MENÜ

Annelik

Annelik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Annelik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Annelik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.662 Annelik haberi bulunmuştur.

Annelik Haberleri

Kadınlar yazıyor, söylüyor, tartışıyor, üretiyor: kADIN YAZIsı Festivali

Kadınlar yazıyor, söylüyor, tartışıyor, üretiyor: kADIN YAZIsı Festivali

Türkiye'nin ilk 'Kadın Yazısı Festivali' 9-18 Mart tarihleri arasında düzenleniyor. 'kADIN YAZIsı Festivali/İsveç-Türkiye Edebiyat Buluşması' kapsamında 10 gün boyunca dört farklı mekânda edebiyat ve toplumsal cinsiyet farklı yönleriyle ele alınacak, atölyelerde yeni eserler yaratılacak.

6.03.2018Kitap Sanat
Azur’un kıyafetleri çocuk yuvasına

Azur’un kıyafetleri çocuk yuvasına

Gülşen’den örnek davranış… Popçu, oğlu Azur Benan’ın marka kıyafetlerini Galip Öztürk Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’na bağışladı.

5.03.2018Magazin
Kadının Gücü Konferansı

Kadının Gücü Konferansı

Kadınların toplumsal yaşamdaki güçlü seslerini duyurmak ve ilham veren hikayelerini daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla yola çıkan “Kadının Gücü Konferansı” düzenlendi. Hurriyet.com.tr, Raffles İstanbul’da gün boyu süren etkinlikten canlı yayınlarla konuşmaları aktardı.

5.03.2018Ekonomi
Çağla Şıkel: Tekrar anne olmak istiyorum

Çağla Şıkel: Tekrar anne olmak istiyorum

İki çocuk annesi Çağla Şıkel, tekrar bebek sahibi olmak istediğini açıkladı.

4.03.2018Magazin
Eşitlik için pozitif ayrımcılık

Eşitlik için pozitif ayrımcılık

Türkiye’de çalışma yaş aralığında bulunan 30 milyon 300 bin kadının ancak 8.9 milyonu çalışıyor. Şirketler kadın istihdamını arttırmak için kreş yardımları, esnek çalışma modelleri sunuyor, işe alımlarda pozitif ayrımcılık yapıyorlar.

Orman, Beşiktaşın 115. yılını kutladı

Orman, Beşiktaş'ın 115. yılını kutladı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün 115. yılı dolayısıyla tüm Beşiktaşlıları kutladı.

28.02.2018Futbol
Yağmur Sarıoğlunun şaşırtan görüntüsü

Yağmur Sarıoğlu'nun şaşırtan görüntüsü

Futbolcu Sabri Sarıoğlu’nun 25 gün önce doğum yapan eşi Yağmur Sarıoğlu kısa sürede eski formuna kavuştu.

20.02.2018Magazin
Hayatta en büyük şımarıklıklarımdan biri oyunculuk yapmak

Hayatta en büyük şımarıklıklarımdan biri oyunculuk yapmak

Dergicilikten senaristliğe transfer oldu, kırmadığı reyting, gişe rekoru kalmadı. Son filmi ‘Aile Arasında’yla 5 milyon izleyiciyi gören Gülse Birsel’in merakla beklenen yeni dizisi ‘Jet Sosyete’ başlıyor. Yazarımız Birsel’le GQ Yılın Kadını Ödülü’nü almak üzere törene doğru yola çıkmadan hemen önce buluştuk...

17.02.2018Hürriyet Pazar
Saç bahane dayanışma şahane

Saç bahane dayanışma şahane!

Kanser Savaşçıları Derneği’nin başlattığı “Saçım Saçın Olsun” kampanyası dalga dalga büyüyor.

16.02.2018Magazin
Bakanlığa başvuru: İzin verin

Bakanlığa başvuru: İzin verin

EVLENDİKTEN sonra bebek sahibi olmak isteyen genç kadın, çocuğu olmayınca tüp bebek yöntemini denedi. Çocuk sahibi olmanın hayalini kurarken rahim kanseri olduğunu öğrendi. Tedavi sırasında ilerde özlemini duyduğu çocuğuna kavuşabilmek için önce embriyonlarını dondurdu, sonra tedavi gördü.

15.02.2018Gündem
Doğum izni ne kadar 6 aya kadar ücretsiz izin

Doğum izni ne kadar? 6 aya kadar ücretsiz izin!

Doğum izni ne kadar sorusu binlerce anne adayı tarafından oldukça merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çalışan kadın anne adaylarının doğum izni hakları 2016 yılında gelen yönetmelikle birlikte biraz farklılaşmıştı. Artık hem anne adayları hem de evlat edinen ebeveynlerin doğum izni kullanma hakkı bulunuyor. Peki, bu hak ne kadar? İşte doğum izni hakkında detaylar.

8.02.2018Gündem
İnternette taşıyıcı anne pazarı İşte o ilanlar...

