MENÜ

Hayat Tamircisi

Hayat Tamircisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayat Tamircisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 128 Hayat Tamircisi haberi bulunmuştur.

Hayat Tamircisi Haberleri

Hayat tamircisi nin belgeseli

'Hayat tamircisi' nin belgeseli

Sakatlanmış hayvanlara kendi imkanlarıyla protez bacak, yürüteç yaparak yeniden hayata tutunmalarını sağlayan 22 yaşındaki Mardinli genç Hasan’ın sıra dışı hikayesini anlatan, Özge Akkoyunlu’nun yönettiği ‘Hayat Tamircisi’ adlı belgesel bu akşam 21.00’de TRT Belgesel kanalında ekrana gelecek

24.06.2019Kitap Sanat
Engelliler Haftasını kutladılar

Engelliler Haftası'nı kutladılar

Engelliler Haftası’nı kutlamak amacıyla iki ayrı okulda düzenlenen festivaller düzenlendi. 1500 öğrenci katıldığı festivallerde 11 atölye yer aldı.

20.05.2019Eğitim
Hayat tamircisi bu kez felçli sincabı yürüttü

'Hayat tamircisi' bu kez felçli sincabı yürüttü

MARDİN'in Mazıdağı ilçesinde çocukların dağda bulup eve götürdükleri yavru sincap, elektrik akımına kapıldı ve arka ayakları felç oldu. 'Hayat tamircisi' olarak bilinen ve birçok hayvana yürüteç yapan 'iyilik ödülü' sahibi Hasan Kızıl (24), yaptığı yürüteçle felçli sincabın da yürümesini sağladı.

16.04.2019Sosyal
Hayat tamircisi bu kez felçli sincabı yürüttü

'Hayat tamircisi' bu kez felçli sincabı yürüttü

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde çocukların dağda bulup eve götürdükleri yavru sincap, elektrik akımına kapıldı ve arka ayakları felç oldu. 'Hayat tamircisi' olarak bilinen ve birçok hayvana yürüteç yapan 'iyilik ödülü' sahibi Hasan Kızıl (24), yaptığı yürüteçle felçli sincabın da yürümesini sağladı.

15.04.2019Gündem
Tahta afişten Oscar hedefine

Tahta afişten Oscar hedefine

12 milyondan fazla seyirciye ulaşan ‘Ayla’ ve ‘Müslüm’ filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu’nun kendi hikâyesi de film gibi… Tokat Zile’de 13 yaşında mahalle sinemasında afişçi olarak çalışmaya başlayan, bir dönem TSK’da subay olarak görev yapan Uslu’nun en büyük hayali ise Oscar almak. Ayla ile bu hedefine yaklaşan Uslu, yeni çekeceği ‘Bi Umut’la Oscar alabileceğini de belirtiyor.

9.03.2019Ekonomi
İlham kaynağı oldular

İlham kaynağı oldular

İstanbul Bilgi Üniversitesi, insanlığa umut ve cesaret veren, ilham kaynağı olan iyilik hikâyelerinin fark edilmesi ve artarak çoğalması için bu yıl ilk kez ‘BİLGİ Umut Var’ı düzenledi.

17.12.2018Gündem
BİLGİ Umut Var düzenlendi: İyilik varsa umut var

BİLGİ Umut Var düzenlendi: İyilik varsa umut var

İstanbul Bilgi Üniversitesi, umut vadeden hikayeleri desteklemek amacıyla ilk kez “BİLGİ Umut Var”ı hayata geçirdi. BİLGİ’li öğrenciler, onlara umut veren iyilik hikayelerini seçti. Projenin ikinci aşamasında yapılan halk oylaması sonucu belirlenen 10 iyilik hikayesinin kahramanı, 13 Aralık Perşembe günü santralistanbul’da gerçekleşen BİLGİ Umut Var gecesinde duyuruldu.

14.12.2018Kampüs
Engeller nedeniyle aksayan hayatları tamir etmeyi seçti: Hasan Kızıl

Engeller nedeniyle aksayan hayatları tamir etmeyi seçti: Hasan Kızıl

Engelli hayvanlar için yaptığı protezlerle birçok iyilik ödülü alarak, iyiliğin simgesi haline gelen Mardin Kızıltepeli, namı diğer Hayat Tamircisi Hasan Kızıl ile iyiliği, sevgiyi ve paylaşmanın güzelliğini konuştuk.

