MENÜ

Fetullah Gülen

Fetullah Gülen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fetullah Gülen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.294 Fetullah Gülen haberi bulunmuştur.

Muhammed Fethullah Gülen (d. 27 Nisan 1941; Pasinler, Erzurum), eski imam, vaiz ve yazar. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın kurucuları arasındadır ve vakfın onursal başkanıdır. 1999 yılı Mart ayında 28 Şubat süreci'ndeki Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi atmosfer sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Gülen, o tarihten bu yana ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki Saylorsburg kasabasında yaşamaktadır.

DEVAMI

Fetullah Gülen Haberleri

Darbenin merkezinde parmak izi çıktı

Darbenin merkezinde parmak izi çıktı

15 Temmuz darbe girişiminde Akıncı Hava Üssü’ndeki faaliyetlere ilişkin 475 sanıklı davada mahkemeye sunulan mütalaada, FETÖ’nün ‘sivil imamı’ Kemal Batmaz hakkında çarpıcı bilgiler yer aldı. Darbe girişiminin yönetim merkezlerinden 143. Filo’da ele geçirilen bazı belgelerde Batmaz’ın parmak izi saptandı.

23.01.2019Gündem
Polis Akademisi raporu: ABD, FETÖ’nün  faaliyet merkezi

Polis Akademisi raporu: ABD, FETÖ’nün faaliyet merkezi

POLİS Akademisi’nce “Uluslararası bir tehdit olarak FETÖ” başlığıyla yayımlanan FETÖ raporunda, ABD’nin örgütün dünya çapında faaliyetlerinin merkezi konumunda olduğu belirtildi.

23.01.2019Gündem
Şok detaylar ortaya çıktı FETÖ, kredi kartına 10 taksitle bunu da yapmış...

Şok detaylar ortaya çıktı! FETÖ, kredi kartına 10 taksitle bunu da yapmış...

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ bünyesinde faaliyet gösterdiği tespit edilen Işık Yayıncılık çalışanlarına yönelik soruşturma kapsamında, 55 şüpheli hakkında fezleke hazırlandı.

22.01.2019Gündem
‘Sivil imam’lara 79’ar müebbet talebi

‘Sivil imam’lara 79’ar müebbet talebi

Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine ilişkin davada savcılık esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. FETÖ’nün ‘sivil generalleri’ denilen ‘sivil imamlar’ Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş ile 16 eski askere 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

22.01.2019Gündem
Akıncı Üssü davasında savcı mütalaasını açıkladı İşte istenen cezalar

Akıncı Üssü davasında savcı mütalaasını açıkladı! İşte istenen cezalar

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 kişinin yargılandığı davada, savcı esas hakkındaki mütalaasına açıkladı.

21.01.2019Gündem
Son dakika.. Akıncı Üssü davasında flaş gelişme Ağırlaştırılmış müebbet istendi...

Son dakika.. Akıncı Üssü davasında flaş gelişme! Ağırlaştırılmış müebbet istendi...

Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 474 kişinin yargılandığı davada sanıklar Kemal Batmaz, Harun Biniş, Hakan Çiçek ve Nurettin Oruç için 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Akıncı Üssü davasında savcı ayrıca, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen ve "sivil imam" Adil Öksüz hakkındaki kamu davasının ayrılmasını istedi.

21.01.2019Gündem
Adil Öksüzü falakaya yatırdı

'Adil Öksüz'ü falakaya yatırdı'

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında ifadesi alınan Ü.A, FETÖ şüphelisi Ahmet Güneş'in kendisine, örgüt elebaşısı Fetullah Gülen'in sözlerini dinlemediği gerekçesiyle aralarında Adil Öksüz ve Mustafa Yeşil'in de bulunduğu örgüt mensuplarını falaka usulüyle dövdüğünü iddia etti.

20.01.2019Gündem
‘Öksüz, Gülen’in VİP kadrosunda’

‘Öksüz, Gülen’in VİP kadrosunda’

Darbe girişiminden önce açılan 75 sanıklı FETÖ çatı davasının gerekçeli kararında, örgütün firari imamlarından Adil Öksüz hakkında dikkat çekici ayrıntılar yer aldı.

