EKSTRA
MENÜ

Krv

Krv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Krv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 728 Krv haberi bulunmuştur.

Krv Haberleri

Korona gerilimi tırmanıyor: ‘Merkel koordinasyonda başarısız’

Korona gerilimi tırmanıyor: ‘Merkel koordinasyonda başarısız’

Hükümet ortağı SPD’nin Eş başkanı Norbert Walter-Borjans, Başbakan Angela Merkel ile CDU’lu bazı bakanları sorumluluklarını tam olarak yerine getirmemekle suçladı. Walte-Borjans, “Bizim hükümetin başı bu krizin koordinasyonunda gereken başarıyı gösteremedi” dedi.

2.03.2021Avrupa
Merkel’e isyan başladı

Merkel’e isyan başladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüsle mücadelede başarılı olunması için hayata geçirilen kısıtlamaların ancak vaka sayısının bir haftada 100 bin kişilik nüfus başına 35’i geçmemesi halinde gevşetilmesinler ısrar ederken, bazı eyaletlerden isyan sesleri yükselmeye başladı. Bazı eyaletler, kısıtlamaların gevşetilmesini beklemeden farklı alanda hizmet veren mağazaların açılmasına izin vereceklerini ilan ettiler.

26.02.2021Avrupa
Sonunda hükümete savaş ilan ettiler

Sonunda hükümete savaş ilan ettiler!

Aralarında Media Markt-Saturn ve Obi gibi zincirlerin de bulunduğu birçok işletme kısıtlamalara isyan edip hükümeti mahkemeye verdi.

24.02.2021Avrupa
7 ay kala koalisyon hesapları başladı

7 ay kala koalisyon hesapları başladı

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere 7 ay kala partiler arasında ‘olası koalisyon’ hesapları da yapılmaya başlandı.

22.02.2021Avrupa
Bir tek o söyledi...

Bir tek o söyledi...

Hıristiyan aleminin 40 gün sürecek ‘Büyük Paskalya Orucu’nun başlangıcı olarak bilinen ‘Kül Çarşambası’ günü Almanya’da köklü partilerin düzenledikleri etkinliklerde Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) dışında olası başbakan adayları hiç renk vermedi.

18.02.2021Avrupa
Kısıtlamalara o da dayanamadı

Kısıtlamalara o da dayanamadı

Almanya’da Covid-19’la mücadele kapsamında hayata geçirilen kısıtlamaların uzatılması, CDU Genel Başkanı ve Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet’i kızdırdı. Laschet, kısıtlamaların uzatılmasında ısrar ettikleri için Başbakan Angela Merkel ile ‘kardeş parti’ CSU Genel Başkanı ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder’e ateş püskürdü. Laschet, tepeden gelen emirler yüzünden insanların bıkıp usandıklarını söyledi.

16.02.2021Avrupa
‘Seçimi kazanmak istiyorum’

‘Seçimi kazanmak istiyorum’

Olaf Scholz 1958 yılında Aşağı Saksonya Eyaleti’nin Osnabrück kentinde doğdu. Henüz lisedeyken 1975 yılında Sosyal Demokrat Parti’ye (SPD) üye oldu. Hukuk öğrenimi görüp avukat oldu.

10.02.2021Avrupa
Almanya kara teslim oldu... Araçlar sabaha kadar yolda bekledi

Almanya kara teslim oldu... Araçlar sabaha kadar yolda bekledi!

Türkiye hafta sonu gelecek soğuk ve karlı havayı beklerken Avrupa çoktan kara kışı yaşamaya başladı. Almanya’da etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk havanın yol açtığı buzlanma nedeniyle birçok şehirde tren ve banliyö seferleri iptal edildi, bazı otoyollarda araçlar mahsur kaldı. Yollarda sabaha kadar mahsur kalan sürücüler o anları sosyal medyadan paylaştı.

9.02.2021Dünya
‘Türkiye’ye gittiğimizde görüşmek istiyorum’

‘Türkiye’ye gittiğimizde görüşmek istiyorum’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Almanya’dan yazdığı sevgi dolu mektupla gündeme gelen 9 yaşındaki Sena Duman, mektubunun okunmasının kendisini gururlandırdığını söyledi.

8.02.2021Avrupa
İkisi de yumuşamaya karşı

İkisi de yumuşamaya karşı

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in eyalet başbakanları ile yarın video konferans yöntemiyle yapacağı ‘koronavirüs değerlendirme toplantısı’nda alınan önlemlerin yumuşatılması yönünde karar alınmasının beklemediği görüşü şimdiden ağırlık kazandı.

