MENÜ

Ford

Ford ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ford haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.342 Ford haberi bulunmuştur.

Ford Motor Company, Henry Ford tarafından Highland Park, Michigan, ABD'de 16 Haziran 1903 tarihinde kuruldu. Şu anda merkezi Dearborn, Michigan'dadır.

Michigan'da dünyada ilk otomobil üretimine adım atan, otomotiv sektörü liderlerinden Ford Motor Company, 6 kıtada, 200 pazarda araç üretip, dağıtmaktadır. Dünya genelinde yaklaşık 187.000 çalışanı vardır. 2007 yılı cirosu 172,455 Milyar dolardır Ford Motor Company’nin ana ve bağlı otomotiv markaları Aston Martin, Ford, Lincoln ve Mercury’dir. Otomotivle ilgili hizmet kuruluşları Ford Motor Credit Company ve Hertz’i de kapsamaktadır. Ford Jaguar ve Land Rover'i 2008 yılında bir Hint şirketi olan Tata'ya, Volvo'yu ise 2009 yılında bir Çin şirketi olan Geely'e satmıştır.

Ford oldukça yüksek sayıda üretime geçerken; endüstrinin de genel anlamda gelişmesinde büyük rol oynadı. Ford, Eli Whitney'nin düşüncelerini kullanarak değişebilir parçaları kullanıyordu. Böylelikle, arabalar daha düşük masraflarda üretilebiliyor ve yenilenebiliyordu.


Ford Haberleri

Yıldız olmak için geliyor

Yıldız olmak için geliyor

TÜRKİYE’de ticari araç sınıfında yer aldığı için yüzde 4’lük ÖTV avantajına sahip pick-up modellerin hem satışları hem de sayıları hızla artıyor.

23.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Yeşil Bursa Rallisi’ni Çukurova-Bostancı ikilisi kazandı

Yeşil Bursa Rallisi’ni Çukurova-Bostancı ikilisi kazandı

Yeşil Bursa Rallisi’ni Çukurova-Bostancı ikilisi kazandı

23.7.2017MerkezHürriyet Yazarı
En yeni kitaplar

En yeni kitaplar

Rafa çıkanları seçtik, okuduk, değerlendirdik.

21.7.2017Hürriyet CumartesiHürriyet Yazarı
Petkime dış ticaret sermaye şirketi statüsü

Petkim'e dış ticaret sermaye şirketi statüsü

Petkim Petrokimya Holding AŞ'ye, "dış ticaret sermaye şirketi" statüsü verildi.

21.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
ASELSAN değerini 2ye katladı

ASELSAN değerini 2'ye katladı

Türkiye'nin savunma sanayisi ve yüksek teknolojideki öncü şirketlerinden ASELSAN, faaliyet alanlarındaki başarısının yanı sıra borsada da dikkat çekici bir performans ortaya koyuyor.

20.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Unutulmaz bir deneyim: Disney D23 Fuarı

Unutulmaz bir deneyim: Disney D23 Fuarı

Disney tutkunları bu sene beşincisinin düzenlendiği Disney D23 Fuarı'na girmek için geceden Anaheim Kongre Merkezinin önünde kuyruklar oluşturdu. Disney Stüdyoları, Lucas Film, Pixar, Marvel, ABC’nin bir çatı altında toplanmış olması farklı zevkleri olan insanları bir araya getiriyor. İşte Disney D23 Fuarı ile ilgili detaylar...

20.7.2017SeyahatHürriyet Yazarı
ASELSAN değerini 2ye katladı

ASELSAN değerini 2'ye katladı

Yılbaşından bu yana getirisi yüzde 88,89'u bulan şirket, piyasa değerini yaklaşık 2'ye katladı.

20.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
ASF Otomotiv, üçüncü kez Fortune 500’de

ASF Otomotiv, üçüncü kez Fortune 500’de

Türkiye otomotiv sektörünün önemli markalarından ASF Otomotiv, birbirinden güçlü birçok şirketin yer aldığı Fortune 500 listesine üçüncü kez girdi.

