MENÜ

Açık Öğretim

Açık Öğretim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Açık Öğretim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.156 Açık Öğretim haberi bulunmuştur.

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi, 2009 yılında Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur.

Düz liselerin anadolu meslek lisesi olmasıyla, merkezi sınavda başarı gösteremeyen öğrenciler, meslek veya teknik liseleri seçmediği takdirde düz liseyi açık lise de okuyabileceklerdir ve yaygın tartışmalardan biri olan dershanelerin kapatılması, dershanelerin Açık Lise olmasını gündeme getirmiştir.

Açık Öğretim Lisesi, uzaktan eğitim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten bir kuruluş olarak göreve başlamıştır.

DEVAMI

Açık Öğretim Haberleri

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde (ATA AÖF) öğrenim gören öğrenciler, bahar dönemi vize sınavlarının online şekilde yapılmasının ardından, bu kez de sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Sınavlara katılım sağlayan binlerce öğrenci, sonuç açıklama tarihini sorguluyor. Peki, ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

21.05.2020Gündem
Yeni rektör görevi devraldı

Yeni rektör görevi devraldı

Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul, Alanya Hamdullah Emin Paşa (HEP) Üniversitesi Rektör Vekilliğini Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner’den devralarak göreve başladı.

19.05.2020Eğitim
Türkiye kitap pazarı 2019da yüzde 27 büyüdü

Türkiye kitap pazarı 2019'da yüzde 27 büyüdü

Üretim verilerine göre 2019 yılında 423 milyon 602 bin 825 kitap üretilerek satışa sunulurken, perakende kitap pazarının büyüklüğü yüzde 27,09 artışla 8 milyar 852 milyon lira oldu.

13.05.2020Keyif
Esra Erol kimdir, eşi kim İşte Esra Erol’un eşi ve çocukları hakkında bilgiler

Esra Erol kimdir, eşi kim? İşte Esra Erol’un eşi ve çocukları hakkında bilgiler

Evlilik programlarıyla tanınan Esra Erol, farklı formattaki bir programla ekran macerasını sürdürüyor. Evlilik programı sunmaya Flash Tv 'de 'Desti Izdivaç' adlı programla başlayan Esra Erol, kendi adını taşıyan programda yaşanan olaylarla ve yaptığı yorumlarla gündeme geliyor. Ünlü sunucu sosyal medyayı aktif olarak kullanıyoırPeki, Esra Erol kimdir, eşi kim? İşte Esra Erol’un eşi ve çocukları hakkında bilgiler

12.05.2020Televizyon
Son dakika haberler... Anadolu Üniversitesi Rektörü Çomaklı istifa etti

Son dakika haberler... Anadolu Üniversitesi Rektörü Çomaklı istifa etti

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, ciddi sağlık sorunları olduğunu bildirerek, YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını sunduğunu açıkladı. Rektör Çomaklı, “Benim sağlık sorunum çok ciddi boyutlara ulaştı. YÖK Başkanı ve Cumhurbaşkanı'mızdan affımı isteyerek, istifamı sundum. Benim 3 çocuğum var, bu nedenle sağlığım çok önemli” dedi.

8.05.2020Gündem
AÖL sınavı 2020 ne zaman

AÖL sınavı 2020 ne zaman?

Lise eğitimine açıktan devam eden ve AÖL'de eğitim alan pek çok öğrenci, AÖL 2. dönem sınavları için kaç gün kaldığını araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı Açık Öğretim Lisesi'nde (AÖL) eğitim gören yüz binlerce öğrenci, AÖL 2. dönem sınavları için çalışmalarına devam ederken bir yandan da sınavların tarihlerini sorguluyor. Peki, AÖL sınavı 2020 ne zaman?

7.05.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversiteler 15 Haziranda açılacak mı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler 15 Haziran'da açılacak mı?

Koronavirüs önlemleri kapsamında üniversiteler 23 Mart tarihinden itibaren uzaktan eğitime devam ediyorlar. Üniversiteler açılacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak? soruları araştırılan konular arasında yer alıyor. YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında, "Devletin ilgili kurumları tarafından 1 Haziran 2020'den itibaren 14 gün boyunca salgının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla 15 Haziran'dan sonra üniversitelerimizde normale dönüşün ilk aşaması başlayacaktır." denildi.