8.02.2021Avrupa
Almanya’da polisin kızıyla birlikte şiddet uyguladığı Türk konuştu

Almanya’da polisin kızıyla birlikte şiddet uyguladığı Türk konuştu

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti Ennepetal kasabasında polisin kızıyla birlikte şiddet uyguladığı Cemil Başöngen, olay anını ve sonrasında yaşadıklarını Demirören Haber Ajansı’na (DHA) anlattı. Başöngen, 17 yaşındaki kızının yüzündeki kırıklar nedeniyle konuşamadığını belirterek, kendsinin de 5 gün iş göremez raporu aldığını söyledi.

7.02.2021Haber
Almanyada polis dehşeti İki yumruk atarak beni tutup yere fırlattı

Almanya'da polis dehşeti! ''İki yumruk atarak beni tutup yere fırlattı''

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti Ennepetal kasabasında polisin kızıyla birlikte şiddet uyguladığı Cemil Başöngen, olay anını ve sonrasında yaşadıklarını Demirören Haber Ajansı’na (DHA) anlattı. Başöngen, 17 yaşındaki kızının yüzündeki kırıklar nedeniyle konuşamadığını belirterek, kendsinin de 5 gün iş göremez raporu aldığını söyledi.

7.02.2021Dünya
Kara kış geldi

Kara kış geldi

Almanya’ya kara kış geri geldi. Önceki gün başlayan yağışlar nedeniyle ülkenin çeşitli kesimlerinde kar kalınlığı 50 cm’ye kadar ulaştı. Beklenmedik kar ve buzlanma nedeniyle otoyollarda birçok trafik kazası meydana gelirken, bazı yollar trafiğe kapatıldı.

7.02.2021Avrupa
Kısıtlamalar şubat sonuna kadar uzuyor

Kısıtlamalar şubat sonuna kadar uzuyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile eyalet başbakanlarının çarşamba günü video konferans yöntemiyle yapacağı görüşmede, Kovid-19’a karşı alınan önlemlerin şubat ayı sonuna kadar uzatılacağına kesin gözüyle bakıldığı belirtildi.

7.02.2021Avrupa
Almanyada Türk baba ve kızına polis şiddeti

Almanya'da Türk baba ve kızına polis şiddeti!

Almanya'da polis 17 yaşındaki Türk kızını ve babasını hastanelik etti. 50 yaşındaki baba ve 17 yaşındaki kızı yaşadıkları dehşeti ve kendilerine uygulanan orantısız şiddeti anlattı.

6.02.2021Dünya
Almanya’da yine polis skandalı 17 yaşındaki Türk kızıyla babası hastanelik oldu

Almanya’da yine polis skandalı! 17 yaşındaki Türk kızıyla babası hastanelik oldu

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Ennepetal beldesinde yaşayan Yasemin Başöngen (17) ile babası Cemil Başöngen (50), polis şiddeti sonucu hastanelik oldu.

6.02.2021Avrupa
Almanya’da ‘Türkçe Dersleri Koordinasyon Toplantısı’ düzenlendi

Almanya’da ‘Türkçe Dersleri Koordinasyon Toplantısı’ düzenlendi

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki sivil toplum kuruluşu ve kurum temsilcilerinin katılımıyla ‘Türkçe Dersleri Koordinasyon Toplantısı’ gerçekleştirildi.

28.01.2021Avrupa
‘Çifte vatandaşlık’ teklifi komisyona sevk edildi

‘Çifte vatandaşlık’ teklifi komisyona sevk edildi

Almanya’nın en kalabalık eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’da (KRV), Sosyal Demokrat Parti (SPD) grubunun Eyalet Meclisi’ne sunduğu ‘çifte vatandaşlık’ teklifi komisyona gönderildi. Bu kapsamda, ön çalışmaların mayısa kadar tamamlanması ve ardından teklifin Meclis’te oylanması bekleniyor.

28.01.2021Avrupa
Almanya’da ‘sapık’ baskınları: 65 kişi yakalandı

Almanya’da ‘sapık’ baskınları: 65 kişi yakalandı

Almanya genelinde düzenlenen baskınlarda 19’u Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde olmak üzere toplam 65 şüpheli yakalandı.

26.01.2021Avrupa
Alarm seviyesi 2’ye çıkarıldı

Alarm seviyesi 2’ye çıkarıldı!

Almanya Meteoroloji Dairesi, kar, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle alarm seviyesini 2’ye çıkardı. Ülkenin güneyinde ve orta kesimlerinde etkili olan kar yağışı yolları kapattı. Aşırı soğuklar nedeniyle yollar buz tuttu. Otobanlarda trafik sıkışıklığı yüzünden sürücüler saatlerce beklemek zorunda kalırken, buzlanma kaynaklı çok sayıda kaza meydana geldi.

