MENÜ

Mehmet Şimşek

Mehmet Şimşek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mehmet Şimşek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.229 Mehmet Şimşek haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti 65. Dönem Başbakan Yardımcısı'dır.

Mehmet Şimşek, 1 Ocak 1967 yılında Gercüş, Batman'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisansını İngiltere'de University of Exeter'de tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Türkiye'ye döndü. Ankara'da üç ay süre ile Etibank’ta çalıştı.

Ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği’nde yaklaşık dört yıl kıdemli ekonomist olarak çalıştı. 1997'de New York'a yerleşti ve uluslararası yatırım bankası UBS'in hisse senedi analiz kısmında araştırmacı olarak görev yaptı. 1998 yılında İstanbul'a dönerek Deutsche - Bender Menkul Değerler’de iki yıl çalıştı. Daha sonra dünyanın önde gelen yatırım bankalarından birisi olan Merrill Lynch’e geçti ve İngiltere'ye yerleşti.

2000 yılı ortalarında başlayan Merrill Lynch döneminin ilk günlerinde sorumluluk alanında Türkiye, Yunanistan, Mısır ve İsrail’i içeren Akdeniz bölgesi bulunuyordu. 2001'in ortasından itibaren de sorumluluk alanına Rusya, Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti gibi gelişmekte olan Avrupa ülkeleri de eklendi. 2005 yılı sonunda Merrill Lynch'in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Ekonomik ve Stratejik Araştırmalar Bölümü Başkanlığına getirildi. Temmuz 2007 Seçimleri'nde Ak Parti Gaziantep milletvekili, Haziran 2011 Seçimleri'nde Ak Parti Batman miletvekili , Haziran 2015 Seçimleri'nde Ak Parti Gaziantep miletvekili olarak meclise girdi. 60. hükümette 28 Ağustos 2007 - 1 Mayıs 2009 tarihleri arasında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini, 1 Mayıs 2009 - 24 Kasım 2015 tarihleri arasında Maliye Bakanlığı görevini yürüttü. 24 Kasım 2015 tarihinde kurulan 64. Türkiye Hükûmeti'nde Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevine atandı.

“Emerging Markets” Dergisi tarafından 2013 yılında " Yükselen Avrupa’da Yılın Maliye Bakanı" seçildi. Aynı yıl “Foreign Policy” Dergisi tarafından da dünyanın en etkili 500 kişisinden biri olarak gösterildi.


Mehmet Şimşek Haberleri

Şimşekten, Çin ziyareti ile ilgili önemli mesajlar

Şimşek'ten, Çin ziyareti ile ilgili önemli mesajlar

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, resmi temaslarda bulunmak üzere Çin'e gitti. Şimşek, Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamada "Ayağımızın tozu ile birazdan görüşmelere başlayacağız. Çin’de sistem çok iyi işliyor" dedi.

14.12.2017Ekonomi
BDDK’nın boş üyeliklerine atama yapıldı

BDDK’nın boş üyeliklerine atama yapıldı

Son dakika... BANKACILIK Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) boş üyeliklerine atamalar yapıldı.

13.12.2017Ekonomi
Finikede kuru fasulye ve pilav günü

Finike'de kuru fasulye ve pilav günü

Finike'de kuru fasulye ve pilav günü

13.12.2017Finike
Mehmet Şimşekten bitcoin uyarısı

Mehmet Şimşek'ten "bitcoin" uyarısı

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Bitcoin finans tarihinin en büyük balonu olan lale çılgınlığını geçmiş. Bu spekülasyondan uzak durmalı." ifadesini kullandı.

13.12.2017Teknoloji
Son dakika... Mehmet Şimşekten kritik Bitcoin açıklaması

Son dakika... Mehmet Şimşek'ten kritik Bitcoin açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Bitcoin, finans tarihinin en büyük balonu olan lale çılgınlığını geçmiş." açıklamasında bulundu.

