MENÜ

Konferans

Konferans ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konferans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32.890 Konferans haberi bulunmuştur.

Konferans, ilim, sanat, hukuk, edebiyat gibi çeşitli konularda bilgi vermek amacıyla yapılan uzun konuşmalardır.

Bir hitap çeşidi olan konferans, bilgi verme esasına dayanmaktadır. Konferans, bir tezi veya görüşü, bir konuyu açıklamak için daha çok akademik yerlerde verilir. Konferans veren kimsenin derin ve geniş bilgi sahibi, orijinal ve sağlam bir görüş sahibi olması beklenir. Konferans heyecanlı konuşmalar yapmak ve dinleyicileri galeyana getirmek yerine, onların merak ve araştırma, öğrenme arzusuna seslenen bir hitaptır. Konferansı nutuktan ayırt edemeyen konuşmacılar, genellikle gülünç bir etki bırakabilirler.

 

Konferans Haberleri

Kriptolojiyi gözün şifresini çözmek için kullanıyor

Kriptolojiyi "gözün şifresi"ni çözmek için kullanıyor

Kriptoloji alanında dünyanın sayılı akademisyenlerinden biri olan Prof. Dr. Çetin Kaya Koç, görmenin kendi içinde bir şifresi olduğundan yola çıkarak çalışmalarını yapay göz alanında yoğunlaştırdı.

19.11.2018Teknoloji
Avustralya’da Filistin’e destek yürüyüşü

Avustralya’da Filistin’e destek yürüyüşü

Avustralyalı aktivist John Salisbury, Avustralya’nın Filistin’i tanıması için Melbourne’den Adelaide kentine yürümeye başladı.

19.11.2018Dünya
Kilogramın tanımı değişmek üzere

Kilogramın tanımı değişmek üzere

Bilim insanları kilogramı tanımlama yöntemini değiştirmek üzere.

18.11.2018Teknoloji
GESAMdan karma sergi

GESAM'dan karma sergi

17.11.2018Antalya
Kilogram devrimi

Kilogram devrimi

1889 yılından bu yana evrensel ağırlık ölçüsü kilogramın hassas ölçeri olan, ‘Büyük K’ adlı platinyum-iridyum alaşımı silindir şeklindeki metal kütle emekli oldu. Kilogramın ağırlığı Planck sabiti birimi ve Kibble dengesi diye bilinen ölçüm cihazıyla takip edilecek.

17.11.2018Dünya
Bakan Selçuktan anlamlı hareket Konuşmasını yarıda kesti

Bakan Selçuk'tan anlamlı hareket! Konuşmasını yarıda kesti

Burdur’da toplu açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk havanın soğuk olmasından dolayı çocukların üşümemesi için konuşmasını kısa tuttu. Selçuk, "Ciddi bir rüzgar var. Fazla uzatmak istemiyorum. İkide bir çocuklara bakıyorum üşüyorlar mı diye. Onları bekletmemek adına konuşmama son vermek istiyorum" dedi.

16.11.2018Gündem
Yazılım projeleri görücüye çıktı

Yazılım projeleri görücüye çıktı

Erciyes Teknopark'ın düzenlediği Yazılım Ar-Ge Proje Pazarı (YAPP 2018) etkinliğinde çoğunluğu yapay zeka, siber güvenlik içerikli 19 yazılım projesi sergilendi.

15.11.2018Teknoloji
İtalyanın Hafter tutumuna Türkiyeden kararlı duruş

İtalya'nın Hafter tutumuna Türkiye'den kararlı duruş

Libya'daki darbeci General Hafter'in, Palermo'da Türkiye ve Katar karşıtı tutumunun ardından İtalya'nın "konferans içinde konferans" düzenleyerek "Türkiye'yi masanın dışına itme" girişimine Türkiye taviz vermedi.

14.11.2018Gündem
İsmet Iraz, kabri başında anıldı

İsmet Iraz, kabri başında anıldı

Türk tekvandosunun duayen ismi İsmet Iraz, vefatının 1. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

14.11.2018Diğer
Hami Mandıralı: Trabzonsporun verilmeyen şampiyonluğu var

Hami Mandıralı: 'Trabzonspor'un verilmeyen şampiyonluğu var!'

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ’Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor’ adlı projesi kapsamında Oğuz Çetin, Ali Gültiken, Hami Mandıralı ile Ergün Penbe, Akdeniz Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

14.11.2018Futbol

Yazar Sonuçları

Washington’da 2018 model Kürt konferansı

ABD’nin başkenti Washington bu hafta Kürt Politikası Araştırma Merkezi (KPRC) tarafından düzenlenen ‘DEAŞ sonrası Ortadoğu’da dönüşen jeopolitik’ başlıklı konferansa ev sahipliği yaptı. Bu, 2016 yılında Washington merkezli olarak kurulan KPRC tarafından düzenlenen üçüncü yıllık Kürt konferansı.

17.11.2018

Üç savaş

Dünya Liderleri 1. Dünya Savaşı’nın bitiminin 100. yıldönümünü anmak amacıyla geçen hafta sonu Paris’te bir araya geldiler. 1. Dünya Savaşı yarattığı korkunç yıkım ve sebep olduğu büyük insan kaybı sebebiyle hatırlarda. Bu savaşta sivil ve asker 20 milyon civarında insanın hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

15.11.2018

‘Kampanya Teknikleri’ konferansında gözler siyasetçileri aradı... Popülizm mi yoksa akıl ve bilim mi?

GEÇTİĞİMİZ hafta düzenlenen ‘Brand Week Istanbul’ festivali kapsamında çok önemli bir konferans yapıldı: Sınır Tanımayan Popülizm Çağında Kampanya Teknikleri konferansı...

15.11.2018