26.01.2021Avrupa
Almanya’da çifte vatandaşlık kolaylaşıyor mu

Almanya’da çifte vatandaşlık kolaylaşıyor mu?

Almanya’nın en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya’da (KRV), SPD grubunun hazırladığı ve Eyalet Meclisi’ne sunduğu dilekçede, vatandaşlık yasasının reforme edilerek çağın gereklerine uydurulması ve çifte vatandaşlığa geçmenin kolaylaştırılması istendi.

25.01.2021Avrupa
‘Kısıtlamaların gevşetilmesi gerçekçi olamaz’

‘Kısıtlamaların gevşetilmesi gerçekçi olamaz’

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı olarak ilkbahar aylarında alınan önlemleri eleştirdiği için Başbakan Angela Merkel tarafından azarlanan Armin Laschet, Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkanı olduktan sonra görüş değiştirdi. Laschet şimdi önlemlerin tartışılmasına bile karşı çıkıyor.

25.01.2021Avrupa
KRV’de karantina ihlal cezaları 3 milyon euroyu aştı

KRV’de karantina ihlal cezaları 3 milyon euroyu aştı

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Duisburg, Aachen ve Düsseldorf kentlerinde koronavirüs kurallarına uymayanlara kesilen para cezası 3 milyon euroyu aştı.

19.01.2021Avrupa
Madenci çocuğu CDU lideri oldu

Madenci çocuğu CDU lideri oldu

Alman Anayası’nın 23 Mayıs 1949 tarihinde kabul edilmesiyle resmen kurulan Almanya Federal Cumhuriyeti’nde 51 yıldan fazla iktidarda söz sahibi olan Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) yeni Genel Başkanı Armin Laschet oldu.

18.01.2021Avrupa
Otobanlar buz tuttu, yüzlerce kaza oldu

Otobanlar buz tuttu, yüzlerce kaza oldu

Almanya’da etkili olan soğuk hava ve yağış, trafiği olumsuz etkiledi. Birçok bölgede meydana yüzlerce kaza meydana geldi, otobanlarda trafik akışı kısmen durdu. Kimi bölgelerde otobanlar saatlerce trafiğe kapandı. 18 yaşındaki bir sürücü hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı. Çok sayıda araçta ciddi hasar meydana geldi.

13.01.2021Avrupa
Çalıntı otomobille polise çarpıp kaçtılar

Çalıntı otomobille polise çarpıp kaçtılar

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti sınırları içinde kalan Krefeld’de otomobil çalan iki hırsız, çarptığı 22 yaşındaki kadın polisi yaraladı.

13.01.2021Avrupa
91 sahte iş yeri için hibeye başvurmuştu... Şimdi hâkim karşısında...

91 sahte iş yeri için hibeye başvurmuştu... Şimdi hâkim karşısında...

Almanya’da, sahte evraklarla 6 farlı iş yerinin sahibi gibi görünüp 2 milyon 540 bin euro koronavirüs hibesi almak için başvuru yapan 31 yaşındaki Türkiye kökenli Tayfun Y., ilk hâkim karşısına çıktı. Sanıkla ilgili kararın şubat ayı sonunda çıkması bekleniyor.

11.01.2021Avrupa
‘Öncü kültürcü’ kafayı sığınmacılara taktı

‘Öncü kültürcü’ kafayı sığınmacılara taktı

Almanya’da yıllar önce ‘öncü kültür’ tartışmalarını gündeme getiren ve şu günlerde Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) genel başkanlığına soyunan Friedrich Merz, şimdi de kafayı sığınmacılara taktı.

11.01.2021Avrupa
BioNTech’ten Almanya’ya 668 bin doz aşı daha

BioNTech’ten Almanya’ya 668 bin doz aşı daha

Prof. Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci’nin geliştirdiği aşıların ikinci partisi 668 bin doz Almanya’da kullanılmak üzere sağlık bakanlığı yetkililerine teslim edildi. Aşı önce 27 dağıtım merkezine gönderildi. Buradan da kullanılmak üzere aşı merkezlerine sevk edilecek.

8.01.2021Avrupa
Polise ateş etti canından oldu

Polise ateş etti canından oldu

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) sınırları içinde kalan Mülheim’da polise ateş eden 65 yaşındaki bir kişi canından oldu. Essen Polis Sözcüsü Thomas Weise, elinde uzun namlulu silah bulunan kişinin yanında patlayıcı da bulunduğunu söyledi.

