MENÜ

Ihtarname

Ihtarname ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ihtarname haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ihtarname haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.301 Ihtarname haberi bulunmuştur.

Ihtarname Haberleri

Beyaz eşyası olan herkesi ilgilendiriyor Yargıtaydan emsal karar

Beyaz eşyası olan herkesi ilgilendiriyor! Yargıtay'dan emsal karar

Yargıtay'ın vermiş olduğu karara göre ayıplı olarak satılan buzdolabının değişimi 12 yıl sonra gerçekleşecek. Yargıtay, ayıbın gizlenmesi halinde zaman aşımı olmayacağını hükmetti.

7.12.2019Ekonomi
Grafene yatırım dedi, davalık oldu

"Grafen'e yatırım" dedi, davalık oldu

Çelikten 300 kat daha sağlam olan Grafen madeni, keşfini yapan bilim insanlarına Nobel Fizik Ödülü kazandırdı. Bu madde Türkiye’de ise savcılık soruşturması ve davaya konu oldu. ABD’li iş kadını Avi Moskovitz, Fenerbahçe eski yöneticisi Erol User’e, grafen teknolojisine yatırım vaadiyle 821 bin dolar gönderdi. Parasını alamayan Moskovitz önce icra takibi yaptı sonra dava açtı. Mahkeme, User’in kurduğu şirketin bir tabela firması olduğunu, yatırım projesinin ise hayali olduğuna hükmetti. Mahkeme, Moskovitz’in gönderdiği paranın faizi ile ödenmesine karar verdi. User ise yaptığı açıklamada “Ticari olarak suçlu bulundum” dedi.

12.11.2019Ekonomi
10 Kasımda nöbetçi noterler açık mı Nöbetçi noter nasıl sorgulanır

10 Kasım'da nöbetçi noterler açık mı? Nöbetçi noter nasıl sorgulanır?

Noter işlemlerini hafta içi tamamlayamayıp, hafta sonu noter hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, 10 Kasım günü nöbetçi noterlerin açık olup olmadığını araştırmaya başladı. Konuyla ilgili bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, işlemlerini nöbetçi noter mesai saatlerine göre tamamlayacaklar. Peki, 10 Kasım'da nöbetçi noterler açık mı? Nöbetçi noter nasıl sorgulanır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

9.11.2019Gündem
Kaz gibi yoldular

Kaz gibi yoldular

Yüzlerce kişi kaz çiftliğinden helikopter şirketine kadar yatırım vaadiyle 40 milyonunu kaptırdı. Ticaret Bakanlığı, yüzlerce kişiden aylık yüzde 10 kâr payı vaadiyle 40 milyon lira toplayan iki şirketin yetkilileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı raporda, işletilen sistemin saadet zinciri olduğu kaydedildi. Soruşturma raporu ile birlikte şirket hesaplarına bloke konuldu. Para toplanma sürecinde açıklanan vaatler arasında yok yok.

9.11.2019Ekonomi
Eminönünde balık-ekmek teknesi çalışanlarından mahkeme kararına tepki

Eminönü'nde balık-ekmek teknesi çalışanlarından mahkeme kararına tepki

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), Eminönü’nde balık-ekmek satışı yapan teknelerin sözleşmelerin yenilenmeyeceğini bildirmesi üzerine tekne sahiplerinin açtığı davayı mahkeme reddetti.

6.11.2019Gündem
Nöbetçi noterlere yoğun ilgi

Nöbetçi noterlere yoğun ilgi

ADALET Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliğinin çalışmasıyla 6 Nisan 2019’da faaliyete geçirilen nöbetçi noterlik uygulamasında geçen 7 ayda, 400 bine yakın işlem yapıldı.

2.11.2019Ekonomi
Son dakika... Mahkemeden Eminönündeki balık ekmek satan tekne için yeni karar

Son dakika... Mahkemeden Eminönü'ndeki balık ekmek satan tekne için yeni karar

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Eminönü'ndeki balık ekmek teknelerinden birinin sahibinin yaptığı başvuru üzerine "yürütmeyi durdurma" kararı verdi.