10.12.2018Kampüs
Üniversiteden toplumsal iyiliği çoğaltan proje

Üniversiteden 'toplumsal iyiliği' çoğaltan proje

İstanbul Bilgi Üniversitesi bu yıl ilk kez iyilik hikayelerinin desteklenmesi ve toplum tarafından bilinirliğinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla “BİLGİ Umut Var”ı düzenliyor. “BİLGİ Umut Var” ile insanlığa umut, cesaret veren, ilham kaynağı olan iyilik hikayeleri paylaşılıyor.

14.11.2018Kampüs
Hayat tamircisi Yağmuru yürüttü

'Hayat tamircisi' Yağmur'u yürüttü

Gaziantep’te yanlış tedavi sonrası ön ayakları kesilen 'Yağmur' isimli köpeğe, 'hayat tamircisi' olarak tanınan Hasan Kızıl tarafından yürüteç takıldı.

23.07.2018Gündem
İyilik ödülü ‘Hayat Tamircisi’ne

İyilik ödülü ‘Hayat Tamircisi’ne

Hürriyet gazetesinin 2 Ağustos 2017 tarihli sayısının manşetinde ‘Hayat Tamircisi’ başlığıyla yer alan Hasan Kızıl, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ‘Uluslararası İyilik Ödülü’yle ödüllendirildi.

13.03.2018Gündem
Bu kez arkadaş tamircisi

Bu kez arkadaş tamircisi

Engelli hayvanlar için kendi imkânlarıyla yaptığı yürüteç ve protez ayaklarla ‘Hayat Tamircisi’ olarak ünlenen Mardin Derikli Hasan Kızıl (23) bu kez bir arkadaşına protez el yaptı. Haberin detayları şöyle:

20.01.2018Gündem
2017de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

2017'de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

Yılın en çok öne çıkan 10 Hürriyet manşetini, Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila sizin için seçti...

28.12.2017Gündem
Hayat tamircisi muhtaç hayvanların yanında

Hayat tamircisi muhtaç hayvanların yanında

Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü...

4.10.2017Gündem
Hayat tamircisi

Hayat tamircisi

Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü... Günü dediğimize bakmayın; onları her zaman korumalı, yanlarında olmalıyız. Bu anlamda Turkcell'in sosyal medya hesaplarında paylaşılan 'canlaradestek' videosunda yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlara destek olmaya kendini adayan Hayat Tamirci'siyle tanışıyorsunuz.

4.10.2017Sosyal
İyi yemek yapan erkekler çok çekici

"İyi yemek yapan erkekler çok çekici"

Güçlü sesi ve ‘Süper’ adını verdiği yeni albümüyle iyi bir çıkış yapan Betül Demir’le; albümünü, yeni klibini, müziği, hayatını konuştuk. Bu konularla da kalmadık, daha neler neler… İşte karşınızda samimi sohbeti ve ilgi çekecek açıklamalarıyla Betül Demir.

22.10.2008Kelebek
Handeye laf attı

Hande'ye laf attı

Listelere hızlı giriş yapan Betül Demir, Madonna'yı örnek aldığını söyleyen Hande Yener'e laf attı.

11.07.2008Kelebek
Prof. Dr. Fahrettin Altundan İkinci Vatan: Türkiye paylaşımı

Prof. Dr. Fahrettin Altun'dan "İkinci Vatan: Türkiye" paylaşımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı tarafından desteklenen ve savaş mağduru Suriyelilerin Türkiye'de kurdukları yeni hayatlarının anlatıldığı "İkinci Vatan: Türkiye" belgeselinin, Türkiye'nin büyüklüğünün ve fedakarlığının anlaşılmasına katkıda bulunmasını diledi.

22.08.2019Gündem
Günün sorusu: ‘Dörtte dört’ yapacak mı

Günün sorusu: ‘Dörtte dört’ yapacak mı?

‘Yarışların Efendisi’ olarak kabul edilen büyük Türk derbisinden son üç yıl üst üste zaferle ayrıldı. Böylelikle efsane jokey Ekrem Kurt’un 45 yıllık rekorunu elinden aldı. Ahmet Çelik bakalım bugün de kazanıp bir mucize gerçekleştirebilecek mi? Ahmet Çelik kazandığı Gazi koşularını, sıfırdan zirveye giden yolunu, bir çocuğun nasıl jokey olabileceğine kadar her şeyi Hürriyet Pazar’a anlattı.