İnternette 'taşıyıcı anne' pazarı! İşte o ilanlar...

Yasadışı olmasına rağmen internet ve sosyal medya taşıyıcı anne ilanlarıyla dolu. Yüzlerce kişi, taşıyıcı anne olmak veya taşıyıcı anne bulmak için ilan veriyor. Operasyon için Kıbrıs, Gürcistan, ABD tercih ediliyor, tarife ise 150-300 bin TL arasında değişiyor

5.02.2018Gündem
Umuta acı veda... Hazır değildim

Umut'a acı veda... 'Hazır değildim'

Antalya'da, Gülsüm Kabadayı'nın 10 yıldır bakımını üstlendiği ve sabah saatlerinde hayatını kaybeden Rus asıllı olduğu tahmin edilen 26 yaşındaki 'Umut' son yolculuğuna uğurlandı.

23.01.2018Gündem
Almula Merter 2 İngiliz kardeşi evlat edindi

Almula Merter 2 İngiliz kardeşi evlat edindi

Londra’da yaşayan oyuncu Almula Merter (51) ile eşi Robert Churm (48) kimsesiz 2 İngiliz kardeşi evlat edindi.

21.01.2018Magazin
Hayat güzel Ve mutlu olmak  bir seçim...

Hayat güzel! Ve mutlu olmak bir seçim...

Hem seksi, hem masum... Hem kırılgan, hem güçlü... Hem eğlenceli, hem konuşurken birden gözleri dolacak kadar duygusal. Farah Zeynep Abdullah, enerjisiyle karşısındakini avcunun içine alan kadınlardan. Ekran macerası sekiz sene önce bir tesadüfle başladı. Canlandırdığı ‘Aylin’ karakteriyle hafızalara kazındı. Ardı ardına iddialı projelerde rol aldı. Bu akşam Kanal D’de yayımlanacak yeni dizisi için buluştuk; yeni projesini, albüm çalışmalarını, annelik planlarını konuştuk.

‘Erdoğan’dan samimi olarak özür dilerim’

‘Erdoğan’dan samimi olarak özür dilerim’

CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu dün görevi Cemal Canpolat’tan devraldı. Törenin ardından hakkındaki iddialar ve attığı tweet’lerle ilgili açıklama yapan Kaftancıoğlu, Gezi eylemleri döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesine hakaret içeren bir duvar yazısının görselini paylaşarak hata yaptığını söyleyip, özür diledi.

17.01.2018Gündem
Utanç listesine Bakanlıktan açıklama

'Utanç listesi'ne Bakanlık'tan açıklama

Küçükçekmece'de bulunan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ortaya çıkan, 115 hamile çocuğa ilişkin ilgili kurumlara bildirim yapılmadığı iddiası Meclis gündemine taşıdı. Hurriyet.com.tr'nin gündeme getirdiği konuya ilişkin soru önergesi hazırlayan CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, "Çocuk evliliklerle, çocuk annelikle ciddi bir mücadelenin başlatılması gerekmektedir" dedi. Sağlık Bakanlığı olayla ilgili soruşturma açıldığını ve müfettiş görevlendirildiğini belirtti.

17.01.2018Gündem
Canan Kaftancıoğlu görevi devraldı

Canan Kaftancıoğlu görevi devraldı

İstanbul İl Kongresi’nde CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu, görevi Cemal Canpolat’tan devraldı.

17.01.2018Gündem
Çocuk sahibi olmak istemeyenlerin 4 bilimsel nedeni

Çocuk sahibi olmak istemeyenlerin 4 bilimsel nedeni

Çocuk sahibi olmak hem çok güzel bir duygu hem de DNA’mıza işlenmiş bir iç güdü. Ancak günümüz dünyasındaki sorunlara bakınca bu gün geçtikçe daha zor bir durum haline dönüşüyor. Bu nedenler dolayısıyla bir çok insan çocuk yapma kararını almadan önce uzun zaman düşünüyor, artık bir çoğu ise çocuk yapmaktan vazgeçiyor. Kişisel nedenle bir yana çocuk sahibi olmanın önüne geçebilecek bilimsel nedenlere gelin birlikte bakalım.

17.01.2018Hayat
Müge Anlıdan Zahide Yetişe sürpriz bebek partisi...

Müge Anlı'dan Zahide Yetiş'e sürpriz bebek partisi...

Zahide Yetiş ve eşi Cem Arısoy'un ailesi büyüyor. Yıllarca bebek özlemi çekenlerin umudu oldu, "annelik duygusunu tatma sırası şimdi bende" dedi. Zahide Yetiş hamileliğini ilk öğrendiğinde bu müjdeli haberi yakın dostu Müge Anlı'ya "teyze oluyorsun" diyerek verdi. Zahide Yetiş bebeğinin cinsiyetini de ilk kez yakın dostu Müge Anlı ve doktoru Prof. Dr. Bülent Tıraş'tan öğrendi. Müge Anlı'nın Zahide Yetiş'e bir sürprizi daha vardı. Ünlü sunucu Zahide Yetiş'in bebeğine duygusal bir mektupla seslendi

16.01.2018Magazin
Gitme anne

Gitme anne!