1.11.2019Gündem
Kâbusu yaşadı Görünce konuşamadım şok oldum

Kâbusu yaşadı! "Görünce konuşamadım şok oldum"

Antalya'da yaşayan 41 yaşındaki çiftçi Süleyman Çağ'a 7 yıl önce trafikten çektirdiği motosikleti için yediemin ve otopark ücreti olarak 12 bin liralık ödeme tebligatı geldi. İstenen ücretin 3 kişilik bir ailenin 1 yıllık emekleri olduğunu belirten, haksız yere gelen parayı yargıya taşıyacağını söyledi.

30.10.2019Gündem
12 bin lirayı duyunca konuşmayı unuttum

'12 bin lirayı duyunca konuşmayı unuttum'

Antalya'da Süleyman Çağ'a 7 yıl önce trafikten çektirdiği motosikleti için yediemin ve otopark ücreti olarak 12 bin liralık ödeme emri gönderildi. Motosikletini 13 yıl önce 1800 liraya satın alan Çağ, istenen parayı duyunca yaşadığı şok nedeniyle bir süre konuşmayı unuttuğunu söyledi. Çağ, "İstenen parayı duyduğumdan dünyam başıma yıkıldı. Avukat 12 bin lira deyince bir süre konuşmayı unuttum'' dedi.

30.10.2019Gündem
Balık- ekmek burayı terk et

Balık- ekmek burayı terk et!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eminönü’nde balık ekmek satan işyerlerinin boşaltılması için ihtarname gönderdi. Kiracılara gönderilen yazılarda, anılan yerlerin 1 Kasım itibarıyla boşaltılması talep edildi. İBB’den yapılan açıklamada ise boşaltılan yerlerin yerine yeni kiracıların alınmayacağı kaydedildi.

29.10.2019Ekonomi
Kirasını ödeyemeyen kiracıya ev sahibi kaç gün süre vermelidir

Kirasını ödeyemeyen kiracıya ev sahibi kaç gün süre vermelidir?

Kiracı ve ev sahiplerinin merak ettiği konular arasında yer alan kira ödenememesi halindeki durumlar internette cevap arayan sorular arasında yer alıyor. Peki kiracının kirasını ödeyemediği durumlarda ev sahibi kiracısına kaç gün süre vermelidir?

3.10.2019Ekonomi
Düğünü iptal olanlar dikkat Mahkemeden flaş düğün salonu parası kararı...

Düğünü iptal olanlar dikkat! Mahkemeden flaş düğün salonu parası kararı...

Bursa’da düğünü iptal olan bir avukat, ödediği düğün salonu parasının tamamını mahkeme yoluyla geri aldı.

22.09.2019Gündem
Fatih Bulut’a bir şok daha

Fatih Bulut’a bir şok daha!

Kayseri’de uzun yıllar düğün salonlarında şarkı söyleyen, ardından sosyal medyada ’Çok Sevdim Yalan Oldu’ şarkısıyla ünlenen Fatih Bulut’un, 2008 yılında menajerlik anlaşması imzaladığı Mehmet Adıgüzel, sözleşmeye aykırı hareket edip, başkasıyla anlaştığını öne sürdüğü şarkıcıya 1 milyon liralık ihtarname gönderdi.

19.09.2019Magazin
Katılım payını ödemeyen firmaların ‘hal kayıt sistemi’ kapatıldı

Katılım payını ödemeyen firmaların ‘hal kayıt sistemi’ kapatıldı

İstanbul’un gıda deposu Mega Center’da, patates soğan satıcıları ile işletmeci şirket arasında ‘kriz’ yaşanıyor. Aylık bin 475 liralık katılım payını ödemeyen firmaların ‘Hal Kayıt Sistemi’ne girişleri kapatıldı. Sisteme giriş yapamayan firmalar ne mal alabildi ne de satabildi. Sistemi kapatan şirketin sahibi ise, ‘Hizmet veriyoruz karşılığını almamız lazım. Sistemi yeniden açar icra takibi yaparım’ dedi.

14.09.2019Gündem
Fikret Ormandan flaş Quaresma açıklaması

Fikret Orman'dan flaş Quaresma açıklaması!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Bolu Gerede’de bulunan Beşiktaş JK Bolu Gerede Kamp Tesisleri’nin açılışının ardından gündeme dair açıklamalarda bulundu.

