MENÜ

Hasan Çolakoğlu

Hasan Çolakoğlu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hasan Çolakoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hasan Çolakoğlu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 458 Hasan Çolakoğlu haberi bulunmuştur.

Hasan Çolakoğlu Haberleri

TEB ’en büyükler’den olacak, yeni banka Varol Bey’de bitecek

TEB ’en büyükler’den olacak, yeni banka Varol Bey’de bitecek

BNP Paribas Yönetim Kurulu Başkanı Michel Pebereau, TEB’le yaptıkları ortaklığı "başarı öyküsü" olarak tanımladı, bankayı Türkiye’nin "en büyükleri" arasına sokma hedefi koydu.

3.04.2007Gündem
Japonya’yı bile geçtik, ’zengini çok ülkeler ligi’nde 6’ncı olduk

Japonya’yı bile geçtik, ’zengini çok ülkeler ligi’nde 6’ncı olduk

İş, ticaret, finans dünyasının bir numaralı dergisi Forbes, 2007 yılının dünya dolar milyarderleri listesini açıkladı. Listede 2005’te 8, geçen yıl ise 21 dolar milyarderi bulunan Türkiye bu yıl 26 milyardere ulaşarak dünyada en fazla milyardere sahip olan ülkeler sıralamasında altıncı sıraya yükseldi.

8.03.2007Ekonomi
Üç sağlık ocağı daha

Üç sağlık ocağı daha

İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, Mustafa Çolakoğlu'nun Bornova, Mehmet Aydın Kaynak'ın Bayraklı, Sadettin Kaymak'ın Karşıyaka Demirköprü'de yaptırdığı sağlık ocaklarını açtı.

27.11.2006Ege
Nintendo’nun yeni oyun alanı

Nintendo’nun yeni 'oyun alanı'

Bir yıl önce Türkiye pazarına giren Nintendo, en son teknolojiye sahip konsolları, eğlenceli oyunları ve karakterleriyle, Avrasya’nın en büyük teknoloji fuarı CeBIT Bilişim Eurasia’yı “oyun alanı”na dönüştürecek. Nintendo hayranlarının da katılarak renkli görüntüler sergileyeceği fuarda, ünlü Nintendo karakteri Mario da yer alacak.

7.09.2006Gündem
Hakkári İstanbul gibi olursa gerçek başarıyı yakalarız

Hakkári İstanbul gibi olursa gerçek başarıyı yakalarız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4 yılda Doğu ve Güneydoğu’nun altyapısı için 7.5 milyar YTL harcadıklarını söyledi. Erdoğan, "Ne zaman Van, Hakkari, Diyarbakır, Kars gibi illerimiz İstanbul gibi olursa o zaman kendimizi başarılı sayarız" dedi.

18.07.2006Ekonomi
Kara göründü

Kara göründü

Yıllardır söylüyorum: Linux’un rakibi Microsoft değil dedim, aynı pazarda değiller dedim, rakip değiller dedim. Microsoft kendisine rakip olarak Linux’u görüyorsa çok ciddi stratejik hata yapıyor dedim. Linux’un gerçek rakibi Unix ve Unix türevleridir diye açıkça belirttim ve bu konuda dünyada yayınlanmış olan istatistikleri yayınladım.

29.06.2006Gündem
Cep telefonu mucizesiyle gelen dünya milyarderliği

Cep telefonu mucizesiyle gelen dünya milyarderliği

MV Holding’in patronu ve Turkcell’in küçük ortağı Murat Vargı, Türkiye’de önayak olduğu cep telefonu-GSM sektörü sayesinde dünya milyarderleri arasına girdi. Önerdiği projeyle Turkcell’in kurulmasını sağlayan Murat Vargı, 1 milyar dolara ulaşan kişisel servetiyle Forbes’in listesine giren dolar milyarderi 21 Türk arasındaki yerini aldı.

10.03.2006Ekonomi
Türkiye uçtu, dünya çapında 21 dolar milyarderimiz oldu

Türkiye uçtu, dünya çapında 21 dolar milyarderimiz oldu

İş, ticaret, finans dünyasının bir numaralı dergisi Forbes, 2006 yılının dünya dolar milyarderleri listesini açıkladı. Listeye göre 793 zenginin toplam serveti 2.6 trilyon dolara ulaşırken, geçen yıl 8 milyardere sahip Türkiye de 21 milyardere ulaşarak rekor kırdı.

10.03.2006Ekonomi
Türk-Fransız İş Konseyi Başkanlığına Yüce seçildi

Türk-Fransız İş Konseyi Başkanlığı'na Yüce seçildi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde faaliyet gösteren Türk-Fransız İş Konseyi’nin başkanlığına Enda Enerji Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Yüce seçildi.

24.01.2006Spor Arena
Mario ve arkadaşları nihayet Türkiye’de

Mario ve arkadaşları nihayet Türkiye’de

Konsol oyunları ve avuçiçi oyun cihazları ile tanınan Nintendo, Nortec Eurasia ile yaptığı işbirliği çerçevesinde 1 Ekim’den itibaren Türkiye pazarında da yer alacağını duyurdu. Düzenlenen basın toplantısında Nintendo’nun 7 Ekim’de tüm dünyada lansmanını yaptığı Nintendo DS ve önümüzdeki ay pazara sunulacak olan GameBoy Micro da Nintendo’nun diğer ürünleri ile birlikte basına tanıtıldı.

