MENÜ

Antibiyotik

Antibiyotik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Antibiyotik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Antibiyotik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.109 Antibiyotik haberi bulunmuştur.

Antibiyotik Haberleri

WBC nedir WBC yüksekliği ve düşüklüğü neyin belirtisidir

WBC nedir? WBC yüksekliği ve düşüklüğü neyin belirtisidir?

Tam kan sayımı raporunda yer alan değerlerin ne anlama geldiğini merak eden vatandaşlar, WBC düşüklüğü ya da yüksekliğine ilişkin araştırma yapıyor. Ak ve alyuvar hücreleri alt birimlerinde yer alan birimlerin miktarlarının, boyutlarının ve yoğunluklarının ortaya çıktığı WBC (White Blood Cell), bir diğer anlamıyla beyaz kan hücresi ifadesini taşımaktadır. Peki, WBC düşüklüğü ve yüksekliği neyin belirtisidir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

18.10.2018Sağlık
KOAH hastalarında geleneksel ve tamamlayıcı tedaviler

KOAH hastalarında geleneksel ve tamamlayıcı tedaviler

Göğüs Hastalıkları I Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler Uzmanı Dr. Şule Bademli, KOAH hastalarında uygulanan geleneksel ve tamamlayıcı tedaviler hakkında açıklamalarda bulundu.

15.10.2018Sağlık
Cinsel Gücü Artırıyor İşte Faydaları...

Cinsel Gücü Artırıyor! İşte Faydaları...

Kokusu pek sevilmeyen ama sağlığımız için çok faydalı olan sarımsağın faydalarını uzmanlar saymakla bitiremiyor. En bilinen özelliği doğal antibiyotik olan sarımsağın en çok bilinen faydaları şu şekilde:

Propolis nedir Faydaları nelerdir

Propolis nedir? Faydaları nelerdir?

Propolis nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Arıların bitkilerden ürettiği bir madde olarak bilinen propolisin nasıl ve nerelerde kullanılacağı merak ediliyor. Peki, propolis nedir? Faydaları nelerdir?

10.10.2018Sağlık
Meme estetiği operasyonu nasıl yapılır

Meme estetiği operasyonu nasıl yapılır?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk; meme estetiği cerrahisi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

9.10.2018Sağlık
GDO nedir GDOlu ürünler nelerdir

GDO nedir? GDO'lu ürünler nelerdir?

GDO nedir sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından büyük bir merakla araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Genetiği değiştirilmiş organizma anlamına gelen GDO birçok besinde bulunuyor. Peki, GDO nedir? GDO'lu ürünler nelerdir?

8.10.2018Sağlık
Menenjitten korkan doktora koştu

Menenjitten korkan doktora koştu

Berlin Sağlık Dairesinin, çok sayıda kişinin ziyaret ettiği ve Almanya’nın en tanınmış seks kulübü KitKatClup’te menenjit virüsünün bulunduğunu açıklaması, başkentte paniğe neden oldu.

5.10.2018Avrupa
Viral enfeksiyon nedir

Viral enfeksiyon nedir?

Havaların soğumasıyla birlikte viral enfeksiyon tanıları çoğaldı. Viral enfeksiyon ateş, halsizlik, baş ağrısı, karın ağrısı, boğaz ağrısı gibi belirtilerle kendini gösteriyor. Peki, viral enfeksiyon tam olarak nedir?

4.10.2018Gündem
Sinüzit nasıl geçer Sinüzit tedavisi nasıl yapılır

Sinüzit nasıl geçer? Sinüzit tedavisi nasıl yapılır?

Her yaş ve cinsiyet grubunda pek çok kişiyi etkileyen sinüzit, burun tıkanıklığına bağlı nefes almak zorluğuyla kendini gösteriyor. Sinüzitin kronikleşmesi halinde, kalıcı tedavinin ancak cerrahi uygulamayla söz konusu olacağı biliniyor. Peki, sinüzit nasıl geçer? Sinüzit tedavisi nasıl yapılır?

