MENÜ

Mustafa Yağcı

Mustafa Yağcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mustafa Yağcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 689 Mustafa Yağcı haberi bulunmuştur.

Mustafa Yağcı Haberleri

Polis memuru 2 kişiyi öldürdü

Polis memuru 2 kişiyi öldürdü

Rize'nin Pazar İlçesi'nde bir polis memuru iki kişiyi tabancayla vurarak öldürdü.

11.11.2003Gündem
Editör

Editör

28.08.2004Kelebek
Editör

Editör

29.08.2004Spor
Bir Kitap

Bir Kitap

6.05.2005Spor
Gençlik Meclisi’nde türban gerginliği

Gençlik Meclisi’nde türban gerginliği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Meclisi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, İBB Meclis Salonu’nda yaptığı ilk toplantıda türban gerginliği yaşandı.

19.05.2005Gündem
THY’den direnişe ‘hak edilmemiş lokma’ uyarısı

THY’den direnişe ‘hak edilmemiş lokma’ uyarısı

Türk Hava Yolları’nda (THY) toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin bir sonuca bağlanmaması nedeniyle personelin işi yavaşlatması ve fazla mesai yapmaması uçuşları aksattı. Yaşanan aksaklıklar nedeniyle harekete geçen THY, Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin imzası taşıyan bir bildiriyi elektronik posta yoluyla çalışanlarına göndererek uyarıda bulundu.

23.06.2005Ekonomi
Editör

Editör

28.10.2005Spor
Editör

Editör

10.02.2006Spor
Editör

Editör

21.07.2006Spor
Beyoğlu artık onsuz

Beyoğlu artık onsuz

Rengârenk şapkası, pala bıyığı ve üzerindeki sayısız madalyasıyla tanınan Beyoğlu'nun renkli ismi Mustafa Yağcı öldü.

20.05.2008Gündem
THY’de grev kararı turizmcileri korkuttu

THY’de grev kararı turizmcileri korkuttu

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası’nın (Hava-İş), Türk Havayolları’nda grev kararı alması turizmcileri korkuttu.

24.05.2010Ekonomi
İlk kez bana öldürüldüğünü telaffuz etti

'İlk kez bana öldürüldüğünü telaffuz etti'

İstanbul'da, 1992 ve 1994 yıllarında, polis tarafından kaçırıldıkları ve bir daha kendilerinden haber alınamadığı iddia edilen Ayhan ve Ali Efeoğlu kardeşlerin ailesinin avukatı Mustafa Yağcı, “Ayhan'ın ölüm emrinin kimlerden alındığı, Ayhan Çarkın'ın ifadesinde bir paragraf halinde vardı. Şimdi bu isimleri açıklamam uygun değil” dedi.

23.12.2011Gündem
Tekrar hapse döndü

Tekrar hapse döndü

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin soruşturması kapsamında, tutuklu bulunduğu cezaevinden yer gösterme işlemi için çıkarılan Ayhan Çarkın, tekrar cezaevine getirildi.

23.12.2011Gündem
44 yıl sonra buluştular

44 yıl sonra buluştular

SÖKE Lisesi’nin 1967-1968 dönemindeki ilk mezunları yıllar sonra bir araya geldi.

19.04.2012Ege
THY 150 çalışanını anında kapı önüne koydu, 104 sefer iptal edildi

THY 150 çalışanını anında kapı önüne koydu, 104 sefer iptal edildi

Havacılık iş koluna grev yasağı getiren kanun teklifinin bugün TBMM’nin gündemine geleceği haberi üzerine Türk Hava Yolları’nda görevli kabin memurları eylem yaptı. THY eyleme katılan pesonelden 150'sinin görevine telefonla son verirken, gün içinde yapılması gereken 149 sefer iptal edildi. 100'e yakın sefer de gecikmeli olarak yapıldı.THY çalışanları eylemlerini 00.00'da sona erdirdi.

29.05.2012Ekonomi
Hem işten çıkardılar hem de uçuruyorlar

"Hem işten çıkardılar hem de uçuruyorlar"

hurriyet.com.tr/EKONOMİ-DHA Havacılık sektörüne grev yasağı gelmesinin ardından Hava İş Sendikası, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yasayı veto etmesine yönelik kampanya başlatıyor. Sendika ayrıca THY'nin mesajla işten çıkardığı personeli uçurmaya devam ettiğini iddia etti. Çıkarılan personel sayısının 300'e ulaştığı iddia ediliyor.