19.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
CDOlar artık zorunluluk

CDO'lar artık zorunluluk

Hem teknolojiden, hem stratejiden hem de pazarlamadan anlayan dijital liderler olarak tanımlanan CDO’lara ihtiyaç giderek artıyor. Büyük şirketler dijital dönüşümü yakalayıp kazançlarını arttırmak, belediyeler ise şehirleri akıllı bir hale dönüştüre-bilmek için CDO arayışına girdiler.

17.7.2017İK/Yeni Ekonomi Hürriyet Yazarı
Sinemanın dahi çocuklarından 7 dahiyane film

Sinemanın dahi çocuklarından 7 dahiyane film

Bazı filmler vardır, sadece bir sahnesinden bile onu çeken yönetmenin dehasını ve yeteneğini anlayabiliriz. Renk kullanımı, ışığı ve senaryosuyla daha ilk saniyesinden muhteşem bir yolculuğa çıkaran bu filmleri ve yönetmenlerini hatırlatalım istedik. Tekrar izlemek istersiniz belki.

17.7.2017KeyifHürriyet Yazarı
Girişimcileri Paris’e geleceğin ulaşım projelerini geliştirmeye çağırıyor

Girişimcileri Paris’e geleceğin ulaşım projelerini geliştirmeye çağırıyor

Türkiye otomotiv sanayinin önde gelen şirketlerinden Ford Otosan, Türkiye’de kendine güvenen girişimcilere 25-26 Ekim’de Paris’te düzenlenecek “Ford Sync AppLink Paris Hackathon” finaline katılma şansı sunuyor.

15.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
2017’nin ilk beş ayında 466 bin 403 aracın trafiğe kaydı yapıldı

2017’nin ilk beş ayında 466 bin 403 aracın trafiğe kaydı yapıldı

2017’nin ilk beş ayında 466 bin 403 aracın trafiğe kaydı yapıldı

12.7.2017MerkezHürriyet Yazarı
Düğün alışverişinde kabusu yaşamışlardı: Ve o gün geldi...

Düğün alışverişinde kabusu yaşamışlardı: Ve o gün geldi...

ESKİŞEHİR’de düğün alışverişine çıktıkları gün başına 3’üncü kattan pencere camının düşmesi sonucu ağır yaralanan 22 yaşındaki Gamze Kara, tedavisinin ardından taburcu olduktan sonra nişanlısı 28 yaşındaki Ersin Akbulut ile dünya evine girdi.

8.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Düğün alışverişinde başına pencere camı düşen Gamzenin mutlu günü

Düğün alışverişinde başına pencere camı düşen Gamze'nin mutlu günü

Düğün alışverişinde başına pencere camı düşen Gamze'nin mutlu günü

8.7.2017EskişehirHürriyet Yazarı
Otomotiv satışında ithal oranı azaldı

Otomotiv satışında ithal oranı azaldı

Türkiye otomotiv pazarında geçen yıl satılan araçların yüzde 68,4'ü ithal olurken, bu yılın ilk yarısında satılan her 100 araçtan 64'ü ithal, 36'sı yerli üretimden oluştu. Yılın ilk 6 ayında hafif ticari araç pazarında ise yerli araç satışları yüzde 50,6, ithal satışlar yüzde 49,4 seviyesinde gerçekleşti.

6.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Borsadaki şirketlerin piyasa değeri 6 ayda 163 milyar lira arttı

Borsadaki şirketlerin piyasa değeri 6 ayda 163 milyar lira arttı

Geçen yılın sonunda 616 milyar lira olan Borsa İstanbul'daki şirketlerin piyasa değeri, 30 Haziran 2017 kapanışı itibarıyla 779 milyar lira oldu.

5.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Aman Trump duymasın

Aman Trump duymasın!

