MENÜ

Bir Zamanlar Çukurova

Bir Zamanlar Çukurova ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bir Zamanlar Çukurova haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 282 Bir Zamanlar Çukurova haberi bulunmuştur.

Bir Zamanlar Çukurova Haberleri

Bir Zamanlar Çukurovanın yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

13 Eylül'de 1. bölümüyle ekranlara merhaba diyen Bir Zamanlar Çukuroava, dün akşam 2. bölümüyle diziseverlerle buluştu. 1970'lerde Adana'da geçen dizinin son bölümü bittikten hemen sonra yeni bölüm fragmanı diziseverler tarafından sorgulanmaya başladı. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın 3. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

21.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova dizisinin son bölümünde neler yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin son bölümünde neler yaşandı? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Bir Zamanlar Çukurova dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine şoke eden dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Hünkar, Züleyha ve Yılmaz'ın büyük sırrını öğrenince gücü ve vicdanı arasında zor kararlar almak zorunda kaldı. Son bölümün bitmesinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı merak edilmeye başlandı. Peki, Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

20.09.2018Televizyon
Bugün hangi diziler var Bu akşamki diziler

Bugün hangi diziler var? Bu akşamki diziler

Yeni yayın döneminin başlamasıyla birlikte dizilerin yayın günleri ve saatleri belli olmaya başladı. Ulusal yayın yapan kanallarda ekranlara gelen onlarca dizi olması nedeniyle izledikleri dizilerin takibini yapmakta zorlanan vatandaşlar, 'Bugün hangi diziler var?' ve 'Bugün televizyonda hangi diziler var?' sorularına yanıt arıyor. İşte kanal kanal ve gün gün dizi listesi...

20.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Bir Zamanlar Çukurova yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Bir Zamanlar Çukurova yeni bölüm fragmanı kısa sürede yayınlandı. Ekran macerasına kısa bir süre önce başlayan dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova’nın 2. bölümü perşembe akşamı yayınlanacak. İşte, Bir Zamanlar Çukurova 2. bölüm fragmanı ve dizinin konusunu hatırlamak isteyenler için kısa bir özet…

17.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor, konusu ne

Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor, konusu ne?

Bir Zamanlar Çukurova dizisi ekran macerasına başladı. Züleyha ve Yılmaz’ın aşk hikayelerini anlatan dönem dizisi, gerek oyuncu kadrosu ve konusu gerekse mekanıyla sosyal medyada da konu oldu. Peki, Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor, konusu ne

15.09.2018Televizyon
70. Emmy Ödülleri ile ilgili bilmemiz gereken her şey

70. Emmy Ödülleri ile ilgili bilmemiz gereken her şey

Emmy Ödülleri için ekran dünyasının Oscar’ı diyelim kısaca; klişeler boşuna klişe olmuyor. Televizyon Akademisi’nin 70. kez dağıtacağı ödüllerin bu yılki adayları, 1 Haziran 2017 ile 31 Mayıs 2018 tarihleri arasında ABD’de yayımlanmış programlar arasından belirlendi.

14.09.2018Hürriyet Cumartesi
Bir Zamanlar Çukurova dizisinin ilk bölümünde neler yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin ilk bölümünde neler yaşandı? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Bir Zamanlar Çukurova dizisi ekranlara gelen ilk bölümüyle izleyicilerine hareketli dakikalar yaşattı. Dizinin yayınlanan ilk bölümünde anasız babasız büyüyen Yılmaz ile terzi çıraklığı yaparak kumarbaz abisine para yetiştiren Züleyha'nın aşkı yer aldı. Son bölümün bitmesiyle birlikte yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

13.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova dizisinin oyuncuları kimdir İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncu kadrosu ve dizinin konusu

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncu kadrosu ve dizinin konusu

Yılmaz ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden Züleyha’nın hikayesinin anlatıldığı Bir Zamanlar Çukurova dizisinin oyuncularının kim olduğu ve konusu diziseverler tarafından merak ediliyor. 13 Eylül akşamı ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkacak Bir Zamanlar Çukurova'nın kadrosunda usta isimler yer alıyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın oyuncuları kimdir?

13.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyhası Hilal Altınbilek kimdir Kaç yaşındadır

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek kimdir? Kaç yaşındadır?