18.01.2019Gündem
FETÖnün bahçıvanına hapis cezası

FETÖ'nün 'bahçıvanına' hapis cezası

Adana'da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "bahçıvan" olarak adlandırdığı, örgütün devlete sızmak amacıyla yetiştirdiği askeri öğrencilerle ilgilenen sözde üst yöneticiye 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

16.01.2019Gündem
Son dakika: FETÖ/PDY çatı davasında gerekçeli karar açıklandı

Son dakika: FETÖ/PDY çatı davasında gerekçeli karar açıklandı

15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan 75 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) "çatı davası"nın gerekçeli kararında, örgütün nihai amacının devleti tüm kurumlarıyla ele geçirip anayasal düzeni değiştirerek, cemaat zümre egemenliğine dayalı teokratik totaliter rejim kurmak olduğu, güç dengesini ele geçirdiğini düşünen örgütün emniyet, adliye ve medya yapılanmasının, 2006'dan itibaren planlı ve sistemli iş birliğiyle kamu kurumlarında kitlesel tasfiyelere neden olan operasyon ve soruşturmalara başladığı kaydedildi.

16.01.2019Gündem
Darbe girişiminin kilit ismi ve eşi hakim karşısına çıkıyor

Darbe girişiminin kilit ismi ve eşi hakim karşısına çıkıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün sivil imamı Kemal Batmaz ve eşinin de aralarında bulunduğu 5 sanık hakkında açılan davanın yarın yapılacak olan ilk duruşmasında, sanıkların ifade vermesi bekleniyor.

16.01.2019Gündem
FETÖ’cü Enes Kanter’e iki şok birden

FETÖ’cü Enes Kanter’e iki şok birden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ firarisi basketbolcu Enes Kanter hakkında terör örgütü üyeliği suçlaması kapsamında iade talepnamesi düzenledi ve kırmızı bülten başvurusunda bulundu.

15.01.2019Gündem
Akıl almaz ifadeler Pensilvanya ile cenneti bir tutmuşlar

Akıl almaz ifadeler! Pensilvanya ile cenneti bir tutmuşlar

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün avukat yapılanmasına yönelik devam eden soruşturma kapsamında, aralarında Trabzon Barosu eski başkanı Orhan Öngöz’ün tutuklu bulunduğu, 13 şüpheli sanığın yargılandığı davada, tanık olarak dinlenen Gümüşhane Barosu eski başkanı İsmail Taştan akıl almaz ifadelerde bulundu.

15.01.2019Gündem
MİT TIR’ları kumpasına 3’üncü iddianame: Jandarma bilgilerini Almanya’ya götürüp oturma izni almış

MİT TIR’ları kumpasına 3’üncü iddianame: Jandarma bilgilerini Almanya’ya götürüp oturma izni almış

MİT TIR’larının FETÖ terör örgütü üyelerince durdurulmasına ilişkin hazırlanan 3’üncü iddianamede, operasyon öncesinde yapılan toplantılar, sonrasındaki yurtdışı trafikleri, organizasyon aşaması ve örgüt şeması detaylandırıldı. MİT’e yönelik operasyonu organize eden FETÖ ekibindeki ‘imam’lardan Bayram Andaç’ın Jandarma personeline ait fişleme bilgilerini Almanya’ya götürdüğü ve karşılığında oturma izni aldığı tespit edildi. İşte iddianameye göre MİT TIR’ları operasyonunun öncesi ve sonrası...

15.01.2019Gündem
Ünlü tarihçi FETÖ elebaşına böyle hitap etmiş

Ünlü tarihçi FETÖ elebaşına böyle hitap etmiş!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ardından Türkiye'nin birçok ilinde FETÖ/PDY üyesi olduğu belirlenen kişiler hakkında soruşturma başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde ise Erzincan'da devam eden bir soruşturma kapsamında tarihçi yazar Talha Uğurluel gözaltına alındı. Talha Uğurluel hakkında FETÖ üyesi olduğuna dair çok sayıda ihbar yapıldığı iddia edildi.