5.05.2020Gündem
AÖL sınavı 2020 ne zaman MEB AÖL sınav tarihi açıklandı

AÖL sınavı 2020 ne zaman? MEB AÖL sınav tarihi açıklandı

AÖL sınav tarihi, Mili Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi tarafından belirlenen takvime göre belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştireceği AÖL sınavı için tarih bilgileri, kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılan takvim açıklamaları ile netlik kazandı. Peki, birçok öğrencinin merakla araştırdığı AÖL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.05.2020Eğitim
AÖL sınavları ne zaman

AÖL sınavları ne zaman?

Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2. dönem sınavları Corona virüsüne karşı alınan tedbirler neticesinde ertelenmişti. Binlerce açık lise öğrencisi şimdi sınav tarihini sorguluyor. Peki, AÖL sınavları ne zaman yapılacak? Açıköğretim lisesi sınavları ne zaman?

3.05.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman başlayacak

Üniversiteler ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Okullar ne zaman açılacak' sorusuna yanıt verdi. Bakanı Selçuk, 'Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim için yoğun bir çalışmamız var. Temmuz ve Ağustos için bir planlama yok' ifadelerini kullandı. Bu sözlerin ardından bu kez de üniversitelerin açılma durumu merak konusu oldu. Bu konuda son sözü ise YÖK söyleyecek. Peki, üniversiteler ne zaman başlayacak?

22.04.2020Gündem
AÖL sınavları ne zaman Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman

AÖL sınavları ne zaman? Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı Açık Öğretim Lisesi'nde (AÖL) eğitim gören yüz binlerce öğrenci, AÖL 2. dönem sınavları için çalışmalarına devam ederken bir yandan da sınavların tarihlerini sorguluyor. AÖL 2. dönem sınavları hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler konu hakkında MEB'in açıklama yapıp yapmadığını öğrenmek istiyor. Peki, AÖL sınavları ne zaman? Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman?

22.04.2020Gündem
DGS ne zaman 2020 DGS başvuruları başladı mı İşte güncel DGS takvimi

DGS ne zaman? 2020 DGS başvuruları başladı mı? İşte güncel DGS takvimi

ÖSYM tarafından organize edilecek olan DGS sınavı başvuru ve sınav tarihi adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Özellikle corona virüsü nedeniyle bir çok sınavın tarihinin ileri bir tarihe ertelenmesinin ardından 2020 DGS sınavı tarihiyle ilgili araştırmalar hız kazandı. Peki, DGS ne zaman? 2020 DGS başvuruları başladı mı? İşte, DGS takvimi ve sınav tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

21.04.2020Gündem
Açık öğretim sınavları ertelendi

Açık öğretim sınavları ertelendi

MEB tarafından yapılan açık öğretim okulları sınav tarihleri ertelendi.

21.04.2020Eğitim
AÖL sınavları ne zaman Açık Lise 2. dönem sınavları ne zamana ertelendi İşte güncel takvim

AÖL sınavları ne zaman? Açık Lise 2. dönem sınavları ne zamana ertelendi? İşte güncel takvim

Koronavirüs önlemleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi sınavlarının ertelendiğini açıklamıştı. AÖL sınavlarının ileri bir tarihe alınmasının ardından, Açıköğretim Lisesi öğrencileri söz sonusu sınavın ne zaman düzenleneceğini ve AÖL güncel sınav takvimini araştırmaya başladı. Peki, AÖL sınavları ne zaman? Açık Lise 2. dönem sınavları ne zamana ertelendi? İşte, Açık Öğretim Listesi 2. dönem sınav tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

18.04.2020Eğitim
Üniversitelere yaz okulu olacak mı Üniversiteler ne zaman açılacak

Üniversitelere yaz okulu olacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak?