1970'li yıllarda Adana'da geçen bir dönem dizisi olan Bir Zamanlar Çukurova'da 'Züleyha' karakterini canlandıran Hilal Altınbilek'in kim olduğu merak konusu oldu. Hilal Altınbilek'in özel yaşamı ve kariyerini merak eden vatandaşlar, güzel oyuncuya dair merak ettikleri detayları internette sorguluyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın Züleyha'sı Hilal Altınbilek kimdir?

13.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Demiri Murat Ünalmış kimdir Kaç yaşındadır

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Demir'i Murat Ünalmış kimdir? Kaç yaşındadır?

1970'li yılların Adana'sında geçen bir dönem dizisi olan Bir Zamanlar Çukurova'da 'Demir Yaman' karakterini canlandıran Murat Ünalmış'ın kim olduğu merak konusu oldu. Murat Ünalmış'ın özel yaşamı ve kariyerini merak eden vatandaşlar, ünlü oyuncuya dair merak ettikleri detayları internette sorguluyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın Demir'i Murat Ünalmış kimdir?

13.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova oyuncusu Yılmaz Akkaya kimdir

Bir Zamanlar Çukurova oyuncusu Yılmaz Akkaya kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Yılmaz Akkaya karakteri ile başrolde boy gösteren Uğur Güneş, izleyicilerin dikkatini çeken isim oldu. Züleyha ile evlenip bir yeni bir hayata adım atmak isteyen bir genci canlandıran Uğur Güneş, Yılmaz Akkaya karakteri ile izleyici karşısına çıkıyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın Yılmaz Akkaya'sı Uğur Güneş kimdir? İşte, o isim hakında bazı bilgiler

13.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova oyuncusu Hünkar Yaman kimdir

Bir Zamanlar Çukurova oyuncusu Hünkar Yaman kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Hünkar Yaman karakterine can veren Vahide Perçin, diziyi takip edenlerin araştırdığı isim oldu. Ovanın en büyük ağalarından birisinin hanımı olan Hünkar Yaman, oğlu için hayata tutunan bir karakteri canlandırıyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Hünkar Yaman karakterine can veren Vahide Perçin kimdir? İşte, karakter ve oyuncunun biyografisi hakkında bazı bilgiler

13.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurovanın yayın tarihi belli oldu İşte, oyuncu kadrosu ve konusu

Bir Zamanlar Çukurova'nın yayın tarihi belli oldu! İşte, oyuncu kadrosu ve konusu

Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek gibi isimlerin rol alacağı, Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yayın tarihi belli oldu. Yılmaz ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden Züleyha’nın hikayesinin anlatıldığı Bir Zamanlar Çukurova 13 Eylül Perşembe 20.00'de ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkacak.

5.09.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimdir İşte dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimdir? İşte dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin oyuncuları birçok dizisever tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Çok yakında ekranlarda yerini alacak olan Bir Zamanlar Çukurova dizisinin oyuncu kadrosunda oldukça deneyimli ve yetenekli isimler yer alıyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimdir? İşte dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu.

2.09.2018Televizyon
Murat Ünalmış Bir Zamanlar Çukurova ile dönüyor

Murat Ünalmış "Bir Zamanlar Çukurova" ile dönüyor

Yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği “Bir Zamanlar Çukurova” dizisinde Murat Ünalmış, “Demir Yaman” karakteriyle seyirciyle buluşacak.

29.08.2018Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova dizisi ne zaman başlayacak

Bir Zamanlar Çukurova dizisi ne zaman başlayacak?

Yeni dizi Bir Zamanlar Çukurova’nın tanıtım fragmanı ekranlarda dönmeye başladı. Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Bir Zamanlar Çukurova’nın yayın tarihi merak konusu oldu. Peki, Bir Zamanlar Çukurova dizisi ne zaman başlayacak?

7.08.2018Televizyon
Milletvekili Barut: Çukobirlik efsanesi yok edilmesin

Milletvekili Barut: Çukobirlik efsanesi yok edilmesin

Milletvekili Barut: Çukobirlik efsanesi yok edilmesin

30.08.2018Merkez
En değerlisi; bir sabah yepyeni ve güzel dünyaya uyanmayı özlemek...

En değerlisi; bir sabah yepyeni ve güzel dünyaya uyanmayı özlemek...