14.01.2019Gündem
Rekor onda Bylock’a bakın kaç kez giriş yapmış…

Rekor onda! Bylock’a bakın kaç kez giriş yapmış…

FETÖ'nün İstanbul'daki başimamı İsmail Şafak Güdür geçtiğimiz günlerde Bahçelievler'de yakalanmıştı. Güdür ile ilgili yapılan incelemede çok çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

12.01.2019Gündem
Hollanda mahkemesinden FETÖ kararı

Hollanda mahkemesinden FETÖ kararı

Hollanda'da Rotterdam Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubuna "hain" ve "terör örgütü üyesi" denmesinin yasal olduğuna hükmetti.

11.01.2019Dünya
Fuat Avni savcılıktaki itiraflarını reddetti

"Fuat Avni" savcılıktaki itiraflarını reddetti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında İstihbarat Daire Başkanlığını ele geçirme ve darbe girişimi süresince tüm Türkiye'de istihbarat fonksiyonlarını işlevsiz hale getirme çabası içerisinde oldukları gerekçesiyle, birçoğu dairenin eski çalışanı 32 kişinin yargılanmasına devam edildi.

9.01.2019Gündem
FETÖ elebaşı Gülene mehdi diyen hakime istenen ceza belli oldu

FETÖ elebaşı Gülen'e 'mehd'i diyen hakime istenen ceza belli oldu

GÖREVİ başındayken yazdığı kararında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'e "Mehdi" nitelendirmesinde bulunan ve daha sonra meslekten ihraç edilerek tutuklanan eski hakim İlhan Karagöz'ün yargılandığı davada, karar aşamasına gelindi. Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanık Karagöz'ün "Anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini ve "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan da 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsini istedi.

9.01.2019Gündem
Karlov cinayetinin ilk duruşmasında çarpıcı ifadeler

Karlov cinayetinin ilk duruşmasında çarpıcı ifadeler

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 kişinin yargılandığı davada, öğle arasına kadar suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş ile aynı polis meslek yüksekokulunda eğitim gören ve "silahlı terör örgütü üyesi olmak" ile suçlanan üç sanığın savunması alındı.

8.01.2019Gündem
Suikast timinin tek firarisi... Hain 30 aydır aranıyor

Suikast timinin 'tek firarisi'... Hain 30 aydır aranıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Muğla'nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenleyen hainler arasındaki tek firari olan eski yüzbaşı Burkay Karatepe 30 aydır aranıyor. Mahkemenin 'tutuklamaya yönelik yakalama' kararıyla aranan Karatepe için kırmızı bülten çıkarılması kararı ise Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne gönderildi. Karatepe, artık Adalet Bakanlığınca uluslararası arenada kırmızı bültenle aranıyor

8.01.2019Gündem
Cezaevinden çıkmadan yakalama kararı

Cezaevinden çıkmadan yakalama kararı

İSTANBUL 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘17 - 25 Aralık kumpas sürecinde yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği’ iddiasıyla ‘örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek’ ve ‘gizliliği ihlal’ suçlamalarıyla tutuklu yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem tahliye edildi.

8.01.2019Gündem
FETÖnün noktalı sınav taktiği

FETÖ'nün 'noktalı' sınav taktiği

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) MİT'in de aralarında bulunduğu devlet kurumlarına eleman sızdırmak için açtığı çalışma evlerine ilişkin davada, 'örgüt yöneticiliği' suçundan yargılanan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı olan sanık H.A, 'Dışişleri Bakanlığı'na giriş için düzenlenecek yazılı sınavdan önce bize 'Soru kağıtlarının arkasına nokta ile işaret bırakmanız gerekiyor.' denildi. Nokta ile işaret bıraktığımız zaman sınav kağıtlarını okuyanlar, bizim bu örgüt ile irtibatlı olduğumuzu bilecek ve daha yüksek not verecekti. Görünecek şekilde bıraktık. Ben sınavı bu şekilde kazandım.' dedi.

