ANKARA HABERLERİ

Yağmur ve dolu yine vurdu

Murat YILMAZ- Doğahan GİRİTLİOĞLU
28.05.2018 - 18:13Son Güncelleme :

Başkent’te dün öğlen saatlerinde etkili 15 dakikalık sağanak yağış ve dolu hayatı olumsuz etkiledi.

Murat YILMAZ- Doğahan GİRİTLİOĞLU

Sağanak yağış nedeniyle, Akay, Hipodrom, Çetin Emeç Polis Evi Kavşağı gibi kentin çeşitli noktalarındaki bazı alt geçitlerle ev ve işyerlerinde baskınlar yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, vidanjörlerle biriken suları tahliye etmeye çalıştı. Polis ekiplerinin su basan alt geçitlerin bulunduğu noktalarda yolu trafiğe kapatması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Aniden bastıran dolu nedeniyle araçların üstü yaprakla kaplanırken bazı araçlar da hasar gördü. Su birikintisi nedeniyle arıza yapan bazı araçlar, itilerek yol kenarına çekildi.

EKİPLER TEYAKKUZDA

Çetin Emeç Bulvarı’nda 20 Mayıs’ta yaşanan sağanakta dükkanını su basan Erkan Esin’in iş yeri dünkü yağışta da sel baskınına maruz kaldı. İtfaiye ekipleriyle birlikte dükkanına dolan suları tahliye eden Esin, “Belediyeye son olaydan sonra dilekçe yazdık. ‘Bina yönetimi su giderlerini yaptırmadı ondan baskın yaşanıyor’ cevabını verdiler. Burada her yağmurda manzara aynı” dedi. 5 Mayıs’ta sel felaketinin yaşandığı Mamak Boğaziçi Mahallesi’nde zabıta araçlarından vatandaşlara araçlarını çekmeleri yönünde anons yapıldı. Mamak Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makineleri, vidanjör ve ekipler de yaşanabilecek ani baskına karşı teyakkuz halinde bekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yağmur ve dolu yine vurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mayıs 2018 tarihinde saat 18 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yağmur ve dolu yine vurdu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı