MENÜ

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Hazine Ve Maliye Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hazine Ve Maliye Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.166 Hazine Ve Maliye Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri

12ye 5 kala geliyorlar bize ‘geçimsiz’ diyorlar

12'ye 5 kala geliyorlar bize ‘geçimsiz’ diyorlar

CNN Türk'te E Takımı programına katılan MHP'nin ekonomi kurmayları, hükümetin ‘‘geçimsi kanadı’’ olmadıkları mesajı verdi. Devlet Bakanı Tunca Toskay, ‘‘Hazine ve Maliye kapalı kapılar ardında birşeyler hazırlayıp 12'ye 5 kala bize getirerek acil imzalamamız gerektiğini söylüyorlar. Bizim haklı itirazlarımız da dışarıya sorun çıkarıyormuşuz gibi yansıyor’’ dedi.

23.09.2002Ekonomi
Babacan: Bankacılık tasarısı değişebilir

Babacan: Bankacılık tasarısı değişebilir

Devlet Bakanı Ali Babacan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) daha hızlı ve etkin tahsilat yapmasını amaçlayan yasa tasarısının, gerekirse değişebileceğini bildirdi.

12.11.2003Ekonomi
Şener: Programda olumsuz bir durum yok

Şener: Programda olumsuz bir durum yok

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ''İzlemiş olduğumuz ekonomik program çerçevesinde şuanda herhangi bir olumsuz durum yok'' dedi.

11.05.2004Ekonomi
Prim borçları yeniden yapılandırılıyor

Prim borçları yeniden yapılandırılıyor

Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, özel sektörün SSK ve Bağ-Kur’a 1 Mart 2005 itibariyle olan toplam 21.3 milyar YTL’lik prim borcunun yeniden yapılandırma kapsamına alındığını açıkladı.

25.10.2005Ekonomi
Unakıtan: İstihdam üzerindeki vergi yükünü düşüreceğiz

Unakıtan: İstihdam üzerindeki vergi yükünü düşüreceğiz

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, “Yakında istihdam üzerindeki vergi yükünü düşüreceğiz” dedi.

21.04.2006Gündem
EÜAŞ: TETAŞ paramı ödese BOTAŞa borcum olmazdı

EÜAŞ: TETAŞ paramı ödese BOTAŞ'a borcum olmazdı

Boru Hatlarıyla Petrol Taşıma Anonim Şirketi’ne (BOTAŞ) 6.8 milyar YTL borcu olduğu ortaya çıkan Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin (EÜAŞ) Genel Müdürü Sefer Bütün, BOTAŞ’a olan borçlarının anaparası olan 2 milyar YTL’den çok daha fazla tutarda, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi’den (TETAŞ) alacakları olduğunu açıkladı. Bütün, “Benim alacağım, borcumdan fazla. Tek sorun nakit akışında” dedi.

14.08.2006Gündem
Lukoil, Zonguldak’a geldi hükümet, ’Samsun’a git’ dedi

Lukoil, Zonguldak’a geldi hükümet, ’Samsun’a git’ dedi

Türkiye’yi enerjide bir üs haline getirmeyi hedefleyen hükümet, Zonguldak’ta yıllık 8-10 milyon ton petrol işleme kapasiteli bir rafineri kurmayı planlayan Rus petrol devi Lukoil’e, bu rafineriyi Samsun’da kurmayı önerdi ancak şirketin bu öneriye sıcak bakmadığı bildiriliyor.

14.08.2006Ekonomi
Asgari ücrette sonuç çıkmadı

Asgari ücrette sonuç çıkmadı

Asgari Ücret Komisyonunun bugünkü toplantısından sonuç çıkmadı. Asgari ücretin belirlenmesi için 26 Aralık tarihinde üçüncü kez toplanılacak.

15.12.2006Ekonomi
Yasa ile gümrük dışında kaçakçılık teşvik ediliyor

Yasa ile gümrük dışında kaçakçılık teşvik ediliyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, TBMM gündeminde bulunan, gümrüklerde kaçakçılığı engellemeye dönük kanun tasarısının kaçakçılığı önlemek yerine, gümrük kapıları dışında kaçakçılığı teşvik ettiğini söyledi.

21.01.2007Ekonomi
Bakan Coşkun: IMF çalışmaları gözden geçirilsin

Bakan Coşkun: IMF çalışmaları gözden geçirilsin

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Maliye Bakanlığı’nın ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) politikalarını eleştirerek, “Maliye Bakanlığı’nın önümüzden çekilmesi lazım” dedi.

6.04.2007Ekonomi
Erdoğan: IMF’yle anlaşmak gün ve hafta meselesi

Erdoğan: IMF’yle anlaşmak gün ve hafta meselesi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile görüşmelerde son aşamaya gelindiğini belirterek, “Büyük ölçüde aşılmış durumda. Gün, hafta bu iş çözülecek” dedi.

11.01.2010Ekonomi
Davutoğlunun açıkladığı 64üncü hükümetin analizi

Davutoğlu'nun açıkladığı 64'üncü hükümetin analizi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Türkiye Cumhuriyeti'nin 64. hükümetini açıkladı.