6.01.2019Gündem
ABD heyeti FETÖ’nün karaparası peşinde

ABD heyeti FETÖ’nün karaparası peşinde

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ soruşturması kapsamında Ankara’ya gelen ABD heyetinin temaslarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Gül, “Hem New York hem Washington’dan 2 savcı geldi. Soruşturma bizimki gibi terör örgütünden değil. Orada bireyler üzerinden karapara ya da illegal yollar boyutuyla gidiyor” dedi. Medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle dün bir araya gelen Gül, şunları söyledi:

6.01.2019Gündem
Heyetten FETÖ’ye 230 soru

Heyetten FETÖ’ye 230 soru

FETÖ soruşturması ve iade dosyası için yapılan ön soruşturma kapsamında Türkiye’ye gelen ABD heyetinin, 15 Temmuz darbe girişimi davalarının gizli tanıkları ‘Şapka’ ve ‘Kuzgun’ ile FETÖ’nün sivil imamlarından Kemal Batmaz’a yaklaşık 230 soru yönelttiği belirtildi.

5.01.2019Gündem
İtirafçı oldu... Tek tek isimleri verdi

İtirafçı oldu... Tek tek isimleri verdi!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Nijerya yapılanmasının yöneticilerinden olduğu tespit edilen ve hakkında “silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçundan 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan İsmet Erarslan, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyerek itirafçı oldu.

4.01.2019Gündem
ABD’li yetkililer çok sayıda soru sordu İşte detaylar…

ABD’li yetkililer çok sayıda soru sordu! İşte detaylar…

ABD'li heyetin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında dün gerçekleştirdiği temaslar sırasında örgütün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın yanı sıra, darbe girişiminden sonra itirafçı olan "Şapka" kod adlı gizli tanık eski albay Hakan Bıyık ve "Kuzgun" kod adlı eski tuğamiral Halil İbrahim Yıldız'ın "bilgi sahibi" olarak dinlendiği öğrenildi. ABD tarafınca seçilen bu kişilere 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ ile bağlantısına ilişkin çok sayıda soru soruldu.

4.01.2019Gündem
Son dakika: ABDli heyetin Ankara ziyaretinde yeni gelişme

Son dakika: ABD'li heyetin Ankara ziyaretinde yeni gelişme

Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, sanıkların ifadelerinin ABD'deki FETÖ'cülerin iade edilmesinde delil olarak kullanılabilecek.

4.01.2019Gündem

Hakan Şükür'ün babasına 15 yıla kadar hapis istemi

Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında firari eski futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür'ün babası Selmet Şükür hakkında hazırlanan iddianamede, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianamede, Selmet Şükür'ün, yurt dışı kayıtları incelendiğinde, haklarında "silahlı terör örgütü" üyeliğinden soruşturma yürütülenlerle aynı tarihte giriş çıkış yaptığının tespit edildiği belirtildi. İddianamede "Gizli tanık X1, 'Selmet Şükür'ün, Hakan Şükür adına inşaatlar yaptırdığını biliyorum. Örnek vermek gerekirse Hakan Şükür Konaklarını babası oğlu adına yaptırıp satmıştır. Selmet Şükür'ün halen inşaat yapım işlerine devam ettiğini biliyorum.' şeklinde beyanda bulunmuştur. Buna göre şüphelinin firari Hakan Şükür'ün finans işlerini takip ettiği anlaşılmıştır" ifadelerine yer verildi.

4.01.2019Gündem
ABD heyeti FETÖ’cülerin davasını izledi

ABD heyeti FETÖ’cülerin davasını izledi

FBI’ın sürdürdüğü FETÖ soruşturması ve Fetullah Gülen’in iadesine yönelik dosya hakkında bilgi almak ve bilgi vermek üzere Türkiye’ye gelen ABD heyeti kritik temaslarda bulundu. Heyet, Şapka ve Kuzgun kod adlı gizli tanıklar ile FETÖ’nin sivil imamlarından Kemal Batmaz’ın sorgularında gözlemci sıfatıyla hazır bulundu. ABD heyetinde, adli yardım anlaşması kapsamında bir savcı ve FBI yetkilileri de vardı.

4.01.2019Gündem
FETÖ için ABD heyetiyle 6. kez görüşme

FETÖ için ABD heyetiyle 6. kez görüşme

ABD'li ve Türk yetkililer, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmaları görüşmek üzere bir araya geliyor.