‘Muhsin Bey’de, ‘Arabesk’te, ‘Eşkıya’da hayranlıkla izledik onu. Dizileri; ‘Karanlıkta Koşanlar’, ‘Alacakaranlık’, ‘Hırsız Polis’, ‘Canım Ailem’ birer fenomen oldu. ‘Yazı Tura’, ‘Hayatımın Kadınısın’, ‘Ejder Kapanı’, ‘Benim Dünyam’ ve en son ‘Soğuk’ filmlerinde yönetmen koltuğuna oturdu. Geçen yıl ‘İçeride’ dizisinin Kudret’i olarak büyüledi izleyiciyi. Bunlar olup biterken hayatı ıskalamadı üstelik. Tekneyle uzun yolculuklara çıktı. Yemekler pişirdi dostlarına. Müziği hayatının vazgeçilmezi yaptı. Öyküler yazdı. Oğlu, yönetmen Can Yücel’le ‘dostluğu’ dillere destan... Dünyanın haline dertlenmeyi de ihmal etmedi, yoktan umut var etmeyi de... Bu röportajın sorularını yanıtlarken bir noktada, “Çok mu karamsar oluyor? Belki ‘Hafta sonu okur, neşeli sözler bekler’ endişeniz vardır, biraz iç açıcı şeyler anlatayım” dedi. Güneşle uyanıp gözünü açmadan denize atladığı, kahve kokusunun menemeninkine karıştığı yaz günlerini anlattı hayatın yitip giden güzelliklerine üzüntüsünü dile getirdikten sonra... Uğur Yücel’le, yeni dizisi ‘Nefes Nefese’ vesilesiyle buluştuk.

28.07.2018Hürriyet Pazar
Onlar ‘gölge’ değil birer kahraman

Onlar ‘gölge’ değil birer kahraman

Zülfü Livaneli’nin yeni kitabı ‘Gölgeler’de edebiyat tarihimizin önemli isimlerinin müstearları bir araya gelip uzun bir öykü anlatıyorlar. Artık gölgeler diyarında olan isimler İstanbul’u yanlarına alıp şehre kâh hüzünlü kâh keyifli bir saygı duruşunda bulunuyorlar.

14.06.2018Kitap Sanat
ÇUDERden uluslararası öğrencilere mezuniyet töreni

ÇUDER'den uluslararası öğrencilere mezuniyet töreni

ÇUDER'den uluslararası öğrencilere mezuniyet töreni

6.06.2018Merkez
Adana’nın portakalı Türkiye’nin karnavalı

Adana’nın portakalı Türkiye’nin karnavalı

2013’te küçük bir etkinlik olarak başlayan ‘Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’ bugün yüzbinlerce kişinin katıldığı, eğlencenin doruğa ulaştığı ‘Türkiye’nin tek karnavalı’ olma özelliğini taşıyor. ‘Nisanda Adana’da’ sloganıyla yapılan bu karnavala her yıl aynı coşkuyla katılıyorum. Her yıl o tarihin gelmesini iple çekiyorum.

19.03.2018Seyahat
Soner Çetin, Kılıçdaroğluna söz verdi: Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığının mazbatasını size getirip teslim edeceğiz

Soner Çetin, Kılıçdaroğlu'na söz verdi: Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın mazbatasını size getirip teslim edeceğiz

Soner Çetin, Kılıçdaroğlu'na söz verdi: Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın mazbatasını size getirip teslim edeceğiz

18.03.2018Merkez
Vakıflar Bankası Genel Müdür Yardımcısı Boz Çukurova Üniversitesindeydi

Vakıflar Bankası Genel Müdür Yardımcısı Boz Çukurova Üniversitesindeydi

Vakıflar Bankası Genel Müdür Yardımcısı Boz Çukurova Üniversitesindeydi

6.03.2018Merkez
Yaşar Kemal ölüm yıl dönümünde anılıyor - Yaşar Kemal’in hayatı

Yaşar Kemal ölüm yıl dönümünde anılıyor - Yaşar Kemal’in hayatı

Anadolu insanının zulmün karşısında başkaldırışını çarpıcı bir şekilde aktaran Yaşar Kemal, ölüm yıl dönümünde anılıyor. Sosyal medya kullanıcıları da Türk edebiyatının dev ismi Yaşar Kemal, için paylaşımda bulunuyor. İşte, İnce Memed, Ölmez Otu, Yer Demir Gökbakır’ı ve diğer eserleriyle yaşamaya devam edecek olan Yaşar Kemal’in hayatı!

