MENÜ

Metro

Metro ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Metro haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.632 Metro haberi bulunmuştur.

Metro, hızlı taşımacılık için kullanılan şehiriçi raylı metro sistemidir. Belirli bölgelerde istasyonları olur. Bölgenin yoğunluğuna göre istasyon kapasiteleri artabilir ve istasyon mesafeleri yakın olabilir. Metro sistemi rayın yanına bağlı olan enerji (kataner) sisteminden alır. Metro hatlarının en önemli özelliği hızlı, güvenli, konforlu olması ve başka trenlerin geçmediği sadece metro trenlerine özel sistemli ray hattı olmasıdır. Geçtiği bölgenin imkanına göre viyadük, hemzemin, veya yeraltından gidebilir. Metro hatları yol ve diğer demir yollarına kesişmez, bağlantısı olmaz. Çoğu bölegelere ara hat ayrılmaktadır.

Metro Haberleri

Yeni nesil E-Gazete Milliyet Express yayında

Yeni nesil E-Gazete Milliyet Express yayında

1950’den günümüze ‘Basında Güven’ mottosuyla Türkiye’nin en güçlü gazetelerinden olan Milliyet, şimdi de akşam baskısı Express ile karşınızda...«Milliyet Express» Dergilik üzerinden her akşam saat 17:00’de okuyucularla buluşacak olan yeni bir e-gazete. Express, günümüz basılı gazeteleri / e-gazetelerden farklı olarak gençlerin severek takip ettiği uygulamalar, sosyal medya platformları, güncel haberler ve trend içeriklere sahip. Okul / iş çıkışı metro, metrobüs, servis, vapur gibi toplu taşıma kullanan 18-35 yaş arasındaki okuyucuları hedefliyor. İş çıkış saatlerinde toplu taşımaya yakın Dergilik üyelerine, yeni sayının çıktığı push bildirimlerle haber verecek.Mobil ekranlardan dergi ve gazete okuma oranlarını çizdiği başarılı performans ile arttıran, son dönemin yıldız mobil uygulaması Dergilik’te yayınlanmaya başlayan Milliyet Express ile; yarının haberleri, özel Spotify listeleri, sosyal medyanın renkli ve son dakika gelişmeleri artık cebinize geliyor.Milliyet Express her gün 17:00’de sadece Dergilik’te. Yarını beklemeyen e-gazete Milliyet Express ile Şimdiden Haberin Olsun!

12.12.2018Diğer Videolar
Yeni nesil E-Gazete Milliyet Express yayında

Yeni nesil E-Gazete Milliyet Express yayında

1950’den günümüze ‘Basında Güven’ mottosuyla Türkiye’nin en güçlü gazetelerinden olan Milliyet, şimdi de akşam baskısı Express ile karşınızda...

12.12.2018Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ - AYEDAŞ kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ - AYEDAŞ kesinti programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. AYEDAŞ ve BEDAŞ, 12 Aralık Çarşamba günü uygulanacak olan planlı elektrik kesintilerini yayımladı. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

12.12.2018Gündem
İzmirdeki İZBAN grevi üçüncü gününde

İzmir'deki İZBAN grevi üçüncü gününde

İzmir'de toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadığı için başlayan İZBAN grevinde üçüncü güne girilirken sabah saatlerinde trafikte yine yoğunluk yaşandı.

12.12.2018Gündem
Madridde metro makinistleri greve başladı

Madrid'de metro makinistleri greve başladı

İspanya'nın başkenti Madrid'de metro makinistleri, personel eksikliği gerekçesiyle 10 günlük greve başladı.

10.12.2018Dünya
İZBANdaki grev nedeniyle bazı tren seferleri durdu

İZBAN'daki grev nedeniyle bazı tren seferleri durdu

İzmir’de toplu iş sözleşmesi görüşmelerindeki anlaşmazlık sonucu grev kararı alınan İZBAN'da Aliağa-Çiğli, Havalimanı-Selçuk arasında sefer yapılmıyor. Grev nedeniyle kentin ana arterlerinde trafik yoğunluğu oluştu.