Eğitimin aksaması üzerine gündeme gelen üniversitelere yaz okulu olacak mı sorusu, son günlerde araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eğitim gördükleri üniversitelerden uzak kalan birçok öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı’nda alınan yaz okulu kararının kendilerini ilgilendirip ilgilendirmediğini merak ediyor. Peki, üniversitelere yaz okulu olacak mı? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

16.04.2020Gündem
Ressam çoban Eserleri doğayı süslüyor

Ressam çoban! Eserleri doğayı süslüyor

Burdur'un Ağlasun ilçesinde, çocukluğunda ailesiyle birlikte çobanlık yaparken doğada kendi ürettiği boyalarla resim çizmeye başlayan Büşra Öğüt (22), resimlerinde yanmış odun parçası, çeşitli renklerde taşlar, testi ile kiremit kırığı ve otlardan elde ettiği çeşitli renklerdeki doğal boya ve objeleri kullanıyor.

15.04.2020Gündem
2020 DGS sınavı ne zaman DGS başvuruları ne zaman başlayacak

2020 DGS sınavı ne zaman? DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 2020 etabı için araştırmalar hız kazandı. Başvuru tarihine odaklanan öğrenciler, konuya dair açıklama olup olmadığını kontrol ediyor. Peki, DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 DGS sınavı ne zaman?

15.04.2020Gündem
AÖL sınavı ne zaman AÖL sınav tarihi 2020

AÖL sınavı ne zaman? AÖL sınav tarihi 2020

Binlerce kişinin eğitimlerini sürdürdüğü Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınavları ile araştırılmaya devam ediliyor. Pek çok vatandaşın merakla araştırdığı AÖL sınav tarihi konusunda açıklama yapan Millî Eğitim Bakanlığı, sınav tarihleri ile ilgili yeni detayları kamuoyu ile paylaştı. Peki, AÖL sınavı ne zaman yapılabilecek? İşte, o konu hakkında vatandaşların merakla araştırdığı bazı bilgiler

13.04.2020Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversitelerde sınavlar nasıl yapılacak

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde sınavlar nasıl yapılacak?

AK Parti, salgın ve afet durumlarında üniversitelerde uzun süre eğitime ara verilmesi durumunda yaz döneminde telafi eğitimi yapılması için kanun teklifi sundu. Bu gelişmenin ardından 2019-2020 eğitim yılı bahar döneminde üniversitelerin açılmayacağı bilgisi kendileri ile paylaşılan öğrenciler, konuya dair bilgi almak için araştırma yapmaya başladı. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

8.04.2020Gündem
DGS başvuruları ne zaman başlayacak 2020 DGS sınavı ne zaman

DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 DGS sınavı ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 2020 etabı için geri sayım başladı. Yılda bir kez düzenlenen ve binlerce adayın katılım sağladığı DGS'nin başvuru tarihinin yanı sıra sınav tarihi de sorgulanan konular arasında. Peki, DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 DGS sınavı ne zaman?

8.04.2020Gündem
Kardeş Payı tekrarları hangi kanalda yayınlanacak Kardeş Payı oyuncuları kimler

Kardeş Payı tekrarları hangi kanalda yayınlanacak? Kardeş Payı oyuncuları kimler?

Yayınlandığı dönemde ilgiyle takip Kardeş Payı dizisi tekrarlarıyla yeniden ekranlara dönüyor. Dizide iki tesisatçı kardeşin dünyayı kurtaracak bir icadın peşinde yaşadıkları birbirinden komik olaylar anlatılıyor. 2014 ve 2015 sezonlarında yayınlanan Kardeş Payı, 30 Nisan 2015 tarihinde 35.bölümü ile ekranlara veda etmişti. Peki, Kardeş Payı tekrarları hangi kanalda yayınlanacak? Kardeş Payı oyuncuları kimler?

3.04.2020Televizyon
Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman MEB AÖL sınavları ne zaman yapılacak

Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman? MEB AÖL sınavları ne zaman yapılacak?

AÖL 2. dönem sınavları için geri sayım sürüyor. Türkiye genelinde binlerce öğrencinin eğitimlerini sürdürebilmek için dışarıdan katılım gösterdiği AÖL sınavları çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, MEB AÖL sınavları ne zaman yapılacak? Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman?

2.04.2020Gündem
Kayıt dondurma nasıl yapılır Azami süre nedir

Kayıt dondurma nasıl yapılır? Azami süre nedir?

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 2019-2020 bahar döneminde sınırlı olmak şartıyla isteyen öğrenciler için kayıt dondurma hakkı getirildi. YÖK'ten kayıt dondurma açıklaması gelmesiyle birlikte kayıt dondurma süreci ve açıklamada bahsi geçen azami süre ile ilgili bilgiler araştırılmaya başlandı. Peki, kayıt dondurma nasıl yapılır? Azami süre nedir?

