MENÜ

Bodrum Opera Bale Festivali

Bodrum Opera Bale Festivali ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bodrum Opera Bale Festivali haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 180 Bodrum Opera Bale Festivali haberi bulunmuştur.

Bodrum Opera Bale Festivali Haberleri

Hurihan Murphy kimdir ve kaç yaşında Ailesi dikkat çekiyor

Hurihan Murphy kimdir ve kaç yaşında? Ailesi dikkat çekiyor!

Hurihan Murphy, ünlü oyuncu Şükrü Özyıldız ile gündeme gelen ilişkisinin ardından araştırılan isim olmaya başlandı. Türkiye'de sanat yönetmeni olarak görev yapan Beyhan Murphy'nin kızı olan Hurian Murphy, biyografisi ile merak ediliyor. İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

15.04.2019Magazin
Nefes Nefese oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Nefes Nefese oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir sorusu birçok dizisever tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Bu akşam ilk bölümüyle ekranlara merhaba diyen Nefes Nefese dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden deneyimli ve renkli isimler yer alıyor. Peki, Nefes Nefese oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi.

1.08.2018Televizyon
Nefes Nefese oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisinin konusu

Nefes Nefese oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisinin konusu

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir sorusu yüzlerce dizisever tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Haftalardır ekranlarda tanıtımı yayınlanan Nefes Nefese dizisi için geri sayım başladı. Oyuncu kadrosunda oldukça deneyimli isimlerin yer aldığı Nefes Nefese dizisi dikkat çekiyor. Peki, Nefes Nefese oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisinin konusu.

28.07.2018Televizyon
Bodrum gecelerinde bale sanatının büyüsü

Bodrum gecelerinde bale sanatının büyüsü

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından on altı yıldır düzenlenen ve tatil kültürüne bambaşka bir boyut getiren “Uluslararası Bodrum Bale Festivali”, 1 - 15 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Bodrum Antik Tiyatrosu’nun tarihi atmosferinde izleyicilerle buluşuyor.

26.07.2018Keyif
Servet dizisinin oyuncuları kimlerdir İşte Servet dizisinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Servet dizisinin oyuncuları kimlerdir? İşte Servet dizisinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Ekranlarda bir süredir tanıtımları yayınlanan Servet dizisinin yayın tarihi belli oldu. Oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Servet'in ne zaman başlayacağını, oyuncu kadrosunu ve hikayesini merak eden vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Peki, Servet ne zaman başlayacak? Servet'in oyuncuları kimler? Servet dizisinde hangi oyuncular yer alıyor?

12.04.2018Televizyon
Mehmed Bir Cihan Fatihi oyuncuları dikkat çekiyor İşte dizinin oyuncu kadrosu

Mehmed Bir Cihan Fatihi oyuncuları dikkat çekiyor! İşte dizinin oyuncu kadrosu

Mehmed Bir Cihan Fatihi oyuncuları ile izleyenleri büyüleyecek. Kenan İmirzalıoğlu'nun Fatih Sultan Mehmed'i canlandıracağı dizide, Çetin Tekindor ve Gürkan Uygun gibi önemli isimler yer alacak. Mehmed Bir Cihan Fatihi, oyuncuları kadar elbette konusu ile de ekranlara kilitleyen yapımlar arasında yer alacak. Peki, tarihe yön veren İstanbul'un fethinin konu alınacağı Mehmed Bir Cihan fatihi oyuncu kadrosu arasında başka kimler yer alacak? İşte, dizisinin tüm oyuncuları

12.03.2018Televizyon
Perdeyi Zorba açacak

Perdeyi 'Zorba' açacak

15. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 24 Temmuz Pazartesi akşamı Ankara Devlet Opera ve Balesinin sahneye koyduğu ‘Zorba’ balesiyle başlayacak. Festival, Bodrum Kalesi’nin tarihi atmosferinde, Küba, İspanya, Kazakistan ve Rusya’dan katılan ünlü dans topluluklarını ağırlayacak.

18.07.2017Kitap Sanat
Festivallerde tasarruf depremi

Festivallerde tasarruf depremi

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nde (DOBGM) yaşanan ekonomik kriz ve alınan ekonomik tedbirler, Aspendos, İstanbul, Bodrum gibi uluslararası opera ve bale festivallerini de vurdu. Kurum, bütün festivallerin programlarından eser çıkarmalara başlayarak küçülmeye gitti.

