MENÜ

Henkel

Henkel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Henkel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 516 Henkel haberi bulunmuştur.

Henkel Haberleri

Keşif Dünyası Darüşşafaka’da

Keşif Dünyası Darüşşafaka’da

Almanya merkezli bir şirket, ‘Keşif Dünyası’ projesi kapsamında dünyada üçüncü, Türkiye’deki ilk merkezini Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda açtı. Tören 11 Aralık’ta Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Maslak kampüsünde düzenlendi. 

12.12.2018Eğitim
Üçüncü çeyrek satışları 5 milyar Euro’yu aştı

Üçüncü çeyrek satışları 5 milyar Euro’yu aştı

Henkel CEO’su Hans Van Bylen, üçüncü çeyrek sonuçlarına yönelik yaptığı açıklamada “Henkel üçüncü çeyrekte iyi bir ilerleme göstermiştir.Sürekli devam eden zorlu bir piyasa ortamında, negatif kur rüzgarları ve yükselen malzeme fiyatlarına karşın satışlarımızı, karlılığımızı ve kar etme potansiyelimizi daha da arttırdık” dedi. Henkeli’in 2018’in üçüncü çeyreğindeki satışları 5,037 milyar Euro olarak açıklandı.

20.11.2018Ekonomi
Münih’te binlerce kişiden ışıklı AfD protestosu

Münih’te binlerce kişiden ışıklı AfD protestosu

Geçen ay Almanya’nın Bavyera Eyaletinde yapılan seçimlerde meclise giren aşırı sağcı AfD’ye karşı, binlerce kişinin katılımıyla Münih’te gösteri düzenlendi.

6.11.2018Avrupa
Gurbetçi Almanın Sezen Aksulu İstanbul resitali

Gurbetçi Almanın Sezen Aksu'lu İstanbul resitali

Türkiye’den Almanya’ya işçi göçünü ters açıdan ele alan ve çalışmak için İstanbul’a giden bir Almanın yaşadıklarını konu alan ‘İstanbul-Bir Şarkı Resitali’ adlı müzikalin galası Sezen Aksu şarkıları eşliğinde Mannheim’da sahneleniyor.

26.10.2018Avrupa
Denebunuya 2.5 milyon TL yatırım

Denebunu'ya 2.5 milyon TL yatırım

TÜKETİCİLERİN ürünleri satın almadan önce ücretsiz denemesini sağlayan ve aynı zamanda markalara da geribildirim platformu olarak hizmet veren 'Denebunu', Galata İş Melekleri (GBA) liderliğinde 2.5 milyon TL yatırım aldı.

28.09.2018Ekonomi
Henkel Kimyaya 7 milyon liralık rekabeti ihlal cezası

Henkel Kimya'ya 7 milyon liralık 'rekabeti' ihlal cezası

Rekabet Kurumu, Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'ye yönelik yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Kurum sitesinden yapılan açıklamaya göre Henkel Kimya'ya 6 milyon 944 bin lira idari para cezası verildi.

22.09.2018Ekonomi
Henkelden sözlü savunma

Henkel'den sözlü savunma

Rekabet Kurulunca Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sözlü savunması alındı.

12.09.2018Ekonomi
Henkelin ikinci çeyrek satışları 5,1 milyar Euroyu aştı

Henkel'in ikinci çeyrek satışları 5,1 milyar Euro'yu aştı

Henkel CEO’su Hans Van Bylen, şirket olarak yılın ikinci çeyreğinde iyi bir ilerleme kaydettiklerini açıkladı. Şirketin ikinci çeyrekteki satışları 5 milyar 143 milyon Euro olarak kayıtlara geçti,

28.08.2018Ekonomi
Rekabet Kurulu, Türk Henkelin savunmasını alacak

Rekabet Kurulu, Türk Henkel'in savunmasını alacak

Rekabet Kurulu, Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sözlü savunmasını alacak.

3.08.2018Ekonomi
Tissue World Istanbul 2018 Konferansı başlıyor

Tissue World Istanbul 2018 Konferansı başlıyor

Temizlik kağıdında Doğu Avrupa, Rusya, BDT, Orta Doğu, Asya ve Afrika’nın buluşma noktası Tissue World Istanbul, 4-6 Eylül 2018 tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Fuar ile paralel olarak düzenlenen Tissue World Istanbul 2018 Konferansı, ulusal ve uluslararası arenadan, alanında uzman konuşmacıları ile endüstrinin geleceğine ışık tutacak.

