MENÜ

Ödemin Nedenleri

Ödemin Nedenleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ödemin Nedenleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13 Ödemin Nedenleri haberi bulunmuştur.

Ödemin Nedenleri Haberleri

Ayakkabılarınız ve Yüzüğünüz Dar Geliyorsa Dikkat

Ayakkabılarınız ve Yüzüğünüz Dar Geliyorsa Dikkat!

Kilo aldığınızı düşünüyorsunuz, yüzüğünüz parmağınızı sıkıyor, ayakkabınız artık küçük geliyor, ellerinizde, ayak bileklerinizde ve bacaklarınızda şişlikler meydana geliyor… Bu yaşadığınız sorunlar her zaman kilo artışının değil vücudunuzda biriken ödemin habercisi olabilir. İç hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Görkem Sucu, ödemin nedenleri ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi verdi.

Ödem nedir Ödem neden olur

Ödem nedir? Ödem neden olur?

Ödem nedir ve neden olur sorusu birçok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Vücuttaki dokularda biriken sıvıyla birlikte oluşan şişlik vücudumuzda ödem yaratır. Peki, ödem neden olur?

3.07.2018Sağlık
Hamilelikte Ayaklar Neden Şişer

Hamilelikte Ayaklar Neden Şişer?

Şişlik veya ödem, vücut dokularında toplanan sıvı fazlalığıdır. Gebelik boyunca ayak ve ayak bileklerindeki bu şişlikler bir dereceye kadar normal kabul edilebilir. Çünkü bu dönemde vücut sıvıyı tutar ve tutulan fazla sıvı dokularda birikir. Peki hamilelik sırasında ödemi artıran nedir? Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, ödemin oluşma nedenleri ve başa çıkma yolları hakkında bilgiler verdi.

Selülitten kurtaran besinler

Selülitten kurtaran besinler

Medical Park İzmir Hastanesi Diyetisyeni Fatma Baysal kadınların yüzde 90’ ında selülit oluşumu gözlendiğini belirterek, bunu engellemek için beslenme önerilerinde bulundu.

11.06.2014Sağlık
En çok kadınları tehdit ediyor

En çok kadınları tehdit ediyor

Acıbadem Maslak Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Reyhan Çeliker, tıpta “omuz pediartriti” olarak adlandırılan “omuz donması” hastalığının en çok kadınlarda görüldüğünü bildirdi.

28.05.2012Sağlık
Ödemin sebebi bunlar olabilir

Ödemin sebebi bunlar olabilir

Yaz aylarına günler kala sıkça yaşanan bu şikayetler vücudunuzda ödem yani şişlik olduğu anlamına geliyor.

20.05.2012Sağlık
Bahar aylarında vücudunuzda ödem oluşuyorsa

Bahar aylarında vücudunuzda ödem oluşuyorsa

Bahar aylarında sık görülen hava değişimleri ile birlikte vücutta su ve tuz tutulumu yani ödem oluşumu artar. Kimileri bu durumu "kilo aldım", "elim, ayağım şişiyor" gibi yorumlarla geçiştirirken bazen de bu durum hastalık habercisi olabilir.

Yazar Sonuçları

Patron genler mi biz miyiz

Yaşam kalitemizin belirlenmesinde “hasta mı, sağlıklı mı” kalacağımızda genlerimiz tek belirleyici değil. Özellikle kronik hastalıklarda genlerden çok çevresel etkenler ve hayat tarzımız etkili oluyor. Bu diyabet için de, kanser için de, obezite için de değişmez bir kuraldır.

25.12.2015

Ayaklarım neden şişiyor?

Özellikle yaz aylarında, sıcaklığın da yükselmesiyle birlikte sık duyduğumuz yakınmalardan biri de ayaklardaki şişmeleri oluyor. Erkeklerden çok kadınları, gençlerden çok yaşlıları rahatsız eden bu sorun herkeste ve her yaşta görülebiliyor.

5.08.2015

Varis ve lenf ödem sorunu çözülür mü

Ayak toplardamarlarının genişlemesi tıpta varis olarak adlandırılır.

12.10.2009

Artık vakumla inceliyoruz

Artık incelmenin mevsimi kalmadı; bunun için kimse yazı beklemiyor.

30.12.2007

Hamilelik kiloları zor veriliyor

Hamilelik döneminde alınan kilolardan kurtulmak her zaman kolay olmuyor. Uzmanlar, hamilelikte kazanılan kiloların doğum sonrasında makul bir süre içinde mutlaka verilmesi gerektiğini söylüyor.

5.12.2007