3.01.2019Dünya
AA ekibi, Hakan Çiçekin telefonundaki koordinatların izini sürdü

AA ekibi, Hakan Çiçek'in telefonundaki koordinatların izini sürdü

ABD’deki AA ekibi, Hakan Çiçek'in telefonunda kayıtlı koordinatları New York kent merkezinde navigasyon uygulamasına girdi. New York'tan yola çıkan AA ekibini, "40.870487,-75.32150" ile "40.870500,-75.321300" koordinatları doğrudan Fetullah Gülen'in Pensilvanya'da kaldığı çiftliğe götürdü. O anları görüntüleyen AA ekibi, 25 Haziran 2016'da telefona kaydedilen "40.583818,-73.948949" koordinatı da navigasyona girdi. Bu koordinat da AA ekibini, ABD'de örgüt mensuplarının buluşma yerlerinden biri olan New York'un Brooklyn semtindeki Masal Cafe Lounge'a götürdü.

31.12.2018Haber
FETÖcü Hakan Çiçek adım adım takip edildi

FETÖ'cü Hakan Çiçek adım adım takip edildi

AA, FETÖ’nün darbe girişiminin baş aktörlerinden sivil imam Hakan Çiçek’in cep telefonundan elde edilen lokasyon verilerini ABD’de adım adım takip etti.

31.12.2018Dünya
Son dakika ABDden kritik ziyaret... Görüşme tarihleri belli oldu

Son dakika! ABD'den kritik ziyaret... Görüşme tarihleri belli oldu

ABD’li yetkililerden oluşan bir heyet, Fetullahçı Terör Örgütüyle (FETÖ) ilgili Türkiye'nin ABD'ye sunduğu yeni deliller konusundaki gelişmeleri ele almak üzere 3-4 Ocak'ta Ankara'da görüşmeler yapacak.

31.12.2018Gündem
İnanılmaz itiraflar: İma usulü ile...

İnanılmaz itiraflar: İma usulü ile...

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında dava açılan tutuksuz sanık eski astsubay, lise öğrencisiyken katıldığı örgütle ilgili itiraflarda bulundu.. Sanık H.B: ifadesinde, "Ders çalışmak için kaldığımız evde Fetullah Gülen'e ait videolar izletiliyordu. Bu eve gelen ismini hatırlamadığım 28-30 yaşlarında olan iki şahıs bana askeri okula gitmek isteyip istemediğimi sordular. Askeri okula gitmem halinde 'ima usulü ile namaz kılmamı ve oruç tutmamam gerektiğini' söylediler" dedi.

31.12.2018Gündem
ABD’den savcılar gelecek

ABD’den savcılar gelecek

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesiyle ilgili “İnşallah 2019’da Amerika bu talebimizi yerine getirecektir” dedi.

31.12.2018Gündem
Mahkemelerden Burhan Kuzu aleyhine açılan davalara ret kararı

Mahkemelerden Burhan Kuzu aleyhine açılan davalara ret kararı

Atatürkçü Düşünce Derneği ile eski CHP Milletvekili Eren Erdem tarafından Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurul Üyesi Burhan Kuzu aleyhine açılan tazminat davaları mahkemelerce reddedildi.

28.12.2018Gündem
Gülen montajı için Kılıçdaroğlu’na 20 bin TL ödeyecek

Gülen montajı için Kılıçdaroğlu’na 20 bin TL ödeyecek

Eski AK Parti milletvekili Burhan Kuzu, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen ile CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu birlikte gösteren “montajlı” fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşması nedeniyle Kılıçdaroğlu’na 20 bin lira manevi tazminat ödeyecek.

28.12.2018Gündem
Bunu bile yapmışlar Skandal dosya ortaya çıkınca yeniden tutuklandı...

Bunu bile yapmışlar! Skandal dosya ortaya çıkınca yeniden tutuklandı...

Daha önce itirafçı olarak etkin pişmanlıktan yararlanan ve tahliye olan eski Danıştay Üyesi Hamza Eyidemir'in, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in fotoğrafını "Peygamberimiz" diye kaydettiği ortaya çıktı. İtiraf içeren ifadelerini de duruşmada değiştiren Eyidemir'in tutuklanmasına karar verildi.

