MENÜ

Av Yasağı

Av Yasağı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Av Yasağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Av Yasağı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 891 Av Yasağı haberi bulunmuştur.

Av Yasağı Haberleri

Av yasağı başlıyor

Av yasağı başlıyor

Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Özkaya: "Denizlerde genel av yasağı 15 Nisan'da başlayacak" - "Umduğunu bulamadıkları bir sezon geçiren balıkçılar yasakla birlikte yeni döneme yeni umutlar ve beklentilerle hazırlanacaklar" açıklamasında

14.04.2018Ekonomi
Mayıs’ta hangi balıklar yenir Hangi ayda hangi balık tercih edilmeli

Mayıs’ta hangi balıklar yenir? Hangi ayda hangi balık tercih edilmeli?

Vücudumuz için oldukça önemli bir besin kaynağı olan balığın lezzeti mevsime göre değişiyor. Bazı balıklar bazı aylarda çok daha lezzetli oluyor. Vatandaşlar Mayıs ayında hangi balıkların yenilmesi gerektiğini araştırıyor. Peki, hangi balık hangi ayda yenmeli? Mayıs ayında hangi balık tüketilmeli?

12.04.2018Keyif
Nisan ayında hangi balık yenir Hangi ayda hangi balık tüketilmeli

Nisan ayında hangi balık yenir? Hangi ayda hangi balık tüketilmeli?

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan balık, içerdiği minareller, folik asit, fosfor ve kalsiyum gibi maddelerle vazgeçilmez besinlerden biri olmaya devam ediyor. Mevsimsel özellikler ve hava durumunun da balığın lezzeti ve kalitesine etki ettiği bilinen bir gerçek. Peki, hangi balık hangi ayda yenmeli? Nisan ayında hangi balık tüketilmeli?

4.04.2018 Keyif
Av yasağı başladı

Av yasağı başladı

ORMAN ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, yurtta genel av yasağının başladığını açıkladı.

24.02.2018Gündem
Sıcak bir kış masalı

Sıcak bir kış masalı

Son filmimin final bölümünü çekmek için çocukluğumun büyülü mekânına dönmekte kararlıydım. Bağın ve Golan kaplıcalarının son durumunu görmek için yola çıktım. Kar, bir masal ülkesine ulaşmış gibi baş döndürücü bir etkiyle yere düşüyordu. Dersimin büyülü dağlarına, gizemli vadilerine, bereketli ovalarına, gözelerine, adını perilerden alan nehirlerine yepyeni bir büyü katmaya çalışırcasına yağıyor yağıyor yağıyordu…

29.01.2018Seyahat
Deniz bitti

Deniz bitti

Denizlerde av yasağı biteli yaklaşık 2 ay oldu ancak balık tezgâhlarında fiyatlar bir türlü düşmedi. Sezonun başında fiyatların düşeceğini öne süren balıkçılar, 'Balık çok az. Havalar da soğumadığı için balık avına uygun değil. Balık olmayınca fiyat da düşmüyor' diye konuştu. Uzmanlara göre ise sorun havada değil, yanlış avlanmada...

24.10.2017 Ekonomi
Trabzonda boğuşan köpekler öldü, sahipleri davalık oldu

Trabzonda boğuşan köpekler öldü, sahipleri davalık oldu

Trabzon'unArsin İlçesi’nde kangal cinsi köpek, boğuştuğu av köpeğini öldürdü. Olay sonrası ölen köpeğin sahibinin de Kangal cinsi köpeği av tüfeğiyle vurarak yaraladığı öne sürüldü. ’Paşa’ isimli Kangal köpeğinin sahibi iş adamı Tahsin Keleş konuyu yargıya taşıdığını belirterek, Köpeğim ameliyat masasında öldü. Ailem perişan oldu. Bu davam sürecek. Tazminat davası da açarak buradan gelecek parayı da hayvan derneklerine bağışlayacağım dedi.

21.09.2017Gündem
Denizde çok pazarda yok

Denizde çok pazarda yok

Kurban Bayramı, okulların yeni açılacak olması, sıcak hava ve balık fiyatlarının istenilen seviyeye inmemesi nedeniyle balık pazarları boş kaldı. İstanbul Beşiktaş’taki balıkçı esnafı ekime kadar vatandaşın balığa ilgi göstermeyeceğini, fiyatların da 10-15 gün sonra düşeceğini söyledi.