13.07.2018Ekonomi
Fenerbahçenin yeni yönetim kurulu | İşte Ali Koçun ekibi

Fenerbahçe'nin yeni yönetim kurulu | İşte Ali Koç'un ekibi

Ali Koç'un Fenerbahçe'nin yeni başkanı seçilmesiyle birlikte yeni dönemde görev alacak yönetim de merak konusu oldu. Fenerbahçe'nin yeni yönetim kurulunu merak eden Fenerbahçe taraftarları iş başı yapacak olan yönetim kurulu üyelerini araştırıyor. Peki, Fenerbahçe'nin yeni yönetim kurulunda kimler var? Fenerbahçe'nin yönetiminde hangi isimler var?

3.06.2018Spor Arena
Sevil Zeynep Becan kimdir

Sevil Zeynep Becan kimdir?

Sevil Zeynep Becan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç'un listesinde yer alması nedeniyle son günlerde en çok merak edilen isimlerden oldu. Sevil Zeynep Becan'ın yaşını, nereli olduğunu ve kariyerini merak eden  Fenerbahçe taraftarları, Sevil Zeynep Becan hakkında bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor. Peki, Sevil Zeynep Becan kimdir?

3.06.2018Spor Arena
Plastik sözü

Plastik sözü!

Çevre kirliliği konusunda artan kaygılar karşısında, birçok şirket plastik ambalaj kullanımını azaltma sözü vermeye başladı. Araştırmalara göre dünyadaki plastik ambalajların yüzde 95’i sadece bir kez kullanılıyor. Doğaya atılan plastiğin çözünmesi ise yüzyılları alıyor. Son olarak 40 şirket plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi...

26.04.2018Ekonomi
En beğenilen şirketler arasında girdi

En beğenilen şirketler arasında girdi

Henkel, bu yıl bir kez daha Fortune dergisinin “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesinde yer aldı. “Kozmetik” kategorisinde dördüncü sırada yer alan şirket, geçen yılki konumundan iki basamak yukarıya yükseldi.

30.01.2018Ekonomi
Liderler Davos’ta buluşuyor

Liderler Davos’ta buluşuyor

48'inci Dünya Ekonomik Forumu bugün İsviçre’nin Davos kasabasında başlıyor. Davos Zirvesi, 100'den fazla ülkeden de 3 bine yakın işadamı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisine ev sahipliği yapacak.

22.01.2018Ekonomi
Davos Zirvesi yarın başlıyor

Davos Zirvesi yarın başlıyor

Dünya Ekonomik Forumu'nun düzenlediği Davos Zirvesi, yarın İsviçre'nin Davos kasabasında başlayacak.

22.01.2018Ekonomi
ABDli şirket Türk kimya devini satın aldı

ABD'li şirket Türk kimya devini satın aldı!

Kimya sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Veser Kimya, ABD’li Vinmar Internetional’ın bünyesine geçti.

26.12.2017Ekonomi
Opel’in kurtarıcısı yine kozmetikçi oldu

Opel’in kurtarıcısı yine kozmetikçi oldu

Fransız Peugeot Citroen Grubu’nun bünyesine giren Alman Opel, 2013 yılı sonunda marka imajını düzeltmek için Henkel’den kurtarıcı olarak transfer ettiği ‘Bayan kozmetik’ lakaplı Tina Müller ile yollarını ayırdı. Opel’den kendi isteğiyle ayrılan Müller’in 1 Ekim’den itibaren Alman kozmetik devi Douglas’ın CEO olarak göreve başlayacağı belirtiliyor.

25.09.2017Ekonomi
Samsun’daki yerleşimin Hititlerin kutsal şehri olduğu kesinleşti

Samsun’daki yerleşimin Hititlerin kutsal şehri olduğu kesinleşti

Samsun’un Vezirköprü ilçesindeki Oymaağaç Höyüğü’nde yürütülen kazılarda ulaşılan kanıtlara göre, buradaki antik kentin Hititlerin kutsal şehri Nerik olduğu kesinleşti. Oymaağaç Mahallesi’nde yer alan höyükte 2006 yılından beri arkeolojik kazı çalışmaları sürdürülüyor. 11 yıldır devam eden kazılarda bulunan 27 tablet parçasından yola çıkarak, buranın Hititlerin kutsal kabul ettiği şehir Nerik olduğu kesinleşti. Hitit kralı III. Hattuşili’nin yılda birkaç kez Hattuşa’dan Nerik’e gelerek, hava tanrısına saygı göstermek için özel ziyaretlerde bulunduğunu tahmin ediliyor.

15.09.2017Seyahat
Sorunun iki yanıtı vardı ikisini de diyemedi

Sorunun iki yanıtı vardı ikisini de diyemedi

Alice Weidel ve Alexander Gauland. Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak seçimlere katılacak sağ popülist Almanya İçin Alternatif’in (AfD) lider adayları.