13.12.2017Ekonomi
En hızlı ekonomi

En hızlı ekonomi

Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde geçen yıl darbe girişimi nedeniyle yaşanan yüzde 0.8’lik küçülmenin de baz etkisiyle yüzde 11.1 büyüdü. Bu büyüme Türkiye’yi en hızlı büyüyen ülkeler arasında liderliğe taşırken büyümeye en büyük katkı, vatandaşın tüketimi ile yeni yatırımlardan geldi.

11.12.2017Ekonomi
KİT ne demek KİTlerdeki taşeron personel, kadroya dahil edilmeyecek

KİT ne demek? KİT'lerdeki taşeron personel, kadroya dahil edilmeyecek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KİT'lerde çalışan taşeron personelin kadroya dahil edilmeyeceğini belirtmesi ardından Kamu İktisadî Teşebbüsü kavramı yeniden gündeme geldi. Peki KİT ne demek? Türkyie'de Kamu İktisadî Teşebbüsü ne zamana dayanıyor?

11.12.2017Gündem
Taşeron işçilerin kadroya geçişi nasıl olacak Taşeron için tekrar bir araya gelecekler

Taşeron işçilerin kadroya geçişi nasıl olacak? Taşeron için tekrar bir araya gelecekler

Taşeron işçilerin kadroya geçişiyle ilgili arka arkaya gelen açıklamalar kafalarda soru işareti yarattı. Temizlikçisinden, güvenlikçisine kadar çoğu taşeron işçi kadroya kendilerinin alınıp alınmayacağını, sürecin nasıl ilerleyeceğini ve bir şart olup olmadığını merak ediyor. Peki Taşeron işçilerin kadroya geçişi nasıl olacak?

11.12.2017Ekonomi
Döviz borcuna 3 kat sınırı

Döviz borcuna 3 kat sınırı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, döviz borcuna sınırlama getirildiğini ancak bazı istisnalar da olacağını açıklamıştı. İşte, Şimşek’in sözünü ettiği sınırlar ve istisnalar yavaş yavaş netleşiyor. 15 milyon doların altında borcu olanlar döviz gelirinin 3 katına kadar borçlanacak, 15 milyon doların üstünde ise hedge sistemi devreye girecek.

10.12.2017Ekonomi
Taşerona kadro KİTler için geçerli olmayacak mı

Taşerona kadro KİT'ler için geçerli olmayacak mı?

Taşeron işçilere kadro konusu sorgulanmaya devam ediyor. KİT'ler hakkında yorumda bulunan Mehmet Şimşek, taşerona kadro konusunda detayları açıkladı. KİT (Kamu İktisadi Teşebbüsleri) dahilinde çalışan taşeron işçiye kadro verilip verilmeyeceğine değinen Mehmet Şimşek'in yanı sıra, Bekir Bozdağ'dan da önemli açıklamalar geldi. Peki, taşerona kadro hakkında yeni gelişmeler neler oldu? İşte, detaylı bilgiler

10.12.2017Ekonomi
Başbakan Yardımcısı Şimşek: Büyümede 3üncü sıradayız

Başbakan Yardımcısı Şimşek: Büyümede 3'üncü sıradayız

Başbakan Yardımcısı Şimşek: Büyümede 3'üncü sıradayız

9.12.2017Gaziantep
Almanya kendi ayağına sıkıyor

Almanya kendi ayağına sıkıyor

TÜRKİYE ile Avrupa Birliği arasında Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı’na katılmak üzere Brüksel’de bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin Gümrük Birliği güncellemesinde ısrarcı olduğu mesajını vererek süreci engelleyen ülkelerin başını çeken Almanya için, “Kendi ayağına sıkıyor” ifadesini kullandı.

