MENÜ

Anadolu Etap

Anadolu Etap ile ilgili tüm haberleri, son dakika Anadolu Etap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Anadolu Etap haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.018 Anadolu Etap haberi bulunmuştur.

Anadolu Etap Haberleri

‘Tarımda büyüyeceğiz’

‘Tarımda büyüyeceğiz’

Meyve ve meyve suyu üreticisi Anadolu Etap’ta yabancı ortak hisselerini, şirketteki diğer ortakları olan Anadolu Efes ve Özgörkey Holding’e devretti. Anlaşma sonrası Hürriyet’e konuşan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Tarım stratejik bir sektör. Bu alanda yatırımlarımızı arttırmak istiyoruz. Anadolu Etap’ın kuruluşunda bize destek sağlayan Brezilyalı Cutrale Grubu’nun uzmanlığının dışındaki tarım alanlarında da büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

7.12.2019Ekonomi
Aklına bi’ fikir gelen bu yarışmayı kaçırmasın: Bi-Fikir

Aklına bi’ fikir gelen bu yarışmayı kaçırmasın: Bi-Fikir

Dört yıl önce çalışanların fikirlerinin değerlendirildiği bir platformken bu yıl işin içine üniversite öğrencilerinin de katıldığı çok daha genç ve geniş çaplı bir yarışmaya dönüşen Bi-Fikir’i, Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer ile konuştuk.

16.10.2018Kampüs
Meyve suyunu ‘sulandırdılar’

Meyve suyunu ‘sulandırdılar’

Artan maliyetler ve meyve nektarlarına getirilen yüzde 10’luk ÖTV sonrasında bazı meyve suyu üreticileri meyve oranını düşürme yoluna gitti. İçinde yüzde 40 meyve olan bir içecekteki meyve oranının yüzde 10 kadar indirildiği ifade edildi. Meyve Suyu Endüstrisi Derneği Başkanı İlker Güney, yapılanın yasalara uygun olduğuna meyve oranının düşmesinden asıl etkilenecek olanların ise çiftçiler olacağına dikkat çekti.

13.10.2018Ekonomi
Hindistana elma Kanadaya meyve suyu

Hindistan'a elma Kanada'ya meyve suyu

YAKLAŞIK 250 milyon dolar yatırım yaparak, meyve üretimine başlayan Anadolu Etap’ta toplam yatırım tutarı 350 milyon doları aştı.

24.08.2018Ekonomi
Ve “MİÇO Sahada”... Anadolu Efesten müthiş proje

Ve “MİÇO Sahada”... Anadolu Efes'ten müthiş proje

Anadolu Efes Spor Kulübü ve Anadolu Grubu’nun tarım markası Anadolu Etap iş birliği ile gerçekleştirilen “MİÇO Sahada” projesi, Anadolu Etap’ın Çanakkale ve Balıkesir’de bulunan çiftliklerinde başladı. Anadolu Etap’ın bu iki şehirdeki çiftliklerinde bulunan mevsimlik tarım işçilerinin çocukları MİÇO’lara dört hafta boyunca, basketbol aracılığı ile sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen eğitimler verilecek. Çalışmalara 109 çocuk katılırken basketbolun metaforları kullanılarak katılımcılara yeni sosyal beceriler kazandırılması amaçlanacak.

3.08.2018Basketbol
Anadolu Efese 3 ödül birden

Anadolu Efes'e 3 ödül birden

Euroleague tarafından kısa süre önce “Avrupa’nın En İyi Pazarlama Yapan Takımı” seçilen Anadolu Efes Spor Kulübü, Felis Ödülleri’nde iki Felis ve bir başarı ödülü kazandı.

8.11.2017Basketbol
Hep bir çıkış yolu vardır

Hep bir çıkış yolu vardır!

Geçtiğimiz yıl 26 milyar liralık ciroya ulaşan ve 9 farklı sektörde faaliyet gösteren Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu, “İş dünyasının aktörleri Türkiye’nin elçileridir. Vize sorunu çözülür, işler durulur. Geçmişte de oldu. Yeter ki biz iş insanları yabancı ortaklarımıza ülke koşullarını doğru anlatalım. Ortaklarınız size inanıyorsa hep bir çıkış yolu var” diye konuştu.

13.10.2017Ekonomi
Ekonomimizle dimdik ayaktayız

Ekonomimizle dimdik ayaktayız

Anadolu Grubu’nun, Anadolu Etap ve Coca-Cola içecek Isparta fabrikalarının açılışını yapan Cumhurbaş-kanı Recep Tayyip Erdoğan, “Demokrasimiz ve ekonomimiz ile dimdik ayaktayız” şeklinde konuştu.