7.01.2021Avrupa
Polis uyuşturucu partisini bastı

Polis uyuşturucu partisini bastı

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyalet sınırları içinde kalan Meerbusch’ta esrar partisi yapıldığı ihbarını alan polis, baskın düzenledi.

30.12.2020Avrupa
İkinci dalga durdurulamıyor... Bir günde...

İkinci dalga durdurulamıyor... Bir günde...

Robert Koch Enstitüsü verilerine göre Almanya’da son 24 saat içinde 12 bin 892 yeni vaka tespit edil, bugüne kadar tespit edilen vaka sayısı 1 milyon 664 bin 726’ya yükseldi. Ülkede bir günde 852 kişinin hayatını kaybetmesiyle virüs kaynaklı ölümler ise 30 bin 978 oldu.

29.12.2020Avrupa
‘Koronavirüs inkarcıları terör tehlikesi oluşturuyor’

‘Koronavirüs inkarcıları terör tehlikesi oluşturuyor’

Almanya’da iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV), sağ ve sol radikallerin yanı sıra koronavirüsü inkâr eden kişilerin düzenleyebileceği saldırılara karşı uyarıda bulundu.

29.12.2020Avrupa
Son dakika haberi: Almanyada başörtülü kadına polis şiddeti infial yaratmıştı... Kimliği ortaya çıktı

Son dakika haberi: Almanya'da başörtülü kadına polis şiddeti infial yaratmıştı... Kimliği ortaya çıktı!

Son dakika haberler... Almanya'da başörtülü bir kadına uygulanan polis şiddetinin görüntüleri büyük tepki çekmişti. Kadının kimliği ortaya çıkarken yaşanan skandal olayın detaylarına Demirören Haber Ajansı ulaştı. Alman polisin maske takmadığı gerekçesiyle sert müdahalede bulunduğu kadının Mısır uyruklu kişiyle evlenen ve sonradan Müslüman olmayı seçen Alman vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

25.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Almanya’da başörtülü kadına polis şiddeti infial yarattı.. Alman vatandaşlar olaya tepki gösterdi..

Son dakika haberi: Almanya’da başörtülü kadına polis şiddeti infial yarattı!.. Alman vatandaşlar olaya tepki gösterdi..

Almanya’nın Wuppertal kentinde polis, başörtülü bir kadına maske takmadığı gerekçesiyle sert müdahalede bulundu. Kadına uygulanan polis şiddetinin görüntüleri infial yarattı.

24.12.2020Dünya
Almanya’da başörtülü kadına polis şiddeti kamerada

Almanya’da başörtülü kadına polis şiddeti kamerada

Almanya’nın Wuppertal kentinde polis, başörtülü bir kadına maske takmadığı gerekçesiyle sert müdahalede bulundu.

24.12.2020Haber
Almanya’da 400 para otomatı patlatıldı

Almanya’da 400 para otomatı patlatıldı

Almanya’da bankalardaki vezne sayıları azalınca soyguncuların hedefi para çekme otomatları oldu. Federal Asayiş Dairesi (BKA), 2020 yılında yaklaşık 390 para otomatının patlatılarak soyulduğunu açıkladı. Polisten yapılan açıklamada “Bizim hesaplarımıza göre soyulan para otomatı sayısı yaklaşık 400’ü buluyor” denildi.

20.12.2020Avrupa
Noel hediyesi, erken tahliye

Noel hediyesi, erken tahliye

Almanya’da eyaletlerin adalet bakanları, yılbaşında cezasını tamamlayacak hükümlülerle ilgili, Noel Bayramı’nı ve yeni yılı aileleriyle geçirmeleri için erken tahliye kararı aldı. Hükümlüler tahliye edilmeye başlandı. Ancak Bavyera erken tahliye kararını uygulamayacak.

20.12.2020Avrupa
Hollanda, Belçika ve Almanyadan ortak evde kalın çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya'dan ortak 'evde kalın' çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı ortak video mesajı yayınlayarak Kovid-19 vaka sayılarının artması nedeniyle "evde kalın" çağrısında bulundu.

17.12.2020Dünya
Hollanda, Belçika ve Almanya’dan ortak ‘evde kalın’ çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya’dan ortak ‘evde kalın’ çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı ortak video mesajı yayınlayarak koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle ‘evde kalın’ çağrısında bulundu.

17.12.2020Avrupa
Başbakan kim olsun

Başbakan kim olsun?