8.12.2017Ekonomi
TÜRKONFED/ Kadooğlu: AB-Türkiye Gümrük Birliği’nin güncellenmesi öncelikli beklentimiz

TÜRKONFED/ Kadooğlu: AB-Türkiye Gümrük Birliği’nin güncellenmesi öncelikli beklentimiz

TÜRKONFED/ Kadooğlu: AB-Türkiye Gümrük Birliği’nin güncellenmesi öncelikli beklentimiz

8.12.2017Merkez
Kürüsel sermaye turu başlıyor

Kürüsel sermaye turu başlıyor

EKONOMİDEN Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yatırımcıların şüphe ve korkularını gidermek için çalıştıklarını ve küresel ilişki ağını güçlendirmek için bir dizi program yaptıklarını söyledi.

7.12.2017Ekonomi
Bakan Şimşek Dijital Oyun Konsolları Müzesini gezdi

Bakan Şimşek Dijital Oyun Konsolları Müzesi'ni gezdi

Türkiye’nin en eski oyun portallarından Merlin’in Kazanı’nın sahibi ve yayın yönetmeni Murat Oktay'ın yıllarca biriktirdiği özel oyun koleksiyonunun yer aldığı Dijital Oyun Konsolları Müzesi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından ziyaret edildi.

7.12.2017Teknoloji
DASK hasar tespit kaynağını artırıyor

DASK hasar tespit kaynağını artırıyor

DASK hasar tespit kaynağını artırıyor

7.12.2017Merkez
23 bin firmaya yasak geliyor

23 bin firmaya yasak geliyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, döviz yükümlülüğü olan 25 bin firma arasında büyük ölçekli 2 bin firmanın verileriyle ilgili yasal altyapının oluştuğunu, 23 bin küçük ve orta ölçekli firmaya ise hanehalkındaki gibi döviz borçlanma yasağı getireceklerini vurguladı.

6.12.2017Ekonomi
2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saat

2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saat

HÜRRİYET gazetesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘Türkiye Finans Forumu’ iş dünyasının liderlerini buluşturdu. Sabah erken saatlerde başlayan zirveye 300’ün üzerinde sektör temsilcisi katıldı.

6.12.2017Ekonomi
‘Doğuştan global’

‘Doğuştan global’

2012’den beri düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’na bu yıl ilk kez ‘Doğuştan Global’ (Born Global) sloganıyla ‘Girişimcilik’ de eklendi. Etkinliğe katılan tüm siyasi isimler, iş dünyasının ve girişimcilerin dilinde ise globalleşme kelimesi vardı.

6.12.2017Ekonomi
Aytun Çıray: Türkiyenin meselesi iki siyasi liderin birbirine dava açması değildir, bu tartışma yapıcı anlama dönüşmeli

 Aytun Çıray: Türkiye'nin meselesi iki siyasi liderin birbirine dava açması değildir, bu tartışma yapıcı anlama dönüşmeli 

 Aytun Çıray: Türkiye'nin meselesi iki siyasi liderin birbirine dava açması değildir, bu tartışma yapıcı anlama dönüşmeli 

6.12.2017 Ankara
Başbakan Yardımcısı Şimşek: Türkiye Finans Forumunda konuştu

Başbakan Yardımcısı Şimşek: Türkiye Finans Forumu'nda konuştu

Başbakan Yardımcısı Şimşek: Türkiye Finans Forumu'nda konuştu

6.12.2017İstanbul
Bakan Ağbal açıkladı... KDVde 32 yıllık kural değişiyor

Bakan Ağbal açıkladı... KDV'de 32 yıllık kural değişiyor

Finans ve iş dünyasını bir araya getiren Türkiye Finans Forumu başladı. Açılış konuşmasını Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila yaptı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV sistemi ile ilgili 32 yıllık kuralın değişeceğini açıkladı. Bireysel Emeklilik Sistemi ile (BES) ilgili açıklamalarda bulunan Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç ise, “BES’te katılım için işveren katkısı gibi talepler var. Rafa kalkmadı. Başbakan Yardımcımız ile çalışıldı o konu. 18 yaş meselesi kanun gerektiriyor. Rafa kalkmadı ama kanun gerekiyor" dedi. Forum'da konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise, 23 bin firmaya döviz ile borçlanma yasağı geleceğini açıkladı. Hürriyet Gazetesi'nin düzenlediği Türkiye Finans Forumu'ndaki gelişmeleri dakika dakika canlı blog olarak aktarıyoruz.