24.11.2015Gündem
İşte hükümetin 100 günlük programları

İşte hükümetin 100 günlük programları

Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı 64.hükümetin öncelikli gündemi arasında 1300 liralık asgari ücret, bütçe, taşeron işçilerin kadroya alınması, işçi ve bağ-kur emeklilerine yıllık 1200 lira zam, polise ek gösterge gibi ekonomiyle ilgili başlıklar dikkat çekiyor. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevine getirilmesine kesin gözüyle bakılan Mehmet Şimşek, Maliye Bakanlığı görevini yıllardır birlikte çalıştığı eski bürokratı Naci Ağbal'a devredecek.

24.11.2015Ekonomi
Kredilerde yüzde 20ye yakın büyüme öngörüyoruz

'Kredilerde yüzde 20'ye yakın büyüme öngörüyoruz'

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Kredilerde artık yüzde 10'un değil, yüzde 20'ye yakın bir büyümenin öngörülebileceğini düşünüyoruz" dedi.

30.03.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3. havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan yeni hükümet sistemine ilişkin, "Yeni sistem, demokrasinin ve Cumhuriyet'in temel niteliği olan güçler ayrılığını asla zayıflatmıyor tam tersine, daha da güçlendiriyor. Bakanlık sayısını 16'ya indiriyoruz. Dışişleri Bakanlığı AB Bakanlığı ile birleşiyor. Orman Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı birleşiyor. 6 Ekonomi Bakanlığı sayısı 3 bakanlığa düşecek" dedi.

21.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonomi yönetimi de değişiyor... 3 bakanlık, 9 kurul, 4 ofis

Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonomi yönetimi de değişiyor... 3 bakanlık, 9 kurul, 4 ofis

EKONOMİ yönetimi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeniden yapılandırılarak, Hazine ve Maliye, Sanayi ve Teknoloji ile Ticaret bakanlıkları olarak 3 yerde bütünleştirilecek.

25.06.2018Ekonomi
Son dakika... Yeni kanun hükmünde kararname yayınlandı

Son dakika... Yeni kanun hükmünde kararname yayınlandı

Anayasada Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayınlandı. 703 No'lu KHK ile bazı bakanlıklar birleştirildi. Bakanlar Kurulu ibaresi 'cumhurbaşkanı' şeklinde değişti.

9.07.2018Gündem
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Hazine’nin görevini Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü yürütecek

Hazine’nin görevini Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü yürütecek

Yeni sistemde Hazine’nin görevini Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü yürütecek.

10.07.2018Ekonomi
Yeni ekonomi yönetiminin ilk durakları belli oldu Yoğun mesai…

Yeni ekonomi yönetiminin ilk durakları belli oldu! Yoğun mesai…

Yeni ekonomi yönetiminin uluslararası arenada boy göstereceği ilk büyük toplantının 21-22 Temmuz'da Arjantin'de yapılacak G20 Maliye Bakanları Toplantısı olması bekleniyor. Dünya Bankası ve IMF ortaklığında, 8-14 Ekim'de Endonezya'da düzenlenecek toplantı, öne çıkan bir başka uluslararası organizasyon olarak dikkati çekiyor.

10.07.2018Ekonomi
Berat Albayrakın hayatı ve biyografisi

Berat Albayrak'ın hayatı ve biyografisi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Bu gelişmenin ardından Berat Albayrak'ın hayatı ve biyografisi günün en çok merak edilenleri arasında yer aldı. Peki, Berat Albayrak kimdir?

10.07.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan yıllardır tartışılan konuyu yorumladı: Hiçbir manisi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan yıllardır tartışılan konuyu yorumladı: Hiçbir manisi yok

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı’nın yeni dönemde Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanabileceğini belirterek, “hiçbir manisi yok” dedi. Akar’ı bakan olarak açıklarken aynı anda komutanları da atadıklarını belirterek, “Çünkü Silahlı Kuvvetler boşluk kabul etmez” diyen Erdoğan, “Finans sektörü ile hem pratikte hem de teorikte geçmişi var” dediği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da işi çok daha seri derleyip toparlayacağına inandığını söyledi. Erdoğan, yeni bakanlar için de, “Bu arkadaşlarımız dünyayı iyi tanıyorlar, dünya ile entegre olmakta bir sıkıntıları yok. En büyük özellikleri dürüstlükleridir, ehliyet ve liyakatleridir” dedi.

11.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ağaçları değil ormanı görmeli

ÇOK sevdiğim ve zaman zaman da kullandığım ‘Ağaçlarla uğraşırken ormanı görememek’ diye bir söz var. Bazen günlük yaşantımızda bazen bir kamu kurumunun uygulamasında bazen de yeni çıkan bir yasa veya düzenlemede, bu sözün canlı örneklerine tanık oluyoruz.

28.03.2005

Ağa Han ödüllük proje yapıyorum

"BEN Taner Demir'im. Bebek Turizm AŞ'nin sahibiyim. Koruyu katlediyor denilen adam benim. Her şeyi başından anlatmak istiyorum.

21.04.2006

Hazine, Maliye’ye bağlanacak, peki sigortacılık ne olacak?

Şu sıralar sigortacılar, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildikten sonra biz ne olacağız?’ sorusunun cevabını arıyor.

1.07.2018