MENÜ

Çetin Emeç

Çetin Emeç ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çetin Emeç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çetin Emeç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.910 Çetin Emeç haberi bulunmuştur.

Çetin Emeç Haberleri

‘Manşet Yalısının Kızı’ ile tarihe yolculuk

‘Manşet Yalısının Kızı’ ile tarihe yolculuk

Leyla Tavşanoğlu’nun biyografi kitabı ‘Manşet Yalısının Kızı’nın yazarı gazeteci Esra Tüzün, güzel bir çalışmaya daha imza atıyor. Tüzün, Emeç Ailesi’nin asırlık hikâyesinin yer aldığı “Babıâli’den Medyaya” konulu sergisini açıyor. Sergi, ziyaretçilerini basın dünyasının zaman yolculuğuna çıkaracak.

15.03.2017Gündem
Eskişehir’in çamurundan heykele ve seramiğe

Eskişehir’in çamurundan heykele ve seramiğe

Ülkemizin yetiştirdiği önemli seramik ve heykel sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu’yla sanat hayatı, aldığı ve verdiği eğitim üzerine hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

13.03.2017Kampüs
Genç gazetecilere Emeç mesajı: Ağır bedeli unutma

Genç gazetecilere Emeç mesajı: Ağır bedeli unutma

7 Mart 1990’da öldürülen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ve şoförü Sinan Ercan mezarları başında anıldı. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bilâ, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu ve katledilen diğer gazetecileri hatırlatarak “Genç meslektaşlarımızın ödenen bu ağır bedeli hiç unutmamalarını diliyorum” dedi.

7.03.2017Gündem
Çetin Emeç mezarı başında anıldı

Çetin Emeç mezarı başında anıldı

7 Mart 1990’da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

7.03.2017Gündem
Yanımda olaydın, elli beşinci yılımızı ‘La Vie En Rose’ dinleyerek kutlayacaktık

Yanımda olaydın, elli beşinci yılımızı ‘La Vie En Rose’ dinleyerek kutlayacaktık

Gazetemizin, 7 Mart 1990’da bir suikast sonucu hayatını kaybeden eski Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç’in eşi Bilge Emeç, evliliklerinin 55’inci yılında eşine hitaben bir mektup kaleme aldı.

4.03.2017Hayat
Bir kepim bile yok

Bir kepim bile yok

Sezen Aksu’nun koltuklarında uyuduğu, Fikret Şeneş’in Ajda’ya şarkılar yazdığı Sosyal Hayat Üniversitesi kapandı...

11.02.2017Hürriyet Pazar
Sanıklar yeniden yargılanacak

Sanıklar yeniden yargılanacak

ANAYASA Mahkemesi (AYM), Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy ve Ahmet Taner Kışlalı suikastları dahil 18 ayrı faili meçhul olayı kapsayan, 2000’deki ‘Umut Operasyonu’ kapsamında açılan davada, ‘yasadışı Tevhid Selam Kudüs Ordusu örgütünün kurucusu ve üyesi olmak’tan mahkûm edilen üç kişinin başvurusu üzerine yeniden yargılanmalarına hükmetti.

27.12.2016Gündem
Çetin Emeçin kardeşi Leyla Tavşanoğlu: Emeç Yalısı’nda başlayan 95 yıllık bir Babıâli öyküsü

Çetin Emeç'in kardeşi Leyla Tavşanoğlu: Emeç Yalısı’nda başlayan 95 yıllık bir Babıâli öyküsü

Bu kitapta aynı aileden dört gazetecinin hayatı var. Ancak okuduğunuzda uzun bir Türkiye hikâyesine şahit oluyorsunuz. Emeç ailesinin yalıda başlayan, hapis ve suikastlarla sarsılan öyküsünü ailenin kızı, öldürülen Hürriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni Çetin Emeç’in kardeşi Leyla Tavşanoğlu üç yıl boyunca anlattı, Esra Tüzün yazdı.

21.12.2016Keyif
İstanbulda 28 Kasımda elektriğin kesileceği ilçeler

İstanbul'da 28 Kasım'da elektriğin kesileceği ilçeler

İstanbul'da Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Maltepe, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 28 Kasım'da elektrik verilemeyecek.

26.11.2016Gündem
Büşranın ölümüne neden olan psikolog Koşana hapis cezası

Büşra'nın ölümüne neden olan psikolog Koşan'a hapis cezası

Kadıköy'de, 14 Ocak'ta yolun karşısına geçerken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Feride Büşra Taşlı'nın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle psikolog Zeynep Nur Koşan'ın yargılandığı davada karar duruşması görüldü. Anadolu 18. Asliye Ceza Mahkemesi, davaya ilişkin kararını açıkladı. Sanığın üzerine atılı suçu işlediğini belirten mahkeme "Bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçundan 3 yıl 10 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

27.10.2016Gündem
Arda Turan için kampanya başlattılar

Arda Turan için kampanya başlattılar!

Bayrampaşa Taraftarlar Derneği, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile gerginlik yaşayan Arda Turan'ın yeniden milli takıma alınması için kampanya başlattı.

13.10.2016Futbol
Kadıköyde yarın bu yollar kapalı

Kadıköy'de yarın bu yollar kapalı

KADIKÖY'DE yarın gerçekleştirilecek olan “Bedensel Engelliler ile Otizm Koşusu” etkinliği nedeniyle saat 08.00’den etkinlik bitimine kadar bazı yollar trafiğe kapatılacak.

8.10.2016Gündem
Kadıköyde yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

Kadıköy'de yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak 

Kadıköy'de yarın gerçekleştirilecek "Bedensel Engelliler ile Otizm Koşusu" etkinliği nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılırken, alternatif güzergahlar belirlendi.

8.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Hürriyet'e o tarihi mektubu kim sızdırdı

DEDİKODULARINI, şunu bunu duyar okurduk, ama o tarihi mektubu Hürriyet’e kimin sızdırdığını bugüne kadar resmi bir ağızdan hiç işitmemiştik.

27.03.2017

Azize’yi rahmetle anarken

SEVGİLİ dostum, gerçek bir ‘basın emekçisi’ Azize Bergin’i de sonsuzluğa uğurladık.

23.11.2016