MENÜ

Ohal

Ohal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ohal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.023 Ohal haberi bulunmuştur.

Ohal Haberleri

Son dakika... Fransadan OHAL sinyali

Son dakika... Fransa'dan OHAL sinyali

Fransa, "Sarı Yelekliler" tarafından akaryakıta getirilen ek zam protestolarının şiddete dönüşmesi nedeniyle Olağanüstü Hal (OHAL) dahil tüm uygulamaları düşündüklerini açıkladı.

2.12.2018Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan vize serbestisi açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan vize serbestisi açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn ile ortak basın toplantısı düzenledi.

22.11.2018Dünya
83 ülkeye 452 iade dosyası

83 ülkeye 452 iade dosyası

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FETÖ’nün yurtdışı yapılanmasındaki 452 kişi hakkındaki iade dosyalarının, bu kişilerin bulunduğu 83 ülkeye gönderildiğini söyledi.

15.11.2018Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan vize serbestisi açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan vize serbestisi açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Dışişleri Bakanlığı'nın 2019 yılı bütçesinin görüşmelerinde konuştu. Çavuşoğlu, "Vize serbestisi için kalan altı kriter için çalışmalarımızı yeniden başlattık" dedi.

14.11.2018Dünya
OHAL Komisyonu 3 bin başvuruyu kabul etti

OHAL Komisyonu 3 bin başvuruyu kabul etti

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, kanun hükmünde kararnamelerle meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlarına ilişkin 42 bin başvuruyu sonuçlandırdı.

9.11.2018Gündem
Son 24 saatte ne oldu (09.11.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (09.11.2018)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

9.11.2018Haber
OHAL Komisyonundan açıklama

OHAL Komisyonu'ndan açıklama

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bugüne kadar meslekten ihraç edilenler, kapatılan bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin 42 bin başvuruyu sonuçlandırdı.

9.11.2018Gündem
‘Sakıncalı’ hekime işsizlik müebbeti

‘Sakıncalı’ hekime işsizlik müebbeti

TBMM Sağlık Komisyonu’nda görüşmesi süren torba yasa teklifinde en tartışılan madde, kamudan ihraç edilen veya güvenlik soruşturmaları sonucu devlete alınmaları sakıncalı bulunan hekimlere yönelik çalışma sınırlaması oldu. SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde getirilen çalışma yasağına muhalefet partileri tepkili.

3.11.2018Gündem
Milli Savunma Bakanı Akardan tek tip askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar'dan 'tek tip askerlik' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tek tip askerliğe ilişkin 'Bedelli askerlik, dövizli askerlik, klasik askerlik; 2 - 3 aydan beri çalışma yürütülüyor. Henüz sonuçlanmadı, pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2, 3 ay içinde bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor.' dedi.

1.11.2018Gündem
701 sayılı KHK Genel Kurulda kabul edildi

701 sayılı KHK Genel Kurul'da kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda görüşülen 701 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kabul edildi.

31.10.2018Gündem
Bakan Albayrak: Finansal spekülasyonlar duvara tosladı

Bakan Albayrak: Finansal spekülasyonlar duvara tosladı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 2019 yılı bütçesinin yeni sistemin ilk bütçesi olduğunu belirterek, "2018 yılında yaşananları ortaya koyduğu gerçeklikler hasebiyle çok farklı adımların öngörülerek, hesap edilerek hazırlandığı bir bütçedir" dedi. Albayrak, Ağustos ayındaki kur dalgalanmasıyla ilgili ise ekip uyumuyla atılan adımlar sayesinde püskürtüldüğünü, yapılan finansal spekülasyonun duvara tosladığını belirtti.

30.10.2018Ekonomi
Tunustaki intihar bombacısının kimliği belli oldu: Üniversite mezunu işsiz

Tunus'taki intihar bombacısının kimliği belli oldu: Üniversite mezunu işsiz

Tunus'un başkentinde düzenlenen intihar saldırısının ardından savcılık tarafından yapılan açıklamada, failin kendisini 'işsiz mezun' olarak tanımlayan bir kadın olduğu açıklandı.

30.10.2018Dünya
Son dakika... Tunusta patlama

Son dakika... Tunus'ta patlama

Tunus'un başkenti Tunus'ta güçlü bir patlama meydana geldi.

29.10.2018Dünya
İdare mahkemesi: ‘Eyleme katıldı diye bursu kesemezsin’

İdare mahkemesi: ‘Eyleme katıldı diye bursu kesemezsin’

Eskişehir'de, bir kafede meydana gelen taciz olayını protesto eden LGBTİ üyeleri, 7 Kasım 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

17.10.2018Gündem
Mısır OHALi altıncı kez uzattı

Mısır OHAL'i altıncı kez uzattı

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, olağanüstü hal uygulamasının altıncı kez 3 ay daha uzatılmasına karar verdi.

16.10.2018Dünya
Artık günlük değil saatlik... Kimlik bile istemiyorlar

Artık günlük değil saatlik... Kimlik bile istemiyorlar!

Bir dönem günlük kiralık daireler gündemeydi, şimdi ise saatlik kiralamalar. Emlak sitelerinde yüzlerce ilan görmek mümkün. İstanbul’dan Ankara’ya, Diyarbakır’dan Kütahya’ya kadar birçok ilde saatlik kiralama yapılıyor. Birkaç saatlik ev kiralamanın bedeli 40 liradan başlıyor. Bu tip işletmelerde kimlik bildirimi zorunlu olmasına rağmen istemeyenler de var. Sektör temsilcilerine göre de kısa dönem kiralaların sadece yüzde 10’lu yasal mevzuaya uygun.