1.04.2020Gündem
İsteyen üniversiteli kaydını dondurabilecek

İsteyen üniversiteli kaydını dondurabilecek

YÖK tarafından alınan yeni kararla koronavirüs nedeniyle önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören öğrenciler, talep etmeleri halinde 2019-2020 akademik yılı bahar döneminde kayıtlarını dondurabilecek. Kayıt dondurulan süre, azami süreden sayılmayacak. Lisansüstü öğrencilerin tez savunma ve yeterlik sınavları, denetlenebilir ortam ve kayıt altına alınması şartıyla video konferans gibi dijital imkânlarla de yapılabilecek. Ayrıca bu öğrenciler için de erteleme ve kayıt dondurma imkânı olacak.

1.04.2020Eğitim
Son dakika haberler... YÖKten flaş kayıt dondurma açıklaması

Son dakika haberler... YÖK'ten flaş 'kayıt dondurma' açıklaması

Corona Virüsü nedeniyle isteyen üniversite öğrencileri bahar dönemi kayıtlarını dondurabilecek. Dondurulan bu süre, azami süreden sayılmayacak. Tez savunma ve yeterlik sınavları, denetlenebilir ortam ve kayıt altına alınma şartıyla video konferans gibi dijital imkanlarla yapılabilecek.

1.04.2020Gündem
Üniversitelerde uzaktan eğitim teorik derslerin tamamı için zorunlu olmayacak

Üniversitelerde uzaktan eğitim teorik derslerin tamamı için zorunlu olmayacak

YÖK’ten yapılan açıklamada, "Hangi dersleri uzaktan öğretim yöntemleriyle yapacağı, bu zorlu süreçle sınırlı kalmak kaydıyla, üniversitelerimizin yetkili karar organlarınca karara bağlanacak. Teorik derslerin tümünün uzaktan öğretim yöntemiyle verilmesine yönelik herhangi bir karar alınmamış, bu husus üniversitelere bırakıldı” denildi.

27.03.2020Eğitim
YKS’nin tarihi değişti… 25-26 Temmuzda yapılacak

YKS’nin tarihi değişti… 25-26 Temmuz'da yapılacak

YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik. Uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler, yaz aylarında tamamlanacak. Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacak. YKS'nin, 25-26 Temmuz'da yapılmasını karara bağladık. Bu kararı almamızdaki neden, tedbirli olmak ve öğrencilerimizin daha salim ve dingin bir zihinle hazırlanarak bu imtihana girmesidir. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacak. Üniversitelerde uzaktan eğitim öğretimin tüm düzeyleri için geçerli. Lisans, önlisans ve lisans üstü için geçerli. Bu hususta asla ihmalkarlık olmasın istiyoruz" dedi.

26.03.2020Eğitim
DGS ne zaman yapılacak 2020 DGS sınavı ne zaman

DGS ne zaman yapılacak? 2020 DGS sınavı ne zaman?

YÖK Başkanı Yekta Saraç YKS'nin ertelendiğini açıklarken gözler bu kez de önlisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen vatandaşların katılım sağlayacağı DGS'ye çevrildi. DGS'nin 2020 etabı için araştırmalarına hız veren adaylar, DGS'nin ne zaman yapılacağını ve sınav takviminde herhangi bir erteleme olup olmadığını araştırıyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? 2020 DGS sınavı ne zaman?

26.03.2020Gündem
Son dakika haberler... YKS ertelendi mi YÖK Başkanı YKSnin ne zaman yapılacağını açıkladı...

Son dakika haberler... YKS ertelendi mi? YÖK Başkanı YKS'nin ne zaman yapılacağını açıkladı...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 25- 26 Temmuz tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştır. Bu kararı almamızdaki neden tedbirli olmak ve öğrencilerimizin daha salim ve dingin bir zihinle hazırlanarak bu imtihana girmesidir" dedi. Saraç ayrıca üniversitelerle ilgili de önemli bir kararı açıkladı ve "Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretim imkanları ile sürdürmeye karar verdik." dedi.