12.08.2017Ekonomi
Erdoğan: Türkiyeye yatırım yapan pişman olmaz

Erdoğan: Türkiye'ye yatırım yapan pişman olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ülkemize güvenen, yatırım yapan hiç kimse pişman olmamıştır, olmayacaktır. Uluslarararası yatırımcıların ülkemize olan güvenleri artarak sürüyor' dedi.

12.08.2017Gündem
MİÇO’lar sertifikalarını aldı

MİÇO’lar sertifikalarını aldı

Bir sosyal sorumluluk programı olan ‘One Team’ çerçevesinde, eğitimlerini tamamlayan 61 MİÇO yani mevsimlik işçilerin çocukları sertifikalarını aldı. Programla, bu çocukların eğitimlerini aksatmadan hayatlarına devam edebilmelerini sağlamak amaçlanıyor.

25.07.2017Eğitim
Anadolu Efesten örnek davranış

Anadolu Efes'ten örnek davranış!

Türkiye’nin en büyük meyve şirketi Anadolu Etap, basketbola her alanda öncülük eden Anadolu Efes Spor Kulübü ile birlikte, Turkish Airlines Euroleague’in sosyal sorumluluk programı “One Team” çerçevesinde, misafir işçi çocuklarının eğitim ve gelişimlerine devam etmeleri amacıyla güçlerini birleştirdi. Program kapsamında, yaşları 10-14 arasında değişen ve eğitimini tamamlayan 61 MİÇO, sertifikalarını 21 Temmuz’da Anadolu Etap’ın Balıkesir Tahirova çiftliğinde düzenlenen törende Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan’ın elinden aldı.

24.07.2017Spor
Orta Asya devi oldu

Orta Asya devi oldu

Anadolu Grubu’nun Orta Asya’ya son 10 yılda yaptığı yatırımların toplamı 500 milyon doları bulurken, bunun yarısı Kazakistan’da gerçekleşti. Coca-Cola İçecek’in Kazakistan’da 80 milyon dolar yatırımla kurduğu ikinci fabrikasının açılış töreninde konuşan Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan, 3 yıl içinde bu ülkeye 50 milyon dolar daha yatıracaklarını belirtti.

30.05.2016Ekonomi
250 milyon dolara ‘Doal’ meyve

250 milyon dolara ‘Doal’ meyve

6 yıl önce 250 milyon dolarlık yatırımla meyvecilik ve meyve suyu projesini hayata geçiren Anadolu Grubu, markalı meyve satışına başladı.

3.12.2015Ekonomi
Türkiyede ilk kez sertifikalı meyve

Türkiye'de ilk kez sertifikalı meyve

Anadolu Etap, altı yıllık çalışmanın ardından Türkiye’nin ilk sertifikalı meyve markası Doal’ı pazara sundu.

3.12.2015Kobi
500 milyon doları toprağa yatıracak

500 milyon doları toprağa yatıracak

YAKLAŞIK 250 milyon dolarlık yatırımla meyve üretimine başlayan Anadolu Etap, meyve suyu üreticilerine hammadde vermeye başladı. Toplam 500 milyon dolar yatırım yapmayı planlayan şirket, 2 yıl içinde taze meyve alanında bir marka yaratmayı hedefiyor.

25.10.2014Ekonomi
4 yıldır ağzımızı sulandırıyordu

4 yıldır ağzımızı sulandırıyordu

MİGROS’un yüzde 40.25 hissesini satın almak üzere özel sermaye şirketi BC Partners’a 1.8 milyar TL’lik bağlayıcı olmayan teklif veren Anadolu Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Migros bize çok heyecan veren, 4 yıldır ağzımızı sulandıran, uhdemizde olan bir projeydi. Süpermarketlerine günde 1 milyon 750 bin kişi giriş-çıkış yapıyor. Bu inanılmaz bir rakam. Bu müşteriye sigorta dahil neler satılmaz ki” dedi.

15.10.2014Ekonomi
Aysaldan Özgörkeye kritik telefon

Aysal'dan Özgörkey'e kritik telefon

Ünal Aysal, uzun süredir Galatasaray Başkanlığı'na hazırlanan Cemal Özgörkey'i dün akşam telefonla arayıp, "Senin bu kulübe başkan olman lazım. Listeyi birlikte hazırlarız ve ben de seni desteklerim" dedi.

