MENÜ

Hukuk

Hukuk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hukuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hukuk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 89.826 Hukuk haberi bulunmuştur.

Hukuk Haberleri

MSB: TSK, Güvenli Bölge tesisinde uluslararası hukuk çerçevesinde hareket etmektedir

MSB: TSK, Güvenli Bölge tesisinde uluslararası hukuk çerçevesinde hareket etmektedir

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Güvenli Bölge tesisine yönelik tüm faaliyetlerinde yasalar ve uluslararası hukuk çerçevesinde hareket ettiğini bildirdi.

18.11.2019Gündem
BBDK 125 personel alımı yapacak Başvuru şartları neler

BBDK 125 personel alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 125 personel alımı yapacağını duyurdu. Bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık, hukuk ve bilişim alanları) unvanlarında yapılacak alımlarda KPSS şartı aranıyor. İşte, BBDK personel alımı şartları...

18.11.2019Gündem
İstanbulda film ve tiyatro şenliği yaşanacak

İstanbul'da film ve tiyatro şenliği yaşanacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl "Hayat Ters Yüz" temasıyla düzenlenen ve 13 Kasım'da başlayan "23. İstanbul Tiyatro Festivali", 1 Aralık'a kadar devam edecek.

18.11.2019Keyif
Bir metrekaresi 1.3 milyon TL... Kapalıçarşıda 12 milyona satışa çıkan 9 metrekarelik dükkanın sırrı

Bir metrekaresi 1.3 milyon TL... Kapalıçarşı'da 12 milyona satışa çıkan 9 metrekarelik dükkanın sırrı

Kapalıçarşı'da 12 milyon TL'ye açık artırma ile satışa çıkarılan 9 metrekarelik dükkanın kime ait olduğu ortaya çıktı. Sema, Güneş, Ufuk ve Tarık Serengil kardeşlerin anlaşmazlık sonucu mahkemelik olduğu öğrenildi.

18.11.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim önümüze de bunu getirdiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim önümüze de bunu getirdiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında Suriye'deki gelişmelerle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaparak "Birileri petrol paylaşımının içinde. Bizim önümüze de bunu getirdiler. 'Bizim derdimiz petrol değil' dedik, bizim derdimiz insan...' dedik" açıklamasında bulundu.

18.11.2019Gündem
Arabuluculuk Sınavı ne zaman

Arabuluculuk Sınavı ne zaman?

Adalet Bakanlığınca gerçekleştirilecek ve başarılı olan 5 bin kişinin görevlendirileceği arabuluculuk sınavına 29 bin 616 kişi müracaatta bulundu. Sınava yönelik son hazırlıklarını tamamlayan arabulucu adayları, artık sınav tarihini beklemeye başladı. Gözler şimdi sınavın yapılacağı tarihte. Peki, Arabuluculuk Sınavı ne zaman?

18.11.2019Gündem
TÜBİTAK ve iki kalkınma ajansı 28 personel alacak

TÜBİTAK ve iki kalkınma ajansı 28 personel alacak

TÜBİTAK ile Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 28 personel alımı gerçekleştirecek.

18.11.2019Teknoloji
Edis’ten tazminat davası

Edis’ten tazminat davası

Edis, eski menajerlik şirketi Bon Prodüksiyon’a tazminat davası açtı.

18.11.2019Magazin
Kapalıçarşı’da 12 milyon liralık dükkân

Kapalıçarşı’da 12 milyon liralık dükkân

Tarihi Kapalıçarşı’da kullanım alanı 9.2 metrekare olan dükkân, 12 milyon TL bedel üzerinden, açık artırma ile satışa çıkartıldı.

18.11.2019Ekonomi
Yıldız Kenterin eşi Şükran Güngör kimdir

Yıldız Kenter'in eşi Şükran Güngör kimdir?

Şükran Güngör, Türk Tiyatrosu için katkılar sağlamış önemli aktörlerden birisidir. Yıldız Kenter ile 1964 yılında hayatını birleştiren Şükran Güngör, pankreas kanseri nedeniyle 76 yaşında hayata veda etti. İşte, Türk Tiyatrosu'na yadsınamayacak düzeyde katkı sağlayan Şükran Güngör hakkında detaylı bilgiler

18.11.2019Hayat
KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş kimdir

KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş kimdir?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, Kıbrıs Türk halkının özgürlüğü için yaşamı boyunca mücadele etti. Kıbrıs'ta istenmeyen adam ilan edilmesine rağmen mücadelesinin peşini bırakmayan Rauf Raif Denktaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ilan etmesinin ardından KKTC'nin Cumhurbaşkanlığı görevinde bulundu. İşte, Rauf Raif Denktaş'ın mücadelelerle dolu hayatından bazı kesitler

17.11.2019Gündem
En son akademik kadro ilanları Üniversitelerin akademik personel alımı ilanları

En son akademik kadro ilanları! Üniversitelerin akademik personel alımı ilanları

Üniversitelerin bünyesinde yer alan akademik kadrolar için açılan ilanlar, tek bir adres üzerinden takip edilebiliyor. Akademik personel alımı ilanını resmi olarak duyurmak zorunda olan üniversiteler, talep ettikleri şartları da bu ekran üzerinden yayımlıyor. Peki, akademik personel alımı ilanları nereden görüntülenir? İşte, üniversitelerin en son akademik kadro ilanları

17.11.2019Eğitim
9 metrekare dükkana 12 milyon lira bedel biçildi

9 metrekare dükkana 12 milyon lira bedel biçildi

Ünü Türkiye sınırlarını aşan İstanbul'daki tarihi Kapalıçarşı'da kullanım alanı 9,20 metrekare olan dükkan, 12 milyon TL bedel üzerinden, açık artırma ile satışa çıkartıldı. Dükkan, Kapalıçarşı'nın Beyazıt Kapısına yakın bir bölgede bulunuyor.

17.11.2019Ekonomi
HDP önündeki eylemde 76ncı gün

HDP önündeki eylemde 76'ncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 76'ncı günde de sürdürdü. 5 Mayıs'ta kaybolan oğlu Yusuf (16) için oturma eylemini sürdüren Celil Begdaş, "Ciğerimiz yanıyor. Hepimiz burada perişan haldeyiz" dedi.

17.11.2019Gündem
‘Etek ölçen hâkim’ 5 ay sonra döndü

‘Etek ölçen hâkim’ 5 ay sonra döndü

Duruşma sırasında avukat Tuğçe Çetin’in etek boyunu kısa bulup tutanak düzenletince HSK tarafından açığa alınan Hâkim Mehmet Yoylu 5 ay sonra göreve döndü. HSK, ‘soruşturmanın selameti’ için Yoylu’yu eski görev yerine değil, Gebze’ye gönderdi.

17.11.2019Gündem
ABD Kongresi’ne iki Türk aday

ABD Kongresi’ne iki Türk aday

ABD’de ‘Young Turks’ adlı programıyla Youtube’da haber programı yapan Cenk Uygur, 2020’de yapılacak ABD Kongresi seçimleri için aday adayı oldu. 5 milyon takipçisine yayın yapan Cenk Uygur (49), Kaliforniya’da geçen hafta istifa eden Demokrat Parti milletvekili Katie Hill’in yerine adaylığını açıkladı.

17.11.2019Dünya
Yimpaş mağduru iki aile davayı kazandı

Yimpaş mağduru iki aile davayı kazandı

Almanya’da YİMPAŞ’a para kaptıran Ümit Mesligil ile Çelik Ailesi 19 boyunca paralarını tahsil edemeyince Türkiye’de dava açtı. Paranın faiziyle ödenmesine karar verildi.

17.11.2019Gündem
Gençler tarım zirvesinde buluştu

Gençler tarım zirvesinde buluştu

100 genç, iki yılda bir düzenlenen ‘Gençlik Tarım Zirvesi’nde gıda güvenliğini tartıştı. Gençler, artan dünya nüfusunu beslemeye yardımcı olacak yenilikçi projeleriyle yarıştı. Brezilya’da yapılan zirvede Türkiye’yi; Uğur Gönül temsil etti.

16.11.2019Eğitim
HDP önündeki eylemde 75inci gün

HDP önündeki eylemde 75'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 75'inci günde de sürdürüyor. 5 yıl önce PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan oğlu Roşat Çiftçi'ye seslenen Necibe Çiftçi, "Gel Türk askerine sığın. Sana bir şey yapmazlar. Seni sağ salim bize getirirler" dedi.

16.11.2019Gündem
Moskova Borsası’nda 17 milyon dolarlık vurgun

Moskova Borsası’nda 17 milyon dolarlık vurgun

İstanbul’da bulunan bir Türk ve iki Suriye vatandaşı Moskova Borsası’nda 17 milyon dolar vurgun yaptı. Dolandırıcılar Borsa Başkanı’nın e-mail adresini hackleyip para transferi gerçekleştirdi. Rus ve Türk yetkililer durumu fark edip paranın geçtiği banka hesaplarının bloke edilmesini sağladı.