10.12.2018Gündem
23 adımda Beşiktaş

23 adımda Beşiktaş

Beşiktaş, Bizans dönemine uzanan yerleşimi ile Boğaziçi’nin en eski köylerinden. Sarayları, parkları, köklü okulları, kozmopolit yaşamı, çok katmanlı kültürel mirası bu semtle ilgili aklımıza ilk gelenler. Genç, dinamik nüfusu, aktif kültür hayatı ve ÇARŞI’sıyla gönlümüzde ayrı bir yeri var. Beşiktaş’ın semt kimliğine eşlik eden güçlü aidiyet duygusunun bir nedeni de kuşkusuz bu semtte kurulan Beşiktaş Jimnastik Kulübü. BJK, taraftar kitlesini oluşturan semt sakinleriyle birlikte varlığını sürdüren şanslı kulüplerden. Barbaros Hayrettin Paşa’nın heykelinin altında, aylarca çalışarak turu hazırlayan Beşiktaş JK Müzesi Müdürü Canan Cürgen ve 1001 İstanbul rehberi Nihan Vural ile buluşuyoruz. Vural anlatmaya, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk kaptan-ı deryası, Akdeniz’i bir ‘Türk Gölü’ haline getiren Barbaros Hayrettin Paşa’dan başlayarak Beşiktaş’ın kaptan-ı deryalar semti olduğunu vurguluyor. “Dünyada donanması olan tek takımın Beşiktaş olması hiç de tesadüf değil” diye araya giriyor Beşiktaş JK Müze Müdürü Canan Cürgen. Aklıma şampiyonluk kutlamaları sırasında Boğaz’ı dolduran ve ‘Beşiktaş Donanması’ denilen irili ufaklı yüzlerce tekneden oluşan konvoy geliyor. Hepimiz gülüyoruz ve turumuz başlıyor.

10.12.2018Seyahat
HAVAİST’te sefer sayısı artırıldı

HAVAİST’te sefer sayısı artırıldı

İSTANBUL Havalimanı'na toplu ulaşım hizmeti veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İştiraklerinden Otobüs AŞ'ye ait HAVAİSTte, sefer sayısı THYnin yeni uçuşlar eklemesi nedeniyle bugünden itibaren arttırıldı.

9.12.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'a başörtüsü başvurusuyla ilgili olarak sert konuştu. Erdoğan, "Bir savcı çıkmış. Ya sen kimsin ya? Sen savcı olabilirsin ama her şey yasalarla bir yere oturmuşken, sana ne oluyor da aykırı bir şekilde bu uygulamanın iptalini isteyebiliyorsun? Neyse ki Danıştay'ın ilgili dairesi bu girişimi boşa çıkardı. Bu tartışmayı yeniden açmanın kime ne faydası var?" dedi. Fransa'daki 'Sarı Yelekliler' eylemiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Fransa'daki olayları endişeyle takip ediyoruz. Göstericilere uygulanan orantısız şiddete karşıyız. Umarım Paris duvarlarında 'zulüm 1789'da başladı' yazılarını görmeyiz" diye konuştu.

8.12.2018Gündem
Son dakika... Fransada gösteri öncesi gözaltılar başladı

Son dakika... Fransa'da gösteri öncesi gözaltılar başladı

Fransa'nın başkenti Paris'te sarı yeleklilerin düzenleyeceği gösteri öncesi 317 kişi gözaltına alındı.

8.12.2018Dünya
Fransa Başbakanı Philippe sarı yeleklilerle görüştü

Fransa Başbakanı Philippe sarı yeleklilerle görüştü

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, akaryakıt zamlarının düşürülmesi ve ekonomik koşulların iyileştirilmesi için gösteriler düzenleyen sarı yeleklilerden bir heyeti kabul etti.

8.12.2018Dünya
Liselilere kötü muamele tepki çekti

Liselilere kötü muamele tepki çekti

Fransa’da ‘sarı yelekliler’in gösterilerinde liselilerin gözaltı sırasında kötü muamele gördüklerine dair görüntüler Fransa'da tepki topladı. Bugün başta başkent Paris olmak üzere Fransa genelinde protestolar var. Hükümet, başkentte olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

8.12.2018Dünya
Siber saldırganlar yapay zekayı saldırı için kullanmaya başladı

'Siber saldırganlar yapay zekayı saldırı için kullanmaya başladı'

Kasım ayında Wyndham Grand Levent Otel’de gerçekleşen Fortinet Güvenlik Zirvesi kapsamında İstanbul’da bulunan Fortinet’in Uluslararası Gelişen Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Joe Sarno ile dijital dönüşüm çağında gelişen siber güvenlik tehditleri, Nesnelerin interneti (IoT), 5G hazırlığı, yapay zeka kullanımı gibi trendler ve Fortinet’in çözümlerini konuştuk.

7.12.2018Teknoloji
“Türkiyedeki gayrimenkul sektörüne çok ciddi fon girişleri olacak”

“Türkiye'deki gayrimenkul sektörüne çok ciddi fon girişleri olacak”

Intus Capital Yönetici Ortağı Bülent Kozlu, Körfez Bölgesi başta olmak üzere, dünyanın farklı coğrafyalarından çok sayıda fonun Türkiye'de olası yatırım fırsatlarını yakından incelediğini belirterek, "Özellikle gayrimenkul sektörüne yakın gelecekte çok ciddi fon girişleri göreceğimize inanıyorum." ifadesini kullandı

7.12.2018Ekonomi
Suriyeli sığınmacıların eserleri Yenikapı’da

Suriyeli sığınmacıların eserleri Yenikapı’da

Türkiye'de yaşayan 12 Suriyeli sığınmacı 'Umudun Renkleri' projesi kapsamında profesyonel sanat eğitimi aldılar. Sığınmacıların eserleri 12 Aralık'a kadar İstanbul'daki Yenikapı Metro İstasyonu'nda sergilenecek.

