MENÜ

Etnik Temizlik

Etnik Temizlik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Etnik Temizlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Etnik Temizlik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 964 Etnik Temizlik haberi bulunmuştur.

Etnik Temizlik Haberleri

Referandum yeni çatışmalara yol açar

'Referandum yeni çatışmalara yol açar'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’taki 72. BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Suriye, Kuzey Irak referandumu ve Myanmar’daki gelişmelere değindi. Erdoğan, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin bağımsızlık ısrarının yeni çatışmaların fitilini ateşleyeceği uyarısında bulundu. Cumhurbaşkanı’nın konuşmasından öne çıkan noktalar şöyle:

19.09.2017Dünya
Erdoğandan BM Genel Kurulunda kritik mesajlar

Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Suriye ve Irak'la ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı konuşmada Suriye ve Irak'la ile ilgili kritik mesajlar verirken IKBY'ye de referandumdan vazgeçmesi çağrısını yineledi.

19.09.2017Gündem
Mucize bebek

Mucize bebek

Arakan’dan Bangladeş’e sığınan binlerce insan kamplarda hayatta kalmaya çalışıyor. Fakat aralarında mucize hikâyeler de var. Tıpkı bir ormanda dünyaya gelen İbrahim bebeğinki gibi...

11.09.2017Dünya
Ankara devrede

Ankara devrede

Myanmar’ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik baskıların sona erdirilmesi amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan, Myanmar lideri Suu Çii ile telefonda görüştü. Bu gelişmenin ardından TİKA yetkililerinin bölgeye yardım ulaştırmasına izin çıktı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da insani krizi görüşmek üzere bugün Bangladeş’e gidiyor.

5.09.2017Dünya
BMden flaş Arakan çağrısı

BM'den flaş Arakan çağrısı

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Arakan'da etnik temizlik riski bulunduğunu belirterek durumun o seviyeye ulaşmamasını umduğunu söyledi.

5.09.2017Dünya
Nobel ödüllü Aung Arakan’da tecavüze uğradığını söyleyen Müslümanları yalancılıkla suçluyor

Nobel ödüllü Aung Arakan’da tecavüze uğradığını söyleyen Müslümanları yalancılıkla suçluyor

Myanmar’da insan hakları için mücadele ederken 15 yıl hapis yatan ve Nobel Barış Ödülü kazanan Aung San Suu Kyi iktidara gelince değişmekle suçlanıyor. Aung’un Arakan’dan kaçan Müslüman kadınları “sahte tecavüz haberleri” üretmekle suçlaması ABD medyasında tepki çekti. Bu arada Arakan’da durum o kadar kötü ki, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile hiç ters düşmeyen Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov bile “Eğer Rusya Myanmar yönetimini desteklerse bu durumda ben Rusya ile beraber olmam” dedi.

4.09.2017Dünya
ABDnin 2016 dini özgürlükler raporunda Türkiye

ABD'nin 2016 dini özgürlükler raporunda Türkiye

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 19 yıldır geleneksel olarak yayınladığı Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu’nun sonuncusu salı günü yayınlandı. Raporu kameraların karşısında kamuoyuna duyuran ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Trump yönetiminin dünyada dini özgürlüklerin savunulması prensibine bağlı olduğunu belirterek Amerikan medyasındaki eleştirilere yanıt verdi. 2016 raporunun Türkiye bölümünde ise 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamuoyunda hakim olan atmosfere yer verildi.

15.08.2017Dünya
Türkiyeden Yunanistana kınama: Duydukları suçluluk duygusu...

Türkiye'den Yunanistan'a kınama: Duydukları suçluluk duygusu...

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) sağladığı desteğe ilişkin Yunanistan Dışişleri Bakanlığının açıklamasına tepki gösterdi.

9.08.2017Gündem
Sağdan say 3-5 bin kişi, soldan say 3-5 bin kişi

'Sağdan say 3-5 bin kişi, soldan say 3-5 bin kişi'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ABD'nin terör örgütü YPG'ye yardım etmesini eleştirerek, "Eğer ABD ve diğer müttefiklerimiz bu bölgede bir barış arayışı içindelerse, sağdan say 3-5 bin kişi, soldan say 3-5 bin kişilik bir terör örgütüyle iş birliği yapmak değil, bölgenin tek ekonomik ve siyasi istikrar sahibi ülkesi olan Türkiye ile iş birliği yapmanın kendi milli menfaatleri bakımından da en akılcı olduğunu ifade ediyoruz" dedi.

12.05.2017Gündem
Cumhurbaşkanı ABDye seslendi: İkircikli tavır terk edilmeli

Cumhurbaşkanı ABD'ye seslendi: İkircikli tavır terk edilmeli

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan dün Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi’ne katılarak konuşma yaptı. Ekonomik mesajların yanında siyasi mesajlar da veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyi sınır içinde ve dışında sürdürmekle kararlı olduklarını vurguladı.