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in onay vermesi üzerine, Almanya’da genel seçimlerin 26 Eylül 2021’de yapılması kesinleşti. Tabii Almanya’nın 2005 yılından beri başbakanlığını yapan Angela Merkel, yeniden aday olmayacağını iki yıl önce ilan ettiği için, seçimlere 10 ay kala Almanya’da ‘yeni başbakan’ arayışı da başladı.

14.12.2020Avrupa
Alevi inancı artık KRV’de resmi din

Alevi inancı artık KRV’de resmi din

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyelet Meclisi, bugünkü oturumunda Alevilik inancını resmi din olarak kabul etti. Aleviliğin artık Hıristiyanlık ve Yahudi inancıyla aynı statüde olduğunu belirten Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) Genel Başkanı Hüseyin Mat, “Alevilik inancı artık Almanya’da devlet ile aynı göz hizasına gelmiştir. İnancımız anayasal koruma altına alınmıştır” dedi.

10.12.2020Avrupa
Almanya’da çocuk pornografisi operasyonu.. 56 kişi...

Almanya’da çocuk pornografisi operasyonu!.. 56 kişi...

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki 33 şehirde 41 konutta yapılan aramaların ardından çocuk pornografisi bulundurmak ve dağıtmak suçlamasıyla 56 kişi hakkında işlem yapıldığı bildirildi.

4.12.2020Avrupa
Almanyada iğrenç suça yönelik operasyonlar artıyor Çok sayıda işlem yapıldı

Almanya'da iğrenç suça yönelik operasyonlar artıyor! Çok sayıda işlem yapıldı

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki 33 şehirde 41 konutta yapılan aramaların ardından çocuk pornografisi bulundurmak ve dağıtmak suçlamasıyla 56 kişi hakkında işlem yapıldığı bildirildi.

3.12.2020Dünya
Gel de güven

Gel de güven

Almanya’da en çok güvenilen kurumların başında yıllardır Emniyet Teşkilatı gelmektedir. Farklı dönemlerde yapılan kamuoyu yoklamalarına bakıyorum. Emniyet Teşkilatı’na güven hep yüzde 80’inin üzerinde. Hep ilk sırada.

30.11.2020Avrupa
Sadece KRV’de şimdiye kadar 72 bin 711 öğrenci....

Sadece KRV’de şimdiye kadar 72 bin 711 öğrenci....

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eğitim Bakanı Yvonne Gebauer, 19 Kasım itibarıyla eyalette 72 bin 711 öğrenci ve 4 bin 231 öğretmenin Kovid-19 testinin pozitif çıktığını belirtti.

23.11.2020Avrupa
Almanya’da başbakan adayı arayışı

Almanya’da başbakan adayı arayışı

Almanya’da genel seçimler gelecek yıl muhtemelen eylül ayında yapılacak. Nitekim Hıristiyan Sosyal Birlik Partili (CSU) Federal İçişleri, İmar ve Yurt Bakanı Horst Seehofer, seçimlerin 26 Eylül 2021’de yapılmasını önerdi. Bu konuda son kararı Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier verecek. Ancak daha şimdiden ön hazırlıklar başladı.

23.11.2020Avrupa
Almanya’da bıçaklı saldırı: 1’i ağır 4 kişi yaralı

Almanya’da bıçaklı saldırı: 1’i ağır 4 kişi yaralı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Oberhausen kentinde bir saldırganın bıçakla biri ağır olmak üzere en az 4 kişiyi yaraladığı bildirildi.

20.11.2020Avrupa
Kanser hastası Türk’ün umudu BioNTech

Kanser hastası Türk’ün umudu BioNTech

Eşi doğum yaptığı gece hastanede fenalaşan Ali Ocak, ertesi gün kanser olduğunu öğrendi. 9 aydır tedavi olan Ali Ocak ile eşi Gülderen Ocak’ın şimdi tek umudu kanser ilacı geliştiren firmalar. Geliştirilen ilaçların eşinde denenmesini isteyen Gülderen Ocak, Prof. Dr. Uğur Şahin ile eşi Dr. Özlem Türeci’nin sahibi olduğu BioNTech’ten de bu konuda destek bekliyor.

19.11.2020Avrupa
En büyük müze soygununda dev baskın: 3 kişi tutuklandı

En büyük müze soygununda dev baskın: 3 kişi tutuklandı

Almanya bugün güne Berlin’deki polis baskınlarıyla uyandı. Geçen yıl Dresden’deki Yeşil Kubbe Müzesi’nden paha biçilmez hazineleri çalarak büyük soygunu gerçekleştiren şüphelileri yakamak için yapılan baskınlarda üç kişi tutuklanırken asıl hedefte karıştığı suçlarla tanınan Remmo ailesi vardı.

17.11.2020Avrupa