16.11.2019Dünya
Yargı reformu: 4 milyon dosyalık 2. paket de tamam

Yargı reformu: 4 milyon dosyalık 2. paket de tamam

Birinci Yargı Paketi’nin ardından, bu kez hukuksal yargılamaları düzenleyen İkinci Yargı Paketi de tamamlandı. İkinci pakette, noter yardımcılığı uygulamasından arabulucuk sisteminin genişletilmesine kadar önemli hükümler bulunuyor. Düzenlemeler 4 milyon dosyayı ilgilendiriyor.

16.11.2019Gündem
‘Kapatabilecek bir güç yok’

‘Kapatabilecek bir güç yok’

Giresun’un Eynesil ilçesinde ölü bulunan 11 yaşındaki Rabia Naz’la ilgili tartışmalar, baba ve üç kişinin ‘hürriyeti tahdit, tanığa baskı’dan gözaltına alınıp bırakılmasıyla alevlendi.

16.11.2019Gündem
İstanbuldaki arsa İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tartışma çıkarttı

İstanbul'daki arsa İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tartışma çıkarttı

İZMİR Büyükşehir Belediye Meclisinin kasım ayı son birleşiminde İstanbul Beyoğlu'nda mülkiyeti Büyükşehir'e ait olduğu ileri sürülen arazinin satışı, AK Partili Meclis üyeleri ile CHP'li üyeleri karşı karşıya getirdi.

15.11.2019Gündem
Bu da Bitcoin Kürşat...Yine aynı yöntem on milyonlarca TLlik vurgun

Bu da Bitcoin Kürşat...Yine aynı yöntem on milyonlarca TL'lik vurgun

MARMARİS’te, bilgisayar malzemeleri dükkanında, kendisini yazılımcı olarak tanıtıp, ’bitcoin’ ile yüksek kar payı kazandırma vaadiyle para toplayarak, ortadan kaybolan ve milyonlarca liralık vurgun yaptığı öne sürülen Kürşat Ö.’nün ’yemleme’ yöntemini kullandığı ortaya çıktı. Kürşat Ö.’nün, başlangıçta kendisine düşük miktarlarda paralar veren kişilere yüksek kar payı verip yemlediği, çevrelerindeki zengin kişileri ikna etmelerini sağladığı ardından ününün ilçede yayılması ile Türkiye’nin çeşitli illerinden de pek çok kişinin kendisine para vermesini sağlayarak dolandırdığı belirlendi.

15.11.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 74üncü gün

HDP önündeki eylemde 74'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 74'üncü günde de sürdürüyor. 5 yıl önce İstanbul'dan kaçırılan 19 yaşındaki oğlu Tuncay için oturma eylemi yapan Şevket Bingöl, diğer ailelere de seslenerek, "Gel burada çocuğuna sahip çık" dedi.

15.11.2019Gündem
Altınlarla kaçan gelin, firari olarak yargılanıyor

Altınlarla kaçan gelin, firari olarak yargılanıyor

Çorum'da evlilik aşamasında olduğu Gökhan Uncu'nun (23) düğün için aldığı altınlarla ortadan kaybolan gelin adayı Nurhan B. (23) ile kaçışına yardımcı olan Mesut A. ve Sait G. hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşması tüm aramalara rağmen bulunamayan kaçak gelinin yokluğunda görüldü.

15.11.2019Gündem
Yargıtaydan emsal karar Bunu yapan çalışanın iş akdi feshedilecek

Yargıtay'dan emsal karar! Bunu yapan çalışanın iş akdi feshedilecek

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, çalıştığı şirkete ait aracı ve bazı malzemeleri mesai saatleri dışında özel işlerinde kullandığı tespit edilen çalışanın iş akdinin haklı nedenle feshedildiğine karar verdi. Daire, iş ilişkisinde güven temelinin çöktüğü sonucuna vararak, çalışan hakkında kıdem ve ihbar tazminatına hükmeden yerel mahkeme kararını bozdu.

15.11.2019Ekonomi
Çalışana göre mesai saati

Çalışana göre mesai saati

CUMHURBAŞKANLIĞI Hukuk Politikaları Kurulu’nun istihdam çalıştayından mesai saatlerinin çalışanlara göre ayrı ayrı belirlenmesi, bir işyerine bağlı olmadan uzaktan iş yapma gibi öneriler çıktı.

15.11.2019Ekonomi
Bakan Soyludan Rabia Naz Vatan açıklaması

Bakan Soylu'dan Rabia Naz Vatan açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor. Bugüne kadar babanın iddialarını kanıtlayacak en ufak bulguya rastlamadık." ifadelerini kullandı.