3.09.2019Futbol
Hızlı tren kazasına 103 bin liralık tazminat davası

Hızlı tren kazasına 103 bin liralık tazminat davası

ANKARA-Konya seferini yapan yüksek hızlı trenin 13 Aralık 2018’de kılavuz trenle çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaralanan Turan Berk Çetin (38), Devlet Demir Yolları’na (TCDD) 103 bin 262 liralık tazminat davası açtı.

15.08.2019Gündem
Şenol Güneş: Üretimi planlayarak yapmalıyız

Şenol Güneş: Üretimi planlayarak yapmalıyız

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel önemli açıklamalarda bulundu. Güneş, "Abdullah Avcı'nın karakter olarak Beşiktaş'a uygun olduğunu düşünüyorum. Efendi, saygıdeğer ve işini çok seven birisi. Başarılı olacağını düşünüyorum ve başarılı olmasını da bekliyorum" dedi.

12.08.2019Futbol
Yargıtaydan önemli karar İzne çıkacaklar dikkat

Yargıtay'dan önemli karar! İzne çıkacaklar dikkat

Yerel mahkemenin kararını bozan mahkeme, izni kabul edilmeden izne çıkan personelin iş sözleşmesinin feshine ve tazminat almamasına hükmetti.

12.08.2019Ekonomi
Nöbetçi noterlerden 190 bini aşkın işlem

Nöbetçi noterlerden 190 bini aşkın işlem

Hafta sonları nöbetçi noterlik uygulaması kapsamında, yaklaşık üç ayda 191 bin 658 işlem yapıldı.

4.08.2019Ekonomi
Muazzez Ersoy, iki albümünün mali haklarını geri aldı

Muazzez Ersoy, iki albümünün mali haklarını geri aldı

Şarkıcı Muazzez Ersoy, “Kraliçe’den Nostaljiler” ve “Mozaik” isimli iki albümünün mali haklarını geri almak için eski müzik şirketine karşı açtığı davayı kazandı. Mahkeme, iki albümün mali haklarının da Ersoy’a ait olduğuna hükmetti.

25.07.2019Magazin
İki grubun ‘Destek’ kavgası mahkemede çözüldü

İki grubun ‘Destek’ kavgası mahkemede çözüldü

Finans sektöründe faaliyet gösteren iki grup arasında ‘ ticari unvan’ krizi çıktı. Destek Menkul Değerler ve Destek Faktoring, Destek Varlık Yönetim’e karşı dava açtı. Dilekçede, davalı tarafın ticari unvanında sonradan kullanmaya başladığı ‘Destek’ ibaresinin haksız rekabete yol açtığı kaydedildi. Yapılan yargılama sonrası davalı şirketin unvanındaki ‘Destek’ ibaresinin çıkarılmasına karar verildi. Şirket, ticari unvanında ‘Destek’ ismini sildi.

20.07.2019Ekonomi
Beşiktaştan Oğuzhan Özyakup açıklaması

Beşiktaş'tan Oğuzhan Özyakup açıklaması!

Beşiktaş, Oğuzhan Özyakup'un parasını alamadığı için ihtarname çektiği yönünde çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

19.07.2019Futbol
Komşusu gürültü yapanlar dikkat İşte yapmanız gerekenler

Komşusu gürültü yapanlar dikkat! İşte yapmanız gerekenler

Apartmanda yaşama kurallarına aykırı davranan kişilere yönelik hukuki yaptırımlar bulunuyor. Komşusu ses yapan, rahatsız edici davranışlarda bulunanlara karşı dava açabilirsiniz...

15.07.2019Ekonomi
Galatasarayda Fernando ile yollar ayrıldı

Galatasaray'da Fernando ile yollar ayrıldı!

Hürriyet'in daha önce duyurduğu gibi Fernando, Sevilla'ya gitti.

10.07.2019Futbol
Çiftlik Bank davasında flaş gelişme

Çiftlik Bank davasında flaş gelişme!

Kamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucu ve yöneticilerine yönelik, 2s'i tutuklu 5'i firari 48 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verildi.

4.07.2019Gündem
Fernando’nun üstünü çizen hamle

Fernando’nun üstünü çizen hamle

Galatasaray'dan ayrılmayı çok önceden kafasına koyan Sambacı, yönetimi şoke eden bir girişimde bulundu.