6.12.2017Ekonomi
Hürriyet’ten dev finans forumu

Hürriyet’ten dev finans forumu

FİNANS ve iş dünyası bugün Hürriyet gazetesi tarafından düzenlenen ‘Türkiye Finans Forumu’nda buluşacak.

5.12.2017Ekonomi
Hürriyetin mutlu günü

Hürriyet'in mutlu günü

Hürriyet'in mutlu günü

5.12.2017Ankara
Hande Fıratın mutlu günü

Hande Fırat'ın mutlu günü

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile işadamı Murat Özvardar Sheraton Otel’de yapılan nikah töreniyle dünya evine girdi. Düğüne; iş, sanat, siyaset ve spor dünyasından yüzlerce seçkin davetli katıldı.

5.12.2017Gündem
Başbakan Yardımcısı Şimşek: BDDK üyeleri hazır

Başbakan Yardımcısı Şimşek: BDDK üyeleri hazır

Hürriyet'in haberinin ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nda atamaların önümüzdeki günlerde duyurulacağını söyledi.

5.12.2017Ekonomi
Canavar hortladı

Canavar hortladı

Enflasyonda artış sürüyor. Gıda fiyatlarında mevsim etkilerinin de desteğiyle aylık yüzde 1.49 artan enflasyon yıllıkta yüzde 12.98’e çıktı. Yüzde 12.98 TÜİK’in 2003 yılından beri ölçtüğü en yüksek seviye. Enflasyon Merkez Bankası’nın piyasayı fonlama faizi olan yüzde 12.25’i de aşmış oldu.

4.12.2017Ekonomi
Son dakika Kasım ayı enflasyonu açıklandı

Son dakika Kasım ayı enflasyonu açıklandı

Kasım ayında enflasyon 1.49 olurken, yıllık 12.98 olarak açıklandı. Piyasa beklentisi TÜFE'nin aylık yüzde 1,08; yıllık yüzde 12,52 artması yönündeydi. Böylelikle 2003 yılı temel alınan endekste en yüksek enflasyon kaydedilmiş oldu. Çekirdek enflasyon ise yüzde 12,08 ile 2004 Ocak ayından bu yana en yüksek seviyeye yükseldi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise, enflasyonda Aralık ayından itibaren düşüş sürecinin başlayacağını belirtti.

4.12.2017Ekonomi
Sigortacılar ‘Türkiye Finans Forumu’nda buluşuyor

Sigortacılar ‘Türkiye Finans Forumu’nda buluşuyor

SİGORTACILAR, Finans Zirvesi’nde buluşacak. Hürriyet, 6 Aralık’ta, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla, İstanbul Swiss Otel’de düzenleyeceği Türkiye Finans Forumu’nda finans dünyası ile iş dünyasını buluşturuyor.

3.12.2017Ekonomi
Davadan bankalar etkilenirse gerekeni yaparız

Davadan bankalar etkilenirse gerekeni yaparız

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, bankacılık sektörünün üzerinde şu anda ABD’de görülen dava kaynaklı bir bulut olduğunu belirterek, “Ama Başbakanımız da net olarak ifade etti; biz bankacılık sektörümüzün arkasındayız. Ne gerekiyorsa her türlü desteği vereceğiz. Bu konu böyle biline” dedi. Şimşek, Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen 8. Boğaziçi Zirvesi’nde dün yaptığı konuşmada, Türkiye’de son dönemde yatırımcıları rahatsız eden konulardan birisinin TL’nin değer kaybetmesi olduğunu kaydederek, “Dönem dönem para birimleri realiteden kopabiliyor. Hain darbe girişimi geride kaldı. Ama risk primi devam ediyor. Sonuç itibarıyla  reel efektif kur endeksine baktığınızda sanki biraz realiteden kopukluk var ama ‘o devam edebilir, etmez konusu’ piyasaların konusu. Esas olan Türkiye’nin realitesi ne kadar iyi ne kadar kötü, buna bakmak lazım” dedi.