31.05.2012Ekonomi
Az önce haber aldık, THYde yeni işten çıkarmalar başladı

"Az önce haber aldık, THY'de yeni işten çıkarmalar başladı"

Havacılık sektörüne grev yasağı gelmesi ile ilgili yapılan işten çıkarmalar devam ediyor. THY Teknik A.Ş'de eyleme destek verenlerden 45 kişinin işten çıkartıldığı bildirildi. Böylece işten çıkarılanların toplam sayısı 305 kişiye ulaştı.Ayrıca THY, yaşanan olaylar nedeniyle 2 milyon dolarlık zarar meydana geldiğini açıkladı.

31.05.2012Ekonomi
Eylemde 2 milyon dolarlık zarar ve 305 personel işinden oldu

Eylemde 2 milyon dolarlık zarar ve 305 personel işinden oldu

Türk Hava Yolları (THY) Hava İş Sendikası’nın eylem çağrısı nedeniyle 223 uçuşun iptal edildiğini, yaklaşık 2 milyon dolarlık maddi zarar oluştuğunu ve toplam 305 THY personelinin işten çıkarıldığını açıkladı.

31.05.2012Ekonomi
Hava-İş: İşe geri alım bir lütuf değil, erdem

Hava-İş: "İşe geri alım bir lütuf değil, erdem"

THY yönetiminin greve katıldığı gerekçesiyle işten çıkardığı 305 personeli tekrar işe alabileceğine yönelik açıklamasına Hava-İş'ten yanıt geldi. hurriyet.com.tr'ye konuşan sendika yetkilileri, işe alımların bir lütuf değil, erdem olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.

7.06.2012Ekonomi
THY son kararını verdi...

THY son kararını verdi...

Türk Hava Yolları 'iş yavaşlatma' nedeniyle iş akdine son verdiği 305 çalışanıyla ilgili son kararını vererek, geri alınma talebini kabul etmedi. Bu kararla birlikte, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'nun dün verdiği olumlu mesajlarla yumuşayan hava da 28 saat gibi kısa sürede yeniden sertleşti.

7.06.2012Ekonomi
THY ‘Bakan talimatı’ ile gerildi, atılanların işe iadesi dondu

THY ‘Bakan talimatı’ ile gerildi, atılanların işe iadesi dondu

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, “Haksız yere iş akdi feshi söz konusu ise talimatsa talimat olarak geri alın” dediklerini söylerken, THY, “İşe geri alma talebinin kabul edilmemesine karar verildi” diye açıklama yaptı.

7.06.2012Ekonomi
THYde sürpriz istifa

THY'de sürpriz istifa

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Türk Hava Yolları Denetim Kurulu Üyeliği’nden istifa etti.

8.06.2012Ekonomi
Dönüş uçağına bile almadılar

"Dönüş uçağına bile almadılar"

Türk Hava Yolları'nda iş yavaşlatma eylemine katılmaları nedeniyle işten çıkartılan personelle ilgili ilginç iddialar geliyor. THY'nin yurtdışında iken SMS yoluyla iş aktini feshettiği personeli dönüşte uçağa almadığı ve kendi imkanları ile dönmelerini istediği iddia ediliyor.

10.06.2012Ekonomi
Yasal eylemde görüntü delil olamaz

'Yasal eylemde görüntü delil olamaz'

Hava iş kolunda grev yasağının getirilmesini protesto etmek amacı ile eylem yapan 305 THY personelinin işten çıkarılmalarının yankısı sürüyor. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, işten çıkardıkları personelin eyleme ilişkin görüntülerinin ellerinde olduğunu öne sürdü. Hukukçular eylem görüntülerinin delil olamayacağını, işten çıkarmanın bir tür cezalandırma olduğuna dikkat çekiyor.