Ünlü oyuncu Nur Fettahoğlu, Instagram'da 2 yaşındaki kızı Elisa Güzin ile çekilmiş bir fotoğdafını paylaştı.

14.01.2018Magazin
Yumurta olmasa bile annelik şansı

Yumurta olmasa bile annelik şansı

Dünya Kısırlık ve Tüp Bebek Derneği Başkanı Prof. Dr. Timur Gürgan, yumurta üretemeyerek erken menopoza giren kadınların da artık anne olma şansları bulunduğunu söyledi: “Sıfır yumurta artık anne olmaya engel değil. Geliştirilen yeni yöntem, yumurtalığın tekrar yumurta üretmesini sağlıyor.” Dünyada henüz 7 gebelik gerçekleştirebilen bu yöntemi, Türkiye’de deneyen Prof. Dr. Gürgan konuyla ilgili Hürriyet’e şunları söyledi:

12.01.2018Gündem
Harem bildiğiniz gibi değil

Harem bildiğiniz gibi değil!

Tarihçi Ali Akyıldız ‘Haremin Padişahı/Valide Sultan’ adlı çalışmasında haremi ve ‘Valide Sultan’lık meselesini ayrıntılarıyla incelerken hayal gücümüzü ve merak duygumuzu da harekete geçiriyor.

11.01.2018Kitap Sanat
Yeni annelere tavsiye: Şarkı söyleyin

Yeni annelere tavsiye: Şarkı söyleyin

Bilim insanları, doğum sonrası depresyona giren yeni annelere şarkı söylemelerini tavsiye etti.

10.01.2018Dünya
Annelik tazminatı

Annelik tazminatı

Tayvan’da Lou adlı anne, “Onu ben yetiştirdim” diyerek kendisine para vermeyen diş hekimi oğlundan 967 bin dolar tazminat kazandı. Annenin iki oğluyla 20 yaşına geldiklerinde sözleşme imzaladığı ortaya çıktı.

3.01.2018Dünya
Dijital dünya anneliği nasıl değiştirdi

Dijital dünya anneliği nasıl değiştirdi?

İnternet çağı, geçmişte sessiz sedasız işleyen anneliği de gözler önüne çıkardı. Sosyal medya hesaplarından, bloglardan hamilelik başlangıcından itibaren bütün süreci paylaşan anneler üzerine Uzman Pedagog Serap Buharalı'nın görüşlerini aldık.

3.01.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

İclal Aydın’la hayat, hastalık ve anne-kız ilişkisi üzerine... Bir sabah uyandı ve bizi tanımadı annem

İclal Aydın’ın annesiyle ilgili bir sosyal medya paylaşımı beni derinden sarstı. Artık annesi, ne İclal’i ne kız kardeşini ne de kendini hatırlıyor.

3.03.2018

Eşit bir gelecek

Erkek ve kız çocuk daha doğduğu andan itibaren toplumda farklı anlayışlarla değerlendirilir.

3.03.2018

Sahnede Derya Deniz

Derya Alabora ve Deniz Çakır, iki kişilik oyunları “Beyaz”ı geçen hafta sahnelemeye başladı. İkiliyle ilk oyundan 3 saat önce sahnede buluştuk. Açık söyleyeyim; ben onlardan daha heyecanlıydım. Kadın meselesinden komedi filmlerine, tiyatrodan taciz tartışmalarına; içinde Oktay Kaynarca, Uğur Yücel ve Aybüke Pusat’ın isimlerinin de geçtiği hararetli bir söyleşi yaptık. Kimi zaman tartıştık, kimi zaman eğlendik. Ortaya ‘derya deniz’ bir muhabbet çıktı...

17.02.2018

Hiçbir zaman geç değildir anneler

Canım anneler, ben hiçbirimize kıyamam!

16.02.2018

Arka bahçenizin kodlarını sevgilinize vermeyin

Gülben Ergen, Sevgililer Günü nedeniyle Psikoterapist Şule Öncü’yle bir araya geldi. Öncü, aşkın kimyasından ilişkilerde yaşanan problemlere kadar çiftlerin bilmesi gereken birçok ‘şeyi’ anlattı.

13.02.2018

Çocuğu özgür bırakabilmek

Anne olduğunda kimse sana özgürce annelik yaşama şansı vermiyor.

11.02.2018

Anne ve annelik

Gergedanları çok seviyorum.

8.02.2018

Yasa var ama uygulama yok...'Önce öl, sonra gel' diyorlar

Böylesine bir vahşetin ve acının dibine ilk kez bu kadar yakınım. “Adam söyledi ve söylediğini yaptı” diyor boş bakan gözlerle hayat ışığı sönmüş anne Dilek Çakır...

16.01.2018