29.11.2017Ekonomi
Mehmet Şimşekten Türk bankalarıyla ilgili flaş açıklama

Mehmet Şimşek'ten Türk bankalarıyla ilgili flaş açıklama

İstanbul'da katıldığı bir programda konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek;"Bankacılık sektörü üzerinde şu anda Amerika'da olan bir dava kaynaklı bulut var. Ama Başbakanımız da net olarak ifade etti; biz bankacılık sektörümüzün arkasındayız, ne gerekiyorsa her türlü desteği vereceğiz. Bu konu böyle biline, en ufak bir tereddüt olmasın, Türkiye iddia edildiği gibi çok yüksek borçlu bir ülke değil" açıklamasını yaptı.

29.11.2017Haber
Mehmet Şimşek: Bankacılık sektörü üzerinde şu anda Amerikada olan bir dava kaynaklı bulut var

Mehmet Şimşek: Bankacılık sektörü üzerinde şu anda Amerika'da olan bir dava kaynaklı bulut var

Mehmet Şimşek: Bankacılık sektörü üzerinde şu anda Amerika'da olan bir dava kaynaklı bulut var

29.11.2017Merkez
Son dakika... Mehmet Şimşekten Türk bankalarıyla ilgili flaş açıklama

Son dakika... Mehmet Şimşek'ten Türk bankalarıyla ilgili flaş açıklama

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Boğaziçi Zirvesi'nde bankacılık sektörüne ilişkin değerlendirmede bulundu. Şimşek, ABD'de devam eden Atilla davasıyla ilgili olarak, "Bankacılık sektörümüzün arkasındayız, ne gerekiyorsa her türlü desteği vereceğiz" dedi. Şimşek, bankacılık sektöründe aşırı ısınmaya izin vermeyeceklerini de ekledi.

29.11.2017Ekonomi
Ekmek üreticileri Başkanı Kavuncu: Türkiyede günde 12 milyon ekmek israfı var

Ekmek üreticileri Başkanı Kavuncu: Türkiye'de günde 12 milyon ekmek israfı var

Ekmek üreticileri Başkanı Kavuncu: Türkiye'de günde 12 milyon ekmek israfı var

29.11.2017Kayseri
Son dakika: Zarrab davasında flaş gelişme

Son dakika: Zarrab davasında flaş gelişme

ABD’de yargılanan Reza Zarrab davası Mehmet Hakan Atilla davası olarak değişti. Davada 82 jüri adayından 12'si seçilirken ilk duruşma bugün (TSİ) 17.15’te görülecek.

27.11.2017Dünya
Son dakika... Zekeriya Özle ilgili flaş gelişme...

Son dakika... Zekeriya Öz'le ilgili flaş gelişme...

17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığına ilişkin Yargıtay'da görülen davada, firari sanıklar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında kırmızı bülten talep edilmesine karar verildi.

27.11.2017Gündem
Kadınlara Hazine

Kadınlara 'Hazine'

Kadın girişimcilerin arttırılması ve finansmana erişiminin kolaylaştırılması için Hazine kolları sıvadı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, önümüzdeki dönemde kullandırılması planlanan 50 milyar liralık ‘Kredi Garanti Fonu’ (KGF) limitinin belli bir kısmının sadece kadın girişimcilere ayrılacağını açıkladı.

26.11.2017Ekonomi
Rusya ile hedef 100 milyar $

Rusya ile hedef 100 milyar $

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, önceki gün Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın daveti ile gittiği Moskova’da önemli mesajlar verdi. Olay gazetesinin haberine göre Şimşek, “Şu anda ticaret hacmimiz 20 milyar dolar seviyesinde ve bunu çok rahat bir şekilde 5 katına çıkarabiliriz” diye konuştu.