30.06.2018 Hürriyet Pazar
İzleyene yaşama sevinci veren 5 film

İzleyene yaşama sevinci veren 5 film

Bazı filmler vardır ki daha başlangıcından yüzünüzde kocaman gülümsemeye sebep olan, günlerce etkisinden çıkamadığınız… Bazen herkese anlatma istediği oluşur bazen ise tekrar tekrar açıp izleme arzusu… Gel zaman git zaman filmin adını duyduğunuzda hala gülümsemenize sebep olacak, izleyene yaşama sevincini içinde hissettirecek 5 film önerisi!

27.03.2018Hayat
Seyahate çıkmanız için ilham kaynağı olacak 25 film

Seyahate çıkmanız için ilham kaynağı olacak 25 film

Sömestr tatilini evde geçirmeyi düşünüyorsanız bu haberimiz tam size göre... Birbirinden farklı maceralara ve seyahatlere konu olan filmler sizleri farklı diyarlara götürecek. Ayrıca seyahate çıkmak için ilham kaynağı arıyorsanız bu filmlerde aradığınızı bulacağınıza eminiz. İşte birbirinden farklı konularıyla 25 yabancı seyahat filmi…

18.01.2018Seyahat
İşyeri sahipleri dikkat 1 Temmuzda başlıyor

İşyeri sahipleri dikkat! 1 Temmuz'da başlıyor!

Kundura tamircisinden yufkacıya, taksi durağından eczaneye, fırından sepet üreticisine kadar uzanan geniş bir yelpazede yer alan ve yüz binlerle ifade edilen küçük ölçekli işletmede, 1 Temmuz'dan itibaren başlayacak işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu nedeniyle telaş başladı.

30.05.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bakkal Kanber üniversiteliye ‘Umut var’ dedirtti

Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Dr. Ecmel Ayral ve öğretim üyesi Doç. Itır Erhart’ın liderliğindeki ekip, yeni projeleri konuşmak için bir araya geldiğinde şu gözlem ortaya çıktı:

12.11.2018

Diyanet’ten iyilik ödülü

Toprağın bu tarafındayken yapabileceklerimizi yapalım derim, toprağın diğer tarafında her şey çok geç olabilir...

28.03.2018

Yeni habercilik anlayışımız

HÜRRİYET’in Genel Yayın Yönetmenliği’ni 1 Mart 2017 tarihinden bu yana yürütüyorum. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi ben görevi devraldığımda da Hürriyet Türk basınının en büyük, en etkili gazetesiydi.

10.09.2017

İllüstratif sergiler

Bu hafta size biri kadın, diğeri erkek iki sanatçının farklı tarz çalışmaları ve sergilerinden bahsetmek istiyorum.

18.02.2019

Türkiye’nin kadın ustaları

SİZİ bugün siyasetten biraz uzaklaştırayım. Kadınlarımız için bir şeyler yapan, onları hayata tutunduran, iş yaşamının içinde değerlendiren özel bir projeden bahsedeyim.

23.12.2018

Beyoğlum!

“Dur! Bırak, kalsın, açma televizyonu / Bana İstanbul’u anlat nasıldı? / Şehirlerin şehrini anlat nasıldı? / Beyoğlu sırtlarından yasak gözlerimle bakıp / Köprüler, Sarayburnu, minareler ve Haliç’e / Deyiverdin mi bir merhaba, gizlice”(Nazım Hikmet)

7.07.2018

Çok da şey etmemek lazım!

Var ya... Mutlaka bu filmi izleyin! Hem güleceksiniz hem ağlayacaksınız.

17.03.2018

Animasyon Oscar’ı Coco’nun

Mart ayında dağıtılacak Oscar Ödülleri’nde, ‘En İyi Animasyon Ödülü’nü garantilemiş görünen “Coco”, animasyon tutkunlarının kaçırmaması gereken bir yolculuk sunuyor. Tony Gatlif’in İstanbul’da geçen müzikli draması “Aman Doktor” ve ödüllü Lübnan filmi “The Insult: Hakaret”, haftanın diğer seçenekleri...

18.01.2018

“Ben seni anlıyorum sen de beni anla”

Bir insanı tanımaktan öte en önemli şeydir karşı tarafı anlamak, anlayabilmek… Adana’da kalbi güzel insanlar bir araya gelip hayata karşı zorlukla mücadele eden kadınları anlamak için kafa patlatmışlar, çok kısa süre içerisinde de organize olup proje yaratmışlar.

6.03.2017