14.11.2019Gündem
Dindar bir feminist: Fatma Aliye

Dindar bir feminist: Fatma Aliye

19’uncu yüzyıl Osmanlı kadın mücadelesine adını yazdırmış, yazar ve çevirmen Fatma Aliye’nin üç romanı, Turkuvaz Kitap’ın ‘Kadınların Hafızası’ serisiyle yayımlandı. ‘Udi’, ‘Refet’ ve ‘Levayih-i Hayat’, dönemin kadın gündemine hâkim olmak açısından da etkili romanlar...

14.11.2019Kitap Sanat
Son dakika: Mahkeme Galatasaray seçimi ile ilgili kararını verdi

Son dakika: Mahkeme Galatasaray seçimi ile ilgili kararını verdi!

Galatasaray Kulübü ikinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ile Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’ın, Mustafa Cengiz yönetiminin ibra edilmemesi yönündeki genel kurul kararının iptaline yönelik açtıkları davada mahkeme, tarafların sulh olmaması üzerine dava dosyasının bilirkişiye gönderilmesine karar verdi.

14.11.2019Futbol
‘Şato’ müteahhidinin iflas kararı kaldırıldı

‘Şato’ müteahhidinin iflas kararı kaldırıldı

Bolu’da inşaatı başladığından beri gündemden düşmeyen Burj El Babas’la ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

14.11.2019Ekonomi
Galatasarayda tarihi gün

Galatasaray'da tarihi gün

Galatasaray Kulübü’nde 23 Mart’ta yapılan Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda Mustafa Cengiz yönetiminin idari bakımdan ibra edilmemesiyle başlayan hukuki süreçte en kritik dava bugün karara bağlanacak.

14.11.2019Futbol
Bakan açıkladı Elektrikli traktör için delikanlı aranıyor

Bakan açıkladı! Elektrikli traktör için delikanlı aranıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli elektrikli traktörde Türkiye'nin başarı yakaladığını ve seri üretimi için delikanlı birilerini aradıklarını söyledi.

14.11.2019Ekonomi
Başkan ile mahalleli arasında gerginlik Muhtarın gazına gelmeyin...

Başkan ile mahalleli arasında gerginlik! 'Muhtarın gazına gelmeyin...'

ÇORUM’un Ulukavak Mahallesi'nde, bir GSM şirketi tarafından kurulması planlanan baz istasyonu için gelen ve halkın tepkisi üzerine geri dönen iş makineleri, bugün yeniden bölgeye gelince, gerginlik çıktı. İş makineleri yoğun güvenlik önlemi altında çalışma başlatırken, tepkili vatandaşlar da bölgede beklemeye başladı.

13.11.2019Gündem
Mümtaz Soysal son yolculuğuna uğurlandı

Mümtaz Soysal son yolculuğuna uğurlandı

ESKİ Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı.

13.11.2019Gündem
Yapay zeka insanlığı Jetgillere çevirecek

Yapay zeka insanlığı 'Jetgiller'e çevirecek

İşsiz bırakacak, meslekler tarihe karışacak, dünyayı robotlar yönetecek gibi ürkütücü senaryolara rağmen yapay zekâ tüm hızıyla gelişmeye ve hayatın her alanına girmeye devam ediyor. Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) tarafından düzenlenen Yapay Zekâ Paneli’ne katılan KoçDigital Genel Müdürü Önder Kaplancık, Microsoft Global Yapay Zekâ Kıdemli Müdürü Didem Ün Ateş ve Kıdemli Avukat Ceylan Necipoğlu ise yapay zekânın elektrik ve internet bulunduğundaki gibi iş alanında büyük değişikliklere önayak olmakla birlikte yepyeni iş alanları doğuracağını söylüyor.

13.11.2019Teknoloji
Yıldırım Akbulut kimdir Yıldırım Akbulutun biyografisi

Yıldırım Akbulut kimdir? Yıldırım Akbulut'un biyografisi

Eski başbakanlardan ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Yıldırım Akbulut rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Bu gelişmenin ardından Yıldırım Akbulut'un kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Yıldırım Akbulut kimdir?

13.11.2019Gündem
69 yaşındaki iş adamının 20lik sevgilisi: Onun parasını değil, zekasını sevdim

69 yaşındaki iş adamının 20'lik sevgilisi: Onun parasını değil, zekasını sevdim

Dünya onu hep modeller dünyasından seçtiği eşleri ve sevgilileriyle tanıyor... Bazılarından çocuk sahibi bile oldu. Aradan yıllar geçti ama o kuralı bozmadı. Bir ayrıntı hariç. Yeni sevgilisi model değil, bir hukuk öğrencisi ve kendisinden 49 yaş daha genç. Bu genç sevgilinin "Büyükbabası yaşındaki adamla aşk yaşıyor" eleştirilerine verdiği yanıt da ilginç.