26.03.2020Gündem
YÖK Başkanı Saraç:  Bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacak

YÖK Başkanı Saraç: Bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacak

YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik." açıklamasını yaptı. Saraç, 2020 YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılacağını duyurdu. "Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek." diyen Saraç, "Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır." ifadelerini kullandı.

26.03.2020Haber
ATA AÖF vize sınavları ne zaman ATA AÖF sınavları ertelendi mi

ATA AÖF vize sınavları ne zaman? ATA AÖF sınavları ertelendi mi?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde (ATA AÖF) öğrenim gören öğrenciler, bahar dönemi vize sınavlarının yapılacağı tarihe odaklandı. Corona virüsü salgınınına karşı alınan tedbirler kapsamında üniversiteler uzaktan eğitime geçmiş, ÖSYM'nin düzenlediği bazı sınavlar ise ertelenmişti. Peki, ATA AÖF vize sınavları ne zaman? ATA AÖF sınavları ertelendi mi?

24.03.2020Gündem
Hangi sınavlar ÖSYM tarafından ertelendi İşte corona virüsü nedeniyle ertelenen tüm sınavlar 2020

Hangi sınavlar ÖSYM tarafından ertelendi? İşte corona virüsü nedeniyle ertelenen tüm sınavlar 2020

Corona virüsü önemleri kapsamında ÖSYM, bu yıl düzenlenecek olan bazı sınavların ileti bir tarihe alındığını açıklamıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bu kapsamda bazı sınavların tarihlerinin güncellendiğini duyurdu. Toplum sağlığını göz önünde bulundurarak yetkililerin verdiği sınav erteleme kararı sonrası, sınavlara hazırlanan çok sayıda aday, 2020 yılında yapılacak olan sınavların güncel tarihini araştırmaya başladı. Peki, hangi sınavlar ÖSYM tarafından ertelendi? Sınavlar ne zaman yapılacak? İşte corona virüsü nedeniyle ertelenen sınavlar ve konuyla ilgili detaylar.

22.03.2020Gündem
Ertelenen 2020 AÖL sınavları ne zaman yapılacak Açık lise sınavları ne zaman

Ertelenen 2020 AÖL sınavları ne zaman yapılacak? Açık lise sınavları ne zaman?

2019-2020 eğitim yılı AÖL 2. dönem sınavları için erteleme haberi geçtiğimiz günlerde gelmişti. 21-22 Mart'ta yapılacak açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı ile birlikte yeni tarihe yönelik araştırmalar hız kazandı. Gözler şimdi açık lise 2. dönem sınavlarının yapılacağı yeni tarihte. Peki, açık lise sınavları ne zaman? AÖL sınavları ne zaman yapılacak?

17.03.2020Gündem
Açık Lise ikinci dönem sınavları ertelendi | MEB AÖL sınavları ne zaman

Açık Lise ikinci dönem sınavları ertelendi | MEB AÖL sınavları ne zaman?

Açık öğretim kurumları sınavları ertelendi. Geçtiğimiz haftalarda 2019-2020 eğitim yılı 2. dönemi için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemi yapan açık lise öğrencileri, erteleme duyurusunun ardından sınav tarihine odaklandı. Peki, AÖL sınavları ne zaman yapılacak? AÖL 2. dönem sınavları ne zamana ertelendi?

14.03.2020Gündem
DGS başvuruları ne zaman alınacak DGS sınavı ne zaman 2020

DGS başvuruları ne zaman alınacak? DGS sınavı ne zaman 2020?

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru tarihlerine yönelik araştırmalar hız kazandı. Mart ayı devam ederken söz konusu sınavın başvurularını kaçırmak isteyemeyen adaylar, sınav hazırlıklarına devam ederken bir yandan da DGS sınavının ne zaman yapılacağını sorguluyor. Peki, DGS başvuruları ne zaman alınacak? DGS sınavı ne zaman 2020? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.03.2020Gündem
AÖF vize sınavları ertelendi mi Açıköğretim Fakültesi sınavları ne zaman yapılacak

AÖF vize sınavları ertelendi mi? Açıköğretim Fakültesi sınavları ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açık Öğretim Kurumları Sınavları için önemli bir açıklamada bulundu. Twittar hesabı üzerinden açıklama yapan Selçuk, ülkemizde alınan corona virüsü önlemleri kapsamında, 21- 22 Mart’ta yapılacak Açık Öğretim Kurumları Sınavları’nın ileri bir tarihe alındığını bildirdi. Bakanın açıklamasının ardından 'AÖF vize sınavları ertelendi mi?' sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Peki, Açıköğretim Fakültesi sınavları ne zaman, sınavlar ertelendi mi?