28.04.2017Gündem
BM, Arakan Müslümanlarına hak ihlallerini soruşturacak

BM, Arakan Müslümanlarına hak ihlallerini soruşturacak

Birleşmiş Milletler (BM) raportörü bu ay başında Myanmar'daki Arakan Müslümanlarının 'korkunç işkencelere maruz kaldıklarını' rapor etmesinin ardından, BM İnsan Hakları Komisyonu, Myanmar ordusunun insan hakları ihlalleri iddialarına yönelik soruşturma başlattı.

24.03.2017Dünya
‘Birbirlerine silah satıyorlar’

‘Birbirlerine silah satıyorlar’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, DEAŞ ile mücadelede başka bir terör örgütüne bel bağlamanın yanlış olacağına işaret ederek “DEAŞ, YPG ve diğer terör örgütleri birbirlerine silah satıyor. PKK bu silahları Türkiye’deki terör saldırılarında kullanıyor. Türkiye, ABD’nin bir müttefiki ama bu mücadelede başka bir terör örgütüne niye bel bağlanıyor” dedi.

19.02.2017Dünya
Başbakan Yıldırım: Rejim tartışmaları 1923te kapanmıştır

Başbakan Yıldırım: Rejim tartışmaları 1923'te kapanmıştır

Başbakan Binali Yıldırım bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM'de konuştu. Başbakan konuşmasında yeni anayasa değişikliğinden dış politikaya kadar gündemdeki önemli konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

16.12.2016Gündem
Başika’ya saldırı Ankara’ya saldırıdır

Başika’ya saldırı Ankara’ya saldırıdır

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Misak-ı Milli’yle ilgili sözleri ve Türkiye’nin Musul politikası konusunda, “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Yani Kerkük’ü, Musul’u Türkiye’ye katalım gibi bir plan yok” dedi.

19.10.2016Gündem
DEAŞ, Türkmenleri canlı kalkan olarak kullanıyor

'DEAŞ, Türkmenleri canlı kalkan olarak kullanıyor'

Terör örgütü DEAŞ’ın temizlenmesi için başlatılan Musul operasyonu devam ederken, çatışmaların olduğu Hazır bölgesinde bulunan Irak Türkmen Cephesi Erbil Milletvekili Aydın Maruf Selim, bölgedeki son durumu Hürriyet’e anlattı.

19.10.2016Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan flaş Musul açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan flaş 'Musul' açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Musul halkına, burada Şii milisler, DEAŞ arasında tercih yapmayı sormamamız lazım. Onları, bu ikisi arasında tercih yapmaya zorlamamamız gerekir. Böyle bir durumda oradaki halk DEAŞ'ı tercih edebilir. Biz bunu da arzu etmiyoruz" diye konuştu.

13.10.2016Dünya
Boris Johnsona zor soru

Boris Johnson'a zor soru

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson "4 ay önce Türkiye'ye yönelik sözleriniz nedeniyle özür dileyecek misiniz?" sorusuna yanıt verdi.

27.09.2016Gündem
ABD’ye Gülen sitemi: Daha neyi ispat edeceğiz

ABD’ye Gülen sitemi: Daha neyi ispat edeceğiz?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu’na katıldığı New York’tan ayrılmadan önce ABD’ye Fetullah Gülen’in iadesiyle ilgili mesajlarını sürdürdü. Erdoğan, “Sizden Milli Güvenlik Kurulumuzun stratejik belgesine kaydolmuş bir teröristi istiyorum. Ama siz hâlâ direniyorsunuz. Neymiş? Mahkeme. Ne mahkemesi ya? Teröristin ne mahkemesi olacak ki? Şu anda alınan ifadeler bu işin başının Pensilvanya’da olduğunu söylüyor. Kayıtlarda var. Daha neyi ispat edeceğiz ki” dedi.

23.09.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama’ya dinletemedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama’ya dinletemedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Daha üç gün önce iki uçak dolusu silah, PYD ile YPG'ye indirildi. Nereye, Kobani'ye. Daha önce de yine Kobani boşaldığı zaman oradaki PYD ve YPG'li teröristlere üç uçak indirildi ve bunların yarısı DAEŞ'e gitti, silahların yarısı da PYD ve YPG'de kaldı. Sayın Başkan (Barack Obama) ile bunları konuştuk ama dinletemedik. Şimdi ne yazık ki yine aynı oyun oynanıyor. Buradan bir netice çıkmaz. Burada sadece kan kaybı olur" dedi.

23.09.2016Dünya
‘YPG, Fırat’ın doğusuna  geçmezse hedeftir’

‘YPG, Fırat’ın doğusuna geçmezse hedeftir’

Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders ile dün bir basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “YPG’nin bir an evvel Fırat Nehri’nin doğusuna geçmesi gerekiyor. Geçmediği takdirde hedef olacaktır” dedi.

29.08.2016Dünya
YPG, Fıratın doğusuna geçmezse hedef olacaktır

'YPG, Fırat'ın doğusuna geçmezse hedef olacaktır'

Türkiye, Suriye'de Fırat Nehri'nin batısının Ankara için 'kırmızı çizgi' olduğunu bir kez daha yineledi. YPG'nin, Fırat Nehri'nin batısındaki Menbiç'e silah ve militan sevkiyatına başladığı bildirilmişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "YPG'nin Fırat'ın doğusuna geçmesi geçmesi gerekiyor. YPG Fırat Nehri'nin doğusuna geçmezse hedef olacaktır" dedi.