22.05.2017Kitap Sanat
Yerli film izlemede Avrupa birincisiyiz

Yerli film izlemede Avrupa birincisiyiz

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 2016 yılı ekim ayı itibarıyla, 111 yeni yerli filmin vizyona girdiğini belirterek, “Türkiye’de yerli film izlenme oranı yüzde 48’e, toplam izleyici sayısı ise 43 milyonu aştı. Ülkemiz, son 5 yılda yerli film izlenme oranında Avrupa’da ilk sırada yer alıyor” dedi.

17.11.2016Gündem
‘Uluslararası’ özellikleri isimde kaldı

‘Uluslararası’ özellikleri isimde kaldı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Aspendos, İstanbul ve Bodrum olmak üzere üç uluslararası festivalin açıklanan bu yılki programında yabancı topluluk olarak sadece Varna Devlet Operası var.

28.04.2016Gündem
Balenin Hamlet’i Bodrumlu sanatseverlerle buluştu

Balenin Hamlet’i Bodrumlu sanatseverlerle buluştu

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde bu yıl 13’üncü düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen ’Hamlet’le sürdü. 1.5 saat süren gösteri, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

31.07.2015Ege
Carmen Balesi büyük ilgi gördü

Carmen Balesi büyük ilgi gördü

BODRUM’da düzenlenen 13’üncü Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde, Rusya Devlet Opera ve Balesi Krasnoyarsk Tiyatrosu tarafından Carmen Balesi sahnelendi.

28.07.2015Ege

Yazar Sonuçları

Ege’nin eylül ajandası

Eylülle sonbahara selam, şehir hayatına devam... Ege’nin festivalleri, etkinlikleri hepimize hareket, bereket, enerji getirecek. Hazırsanız veriyorum coşkuyu!

31.08.2019

Ege’nin ağustos ajandası

Ağustos Ege’ye neşesiyle, coşkusuyla, festivaliyle geldi. Bodrum’a bir tık torpil geçse de dolu dolu ajandasıyla gönülleri fethetti. Hazırsanız başlıyoruz...

3.08.2019

17. Bodrum Uluslararası Bale Festivali ve Medeniyet

BODRUM Uluslararası Festivali’nin mimarlarından Ankara Devlet Bale Sanatçısı Oğuz Özlem’i, her yıl etkinlik öncesi burada konuk ederim. Bugün de Özlem’in, Bodrum Kalesi’nde düzenlenecek 17’nci festival ile ilgili görüşlerini aktarıyorum:

30.07.2019

Alaçatı’da bugünlerde ilginç şeyler oluyor

NELER mi oluyor? Yorumsuz aktarmak gerek. Bazı gazete ve sosyal medyada haber çıktı, ama yinelemekte büyük yarar var.

27.04.2019

Gösteriş peşinde koşan aşklar...

Buse Narcı’yla Sinan Akçıl’ın aşk yaşadığını duymamızla ilişkilerinin bittiğini öğrenmemiz bir oldu...

13.08.2018

Bu festival neden daha görkemli hale gelmesin

BODRUM Uluslararası Bale Festivali öncesinde etkinliğin fikir babası Ankara Devlet Balesi Sanatçısı Oğuz Özlem’in görüşlerine, önerilerine yer vermeye çalışırım. Yarın başlayacak 16’ncı festivalle ilgili reklam ve tanıtımda geç kalındığını savunan Özlem ne diyor:

30.07.2018

Yazın müziksiz kalmayın

BEN tatile çıkacak olsam, festivallerin, konserlerin olduğu yerleri seçerim.

12.07.2018

Hedef 1 milyon Hintli turist

DALAMAN Ortaca Köyceğiz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (DOTKOB) turizmde yeni pazar arayışını keyifle izliyorum. Tabii ki Muğla ve Bodrum da büyük destek veriyor. Her zaman söylüyorum, bu yörenin sektör temsilcileri, “Ahhhh, vaaahhh” diyeceklerine hep çare aradı.

17.07.2017

100 gün Mozart dinleyebilir misiniz?

UMUDUM, dinleriz yanıtını verenlerin çoğunlukta olması.

19.11.2016

Acı saridir

BİR ülkedeki felaketler, o coğrafyada yaşayan herkesin yüreğini kanatır.

22.08.2016

Milletvekilleri otobüse dolmuşa da binmeli

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın dolmuşta çekilmiş fotoğraflı bir haberi vardı gazetelerde. Bayır, Ankara’da kaldığı Söğütözü’nden TBMM’ye dolmuşla gittiğini söylemiş ve eklemiş:

19.08.2016