13.10.2005Gündem
Telif Hakları korundu, Nintendo geldi

Telif Hakları korundu, Nintendo geldi

Dünyanın en büyük ikinci dijital oyun ve oyun konsulü şirketi olan Japon Nintendo şirketi Türkiye’de faaliyete başladı. Pokemon, Kirby, Pikacho gibi efsane karakterleri, GameBoy, Game Cube gibi oyun konsullerini yaratan Nintendo’nun, 2 bin oyunu ve yılda 6 milyar dolar satış geliri bulunuyor.

30.09.2005Ekonomi
Banka almak için 7 milyar Euro’yla fırsat kolluyoruz

Banka almak için 7 milyar Euro’yla fırsat kolluyoruz

TEB’in ortağı BNP Paribas’ın CEO’su Michel Pebereau, 2007’ye kadar satın almalar için 7 milyar Euro ayırdıklarını açıkladı. Pebereau, Türkiye’de yeni banka alma fırsatı doğarsa değerlendireceklerini söyledi. Pebereau, ‘TEB’le doğru zamanda ortak olduk’ dedi.

6.06.2005Ekonomi
Sizden hızlı düzelen ülke görmedim, IMFyle yürüyün

Sizden hızlı düzelen ülke görmedim, IMF'yle yürüyün

ESKİ IMF Başkanı ve Fransız BNP Paribas Başkan Danışmanı Jacques de Larosiere, "Türkiye'de bütçe ve faiz dışı fazla iyileşiyor, kamu borcu azalıyor. Dünyada hiç böyle hızlı düzelen ülke görmedim" dedi. Larosiere, "Kalıcı başarı için IMF'yle yola devam edin" uyarısında bulundu.

11.02.2005Ekonomi
TEBin yarısı 216.8 milyon dolara BNP Paribasa geçiyor

TEB'in yarısı 216.8 milyon dolara BNP Paribas'a geçiyor

TEB Mali Yatırımlar’ın hissedarlarından Hasan Tevfik Çolakoğlu, Ali Nuri Çolakoğlu ve Çolakoğlu Metalurji ile BNP Paribas arasında hisse alım sözleşmesi imzalandı. Buna göre, TEB Mali Yatırımlar’ın yüzde 50’si 216.8 milyon dolara BNP Paribas’a devredilecek.

23.11.2004Ekonomi
Paribas: Evet, TEBin yüzde 50sini alıyoruz

Paribas: Evet, TEB'in yüzde 50'sini alıyoruz

TEB ile Fransız BNP Paribas ortaklık görüşmesi resmiyete döküldü. TEB'in patronu Hasan Çolakoğlu'nun "Eğer yarı yarıya ortaklık düşünürseniz, görüşürüz" şartını kabul eden BNP Paribas, niyet mektubu imzalayıp çalışmaları başlattı. BNP Paribas, TEB Mali Yatırımlar'ın yüzde 50'sini alacak.

13.07.2004Ekonomi
Pariba, Türkiye defterini şimdi de TEB’le açtı

Pariba, Türkiye defterini şimdi de TEB’le açtı

Son beş yıl içinde iki ciddi yabancı evlilik adımı atan Türk Ekonomi Bankası (TEB), aynı amaçla yeniden yola çıktı. Dün İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) yapılan açıklamaya göre TEB, Fransız Banque Nationale de Paris (BNP) Paribas ile ortaklık görüşmelerine başlama kararı aldı.

28.06.2004Ekonomi
İngilterede Türk Festivali

İngiltere'de Türk Festivali

İngiltere'de birçok sanatçı ve grubun katılımıyla yaz aylarında bir ''Türk Festivali' düzenleniyor. Candan Erçetin, piyanist İdil Biret, Kardeş Türküler, Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı ve topluluğun katılacağı festival 25 Haziran ile 4 Temmuz tarihleri arasında Hackney Empire Tiyatrosu'nda.

11.03.2004Gündem
TÜSİAD: Blair açık açık Türkiye’ye destek versin

TÜSİAD: Blair açık açık Türkiye’ye destek versin

TÜSİAD, Baş Danışmanı Sir Wall aracılığıyla, İngiltere Başbakanı Blair'den, AB konusunda Türkiye'ye ‘‘açık açık’’ destek vermesini istedi. Ömer Sabancı başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, Sir Wall'u ziyaretinde, ‘‘Bugüne kadarki destekleriniz için teşekkür ederiz ama sizden daha somut destek bekliyoruz’’ mesajını gönderdi.

12.11.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

400 milyon dolarlık satış direkten döndü, değeri 14 kat arttı

TÜRKİYE’nin 2001 krizinin darbesini yediği günler... Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sağlıklı görmediği bankalara art arda el koyuyor, vatandaşlar arasında, "şimdi sıra hangisinde toto" oynanıyor...

6.04.2006

‘Bankam ucuza mı gitti’ demem geleceğe bakarım

MEDYA önüne pek çıkmaya alışkın olmayan TEB Mali Yatırımlar Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çolakoğlu’yla bu kez TEB’in BNP Paribas’la ortaklığının ilk ürünü ‘Trade Center’ın tanıtımında biraradayız.

9.06.2005

Nişanda kriz patladı kısmet Paribas'nın oldu

TÜRK Ekonomi Bankası (TEB) yönetimi önce İstanbul'daki SwissOtel'in bir restoranını tümüyle kapattı... Şubat 2001'de gerçekleşen buluşmayı mümkün olduğunca gizli tutmayı planlamışlardı...

12.02.2005

Unutulan bır efsane: İngiliz Kemal

Bizim Boksörler Kulübü'nün ihtiyarları, arada bir toplaşıp rakıya muhabbeti meze edip hasret gideririz.

14.12.2003