BACKGRID UK

13.11.2019Magazin
Son dakika... MHP lideri Bahçeliden ABD açıklaması

Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den 'ABD' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD'nin Türkiye ile müttefiklik ilişkisini değerlendirerek, "Bütün dünya bilmelidir ki Türk milleti tamamıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır. MHP cesaret ve inanmışlıkla Türkiye'nin tarihi hak ve çıkarlarının arkasındadır, Sayın Erdoğan'ın destekçisidir. ABD'deki zirve görüşmesinden çıkacak sonuç ne olursa olsun Türkiye tek yürektir." ifadesini kullandı.

13.11.2019Gündem
Cağaloğlu davası

Cağaloğlu davası

Paşabahçe, tarihi 1700’lü yıllara dayanan Cağaloğlu Hamamı’nın ismini bir ürününde kullandığı gerekçesiyle davalık oldu. Cağaloğlu Hamamı’nın sahibi Faris Çağ Çağdaş, marka hakkının ihlal edildiğini belirterek 42 bin TL’lik tazminat davası açtı. Paşabahçe tarafından satışa sunulan ‘Cağaloğlu Hamamı Mumluk’ isimli ürünün internetten satışı da durduruldu.

13.11.2019Ekonomi
Vergi Konseyi’nde yapı değişti

Vergi Konseyi’nde yapı değişti

Vergi politikalarının oluşturulmasında görüş bildirmekle görevli Vergi Konseyi’nin temsilci üyeleri, kurumlarınca seçilen veya görevlendirilen vergi, ekonomi, finans, hukuk veya maliye alanlarında birikim ve deneyim sahibi kişilerden oluşacak.

13.11.2019Ekonomi
Aybüke Pusatın açtığı dava reddedildi

Aybüke Pusat'ın açtığı dava reddedildi

AYBÜKE Pusat ve yapım şirketi Pastel Film arasındaki tazminat davası sonuçlandı.

13.11.2019Televizyon
Sen Anlat Karadenizin 64. bölüm fragmanı yayınlandı Sen Anlat Karadenizin finalinde neler olacak

Sen Anlat Karadeniz'in 64. bölüm fragmanı yayınlandı! Sen Anlat Karadeniz'in finalinde neler olacak?

Üçüncü sezonuyla ekranlara gelen Sen Anlat Karadeniz dizisi, bu hafta yayınlanacak olan 64. bölümüyle final yapacak. Sen Anlat Karadeniz'in sevenlerine veda edeceği son bölüm fragmanına ilginç anlar damga vurdu. Sevilen dizinin finalinde Nefes, hukuk fakültesine girmek için kendisine yeni bir yol çizmeye karar verecek. Peki, Sen Anlat Karadeniz'in finalinde başka neler olacak? İşte, dizinin final bölümü fragmanı ve son bölümün özeti.

12.11.2019Televizyon
Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor PFDKya sevk edildi

Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor PFDK'ya sevk edildi

TFF'nin yaptığı açıklamada Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiği bildirildi.

12.11.2019Futbol

Yazar Sonuçları

Yönetici fahiş fiyat almışsa

Yöneticiniz, apartmandaki asansörün bakımı için sizin aldığınız fiyatın iki katı fiyat alıp diğer komşularınızı da razı etmişse, hukuken ne yapabilirsiniz? Yanıtı, bulunduğunuz yerdeki sulh hukuk mahkemesine bir ay içinde dava açmak.

18.11.2019

Milletin hocası

Mümtaz Hoca bir renkti. Her milletten insanlar karşılarında zeki ve dolu bir adam olduğunu anlamışlarıdır. Bu memleketin ilkelerinden taviz vermedi. Bunu sadece dışişleri bakanı olarak değil, üniversite hocası, gazeteci ve bir aydın duruşu olarak da böyle belirledi, böyle izledi. Çarşamba günü İstanbul’da ebedi yolculuğuna uğurlandı. Asrın menhus hastalığını 2-3 yıldır çekiyordu.

17.11.2019

Sahipsiz mi kaldın sen?

Türkiye ile Yunanistan arasındaki IŞİD’linin durumu ile ilgili karışık hisler içindeyim dersem yalan olur. Beter olsun, bin beter olsun o ve hempaları!

14.11.2019