28.02.2018Gündem
Ahırdan kütüphane, yeni binasında

Ahırdan kütüphane, yeni binasında

Ahırdan kütüphane, yeni binasında

31.01.2018Düziçi
Başkan Çetin, mahallelerde sabah buluşmalarını sürdürüyor

Başkan Çetin, mahallelerde sabah buluşmalarını sürdürüyor

Başkan Çetin, mahallelerde sabah buluşmalarını sürdürüyor

16.01.2018Merkez
6 Ocak Cumartesi DHA Spor Gündemi

6 Ocak Cumartesi DHA Spor Gündemi

6 Ocak Cumartesi DHA Spor Gündemi

6.01.2018Merkez
Cunta günlerinde 1981 model Çukurova

Cunta günlerinde 1981 model Çukurova

Bölge insanının giyim kuşamı, Adana’nın nefes aldırmayan sıcağı, ekonominin belkemiği pamuğun gelişimi, kebabın incelikleri, yörenin ileri gelenlerinin profilleri hem Öymen’in satırlarında hem de Oral’ın çizimlerinde önünüze serilecek. 1981 model Çukurova, ‘01 Adana’nın sayfalarında...

5.01.2018Hürriyet Cumartesi
‘Yasaklar sürseydi, yazı dizisine  Zonguldak’a kadar devam edebilirdik’

‘Yasaklar sürseydi, yazı dizisine Zonguldak’a kadar devam edebilirdik’

Cumhuriyet yazarı Altan Öymen ile Cumhuriyet çizeri Tan Oral’ın, 1981 yazında Çukurova’ya yaptıkları seyahat sonrası gazetede yayımlanan yazı dizisi, tam 36 yıl sonra kitaplaştırıldı. ‘01 Adana’ başlığıyla yola çıkan, ‘33 Mersin’ ve ‘?İskenderun’ olarak devam eden dizi, 11 gün sürmüştü. Bu aslında, darbe sonrası günlerde susturulmuş bir gazetecinin, yasaklardan sıyrılarak nefes alma çabasının hikâyesi. ‘01 Adana’yı Altan Öymen’den dinledik.

4.01.2018Kitap Sanat
Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsünde inceleme yaptı

Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü'nde inceleme yaptı

Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü'nde inceleme yaptı

12.11.2017Merkez
Diriliş Ertuğrul oyuncuları kimlerdir Yeni sezon oyuncu kadrosu

Diriliş Ertuğrul oyuncuları kimlerdir? Yeni sezon oyuncu kadrosu

Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncuları, diziyi yakından takip eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Oyuncu kadrosuna 8 yeni kişi katılan Diriliş Ertuğrul'da, yeni sezon oyuncuları on binlerce kişi tarafından merak edilmeye başlandı. İşte, diziye yeni katılan oyuncular ve geçtiğimiz sezonun oyuncularının yer aldığı Diriliş Ertuğrul yeni sezon oyuncuları ve detaylı bilgiler

1.11.2017Televizyon
İnce Memed’in tarlaları apartman, dağları taşocağı olmuş

İnce Memed’in tarlaları apartman, dağları taşocağı olmuş

Hürriyet Pazar’ın üç hafta önceki dev soruşturması, Türk edebiyatının zirvesine ‘İnce Memed’i yerleştirdi. Yazarlardan edebiyat öğretmenlerine, akademisyenlerden eleştirmenlere dev jüri, ‘İnce Memed’i Türk edebiyatının gelmiş geçmiş en kıymetli eseri olarak saptadı. ‘İnce Memed’in geçilmezliğinin sırrı Yaşar Kemal’in edebi gücünde. Peki bu edebi gücün yaslandığı, hem yazarı hem kahramanı İnce Memed’i var eden, onu insanların zihnine bir roman kahramanı değil gerçek bir kişi gibi yerleştiren coğrafya ne âlemde? Bir Yaşar Kemal’in daha çıkması zor, peki ‘İnce Memed’ gibi bir roman bir daha yazılabilir mi? Edebi güç bir kenara, insanıyla toprağıyla o dünya kaldı mı? İnsana, doğaya ve topluma Yaşar Kemal’in baktığı pencereden, Çukurova’dan bakmaya çalışıp, ‘İnce Memed’i var eden unsurların peşine düştük.