30.08.2017Dünya
Koruncuk’taki çocuklar eğlenirken öğrendi

Koruncuk’taki çocuklar eğlenirken öğrendi

Uluslararası bir deterjan firmasının çalışanlarından oluşan ‘Sürdürülebilirlik Elçileri’ Koruncuk Vakfı’ndaki çocuklarla bir araya geldi.

10.08.2017Eğitim
Gelecek 10 yılda iş dünyasında öne çıkacak beceriler

Gelecek 10 yılda iş dünyasında öne çıkacak beceriler

Gelecekte iş dünyası beklediğiniz gibi bir yer olmayabilir. Hatta sadece birkaç yıl içinde sizden yeni beceri ve bilgiler beklenebilir. Artan iletişim olanakları, sayısallaşan dünya ve akıllı makinelerin yükselişi sektörleri dönüştürürken, geleceğin yeni nesil çalışanlarından beklenilenleri de kökünden değiştiriyor. Peki, 2020’lerde iş dünyasında hangi beceriler ortaya çıkacak? Bu değişime nasıl ayak uydurabiliriz? Cevap bu konuda hazırlanan en kapsamlı raporlardan biri olan ‘Gelecek Meslekleri için Beceriler 2020’de. Phoenix Üniversitesi’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Gelecek Enstitüsü’nün yakın zamanda yayınladığı ‘Gelecek Meslekleri için Beceriler 2020’ raporunda önümüzdeki 10 yılda iş dünyasında belirleyici olacak 10 beceri ele alınıyor. IBM, Walt Disney, Electronic Arts gibi dünyanın alanlarında önde gelen şirketlerinin yanı sıra Stanford Üniversitesi uzmanlarının desteğiyle hazırlanan raporda, becerilerin değişmesine neden olan altı neden de sıralanıyor.

23.07.2017Eğitim
Türk Henkel Kimya hakkında soruşturma

Türk Henkel Kimya hakkında soruşturma

Rekabet Kurulu (RK), Türk Henkel Kimya hakkında yeniden satış fiyatını tespit etmek suretiyle teşebbüsler arasında rekabeti sınırlayıcı anlaşmaları gerçekleştirip gerçekleştirmediğini tespit etmek için soruşturma başlattı.

4.07.2017Ekonomi
Lastik imparatoru

Lastik imparatoru

Türk yöneticilerin başarısı Çin’e kadar uzandı. Dünyanın en büyük lastik üreticisi Japon Bridgestone, dünyanın en büyük pazarı Çin’de direksiyonu Hakan Bayman’a teslim ediyor. Bayman’ın hedefi şirketin global liderliğini Çin’de de yakalamak.

29.06.2017Ekonomi
Eczacıbaşı-Schwarzkopf ortaklığında hisseler Henkele geçiyor

Eczacıbaşı-Schwarzkopf ortaklığında hisseler Henkel'e geçiyor

Eczacıbaşı, yüzde 47 oranında pay sahibi olduğu iş ortaklığı Eczacıbaşı-Schwarzkopf'daki paylarını diğer ortak Henkel'e devrediyor. Henkel böylece hisselerin tamamına yakınına sahip olacak.

5.05.2017Ekonomi
Hasan Alemdar / Türk Henkel A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Henkel Beauty Care Genel Müdürü - Gökçe Bahadır / Oyuncu

Hasan Alemdar / Türk Henkel A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Henkel Beauty Care Genel Müdürü - Gökçe Bahadır / Oyuncu

Cannes Lions Entertainment Hasan Alemdar Türk Henkel A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Henkel Beauty Care Genel Müdürü ve Gökçe Bahadır konuşması

4.05.2017Diğer Videolar
Dünya ile yarıştan vazgeçmeyelim

Dünya ile yarıştan vazgeçmeyelim!

17-24 Haziran’da 64’üncüsü gerçekleşecek ‘Uluslararası Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nin eğlence ayağının Türkiye toplantısı geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. Cannes Lions Türkiye Temsilcisi Vicky Habif, “Biz dünyanın gerisinde değiliz. Tam aksine, pazarlama, medya ve eğlence sektörümüz yetenekli insanlarla dolu. Kendimize güvenmemiz, dünyayı izlemekten ve yarışmaktan vazgeçmemiz gerekiyor” dedi.

2.04.2017Ekonomi
Kardeş dayanışması

Kardeş dayanışması

Osmanlı İmparatorluğu ile Prusya Krallığı, yani Türkler ile Almanlar arasındaki diplomatik ilişkiler 1700’li yılların ortalarında başlamış.

6.01.2017Dünya
Henkel’den yeni fabrika

Henkel’den yeni fabrika

HENKEL, Kocaeli Gebze’de hayata geçecek yeni üretim merkezinin temelini attı. 2017 yılının sonunda açılması planlanan yeni fabrika son teknolojiyi kullanacak; ayrıca dünyada tanınırlığı ve kabul edilebilirliği yüksek yeşil bina sertifikası olan LEED Sertifikasını (Leadership in Energy and Environmental Design) alacak şekilde projelendirildi.