7.12.2018Kitap Sanat
Bakan Varank, yerli elektrikli otobüsün direksiyonuna geçti

Bakan Varank, yerli elektrikli otobüsün direksiyonuna geçti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ulaşımda elektrikli çözümler sunan Bozankaya AŞ tarafından üretilen elektrikli otobüsün direksiyonuna geçerek test sürüşü gerçekleştirdi. Bakan Mustafa Varank: "Eğer Ar-Ge'ye yatırım yaparsanız katma değerli ürünler üretebiliyorsunuz, Bozankaya da bunun en güzel örneklerinden biri" açıklamasında bulundu.

7.12.2018Ekonomi
Bakan Varank, yerli elektrikli otobüsün direksiyonuna geçti

Bakan Varank, yerli elektrikli otobüsün direksiyonuna geçti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni nesil toplu ulaşım araçlarıyla Türkiye'de ve dünyada adını duyuran Bozankaya AŞ tarafından üretilen elektrikli otobüsle test sürüşü yaptı.

7.12.2018Teknoloji
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki farklı ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Esenler, Fatih, Beşiktaş, Sarıyer, Arnavutköy elektrik kesintisi yaşanan ilçelerden bazıları. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ 6 Aralık elektrik kesintisi programı

6.12.2018Gündem
Kadınlar Euroleaguede Türk derbisi

Kadınlar Euroleague'de Türk derbisi!

Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu 5. hafta maçında iki Türk takımı Fenerbahçe ile Hatay Büyükşehir Belediyespor yarın karşılaşacak.

4.12.2018Basketbol
Gürcü çete yakalandı Matkap ucu ile dehşet saçıyorlardı...

Gürcü çete yakalandı! Matkap ucu ile dehşet saçıyorlardı...

İstanbul, Sultangaziİ’de bir kuyumcuyu gasp etmeye çalışırken film sahnelerini aratmalan güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkan Gürcü çetesinin dehşet verici yöntemi ortaya çıktı. 4 kişilik Gürcü çetenin kurbanlarını matkap uçları kullanarak hastanelik ettikleri belirlendi.

3.12.2018Gündem
Fenerbahçe, Mersin BŞByi rahat geçti

Fenerbahçe, Mersin BŞB'yi rahat geçti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 7. haftasında Fenerbahçe, konuk ettiği Mersin Büyükşehir Belediyespor'u 81-56 yendi.

2.12.2018Basketbol
Mustafa’nın görüntülerini yayana soruşturma

Mustafa’nın görüntülerini yayana soruşturma

Frankfurt’ta iki hafta önce raylar üzerine düşen bir evsizi kurtarmaya çalışırken tren altında kalıp olay yerinde yaşamını yitiren Mustafa Alptuğ Sözen’i, raylar üzerinde cansız yatarken videoya çekip, internette yayımlayan bir kişi yakalanarak hakkında soruşturma açıldı.

2.12.2018Avrupa
Orta Asyada keşfedilmeyi bekleyen hazine

Orta Asya'da keşfedilmeyi bekleyen hazine

Orta Asya'da kadim tarihi, eşsiz mutfağı ve misafirperver halkıyla özel bir yere sahip Özbekistan, ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

30.11.2018Seyahat
‘Merkez Ankara’yı Düsseldorf’ta tanıttı

‘Merkez Ankara’yı Düsseldorf’ta tanıttı

Pasifik İnşaat, ‘tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesi’ olarak hazırladığı ‘Merkez Ankara’ projesini Düsseldorf’ta tanıttı. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarını bir arada sunan ‘Merkez Ankara’da gurbetçi yatırımcılara özel fırsatlar sunacaklarını söyledi.

30.11.2018Avrupa
G-20 alarmı

G-20 alarmı

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te G-20 Zirvesi için alarm verildi. Bugün ve yarın için ulusal tatil ilan edilen ülkede vatandaşlardan ya şehri terk etmeleri ya da evde kalmaları talep edildi. Kentte yaklaşık 22 bin polis güvenliği sağlayacak.

30.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Uzun atla, esnek kal!

Geçtiğimiz haftaydı. Metrodan, Nilüfer Metro İstasyonu’nda indim.

8.12.2018

Yayalara ‘yol’ gerek

Büyük kentlerde ‘trafik’ en önemli sorun.Konu sadece trafiği değil, belediyelerin vatandaşa bakışını da ilgilendiriyor.

7.12.2018