8.07.2017Hürriyet Pazar
Türk edebiyatının en iyi 100 eseri

Türk edebiyatının en iyi 100 eseri

Roman, Türk edebiyatına Fransızcadan yapılan basit çevirilerle girdi. Yıl 1862’ydi, Fénelon’un romanı Türkçeye Yusuf Kâmil Paşa’nın çevirisiyle ‘Terceme-i Telemak’ olarak çevrildi. Sonra Victor Hugo geldi... İlk Türk romanıysa bundan 10 yıl sonra yayımlanacaktı. Şemseddin Sami’nin ‘Talat ile Fitnat’ın Aşkı’ adlı eseri, ana-babasının zorlamaları sonucu istemediği biriyle evlendirilen ve sonunda kendini öldüren genç bir kızı anlatıyordu. Sonra Ahmet Midhat Efendi’ler, Recaizade Mahmut Ekrem’ler geldi. Türk edebiyatı akımlardan etkilendi ve yazıldığı döneme ışık tutan eserler üretildi. Kimi yazar insanı öne çıkardı, kimi tarihi, siyasi tutumunu, kimi cinselliği... Hepsi biricikti, hepsi bize masa başında yazılmış gibi görünen ‘gerçek hayatlar’ı anlattı. Okuyana ‘hayatın anlamı’nı sorgulattı. Bir liste yapıp romanlara gömülsek insanların, ülkelerin, psikolojinin, siyasetin nasıl değiştiğine dair tarih dersi almamız da kaçınılmaz. İşte biz de bu büyük fotoğrafa bakalım istedik. Hürriyet Pazar olarak ‘sinema’ ve ‘müzik’ soruşturmalarının ardından eleştirmenler, yazarlar, akademisyenler, edebiyat öğretmenleri ve yayıncılardan oluşan 100 kişilik bir jüriyle ‘Türk Edebiyatının Gelmiş Geçmiş En İyi 100 Romanı’nı çalıştık. Tavsiyemiz bu listeyi alın ve onun izinden bir kütüphane oluşturun.

17.06.2017Keyif
Yine de en iyisi Adana

Yine de en iyisi Adana

Yine de en iyisi Adana

29.05.2017Merkez
Sinemamızın en iyi 100 filmi

Sinemamızın en iyi 100 filmi

Bir uzun yürüyüştür sinema bu ülkede. Hem uzun hem zorlu ve meşakkatli... Kimileri kabul etmese de genel olarak üzerinde hemfikir olunan bir ‘çıkış noktası’na sahibiz; o da 1914 tarihli Fuat Uzkınay imzalı ‘Ayastefanos Abidesi’nin Yıkılışı’. Bu ‘ilk’ filmin üzerinden neredeyse 103 yıl geçmiş. Geride de onca emek, onca hatıra, onca birikim var. Bütün bu izleri takip ederek genel bir resme soyunmak istedik Hürriyet Pazar olarak. 100 kişiden oluşan, sinema erbabı bir grup insana beğenilerini, sinema tarihimiz içinde sevdikleri, önemsedikleri filmleri sorduk, ‘En iyi 10 film’lerini istedik (bazıları kıyamadı, listelerini ‘sırasız’ verdi). ‘Türkiye sinemasının en iyi 100 filmi’ işte böyle çıktı ortaya. Yönetmenler, oyuncular, yapımcılar ve sinema yazarları seçti; bize de sonuçları paylaşmak düştü. Bu soruşturmayı sizlerle paylaşırken de jürideki kimi isimlerden en sevdikleri filmler hakkında duygularını, düşüncelerini aldık, sevdalarının ifadelerini istedik. Toparlarsak; böyle geniş bir çalışmayı sayfalarımıza taşımaktan, sizlerle paylaşmaktan ve büyük bir sinemasal mirasın genel fotoğrafını çekmekten gurur duyduk, umarız sizler de beğenirsiniz...

25.03.2017Keyif
Çukurovada arı ölümlerinin nedeni tarım ilacı

Çukurova'da arı ölümlerinin nedeni tarım ilacı

Çukurova'da arı ölümlerinin nedeni tarım ilacı

22.03.2017Hatay
Liseli Ayşe, takımın gol makinesi

Liseli Ayşe, takımın gol makinesi

Liseli Ayşe, takımın gol makinesi

12.03.2017Siirt
Çukurova Belediye Başkanı Çetin: 6 bin kişiye iş bulduk

Çukurova Belediye Başkanı Çetin: 6 bin kişiye iş bulduk

Çukurova Belediye Başkanı Çetin: 6 bin kişiye iş bulduk

20.02.2017Adana
Doç. Dr. Kutlu: Kırık karneye tepkiyi abartmayın

Doç. Dr. Kutlu: Kırık karneye tepkiyi abartmayın

Doç. Dr. Kutlu: Kırık karneye tepkiyi abartmayın

20.01.2017Adana
Emrah Serbes: Bazen delirmek de çare değil

Emrah Serbes: 'Bazen delirmek de çare değil'