13.03.2020Gündem
Açık Öğretim Lisesi sınavları ertelendi - AÖL sınavları ne zaman yapılacak Bakan Selçuk açıkladı

Açık Öğretim Lisesi sınavları ertelendi - AÖL sınavları ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, corona virüsü tedbirleri kapsamında Açık Öğretim Kurumları Sınavları’nın ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. 2020 takvimine göre normal zamanda 21- 22 Mart'ta gerçekleşmesi planlanan AÖL sınavlarının ertelenmesinin ardından, 'Açık Lise sınavları iptal mi edildi?' sorusunun yanıtını arayan öğrencilerin gözü ilerleyen dönemde yapılacak olan AÖL sınavlarının tarihine çevrildi. Peki, AÖL sınavları ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

13.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Açıköğretim (AÖF) sınavları hakkında karar açıklandı

Son dakika haberler... Açıköğretim (AÖF) sınavları hakkında karar açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 21-22 Mart'ta yapılacak açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldı.

13.03.2020Gündem
MEB, yurt dışında yapılacak açık öğretim sınavlarını erteledi

MEB, yurt dışında yapılacak açık öğretim sınavlarını erteledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Corona Virüs nedeniyle yurt dışında yapılacak açık öğretim kurumları ikinci dönem sınavlarını erteledi.

11.03.2020Gündem
Açık öğretim lise sınavı ne zaman AÖL sınav takvimi

Açık öğretim lise sınavı ne zaman? AÖL sınav takvimi

Vatandaşlar tarafından açık lise olarak da ifade edilen AÖL'de, 2. dönem sınavlarına heyecanlı bekleyiş devam ediyor. AÖL'ün dönem yayımladığı 2019-2020 iş takviminde 1. dönem sınavlarına ilişkin tüm ayrıntılar belli olmuştu. İlk kayıt ve kayıt yenileme sürecini tamamlayan açık lise öğrencileri şimdi sınavlara odaklandı. Peki, açık lise sınavları ne zaman yapılacak? AÖL 2. dönem sınavları ne zaman?

11.03.2020Gündem
DGS başvuruları ne zaman başlayacak

DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

Her yıl, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından organize edilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS), bu yılda merak edilen konular arasında yer alıyor. DGS için başvuruların ne zaman alınacağının yanı sıra sınav tarihi de araştırılıyor. Peki, 2020 DGS ne zaman yapılacak? DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

10.03.2020Gündem
AÖL 2. dönem sınavları ne zaman AÖL sınav takvimi

AÖL 2. dönem sınavları ne zaman? AÖL sınav takvimi

AÖL'de 2. Dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı, pek çok açık liste öğrencisinin merak ettiği ve araştırdığı konu oldu. Açık öğretim yöntemiyle lise eğitimi almaya devam eden öğrenciler, AÖL sınavlarının MEB tarafından hangi tarih aralığında düzenleneceği öğrenmek istiyor. Peki, AÖL 2. dönem sınavları ne zaman?

9.03.2020Gündem
Triger kayışı davasını, CD aydınlatacak

Triger kayışı davasını, CD aydınlatacak

Konya'da iş yerindeki malzemeyi kırdığı gerekçesiyle çırağı M.A.'yı (16) triger kayışıyla dövdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanmaya başlandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edilen oto tamir ustası Fatih S. (33) ikinci kez hakim karşısına çıktı. M.A.'nın avukatı, içinde sanığın suçunu itiraf ettiğine dair ses kaydı bulunduğunu öne sürdüğü CD’yi mahkemeye delil olarak sundu. Mahkeme de CD'ye bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi.