Türk otomotiv sektörü yılın ilk yarısında 14.3 milyar dolarlık rekor ihracat gerçekleştirirken, yüzde 90 ile en yüksek büyüme ABD’ye yapılan ihracattan geldi. Bu durumun Türkiye lehine artarak gelişmesi ülkelerle ilişkilerde dış ticaret dengesini dikkate alan ABD Başkanı Trump’ın önümüzdeki günlerde tepkisine yol açabilir.

2.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Ford, Kuzey Amerikada 400 bin aracını geri çağırıyor

Ford, Kuzey Amerika'da 400 bin aracını geri çağırıyor

ABD'li otomotiv devi Ford, Kuzey Amerika'daki 400 binden fazla aracını geri çağırdığını duyurdu.

28.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Bu bataklık para basıyor

Bu bataklık para basıyor!

Gölcük’te büyük tartışma yaratan bataklık arazisinde yükselen Ford Otosan, Türkiye’nin TÜPRAŞ’tan sonra en büyük, ihracatta ise lider sanayi şirketi olurken, Amerikan otomotiv devi Ford’a da Avrupa’da büyük keyif yaşatıyor. Ford Avrupa’nın yeni patronu Steve Armstrong, bu yıl 600 milyon dolarlık Brexit zararını Türkiye ile kapatacaklarını açıkladı.

25.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Türkiye’nin makinecileri 105 firmayla TİM listesinde

Türkiye’nin makinecileri 105 firmayla TİM listesinde

Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Dalgakıran: "Makine ihracatçılarının ilk 1000 listesindeki ağırlığı, sektörün ülke ekonomisi için stratejik önemini açık bir şekilde ortaya koydu" açıklamasında bulundu.

23.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Yılın motoru seçildi

Yılın motoru seçildi

58 otomobil gazetecisinden oluşan bir jüri tarafından seçilen yılın otomobili ödülü, bu yılda Stuttgart’ta seçildi. 13 dalda yapılan değerlendirmeye göre yılın motoru unvanını ise Ferrari 3.9-litrelik biturbo V8 motoru ile kazandı.

23.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Ford Meksikadaki Focus üretimini Çine taşıyor

Ford Meksika'daki "Focus" üretimini Çin'e taşıyor

ABD'li uluslararası otomotiv devi Ford, Meksika'daki üretiminin bir bölümünü Çin'e taşımaya karar verdiğini duyurdu.

20.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
ABD Suriye uçağını vurdu, bölgede işler karıştı...

ABD Suriye uçağını vurdu, bölgede işler karıştı...

ABD'nin Suriye'de Suriye jetini vurmasının ardından bölgede tansiyon yüksek... Rusya’nın Suriye’de ABD ile kurulan iletişim kanalını askıya alması ve Fırat’ın batısına geçen uçakların vurulabileceği açıklamasına ABD'den ilk tepki geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, "Suriye rejimi ve diğerleri, DEAŞ'a karşı oluşturulan koalisyon olarak kendimizi savunma hakkımızı saklı tuttuğumuzu anlamalılar." dedi. Öte yandan, Avustralya DEAŞ'a karşı kurulan koalisyondaki uçuşlarını durdurduğunu açıkladı. Rus Sputnik'in haberine göre ise ABD'nin düşürdüğü Suriye uçağının pilotunun sağ olarak bulunduğu ifade edildi. Peki, ABD'nin Suriye jetini vurması ne anlama geliyor? Hürriyet yazarı Murat Yetkin yaşanan gelişmeleri yorumladı.

20.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Nereye ‘Kona’cak

Nereye ‘Kona’cak?

Hyundai, özellikle Avrupa’da liderlik için en büyük kozu olan küçük SUV modeli Kona’nın örtüsünü Kore’de kaldırdı. Koreli markanın İzmit’te de üretmesi gündemde olan yeni model kaslı yapısı ve üst sınıf teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor.

18.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
‘En kötüyü geride bıraktık’

‘En kötüyü geride bıraktık’

Merkez Bankası’nın 130 milyar dolara yaklaşan döviz ve altın rezervinin 107 milyar dolarla yeniden yükselişe geçmesini önemli bulduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “En kötüyü geride bıraktık. Eski günlerimize yeniden kavuşacağız” diye konuştu.