29.08.2016Dünya
Bakan Çavuşoğlundan PYD çıkışı

Bakan Çavuşoğlu'ndan PYD çıkışı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Estonya Dışişleri Bakanı ve Avrupa Konseyi Dönem Başkanı Marina Kaljurand ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından, Bakanlık konutunda ortak basın toplantısı yaptı. Çavuşoğlu Fırat kalkanı operasyonuna ile ilgili olarak, "Biz başından beri bunu planladık. ABD ile planladık. ABD HIMARS’ları getirecekti maalesef henüz gelmedi ama şu andaki operasyonda bir taraftan bizim tanklarımız aynı şekilde diğer tüm elimizdeki imkanlarla bu mücadeleyi sürdürüyoruz" dedi.

24.08.2016Gündem
Fırat Kalkanındaki mesaj

'Fırat Kalkanı'ndaki mesaj

Türkiye'nin Cerablus operasyonuna 'Fırat Kalkanı' ismini vermesi PYD ve YPG'ye mesaj olarak yorumlandı.

24.08.2016Gündem
ABD, YPG konusunda bize garanti verdi

ABD, YPG konusunda bize garanti verdi

TRT Haber’de dış politikayı değerlendiren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye’de IŞİD’in elindeki Menbiç’e YPG’nin ana bileşen olduğu SDG tarafından başlatılan operasyon hakkında da açıklamada bulundu. Çavuşoğlu, “Menbiç’in temizlenmesini en çok biz isteriz. Ancak operasyonlar bittikten sonra (Fırat’ın) batısında bir tane bile YPG’li istemeyiz. ABD de garanti verdi” dedi.

7.06.2016Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD garanti verdi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD garanti verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fırat'ın batısında IŞİD'e yönelik operasyonlarla ilgili olarak, "Fırat’ın doğusunda YPG’liler lojistik destek vermek istiyorsa o ayrı ama özellikle operasyonlar bittikten sonra batısında bir tane bile YPG’li istemeyiz. ABD de bu konuda garanti verdi. Eğer sözünde durursa garanti verdi. Çünkü YPG/PYD gittiği yerlerde etnik temizlik yapıyor" dedi.

7.06.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haddini bil, haddini

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haddini bil, haddini

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van'da konuşan Kılıçdaroğlu'na yanıt vererek, "Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil haddini. Ben halkımdan besleniyorum. Kandan beslenen birileri varsa 1960'da rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz" dedi.

15.05.2016Gündem
Eurovisionda Ermenistan ekibine inceleme

Eurovision'da Ermenistan ekibine inceleme

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasının ilk yarı finalinde, Ermenistan ekibinin, Ermeni işgali altındaki Azerbaycan toprağı Dağlık Karabağ'ın sözde yönetiminin bayrağını taşıması üzerine inceleme başlatıldı.

11.05.2016Dünya
Halep için yoğun diplomasi

Halep için yoğun diplomasi

Şam yönetiminden yapılan açıklamayla “sessizlik rejimi” dün Doğu Guta’da 48 saat uzatılırken, Halep şehrini de bu rejime katma çabaları sürüyor.

2.05.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Her mübadele bir yaradır, izi kalır

Modern Balkan ülkelerinin, bazı tarihi gerçekleri reddetmek gibi ciddi bir arızası var. Bu, Ortadoğu’ya da bulaştı. Oysa ki, imparatorluk tarihi bir milli tarih gibi okunamaz. Peki, bunları niçin yazıyorum? Çünkü mübadeleden bahsedeceğim. Bana çok sorulan bir soru bu... Çok sıkıntılı bir süreçtir mübadele... Sanatlar yok olur, kabiliyetler yok olur. Siz Romanya-Bulgaristan hududundaki Dobruca’dan bir aileyi alıp ta Elazığ’a yerleştireceksiniz. Zor bir süreç... Milyonlarca Anadolu Helen’inin Yunanistan’da çok mutlu zamanlar yaşamadıklarını da söylemek gerekir.

2.09.2017

Moskova’da Kürt konferansı

BARZANİ öteden beri Amerika ve Batı’ya yakındır, PKK ve Suriye’deki kolu PYD ise Rusya’ya yakın duruyor.

16.02.2017

Musul operasyonu kaç gün sürecek?

MUSUL operasyonu başlayalı 24 saat oldu ama ne zaman biteceği merak ediliyor.

17.10.2016

Hillary ve Trump

AMERİKAN seçimlerinde başlangıçta Hillary’ye sempatiyle bakıyordum; Trump’ı Avrupa aşırı sağının Amerikan versiyonu olarak gördüğüm için.

10.10.2016

Nereye kadar?

SURİYE’de Türkiye başarılı bir operasyon yürütüyor; hem askeri bakımdan hem siyasi bakımdan...

6.09.2016