2.07.2019Futbol
Yusuf Erdoğan: Hata yaptım, özür dilerim

Yusuf Erdoğan: 'Hata yaptım, özür dilerim'

Galatasaray'a imza atmadan sarı kırmızılı formayı giyerek poz veren Yusuf Erdoğan özür diledi.

26.06.2019Futbol
Yargıtaydan çok önemli karar Buna itiraz eden tazminat alabilecek...

Yargıtay'dan çok önemli karar! Buna itiraz eden tazminat alabilecek...

İşverenin kreş açma yükümlülüğünü yerine getirmemesinin işçi tarafından haklı fesih sebebi olduğuna hükmeden Yargıtay, çalışan anneleri ilgilendiren önemli bir kara imza attı. Bundan böyle, çalıştığı iş yerinde kreş olmadığı için istifa eden kadın personel kıdem ve ihbar tazminatı alabilecek.

23.06.2019Ekonomi
Beşiktaşta kriz Quaresma ihtar çekti

Beşiktaş'ta kriz! Quaresma ihtar çekti

Beşiktaş'ta şoke eden bir gelişme yaşandı... Siyah-beyazlılardaki geleceği belirsizliğini koruyan Portekizli yıldız Ricardo Quaresma'nın alacakları nedeniyle kulübe ihtarname çektiği öğrenildi.

16.06.2019Futbol
Denizlispor Hugo Rodallega ile temasta

Denizlispor Hugo Rodallega ile temasta

Taraftarı heyecanlandıracak bir yıldıza önümüzdeki günlerde imza attırılacağını duyuran Denizlispor Yönetimi’nin, menajeri tarafından kendilerine önerilen Hugo Rodallega ile temas kurduğu iddia edildi. Trabzonspor’da sözleşmesi sona eren Rodallega ise bir yıl daha Türkiye’de oynamak istiyor.

11.06.2019Futbol
Denizlispora ihtarname şoku Mehmet Akyüz...

Denizlispor'a ihtarname şoku! Mehmet Akyüz...

Spor Toto Süper Lig'e yükselip 9 yıllık hasretine son veren Denizlispor'da Mehmet Akyüz şoku yaşandı.

11.06.2019Futbol
Bursasporda yaprak dökümü Yedinci ayrılık

Bursaspor'da yaprak dökümü! Yedinci ayrılık

Bursaspor'da kiralık oyuncuların takımlarına dönmesinin ardından sözleşmesi yenilenmeyen Furkan Soyalp de takıma veda etti. Ayrıca Badji de alacakları ödenmemesi halinde serbest kalacak.

1.06.2019Futbol
Nazilli’de 7 futbolcu TFF’ye başvurdu

Nazilli’de 7 futbolcu TFF’ye başvurdu

Nazilli Belediyespor'da 7 futbolcunun alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle kulübe Futbol Federasyonu aracılığı ile ihtarname çektiği bildirildi.

24.05.2019Futbol
İzinsiz Atatürk portresine tazminat

İzinsiz Atatürk portresine tazminat

Anıtkabir Derneği’nin 2013 yılı duvar takviminde kullandığı, Atatürk’ün mareşal üniformalı portresi davalık oldu. Yağlıboya eserin sahibi ressam Abdurrazak Kurtuluş, takvimde kullanım için kendisinden izin alınmadığını belirterek tazminat davası açtı. Mahkeme, takvimde kullanılan portrede Kurtuluş’un imzasının da çıkarıldığına işaret ederek 6 bin liralık manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

15.05.2019Kitap Sanat
Yargıtaydan milyonlarca işçiye müjdeli haber İstifa eden tazminat alacak

Yargıtay'dan milyonlarca işçiye müjdeli haber! İstifa eden tazminat alacak

Milyonlarca işçiye müjdeli haber Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'nden geldi. Yüksek Mahkeme, gerçek ücret üzerinden SGK primlerinin yatırılmamasının işçiye haklı fesih hakkı vereceğine, haklı sebeple fesihte işçiye kıdem tazminatı ödeneceğine hükmetti.

22.04.2019Ekonomi
Bucaspor küme düştü 35 yıl sonra amatöre döndü...

Bucaspor küme düştü! 35 yıl sonra amatöre döndü...

TFF 3’üncü Lig 3’üncü Grup'ta Bucaspor, evinde kümede kalma adına önemli rakiplerinden Gölcükspor'la 1-1 berabere kalarak 35 yıl sonra amatör lige döndü.