17.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Ali Koça Fordun ödülünü Cumhurbaşkanının elinden aldı

Ali Koç'a Ford'un ödülünü Cumhurbaşkanı'nın elinden aldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu ve İhracat şampiyonları ödül töreninde ilk 10’a girenlere ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Türkiye İhracat Şampiyonu Ford Otomotiv adına ödülü Ali Koç Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.

17.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Cumhurbaşkanı Erdoğan TİM Ödül Törenine katıldı; sunucu bakanları karıştırınca salondan gülüşmeler yükseldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan TİM Ödül Töreni'ne katıldı; sunucu bakanları karıştırınca salondan gülüşmeler yükseldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan TİM Ödül Töreni'ne katıldı; sunucu bakanları karıştırınca salondan gülüşmeler yükseldi

17.6.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Akra artık Antalya kokacak

Akra artık Antalya kokacak

Akra artık Antalya kokacak

13.6.2017AntalyaHürriyet Yazarı
Ford işçilerinden Selime akülü sandalye

Ford işçilerinden Selim'e akülü sandalye

Ford işçilerinden Selim'e akülü sandalye

13.6.2017GölcükHürriyet Yazarı
İşten ayrılanı geri alır mısınız

İşten ayrılanı geri alır mısınız?

Şirketler yıllarca işten kendi isteğiyle ayrılan personeli, özellikle de rakibe geçenleri işe geri almamayı seçtiler. Şimdi ise pek çok şirket, sektör tecrübesi edinmiş eski bir çalışanı tekrar işe almanın hem şirkete bilgi birikim getireceğini, hem de motivasyonu ve bağlılığı arttıracağını düşünüyor. Tabii, tam tersi bunun bağlılığı azaltacağını ve içeride adaletsizlik yaratacağını düşünen şirketler de çok.

12.6.2017İK/Yeni Ekonomi Hürriyet Yazarı
55 şirkete dış ticaret sermaye şirketi statüsü

55 şirkete "dış ticaret sermaye şirketi" statüsü

Ekonomi Bakanlığı, "dış ticaret sermaye şirketi" statüsü verilen şirketleri belirledi.

10.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
İlk 1000’de üstünlük otomotivde

İlk 1000’de üstünlük otomotivde

TİM, Türkiye’nin en başarılı 1000 ihracatçısını açıkladı. İhracatın lokomotifi otomotiv sektöründeki firmalar zirveyi bırakmazken, 1 milyar dolar ihracat barajını 10 firma geçti.

9.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
İhracat şampiyonluğunda ilk üç sırayı otomotiv şirketleri aldı

İhracat şampiyonluğunda ilk üç sırayı otomotiv şirketleri aldı

İhracat şampiyonluğunda ilk üç sırayı otomotiv şirketleri aldı

9.6.2017MerkezHürriyet Yazarı
Marmarabirlik devler liginde 35 basamak yükseldi

Marmarabirlik devler liginde 35 basamak yükseldi

Marmarabirlik devler liginde 35 basamak yükseldi

9.6.2017MerkezHürriyet Yazarı
Türkiyenin ihracat şampiyonu belli oldu

Türkiye'nin ihracat şampiyonu belli oldu

TİM verilerine göre, 2016 yılında en fazla ihracat yapan firma 3,9 milyar dolar ile Ford Otomotiv Sanayi AŞ oldu.

9.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Romanya Arad Rallisi sona erdi

Romanya Arad Rallisi sona erdi

Toksport WRT adına yarışan Orhan Avcıoğlu - Burçin Korkmaz ikilisi Balkan Ralli Kupası’nın ikinci yarışı olan Romanya’daki Arad Rallisi’ni 45 otomobil arasında genel klasmanda 3. olarak tamamladı.

6.6.2017Motor SporlarıHürriyet Yazarı
Toyota C-HR Avrupada 80,000 sipariş aldı

Toyota C-HR Avrupa'da 80,000 sipariş aldı

Yalnızca birkaç aydır satışta olan havalı crossover Avrupa'da çok beğenildi. Toyota'nın Sakarya'da bulunan üretim tesisinden çıkan Toyota C-HR, ülkemizde olduğu kadar Avrupa'da da büyük ilgi görüyor.