3.03.2020Haber
AÖL 2. dönem sınavları ne zaman Açık öğretim lise sınavı ne zaman

AÖL 2. dönem sınavları ne zaman? Açık öğretim lise sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı Açık Öğretim Lisesi'nde (AÖL) 2. dönem sınavları için geri sayım başladı. Lise eğitimine açıktan devam eden öğrenciler, söz konusu sınavlara dair tarih ve saat bilgisini araştırıyor. Peki, AÖL 2. dönem sınavları ne zaman? Açık öğretim lise sınavı ne zaman?

3.03.2020Gündem
Çırağını triger kayışı ile dövmüştü İtiraf CDsi çözecek

Çırağını triger kayışı ile dövmüştü! İtiraf CD'si çözecek

Konya'da iş yerindeki malzemeyi kırdığı gerekçesiyle çırağı M.A.'yı (16) triger kayışıyla dövdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanmaya başlandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edilen oto tamir ustası Fatih S. (33) ikinci kez hakim karşısına çıktı. M.A.'nın avukatı, içinde sanığın suçunu itiraf ettiğine dair ses kaydı bulunduğunu öne sürdüğü CD’yi mahkemeye delil olarak sundu. Mahkeme de CD'ye bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi.

3.03.2020Gündem
Açık Öğretim Lisesi sınavları ne zaman AÖL sınav tarihini MEB duyurdu

Açık Öğretim Lisesi sınavları ne zaman? AÖL sınav tarihini MEB duyurdu!

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Kayıt yenileme ve ders seçme işlemlerini geride bırakan öğrenciler, 2. dönem sınavına hazırlıklarına devam ederken açık lise sınav takvimini araştırmaya başladı. Peki, Açık Öğretim Lisesi sınavları ne zaman yapılacak? AÖL 2. dönem sınavları hangi tarihte? İşte, Açık Öğretim Lisesi ikinci dönem sınav tarihleriyle ilgili merak edilen bazı bilgiler.

2.03.2020Gündem
Survivor Yunus Emre Özden kimdir kaç yaşında nereli Survivor 2020 Yunus Emre Özdenin hayatı ve biyografisi

Survivor Yunus Emre Özden kimdir kaç yaşında nereli? Survivor 2020 Yunus Emre Özden'in hayatı ve biyografisi

Survivor 2020 kadrosuna dahil olan isimlerden biri Yunus Emre Özden oldu. Survivor'da Fatma ve Erman'ın diskalifiye olmasının ardından, Survivor kadrosuna katılan Yunus Emre Özden hayatı ve biyografisiyle izleyenler tarafından merak konusu oldu. Yunus Emre Özden kimdir? sorusunun yanıtı internette araştırılıyor. Peki, Survivor Yunus Emre Özden kaç yaşında ve nereli? İşte, Survivor 2020 Yunus Emre Özden'in biyografisi ve hayatıyla ilgili merak edilenler.

2.03.2020Televizyon
DGS 2020 başvuruları ne zaman başlayacak

DGS 2020 başvuruları ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 2020 başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Yılda bir kez düzenlenen sınavın başvurularını kaçırmak istemeyen adaylar, ÖSYM'nin açıkladığı sınav ve başvuru takvimini sorguluyor. Peki, DGS 2020 başvuruları ne zaman başlayacak?

1.03.2020Gündem
DGS başvuruları ne zaman 2020 DGS başvuru tarihi belli oldu mu ÖSYM duyurdu

DGS başvuruları ne zaman? 2020 DGS başvuru tarihi belli oldu mu? ÖSYM duyurdu!

DGS başvuru tarihleri, 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmak isteyen öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenecek olan 2020 DGS sınav ve başvuru tarihleri "osym.gov.tr" internet sitesinden yayımlandı. DGS başvuru işlemleri kurumun internet sitesinden online ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak tamamlanacak. Peki, DGS başvuruları ne zaman? 2020 DGS başvuru tarihi belli oldu mu? İşte, 2020 DGS başvurularıyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

28.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Covid-19 Günlerinde Evden Astronomi

2019'un sonuna doğru ortaya çıkan "yeni koronavirüs" salgını nedeniyle 16 Mart'tan beri Türkiye'de tüm seviyede öğrenciler için öğretim evlerden yürütülüyor. Tüm Türkiye bir açık öğretim fakültesine dönüşmüş durumda. Dünyanın geri kalanı için de durum bundan çok farklı değil.

15.04.2020