10.11.2016Ekonomi
Seks dedikoduları, genel merkeze kadar ulaştı

Seks dedikoduları, genel merkeze kadar ulaştı

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in partisi CDU Berlin teşkilatı üyesi Jenna Behrends’in çevresindeki dedikodu halkası giderek büyüdü ve parti genel merkezine kadar ulaştı. Bu kez dedikoduya CDU Genel Sekreteri Peter Tauber’in adı karıştı.

26.09.2016Dünya
Henkel bir kişiye sordu, CDU’da herkes duydu

Henkel bir kişiye sordu, CDU’da herkes duydu

Başbakan Angela Merkel’in liderliğini yaptığı Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisi, bu yıl girdiği eyalet seçimlerinde aldığı ağır yenilgilerden sonra şimdi de parti içinde yaşanan dedikoduyla çalkalanıyor.

25.09.2016Dünya
Ha Türkiye, ha Almanya

Ha Türkiye, ha Almanya

Türkiye’deki seçimlerin nedense hiç kaybedeni olmaz. Seçim sonuçları şekillenmeye başladıktan sonra Türkiye’deki parti liderlerinden hep benzer şeyler duyarız.

21.09.2016Dünya
GÖREVİNİ BIRAKIYOR

GÖREVİNİ BIRAKIYOR

Berlin’de Pazar günü yapılan eyalet meclisi seçimlerinde Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) tarihindeki en ağır sonucu aldı.

20.09.2016Dünya
Üniversiteden yetenek avlıyorlar

Üniversiteden yetenek avlıyorlar

Persil, Tursil, Vernel, Pril, Gliss, Taft gibi markalarıyla bilinen Henkel, yetenekleri üniversite sıralarındayken keşfedip, kendi içinde yetiştirmek için farklı programlar uyguluyor. Şimdiye kadar Türkiye’den 50’nin üzerinde yeteneğin yurtdışında rotasyonlara katıldığını söyleyen Türk Henkel İK Yöneticisi Ralph Branderhorst sorularımızı yanıtladı.

19.09.2016İK/Yeni Ekonomi
Berlin’de hükümeti SPD kuracak

Berlin’de hükümeti SPD kuracak

Berlin seçimini yaptı. SPD, yaşadığı oy kaybına rağmen birinci parti çıkmasına sevindi. Sol Parti ve FDP oylarını artırırken, seçimin en çok kazananı ise yine AfD oldu.

19.09.2016Avrupa
Berlin seçimini yaptı

Berlin seçimini yaptı

Berlin seçimini yaptı. SPD oy kaybına rağmen birinci parti çıkmasına sevindi. Oylarını artıran Sol Parti ve FDP oldu. AfD iki haneli oy aldı ama beklediğini bulamadı.

18.09.2016Avrupa

Yazar Sonuçları

Sosyal medya= Ölümsüzlük

Psikiyatrist ve bilim adamı Robert Jay Lifton, kendini bildiği günden itibaren “öleceği” bilgisine sahip insanoğlunun, hayatı boyunca ölümsüzlüğün peşinde koştuğunu ve bu ölümsüzlük arzusunun dört biçimde ortaya çıktığını söyler.

11.09.2017

İyi bir konseri hatırlatıyorum

BUGÜN için bir program yapmadınızsa bu akşam saat 20.00’de Grand Pera Emek Sahnesi’nde dört yıl önce kurulan AIMA Festival Orkestrası’nın (Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi) konserine gitmenizi önereceğim.

6.05.2017

Doyumsuz çocukları dizginlemenin 5 yolu

Son yıllarda aileler çocuklarının azla yetinmeyi bilmediğinden şikâyet ediyor. Oysaki doğru iletişim kurmak ve onları dizginlemek pek zor değil. Nörolog Dr. Mehmet Yavuz açıklıyor:

5.05.2017

Yaza merhaba

So CHIC, Icon adlı yeni koleksiyonunu Etiler’deki Sunset Restaurant’ta yapılan özel bir davetle tanıttı.

5.05.2017

Türk ‘Polaris Park’ Mısır’a 2 milyar dolar yatırım çekti

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğindeki heyetin Mısır Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanı Ahmed Al Wakeel’in davetiyle Kahire’de gerçekleştirdiği “İş Forumu”nda Polaris Parks Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Özkan’ı görünce 10 yıl önceyi anımsadım:

2.02.2017

Türkiye aleyhine canavar yaratıyorlar

BERLİN’deki Branderburg Kapısı’nın yanı başındaki Adlon Kempinski Hotel...

15.12.2016