3.10.2018Sağlık
Bu Yiyecekleri Sakın Birlikte Tüketmeyin

Bu Yiyecekleri Sakın Birlikte Tüketmeyin!

Sofra geleneklerimizde beraber yenmesi uygun görülen birkaç yiyeceğin aslında peşpeşe tüketilmesi sindirim sistemini yormakla kalmıyor, bazen toksik etkiler oluşturup kana karıştığında zehirlenmelere de sebep olabiliyor. İşte birlikte tüketmemeniz gereken gıdalardan bazıları:

Siirtte ele geçirildi PKKlı teröristlerden hainlikte son nokta

Siirt'te ele geçirildi! PKK'lı teröristlerden hainlikte son nokta

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında kış hazırlığı yapan PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şırıngalı patlayıcı düzeneği bulundu.

30.09.2018Gündem
Mutfağımızın yeni ikonu: Musa Dağdeviren

Mutfağımızın yeni ikonu: Musa Dağdeviren

Dünyanın en ünlü şeflerinin hayatlarını konu alan Netflix belgeseli ‘Chef’s Table’ın cuma yayına giren yeni sezonunda ilk kez Türkiye’den bir şef var: Musa Dağdeviren. Belgeselin ona ayrılan bölümünde aşçılık tarihçisi Özge Samancı, Dağdeviren’i şöyle tanımlıyor: “Sadece bir şef değil, aynı zamanda bir yemek antropoloğu; restoranı Çiya da bir yemek müzesi.” Vogue yemek editörü Cemre Narin ise, “Onun lokantasına gittiğinizde Türkiye’nin bütün köylerini ve kentlerini aynı anda ziyaret etmiş gibi olursunuz” diyor. Musa Şef’le, belgesele konu olan hayatını ve bu coğrafyaya ait, onun ‘bizli’ dediği yemeklerimizi konuşmak üzere buluştuk.

29.09.2018Hürriyet Pazar
Gribal enfeksiyon sırasında kalp krizi oluşabiliyor

Gribal enfeksiyon sırasında kalp krizi oluşabiliyor

Özellikle mevsim geçişlerinde kalp problemi olanların daha dikkatli olması gerekiyor. Bilinen kalp damar hastalığı olan veya olma ihtimali yüksek riskli hastalarda gribal enfeksiyon sırasında kalp krizi oluşabilmekte.

28.09.2018Sağlık
Hem bulaşıcı hem uyanık: Kış uykusuna geçiyor

Hem bulaşıcı hem uyanık: Kış uykusuna geçiyor

Bulaşıcı bir bakterinin, antibiyotiklerin saldırısına uğradığında kış uykusuna geçtiği tespit edildi.

26.09.2018Dünya
Bulaşıcı bir bakteri antibiyotik saldırısında kış uykusuna geçiyor

Bulaşıcı bir bakteri antibiyotik saldırısında kış uykusuna geçiyor

Bulaşıcı bir bakterinin, antibiyotiklerin saldırısına uğradığında kış uykusuna geçtiği tespit edildi.

26.09.2018Teknoloji
Bu 5 Besin Kalbi Genç Tutuyor

Bu 5 Besin Kalbi Genç Tutuyor

Günde en az 100 bin kez çarpan kalbimizi, ilerleyen takvim yaşımız değil sağlıksız beslenme yaşlandırıyor. Sağlıkla atan, genç bir kalbe sahip olmak için bazı besinlerin beslenme planında başrol olması gerekiyor. 29 Eylül Dünya Kalp Günü öncesinde Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı, kalbi genç tutan besinleri sıraladı.

Sonbahar alerjisi nasıl geçer Sonbahar alerjisi tedavisi

Sonbahar alerjisi nasıl geçer? Sonbahar alerjisi tedavisi

Sonbaharda havaların serinlemesi ve salgın yapan virüs enfeksiyonları nedeniyle solunum sistemi alerjileri sıklıkla görülmeye başlıyor. Hava sıcaklığının değişmesi ile ortaya çıkan alerjilerden korumak için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Peki, Sonbahar alerjisi nasıl geçer? Sonbahar alerjisi nasıl tedavi olur?