25.11.2017Ekonomi
Finikede Öğretmenler Günü

Finike'de Öğretmenler Günü

Finike'de Öğretmenler Günü

25.11.2017Finike
Hürriyet’ten dev finans zirvesi

Hürriyet’ten dev finans zirvesi

Finans ve iş dünyası Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen Türkiye Finans Forumu’nda buluşacak.

24.11.2017Ekonomi
Başbakan Yardımcısı Şimşek Moskovada

Başbakan Yardımcısı Şimşek Moskova'da

Başbakan Yardımcısı Şimşek'in, Rus mevkidaşı Dvorkoviç ve Rus iş adamları ile bir araya gelmesi bekleniyor.

24.11.2017Ekonomi
Hükümetten 9 istek

Hükümetten 9 istek

Sigortacılar 2018 yılı için, trafik sigortasından bireysel emekliliğe kadar 9 konuda destek istedi. TSB Başkanı Can Akın Çağlar, trafik sigortasında serbest tarifeye geçmek istediklerini belirterek, BES’e otomatik katılımda cüzi de işveren katkısının sağlanması gerektiğini söyledi.

23.11.2017Ekonomi
Dolar çıkıyor güven düşüyor

Dolar çıkıyor güven düşüyor

Dolar kurunun hareketi ile tüketici güveni tam tersi bir seyir izliyor. Dolar ne kadar değer kaybederse tüketici güveni o kadar artarken, dolar yükselince de tüketici endişelenerek kötümserleşiyor. Dün TÜİK’in Tüketici Güven Endeksi anketi tüketicinin güveninin yüzde 3.2 azaldığını gösterirken dolar 3.9830 ile yeni bir rekor kırdı.

22.11.2017Ekonomi
Sigorta sektöründen günlük 72 milyon lira ödeme

Sigorta sektöründen günlük 72 milyon lira ödeme

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Can Akın Çağlar, bu yıl günde 50 bin 803 adet hasar gerçekleştiğini belirterek, buna karşılık sigorta sektörünün günde 71,7 milyon TL ödeme yaptığını bildirdi.

22.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Batı Trakya Türkleri’nin üzerindeki ağır baskı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, Yunanistan ziyaretine Lozan tartışması damgasını vurdu.

10.12.2017

Finans Forumu'nda enflasyon sorunu öne çıktı

Önceki gün gerçekleşen Türkiye Finans Forumu’nda hem bakanlar hem katılımcılar, finans sektörünün en önemli sorunlardan biri olarak yüksek enflasyonu öne çıkardılar.

7.12.2017

Basit bir fikir çok şey değiştirir

GÜNDEM su gibi akıp değişiyor. Ekonominin dinamiklerini etkileyen gelişmelerin hızına yetişmemiz mümkün değil. Bu gündem trafiğinde bankalar ve finans sistemi ne zaman bir alanda tıkanıklık olsa akıllara geliyor, tartışmaların odağında yer alıyor.

6.12.2017

Tek sorun enflasyon değil ama piyasa sakin

DÜN açıklanan rakamlarla birlikte yıllık enflasyon oranı yüzde 13’ün kapısına dayandı. Piyasalar bu yüksek orandan sonra artık Merkez Bankası’nın faiz artışına kesin gözüyle baktılar ve bu durum karşısında paniklemediler.

4.12.2017

Biyoteknolojiye yatıran kazanacak

KURULUŞU 1912 yılına dayanan Abdi İbrahim ile 96 yıllık Japon Otsuka ile ortaklığının beşinci yılında Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut ve Japon ortaklarıyla buluştuk.

27.11.2017

Trafik sigortasının fiyatı artacak mı?

Sene sonu yaklaştı, trafik sigortası yeniden gündeme geldi.

23.11.2017