26.12.2018Gündem
FETÖ imamından şaşırtan talep: İdam edilsinler

FETÖ imamından şaşırtan talep: İdam edilsinler

FETÖ/PDY'nin sözde "Şanlıurfa il imamı" olduğu iddiasıyla yargılanan sanık Osman Nuri Karabaş, etkin pişmanlıktan faydalanmak istemediğini belirterek, "15 Temmuz darbesine katılan herkesin idamla yargılanmasını istiyorum. 15 Temmuz darbe girişimini yapanlar idamla yargılansın." dedi.

26.12.2018Gündem
FETÖye kötü haber Kritik isim teslim oldu

FETÖ'ye kötü haber! Kritik isim teslim oldu

FETÖ’nün örgüt şemasında esnaf mütevelli heyetinde yer aldığı belirlenen ve uzun süre firarda kaldıktan sonra Adliye’ye giderek savcılığa teslim olan Ali Koca hakkında silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Tutuklanan Ali Koca, Bank Asya’daki hesap hareketlerindeki artırımı soran savcıya, “Ben bunların terör örgütü olduğunu bilmiyordum” diye kendini savundu.

26.12.2018Gündem
GATA’nın FETÖ yapılanmasına operasyon: Kaçakları kayıtsız tedavi etmişler

GATA’nın FETÖ yapılanmasına operasyon: Kaçakları kayıtsız tedavi etmişler

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY’nin ‘Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) yapılanmasında’ yer aldıkları öne sürülen 24’ü eski askeri doktor 30 kişi hakkında yakalama kararı verildi. Şüphelilerin firari örgüt üyelerini kayıt yaptırmadan tedavi ettikleri belirtildi.

26.12.2018Gündem
Örgütten ayrılmak isteyenleri böyle tehdit etmiş

Örgütten ayrılmak isteyenleri böyle tehdit etmiş!

FETÖ üyeliğinden yargılanan itirafçı astsubay K.G, örgütten ayrılmak isteyen askerlerin, mahrem imamları tarafından meslekten atılmakla tehdit edildiğini söyledi.

25.12.2018Gündem
FETÖ operasyonunda inanılmaz detaylar Firari kadınlara kayıt dışı doğum

FETÖ operasyonunda inanılmaz detaylar! Firari kadınlara kayıt dışı doğum

FETÖ'nün kapatılan Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) yapılanmasına ilişkin 24'ü doktor olmak üzere 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkezli 5 ilde operasyon başlatıldı. Şüpheli doktorların, Bylock kullanıcısı olduğu belirtilen firari kadınlara kayıt dışı doğum yaptırdığı belirlendi.

25.12.2018Gündem
Son dakika... 25 Aralık Kumpas davasında karar

Son dakika... 25 Aralık Kumpas davasında karar

"25 Aralık darbeye teşebbüs" davasında 10 sanık, "hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı.

24.12.2018Gündem
Eski komiserden flaş itiraf: Paket halinde gidiyordu, hepsini okuyordu

Eski komiserden flaş itiraf: Paket halinde gidiyordu, hepsini okuyordu

FETÖ soruşturması kapsamında örgüte mensup olduğu için komiserlikten ihraç edilen şüpheli, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak verdiği ifadesinde, komiser yardımcılığı sınavını kazanan adayların apoletlerinin alınarak FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'e götürüldüğünü, Gülen'in de apoletleri polisleri kötülüklerden koruması için okuduğunu anlattı.

23.12.2018Gündem
Son dakika: Hrant Dink davasında iki tahliye

Son dakika: Hrant Dink davasında iki tahliye

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada sanıklardan eski tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve astsubay Yavuz Karakaya'nın tahliyesine karar verildi. 

21.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Woody Allen ve Howard Stern’in kafasına FETÖ’yü böyle sokmak iyi olur mu

ENES Kanter, Fetullah Gülen’e kesin inanmış bir basketbol oyuncusu...

17.01.2019

2018’DE TÜRK DIŞ POLİTİKASI (3) - ABD ile ilişkiler en zor yıllarından birini yaşadı

NATO ittifakının felsefesini ve savunma doktrinini tanımlayan ne kadar temel kabul varsa, bu kabuller 2018 yılında iki NATO müttefiki Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerde meydana gelen gelişmelerle bir kez daha tersyüz olmuştur.

1.01.2019