19.09.2018Sağlık
Francisella tularensis (tularemi) hastalığı nedir

Francisella tularensis (tularemi) hastalığı nedir?

Francisella tularensis (tularemi) hastalığı zehirli bir bakteri ile vücuda yayılıyor. Ölümcül hastalıklardan olan tularemi hastalığı taşıdığı tehlikeli riskler nedeniyle erken müdahale edilmediği takdirde çok tehlikeli sonuçların oluşmasına neden olabiliyor. Peki, tularemi tam olarak nedir?

15.09.2018Gündem
Tüm antibiyotiklere dirençli süper bakteri keşfedildi

Tüm antibiyotiklere dirençli süper bakteri keşfedildi

Bilim insanları, insan derisinde yaygın görülen bir bakterinin bilinen tüm antibiyotiklere direnç geliştirdiğini keşfetti.

11.09.2018Teknoloji
Korkutan keşif: Tümüne dirençli

Korkutan keşif: Tümüne dirençli

Bilim adamları, insan derisinde yaygın görülen bir bakterinin bilinen tüm antibiyotiklere direnç geliştirdiğini keşfetti. Avrupa'da ortaya çıkan süper bakteri türünün küresel olarak yayıldığı belirtildi.

10.09.2018Gündem
Şarbon hiçbir zaman kitlesel ölüme neden olmamıştır

"Şarbon hiçbir zaman kitlesel ölüme neden olmamıştır"

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Serap Şimşek Yavuz şarbonun hiçbir zaman kitlesel ölümlere yol açan bir hastalık olmadığını, ot yiyen hayvan hastalığı olduğunu söyledi.

7.09.2018Sağlık
Süper bir bakteri

Süper bir bakteri

Avustralyalı bilim insanları, bilinen tüm antibiyotiklere dayanıklı gerçek anlamda bir ‘süper bakteri’ türü keşfetti. Uzmanlara göre bu süper bakteriler, tüm dünya için çok ciddi bir risk oluşturuyor

4.09.2018Dünya
Ölmek istiyordu iyi haber geldi

Ölmek istiyordu iyi haber geldi

Antalya’da beyaz diş hayaliyle operasyona giren ancak çenesindeki ağrıları yüzünden 32 dişini çektirmek zorunda kalan Sunay Öztürk’ün tedavisinde olumlu gelişmeler yaşanıyor. Halk arasında ‘delirten hastalık’ olarak bilinen 'trigeminal nevralji' teşhisiyle sinirleri kesilen ancak buna rağmen ağrıları dinmeyen Öztürk’ün, ağrıları hafifledi ve protez diş için kalıp alma çalışmaları başladı. Daha önce ötanazi istemeye kadar giden Öztürk, şu anda ise dişlerinin takıldığı gün ayna karşısına geçip gülmeyi sabırsızlıkla bekliyor.

3.09.2018Gündem
Sivilce gibi başlar... Etin rengine dikkat

Sivilce gibi başlar... Etin rengine dikkat

KOÇ Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Önder Ergönül, şarbonun insandan insana bulaşma ihtimalinin çok düşük olduğunu söyledi.

2.09.2018Gündem
Prof. Dr. Ergönül: Deri şarbonunda ölüm riski çok az

Prof. Dr. Ergönül: "Deri şarbonunda ölüm riski çok az"

İSTANBUL Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne şarbon şüphesiyle birçok hastanın başvurmasının ardından kısa süreli bir şarbon paniği yaşandı. Uzmanlar deri şarbonunun en sık görülen tür olduğunu ve tedavi ile ölüm riskinin az olduğunu söyledi.

2.09.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, kafanızın peşinden gidin!

ETLERDE şarbon var korkusunu atlatmaya çalışırken, bu konunun meraklıları ve vejetaryenler yediğimiz etlerin nasıl elde edildiğini, hayvanların nasıl yaşadığını, sütlerin nasıl sağıldığını deşifre ettiler.

11.09.2018