18.06.2012Ekonomi
BDPli Akın Birdala kafa atan sanığa 2 yıl 6 ay hapis

BDP'li Akın Birdal'a kafa atan sanığa 2 yıl 6 ay hapis

BURSA’da 2010 yılının Eylül ayında düzenlenen mitingde BDP Milletvekili Akın Birdal’a kürsüde konuşma yaptığı sırada kafa atan 29 yaşındaki Bilgehan Şimşek, yargılandığı mahkemece 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

13.01.2013Gündem
THYde büyük grev kararı

THY'de büyük grev kararı

Hava-İş Sendikası, bir süreden beri Türk Havayolları (THY) ile yürüttüğü toplu sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlandığını duyurdu. Sendika, yarından itibaren grev kararınını ilan ediyor. Grevle ilgili hükümet kanadından ilk konuşan ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek oldu. Şimşek, uçuşların aksamasını kabul edemeyeceklerini ve ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.

9.04.2013Ekonomi
Patronlara havada grev uyarısı

Patronlara havada grev uyarısı

HAVA-İŞ Sendikası, THY’de grev aşamasına gelen toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin TÜSİAD, MÜSİAD, TUSKON, TİSK, TURSAB, TESK ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİB) başkanlarına mektup gönderdi.

21.04.2013Ekonomi
THYDE GREV

THY'DE GREV

THY yönetimi ile aralarındaki temel uyuşmazlık konusunun, işten çıkarılan 305 işçinin işe iade edilmesi olduğunu söyleyen Hava İş Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Yağcı, “Saat 03.00 itibariyle grev kararımızı uygulamaya koyuyoruz. Yasal bir hakkın kullanımı olan grevimize, THY çalışanı üyelerimizin gerekli desteği vereceğine inanıyoruz” dedi.

14.05.2013Haber
THYde 22 yıl sonra ilk grev

THY'de 22 yıl sonra ilk grev

THYTHY'de 22 yıl sonra alınan grevi krarına katılım düşük oldu. Seferlerde herhangi bir aksama yaşanmazken, sendika tarafı idari personelin ve eğitimdekilerin uçurulduğunu iddia etti. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ise sendikanın aldığı grev kararının kağıt üzerinde kaldığını ifade ederek, bir an önce uzlaşma olması çağrısında bulundu.

15.05.2013Ekonomi
THYde grev günü

THY'de grev günü

22 yıl sonra ilk grevin yaşanacağı THY’de greve katılım düşük oldu. Grevin başladığı gece saat 03.00'dan bu yana seferlerde herhangi bir aksama yaşanmadı.

15.05.2013Ekonomi
Mahkemeden THYyi şoke eden karar

Mahkemeden THY'yi şoke eden karar

Türk Havayolları, Hava İş Sendikası’nın bir süre önce başlattığı grevi mahkemeye taşıdı. Karar bugün çıktı. İstanbul İş Mahkemesi, THY’nin başvurusunu reddetti.

20.06.2013Ekonomi
Bayram öncesi THY için flaş karar

Bayram öncesi THY için flaş karar

Ramazan Bayramı öncesi Yargıtay’dan Türk Hava Yolları’nı (THY) rahatlatan bir karar çıktı. Daha önce, İstanbul İş Mahkemesi’nin aldığı, ‘geçici alınan işçiler geri gönderilsin’ yönündeki karar Yargıtay’da bozuldu. Karar sonrası THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, eylemdeki sendika üyelerine 'dönün’ çağrısı yaptı. Sendika tarafı ise bu çağrıyı ‘grev kırıcılığı’ olarak yorumluyor.

2.08.2013Ekonomi
Erbaa’da İftar çadırından polislere yemek verilmedi iddiası

Erbaa’da "İftar çadırından polislere yemek verilmedi" iddiası

TOKAT’ın Erbaa ilçesinde belediyenin kurduğu iftar çadırında Ramazan’ın ilk günü polislere yemek verilmediği iddia edildi. Erbaa Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Yıldırım, "Hazırlanan yemek 300 kişilik. Polis 25 kişilik yemek istemiş. Biz de çok olduğu için vermedik" dedi.

7.07.2014Gündem
Şimdi kamp zamanı

Şimdi kamp zamanı

Karneler bu hafta cuma günü alınıyor. Öğrenciler üç aylık yaz tatiline giriyor. Bu süre içinde hem eğlenip hem öğrenmek isteyenlerin gözü kamplarda. Bilimden dil öğrenmeye, sanattan spor aktivitelerine kadar birçok kamp seçeneği var. Kimi Türkiye’nin farklı illerinde deniz kenarında düzenleniyor, kimi yurtdışında. Tatil öncesi bazı kampları sizin için derledik.

8.06.2015Eğitim