanındı ve dünyanın en son P3P standardını uygulayan 20 Sitesi arasında yeraldı.

16.11.2001Gündem
Hackerların 40 yıllık tarihi

Hacker'ların 40 yıllık tarihi

"Suçum merakımın bir parçası. ...Ben bir hacker'ım. Bize tek tek engel olabilirsiniz ama hepimizi durduramazsınız." Hacker Manifestosu'ndan alınan bu ifadeler, onları çok iyi tanımlıyor. Bilgisayar dünyasının haşarı çocuklarının tarihi 1960'lı yıllara kadar gidiyor. İşte ilk elektronik bilgisayarla birlikte ortaya çıkan hacker'lığın kilometre taşları:

16.11.2001Gündem
Hepsiburada, en iyi e-ticaret sitesi seçildi

Hepsiburada, en iyi e-ticaret sitesi seçildi

Yeni ekonomiye ilişkin haberleri içeren Netekonomist.com'un şu günlerde yaptığı ‘‘Türkiye'nin en iyi e-ticaret sitesi hangisi?’’ konulu ankette Hepsiburada.com. yüzde 40 oranla en önde yer alıyor.

19.11.2001Ekonomi
İnternet usülü boşanma

İnternet usülü boşanma

Kaliforniya'daki bir web sitesi boşanmak isteyen çiftlere hizmet veriyor. ABD'li çiftler avukatın bürosuna ya da mahkemeye ayak basmadan internetten boşanabiliyor.

23.11.2001Gündem
İnternet usülü boşanma

İnternet usülü boşanma

Kaliforniya'daki bir web sitesi boşanmak isteyen çiftlere hizmet veriyor. Çiftler avukatın bürosuna ya da mahkemeye ayak basmadan internetten boşanabiliyor. www.completecase.com adresine giren kullanıcılar, boşanmak için gerekli evrakları davanın durumuna göre yarım saat ya da iki saat içinde doldurarak boşanma başvurularını yapıyor.

23.11.2001Gündem
Site dedektifi araştırıyor

Site dedektifi araştırıyor

Teknoloji ve internet dünyasıyla ilgili gelişmeleri takip ettiğiniz Teknonet sayfalarında artık web siteleri rehberi de yer alacak. "Sanal dedektif", yerli-yabancı hergün sayısız sitenin açıldığı web dünyasında sizin için dolaşacak ve araştıracak. Sizin de bu bölüm için önerebileceğiniz adresler varsa "teknonet@hurriyetim.com.tr"ye yazabilirsiniz. Yeni siteler eklendi !

26.11.2001Gündem
America Onlinenın abone sayısı 32 milyon

America Online'nın abone sayısı 32 milyon

Dünyanın en büyük internet şirketi AOL Time Warner, Pazartesi günü yaptığı açıklamada dünya genelindeki abone sayısının geçen hafta 32 milyonu geçtiğini bildirdi. AOL geçtiğimiz ay yeni sürümü AOL 7.0'yi çıkarmıştı.

27.11.2001Gündem