15.09.2017Ekonomi
Sardalyanın kasası 25 liraya düştü

Sardalyanın kasası 25 liraya düştü

İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlere balık sevkiyatının yapıldığı Balıkesir'in Bandırma ilçesi Su Ürünleri Halinde av yasağı döneminde kasası 150 lira olan sardalyanın fiyatı 25 liraya düştü.

8.09.2017Ekonomi
Fiyatı 150 TLden 25 TLye düştü

Fiyatı 150 TL'den 25 TL'ye düştü

Balıkesir Deniz Ürünleri Avcıları Üretici Birliği Başkanı Işık: "Uskumrunun kasası 200-250 lira, istavritin kasası 20-40 lira, palamutun çifti 25-30 lira arasında satılıyor. Av yasağında kasası 150 lira olan sardalya bugün 25-30 lira arasında alıcı buluyor"

8.09.2017Ekonomi
Balıkçılar: Yeme-içme, yatma bizden 4 bin liraya eleman bulamıyoruz

Balıkçılar: Yeme-içme, yatma bizden 4 bin liraya eleman bulamıyoruz

Av yasağının kalkmasıyla denize açılan balıkçılar, “Marmara denizi balık kaynıyor ama teknede çalışacak tayfa bulamıyoruz. Geriden elaman yetişmiyor. Ayrıca balıkta taban fiyat uygulanmalıdır. Yoksa batarız” dedi.

4.09.2017Ekonomi
Yasak dün sona erdi

Yasak dün sona erdi

15 Nisan'da denizde başlayan balık av yasağı 1 Eylül itibariyle sona erdi.

2.09.2017Ekonomi
Sezon açıldı, teknelere bayram vurdu

Sezon açıldı, teknelere bayram vurdu

Denizler'de av sezonunun açıldığı tarih olan 1 Eylül, Kurban Bayramı’na denk geldiği için balıkçı tekneleri kıyıda kaldı.

1.09.2017Ekonomi
Denizde av yasağı bu gece sona eriyor: ‘Vira bismillah’

Denizde av yasağı bu gece sona eriyor: ‘Vira bismillah’

ÜLKE genelinde denizlerde 15 Nisan’da başlayan av yasağı, bu gece sona erecek. Avlanma yasağı süresince hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar, “vira bismillah” diyerek denize açılacak. Balıkçılar, sezona bol miktarda palamut avlayarak başlamayı ümit ediyor.

30.08.2017Ekonomi
Kuzguncuklu Martı Abbas

Kuzguncuklu Martı Abbas

Bildiğin martı. Adı Abbas. Kuzguncuk’ta yaşıyor. Hemcinsleri gibi uçmak, vapur yolcularını elinden simit kapmak yerine yürüyor Abbas. Av sezonunda Balıkçı Bekir’in teknesinde takılıyor. Yasak başladı mı mekanı, Perihan Abla Sokağı’nın köşesindeki kasabın önü.

3.07.2017Gündem
Fiyatı 30 TLden aşağı düşmüyor

Fiyatı 30 TL'den aşağı düşmüyor

Deniz balıklarındaki yüksek fiyatlar kültür balıklarını da etkiledi. Levrek ve Çupra gibi deniz kafes balıklarının da fiyatları 30 TL'den aşağıya düşmüyor.

22.04.2017Ekonomi
Yasak başladı, fiyatlar arttı

Yasak başladı, fiyatlar arttı

15 Nisan’da başlayan av yasağıyla birlikte, balık fiyatları da arttı. İzmir’de balıklarıyla meşhur Havra Sokağındaki balıkçılar, balığın kendilerine göre ucuz olmasına rağmen vatandaşa pahalı geldiğini söyledi.

22.04.2017Ekonomi
Denizlerde av yasağı başlıyor

Denizlerde av yasağı başlıyor

Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özkaya, denizlerde av yasağının yarın başlayacağını belirterek, bereketli bir sezon geçiren balıkçıların yasakla birlikte yeni döneme hazırlanacaklarını söyledi.

14.04.2017Ekonomi
Fil sürüsü saldırdı park çalışanı 1 kişi öldü

Fil sürüsü saldırdı park çalışanı 1 kişi öldü

Güney Afrika'da fil sürüsünün saldırdığı vahşi yaşam parkı çalışanlarından biri öldü, diğeri ağır yaralandı.

31.03.2017Dünya

Yazar Sonuçları

İzmir'i aşılayan bir başkan

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’de geçen cumartesi günü ‘Güneş İzmir’den Doğuyor’ başlıklı bir etkinlik düzenledi.

3.04.2018