13.10.2018Ekonomi
Meclis’in anayasası değişti

Meclis’in anayasası değişti

Meclis'in anayasası olarak nitelenen ve yeni sisteme uyumu içeren TBMM İçtüzüğü değişiklik teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda önceki gece kabul edildi. Parlamento, yeni sisteme göre belirlenmiş ilkelerle çalışmaya başlayacak.

10.10.2018Gündem

Son dakika: TBMM'de içtüzük değişiklik teklifi kabul edildi

TBMM İçtüzüğü'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

9.10.2018Gündem
Fransa sınır kontrollerini uzatıyor

Fransa sınır kontrollerini uzatıyor

Fransa’nın, 2015’teki Paris saldırıları sonrası Schengen’i askıya alarak uygulamaya koyduğu sınır kontrollerini 30 Nisan 2019’a kadar uzatacağı belirtildi.

6.10.2018Avrupa
Berlin ziyaretinin ardından

Berlin ziyaretinin ardından

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya ziyareti, zorlu bir ziyaretti. İki ülke arasında uzun süredir buzlu bir hava esiyordu. Soğuma, 2013’te ‘Gezi’ olaylarıyla başladı. 2015 sonbaharında mülteci krizi patlayınca, mülteci akınını durdurmak amacıyla iki ülke arasında yeni bir bahar havası yaşandı. Ancak bu ‘bahar havası’ kısa sürdü. Alman Meclisi, 2 Haziran 2016’da Türkiye’nin tüm protestolarına rağmen 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak niteleyen tasarıyı kabul etti. Gerisi çorap söküğü gibi geldi.

6.10.2018Avrupa
OHAL Komisyonu, 36 bin başvuruyu karara bağladı

OHAL Komisyonu, 36 bin başvuruyu karara bağladı

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin 36 bin başvuruyu sonuçlandırdı. Komisyon, 2 bin 300 başvuruyu kabul ederken, bu kararlarla meslekten ihraç edilenlerin iadesine, kapatılan bazı kurum ve kuruluşların açılmasına hükmetti. 

5.10.2018Gündem
İçtüzük teklifi TBMMye sunuldu

İçtüzük teklifi TBMM'ye sunuldu

 AK Parti İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Anayasa'da yapılan değişikliklere uyum sağlamak amacı taşıyan TBMM İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığına sundu.

1.10.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Almanya mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Almanya'ya gerçekleştirdiğimiz devlet ziyaretinin her açıdan kadim Türk-Alman dostluğunu daha da perçinleyeceğine inanıyorum." değerlendirmesini yaptı.

30.09.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan- Merkel görüşmesi sonrası ilk açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan- Merkel görüşmesi sonrası ilk açıklamalar

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier tarafından resmi törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Can Dündar ile ilgili sorulara, "Can Dündar’ın bir ajan olduğunu, devletin sırlarını ifşa etme durumunda olan bir kişi olduğunu ve bunun 5 yıl 10 aya mahkum edildiğini biliyorsunuzdur. 5 yıl 10 aya mahkum olan bir kişi, kaçarak Almanya’ya gelmiştir. Hiçbir ülkede devletlerin sırları ifşa edilmez, suç teşkil eder. Bir diğer konu biz Almanya ile suçluların iadesi anlaşması yapmış bir ülkeyiz. Bizim böyle bir suçluyu iadesini istemek en doğal hakkımızdır." ifadelerini kullandı.

28.09.2018Dünya
Avukatı itirafçı oldu

Avukatı itirafçı oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukatlık yapılanmasına ilişkin soruşturmada tutuklanan, Hrant Dink cinayeti davasının sanığı Erhan Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu, "silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklu yargılandığı davada, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma ihtimali ve tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliye edildi.

12.09.2018Gündem
Morbeyini çökertti işine dönemedi

Morbeyin'i çökertti işine dönemedi

İki kardeşinin TSK’dan ihraç edilmesi sonrasında ByLock’ta ‘Morbeyin’ in ortaya çıkarılmasına önayak olan, ancak kendisi de kamudan çıkarılan Levent Mazılıgüney, şimdi avukatlık mesleğine kabul edilmeyi bekliyor.

10.09.2018Gündem
AK Parti’nin TBMM içtüzük önerisi: Yılda 3 kez serbest tartışma

AK Parti’nin TBMM içtüzük önerisi: Yılda 3 kez serbest tartışma

TBMM İçtüzüğü’nü yeni yasama yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne uyarlamak isteyen AK Parti, değişiklik taslağını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sundu. Taslakta, her yasama yılında üç kez ‘serbest tartışma’ oturumu yapılması, tekliflerin Meclis’e verildiği anda Cumhurbaşkanlığı’na da gönderilmesi öngörülüyor.

6.09.2018Gündem
OHAL Komisyonuna iki yeni isim

OHAL Komisyonu'na iki yeni isim

Daha önce başka görevlere atanmaları nedeniyle OHAL Komisyonundan ayrılan iki üyenin yerine Cumhuriyet Savcısı Osman Çal ile Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar görevlendirildi.

5.09.2018Gündem
OHAL Komisyonuna başvurularda son gün

OHAL Komisyonu'na başvurularda son gün

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu'na başvurular bugün sona eriyor.

5.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Son tutuklama dalgası bana ne düşündürdü?

Çocukluğumdan ilk gençlik yıllarıma doğru adım atarken Türkiye’deki olayları anlama, anlamlandırma çabamın başlamasıyla birlikte beni en çok etkileyen hadiselerden biri, ülkenin aydınlarının yaşadıkları sıkıntılar oldu.

20.11.2018