6.6.2017Otomobil Hürriyet Yazarı
Kahramanmaraşlı 10 firma 500 büyük şirket arasında

Kahramanmaraşlı 10 firma 500 büyük şirket arasında

Kahramanmaraşlı 10 firma 500 büyük şirket arasında

6.6.2017KahramanmaraşHürriyet Yazarı
ESOdan 500 listesinde yer alan firmalara kutlama

ESO'dan 500 listesinde yer alan firmalara kutlama

ESO'dan 500 listesinde yer alan firmalara kutlama

5.6.2017EskişehirHürriyet Yazarı
İSO 500e 69 yeni şirket girdi

İSO 500'e 69 yeni şirket girdi

İstanbul Sanayi Odasının hazırladığı “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016 Araştırması”na göre, geçen yıl 69 şirket İSO 500 listesine girdi. Geçen yıl listeye 60. sıradan girerek 440 şirketi geride bırakan Tiryaki Agro Gıda, en fazla sıçrama yapan şirket oldu. Sıralamada en fazla gerileyen şirket 196. sıradan 453. sıraya inen Gemlik Gübre Sanayii AŞ oldu.

5.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
500 büyük sanayi kuruluşu içerisinde Kocaeliden 80 firma yer aldı

500 büyük sanayi kuruluşu içerisinde Kocaeli'den 80 firma yer aldı

500 büyük sanayi kuruluşu içerisinde Kocaeli'den 80 firma yer aldı

5.6.2017İzmitHürriyet Yazarı
İSO 500: Türkiyenin dev şirketleri listesinde lider yine Tüpraş (2)

İSO 500: Türkiye'nin dev şirketleri listesinde lider yine Tüpraş (2)

İSO 500: Türkiye'nin dev şirketleri listesinde lider yine Tüpraş (2)

5.6.2017MerkezHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Otomobilde suyun önemi

SİZİ bilmem ama benim için otomobilde başıma gelecek en kötü olaylardan biri cam suyunun bitmesidir.

16.7.2017

Bize önce yerli motor gerek

GEÇTİĞİMİZ hafta 7.5 yıldır gündemden düşmeyen yerli otomobil projesiyle ilgili olarak ‘Baba çok yiğit yok’ başlıklı yazıma çok fazla yorum geldi.

2.7.2017

Baba çok yiğit yok

‘Yerli’ veya ‘milli’ otomobil hakkında yorum yapmak son günlerde yine moda.

25.6.2017

Oh be! Survivor nihayet bitti

Bir televizyon yöneticisi olsam ya da zirveye oynayan kafa programlardan birinin yapımcısı olsam Survivor’ın bitişiyle çifte bayram kutlardım kesin.

23.6.2017

Sürdürülebilir bir hikaye

Mezunu olduğum Massachusetts Institute of Technology (MIT)’de, son beş yıldır, Steve Jobs günlerinde Apple’ın danışmanlarından olan hocam Prof. Dr. John Hauser’ın davetiyle, o yılın yeni MBA öğrencileri ile bir markanın sürdürülebilir hikayesi nasıl ortaya çıkar sorusunu tartışırım.

19.6.2017

Üç göz moda

Gözlük alışverişinin tam sırası! Peki hangi çerçeveleri kenara koyup, hangi modellere yöneleceksiniz? Sezonun en havalı gözlükleri burada!

9.6.2017

Rüzgâr devi 300 milyon dolarlık karbon elyafı alacak, yatırım katlanacak

AKKÖK Holding’e bağlı Aksa Yönetim Kurulu Başkanı, DowAksa Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Ali Berkman, Washington’da American Turkish Counsil (ATC)-Türkiye Amerika İş Konseyi ortak toplantısında karşılaşınca yeni attıkları imzayı paylaştı:

7.6.2017