21.04.2019Futbol
Galatasaray, Gomis için FIFA’da

Galatasaray, Gomis için FIFA’da

Ve flaş transfer sonunda dava konusu oldu.

18.04.2019Futbol
Tosunun iddianamesinde ilginç detay Onu bile dolandırmış...

Tosun'un iddianamesinde ilginç detay! Onu bile dolandırmış...

Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 48 şüpheli hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca iddianame düzenlendi. İddianamenin ayrıntıları arasında Mehmet Aydın'ın yakın koruması olarak işe aldığı Cafer Çolak'ı da dolandırdığı ortaya çıktı.

31.03.2019Ekonomi
Galatasaray gibi Fenerbahçe de Suudi mağduru

Galatasaray gibi Fenerbahçe de Suudi mağduru

Sarı lacivertliler, 9.7 milyon Euro’luk alacağını halen tahsil edebilmiş değil.

31.03.2019Futbol
Galatasaraydan Serdar Azize ihtarname

Galatasaray'dan Serdar Aziz'e ihtarname

Galatasaray Kulübü'nün, Fenerbahçe'ye transfer olan Serdar Aziz'e ihtarname gönderdiği ortaya çıktı.

28.03.2019Futbol
Sikayetvar.coma tazminat cezası

Sikayetvar.com'a tazminat cezası

Swatch: Sikayetvar.com yorumlara cevap hakkımızı kullanmamıza izin vermedi. Yanıt vermek için para istedi. Markamız ve logomuz izinsiz kullanılıyor, kötüleniyor, haksız kazanç elde ediyor. 20 bin lira tazminat istiyoruz.Sikayetvar.com: Tüketicilerin aldıkları ürünler ile ilgili şikayetlere yer veriyoruz. Şikâyetler bize ait değil, üye olan olmayan herkes yanıt veriyor. Davacının ticaret unvanı ve logosunun kullanımı da haksız kullanıma girmiyor.Mahkeme: Site içeriğinde, davacının ürün ve hizmetlerini kötüleyen yazılara yer vermek suretiyle haksız rekabette bulunduğunun tespitine, sikayetvar’ın davacı Swatch’a 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verildi.

18.03.2019Ekonomi
Gomiste ödeme krizi FIFAya gidilebilir...

Gomis'te ödeme krizi! FIFA'ya gidilebilir...

Suudi Arabistan ekibi, bonservis bedelinin 2 milyon Euro’luk son taksitini ödemedi. İhtar çeken Galatasaray, FIFA’ya başvurabilir.

16.03.2019Futbol
Mahkemeden ev sahibine şok: Yaşlı kiracıyı çıkaramazsın

Mahkemeden ev sahibine şok: Yaşlı kiracıyı çıkaramazsın!

Berlin Eyalet Mahkemesi, biri 84 diğeri 87 yaşında yaşında olan çifti evinden çıkarmak isteyen ev sahibinin kendi ihtiyacını gerekçe göstererek açtığı davayı reddetti.

13.03.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Yönetici fahiş fiyat almışsa

Yöneticiniz, apartmandaki asansörün bakımı için sizin aldığınız fiyatın iki katı fiyat alıp diğer komşularınızı da razı etmişse, hukuken ne yapabilirsiniz? Yanıtı, bulunduğunuz yerdeki sulh hukuk mahkemesine bir ay içinde dava açmak.

18.11.2019

Yönetici dikkat 2

Apartman yöneticisi karar defteri tutmakla yükümlü mü? Bu defter notere onaylatılacak mı? Gelir-gider (işletme) defteri tutmak zorunlu mu? Parayı hesabına aktaran yöneticiye ne ceza verilir? Yanıtları bu haftaki yazımda.

11.11.2019

Komşu gürültüsü ve klima hukuku

APARTMANDA komşu gürültüsü büyük problem. Üst katınıza üçer çocuklu dört aile birlikte taşındıysa ve komşu gürültüsünden uyuyamaz hale geldiyseniz yasal olarak ne yapabilirsiniz?

15.07.2019

Gerekirse ölüyor muyuz?

Türk futbolu coşkuyla oynuyor, duyguları işin içerisine katıyoruz…

17.06.2019