Emrah Serbes, son romanı ‘Müptezeller’le huzurlarımızda. Kitap öyküsü itibariyle Antalya, Ankara ve İstanbul’da gezinirken hayata tutunmakta zorlananların, zaman zaman da delirmenin sınırına gelen ya da bu sınırı geçenlerin öykülerine odaklanıyor. Genç kuşağın sevilen yazarı, kitabını tarif ederken Yaşar Kemal’in “Her yazarın bir Çukurova’sı olmalı” sözüne işaret ediyor ve anlattıkları için “Benim bildiğim insanlar bunlar” diyor. Serbes’le, kitabı, edebiyat anlayışı, şöhretin etkileri ve bir zamanlar attığı “Yazarlığı bıraktım, iki sene sadece boksla ilgileneceğim” tweet’i üzerine konuştuk...

22.10.2016Hayat
Çukurova GİAD 24üncü yılını kutladı

Çukurova GİAD 24'üncü yılını kutladı

Çukurova GİAD 24'üncü yılını kutladı

4.04.2016Adana
Öğretmenden ortaokul öğrencisi 2 kıza taciz mesajı iddiası

Öğretmenden ortaokul öğrencisi 2 kıza taciz mesajı iddiası

Adana’da özel bir etüd merkezinde görevli 68 yaşındaki öğretmen F.M.’nin TEOG’a hazırlanan 2 kız öğrenciye taciz mesajları gönderdiği ileri sürüldü. Polis tarafından gözaltına alınan F.M. sevk edildiği adliyede adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

5.03.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Bu mucit Türk’ü baştacı edelim

THE Wall Street Journal’da ABD ile Çin’in 5G teknoloji yarışında, 4G teknolojisinden tam yüz kat daha hızlı bir teknolojiyi Çin şirketi Huawei için bir Türk bilim adamının icad ettiğini okuyunca içim burkuldu.

11.09.2018

En stresli genel müdür

Stresi günlük gösteren bir alete bağlansa her gün katlanarak yükseldiği görülürdü. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak... Dünyanın en büyük yatırımlarından 3. havalimanı açılışı yaklaştıkça stresi de doruğa çıkıyor.

7.08.2018

Hem yerden hem havadan oynuyor...

‘Görevimiz Tehlike’ serisinin altıncı adımı ‘Yansımalar’, safi aksiyon sineması örneği. Her zaman olduğu gibi Tom Cruise’un ana karakter Ethan Hunt’ı canlandırdığı yapımda, adrenalin bağımlısı seyirciye seslenen çok sayıda sahne var. Paris, Londra, Keşmir arasında mekik dokuyan film, birçok yabancı eleştirmene göre serinin en iyisi...

27.07.2018

“Adana’nın önemli değeri Anavarza…”

95 yılından bu yana ciddi yol kat eden bir marka olarak, AR-GE’nin önemini, sahte bal piyasasını, markalaşmanın önemi gibi konuları konuştuk. Ayrıca Can Sezen’in sektöre dair önemli çalışmaları, tespitleri ve Türkiye’nin arı yetiştiriciliği konusunda önemli talepleri var…

26.06.2018

Turist kanmaz gerçeği anlatın

Kanadalı dünyaca ünlü otel zinciri Four Seasons’ın Yönetim Kurulu Başkanı Isadore Sharp, Türkiye’yi tanıtmayı sürdürdüklerini belirterek, “Siz de elinizde olanı gerçekçi şekilde tanıtmaya bakın. Turisti kandıramazsınız. Turiste ülkenizin neden cazip olduğunu iyi anlatın” dedi. Sharp, seyahatlerini sadece akut çatışma ortamında ve sokakta asker varsa ertelediğini de sözlerine ekledi.

15.11.2017

“Umarım bir gün herkes kendine kavuşur”

Bir adam düşünün hayatı dibine kadar yaşamış, okurken bulaşıkçılık yapmış ve hatta çobanlık bile yapmış. Ama şimdi çok iyi bir girişimci… Müthiş bir hikâyesi var. Adı Aşkın Tangiz…

24.04.2017

Önemli olan iktidarda değil itibarda kalmaktır

YÜZYILI doldurmak üzere olan Atatürk Cumhuriyeti’ni yaşatmak isteyenler, dayatılan başkanlık sistemine hayır diyecek.

10.04.2017

Dedelerinden aldıkları bayrağı zirveye taşıdılar

Bu haftaki röportaj konuğum 1955 Yılında kurulan Madenci Kahve’nin Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Madenci.

26.12.2016