MENÜ

Bayram Tatili

Bayram Tatili ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bayram Tatili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bayram Tatili haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.301 Bayram Tatili haberi bulunmuştur.

Bayram Tatili Haberleri

Bu bayram evde geçecek

Bu bayram evde geçecek

Bayram tatili rezervasyonlarında yurtdışı tercihler yüzde 80, yurtiçi seyahat talepleri ise yüzde 50 oranında azaldı. Seyahat acenteleri yetkilileri ekonomik kriz nedeniyle vatandaşların harcama yapmaktan çekindiklerini söylediler.

5.12.2001Seyahat
Dolar sonunda 11 Eylül öncesine geri döndü

Dolar sonunda 11 Eylül öncesine geri döndü

Merkez Bankası dolar satış kuru 7 Eylül düzeyine döndü. 11 Eylül saldırıları sonrasında 1 milyon 644 bin liraya kadar çıkan kur, dün 1 milyon 408 bin liradan kapandı. Serbest piyasa kuru 1 milyon 410 bin liraya indi.

13.12.2001Ekonomi
13 bini geçemeyen endekste 12 bin 500 önemli destek

13 bini geçemeyen endekste 12 bin 500 önemli destek

Seans içinde uzun bir aradan sonra ilk defa 13 bin puanın üstüne çıkan endeks işlem hacminin yetersiz olması nedeniyle burada tutunamadı.

14.12.2001Ekonomi
Bankalar bayrama hazır

Bankalar bayrama hazır

Bankalar, bayram süresince müşterilerini mağdur etmemek için gerekli tedbirleri aldılar. Bankaların telefon ve internet bankacılığı hizmetleri, bayram tatilinde de kesintisiz olarak devam edecek.

14.12.2001Ekonomi
Tiyatrolar tatil yapmıyor

Tiyatrolar tatil yapmıyor

Bayramda sanat etkinlikleri epey seyreliyor ama Devlet Tiyatroları ve Şehir Tiyatroları bayram tatili yapmıyor. İşte seçenekler.

15.12.2001Spor Arena
Endeksteki sıkışma sert bir hareketle sonlanabilir

Endeksteki sıkışma sert bir hareketle sonlanabilir

Hafta içinde yaşanan ve son gün iyice artan sıkışmanın ardından sert hareket gelebilir. Kısa vadeli göstergeler satış yönünde

15.12.2001Ekonomi
Otobüs uçuruma yuvarlandı: 6 ölü

Otobüs uçuruma yuvarlandı: 6 ölü

Kayseri'de bayram tatili için memleketlerine giden askerleri taşıyan yolcu otobüsünün uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 5'i er 6 kişi öldü, 38 asker de yaralandı.

16.12.2001Gündem
Rus uzay şehrine bayram ziyareti

Rus uzay şehrine bayram ziyareti

Eskiden çevresinde kuş uçurulmayan Rusya'nın kozmonot yetiştirdiği "Yıldız Şehri"ni 15 kişilik Türk turist kafilesi gezdi.

16.12.2001Gündem
Rus uzay şehrine bayram ziyareti

Rus uzay şehrine bayram ziyareti

Sovyet döneminde üzerinden kuş uçmasına bile izin verilmeyen Rusya'nın kozmonot yetiştirdiği ‘‘Yıldız Şehri’’ni 15 kişilik Türk turist kafilesi gezdi.

17.12.2001Dünya
Türkiye kara teslim

Türkiye kara teslim

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve kar yağışı hayatı felç etti. Trakya ve Doğu Anadolu'da yollar kapandı, Çanakkale'de deniz ulaşımı durdu, İstanbul Boğazı'nda kontrollü sürdürülüyor. İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Sakarya, Bolu ve Bursa'da ise okullar yarın tatil. TEM'in İstanbul-Edirne bölümünün yanı sıra bir çok yol da trafiğe kapatıldı.

18.12.2001Gündem
Denktaş İki eşit tarafın fonksyonlarını görüşeceğiz

Denktaş 'İki eşit tarafın fonksyonlarını görüşeceğiz'

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Glafkos Klerides ile 21 Ocak Pazartesi günüyapacağı görüşmede, dünkü görüşmenin değerlendirileceğini ve daha sonra kurulacak yeni cumhuriyette iki eşit tarafın fonksiyonlarının görüşüleceğini söyledi.

17.01.2002Gündem

Anayol'un kuruluşunun gerçek öyküsü

Mustafa Kalemli, Doğan Kitapçılık tarafından yayımlanan ve yarın piyasada olacak ‘‘Kalemli'nin Kaleminden’’ adlı anı kitabında yakın tarihin birçok siyasi olayına ışık tutuyor. Bunlardan biri de ANAP-RP koalisyonunun son anda engellenerek, ANAYOL hükümetinin kuruluşunun öyküsü...

3.02.2002Gündem
Anayolun kuruluşunun gerçek öyküsü

Anayol'un kuruluşunun gerçek öyküsü

Mustafa Kalemli, Doğan Kitapçılık tarafından yayımlanan ve yarın piyasada olacak "Kalemli'nin Kaleminden" adlı anı kitabında yakın tarihin birçok siyasi olayına ışık tutuyor. Bunlardan biri de ANAP-RP koalisyonunun son anda engellenerek, ANAYOL hükümetinin kuruluşunun öyküsü...

4.02.2002Gündem
Bayram tatili yarım gün uzadı

Bayram tatili yarım gün uzadı

Kamuda çalışan memur, işçi ve diğer personel, 21 Şubat 2002 Perşembe günü yarım gün idari izinli sayılacak.

18.02.2002Ekonomi
Yabancı yatırımcılar Beşiktaş hissesini sevdi

Yabancı yatırımcılar Beşiktaş hissesini sevdi

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 15 hissesinin halka arzı başarıyla tamamlandı.

19.02.2002Ekonomi
İllerde bayram tedbirleri

İllerde bayram tedbirleri

Kurban Bayramı yaklaşırken, yurdun çeşitli illerinde önlemler aldı. İl valilikleri ve belediyeleri, bayram süresince polis, jandarma ve sağlık birimlerinde tedbirler aldırdı.

19.02.2002Gündem
Bayram için ne önerdiler

Bayram için ne önerdiler

Önümüzde 5 günlük bayram tatili. Yaşadıkları, çalıştıkları ortamdan uzaklaşıp iyi bir tatil geçirmeyi düşünenler rezervasyonlarını çoktan yaptırdılar bile. Maddi durumları böyle bir tatil için yeterli olmayanlar ise akraba ziyaretlerinin ardından evlerine çekilip dinlenmeyi düşünüyorlar.

19.02.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Bayram tatilini kültür şölenine dönüştürebilirsiniz

TATİLLERİN hepsini, kültüre daha çok zaman ayırma olarak algılarım.

Uzun bir tatile başlıyorsunuz. Tatil severler amma da uzun ha, diyebilirler. Yirmi dört saati geçen her tatil benim için uzun tatil kategorisine girer.

13.12.2001

Bir şeyler değişecek mi?

YILLARDIR ilk kez bir bayram tatili hafta sonu ile birleştirilip dokuz güne çıkarılmadı. İşvereninden izin alabilenler yine dokuz gün tatil yapsalar dahi, hiç olmazsa işverenler, devletin ‘‘idari izin’’ ilan etmesi nedeniyle kendilerini çalışanlarına izin vermek zorunda hissetmediler.

17.12.2001

Dünyanın en zor işi

Dünyanın en zor işi nedir?

26.01.2002