30.09.2014Futbol
VAKIF TAMAM Gediz Havzası ilk sırada

VAKIF TAMAM Gediz Havzası ilk sırada

Ambalaj, içecek, plastik enjeksiyon, tarım ve gıda gibi önemli sektörlerde faaliyet gösteren Özgörkey Holding, birçok alanda önemli başarılara imza atıyor.

23.03.2013Ege
TİGEM, 4 işletmesini özel sektöre kiraladı

TİGEM, 4 işletmesini özel sektöre kiraladı

TİGEM'İN Sakarya, Yalova, Tahirova ve Hatay işletmeleri yaklaşık 11 milyon liraya özel sektöre kiraya verildi.

18.12.2012Ekonomi
Recep Aktuğ kimdir ve kaç yaşındadır Recep Aktuğ hangi dizilerde oynadı

Recep Aktuğ kimdir ve kaç yaşındadır? Recep Aktuğ hangi dizilerde oynadı?

KOAH tedavisi gören sanatçı Recep Aktuğ, 65 yaşında hayatını kaybetti. Usta sanatçının acı haberi sonrası hayatı ve biyografisi de gündemde yer aldı. 'Aşk-ı Memnu' isimli efsane dizide 'Hilmi Bey' karakteri ile hafızalara kazınan oyuncu, aynı zamanda müzik çalışmalarıyla da ön plana çıktı. Peki, Recep Aktuğ kimdir ve kaç yaşındadır? Recep Aktuğ hangi dizilerde oynadı? İşte, merak edilenler...

14.01.2020Televizyon
Türkiyenin Otomobili Bilişim Vadisine ilgiyi artırdı

'Türkiye'nin Otomobili' Bilişim Vadisi'ne ilgiyi artırdı

Türkiye'nin en büyük teknoloji geliştirme bölgesi olan Bilişim Vadisi'ne, ev sahipliği yaptığı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programının ardından ulusal ve uluslararası firmaların ilgisi arttı.

7.01.2020Teknoloji
Gayrimenkulün yıldızları seçildi

Gayrimenkulün yıldızları seçildi

Kentlere iz bırakan mimari projelerin yarıştığı ve gayrimenkul sektörünün en prestijli ödül törenlerinden biri olan Sign of the City Awards (SotCA) geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirildi. 100’ün üzerinde başvuruyu inceleyen alanında uzman jüri üyeleri şehirlerin yıldız projelerini seçti ve gecede 30 ödül sahibini buldu.

27.12.2019Ekonomi
Milli işletim sistemi Pardusun okullardaki etkileşimi artıyor

Milli işletim sistemi Pardus'un okullardaki etkileşimi artıyor

Milli işletim sistemi Pardus'un, öğretmenlerin ders anlatırken ihtiyaç duyacağı tüm gereklilikler düşünülerek geliştirilen etkileşimli tahta arayüzünü kullanan derslik sayısı Türkiye genelinde 35 bine ulaştı.

23.12.2019Teknoloji
İTOdan 4 ayda ihracatçı yapacak program

İTO'dan 4 ayda ihracatçı yapacak program

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) 2005'ten bu yana yürüttüğü ve "firmaları 4 ayda ihracatçı yapan" İhracata İlk Adım Programı'nın yeni etabına başvurular başladı.

8.12.2019Ekonomi
AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley 1. etap eşleşmeleri belli oldu

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley 1. etap eşleşmeleri belli oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: "Kalitesi inanılmaz yüksek, önemli maçların oynandığı kupanın çok değer bulduğunu gördük. Türk voleyboluna katkılarından dolayı AXA Sigorta ailesine teşekkür ediyorum"

26.11.2019Voleybol
Son dakika... Kültür ve Turizm Bakanı: Milli Sarayları Müzekart kapsamına alıyoruz

Son dakika... Kültür ve Turizm Bakanı: Milli Sarayları Müzekart kapsamına alıyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Milli Sarayları, fiyatında herhangi değişiklik olmadan yıl başından itibaren Müzekart kapsamına alıyoruz. Türk vatandaşları Müzekart ile Milli Sarayları ziyaret edebilecek"

14.11.2019Gündem
İstanbul Havalimanında hizmet verilen yolcu sayısı 40 milyonu geçti

İstanbul Havalimanı'nda hizmet verilen yolcu sayısı 40 milyonu geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "İstanbul Havalimanı'nda, açılışından bugüne kadar iç hatlarda 9 milyon 872 bin 793, dış hatlarda 30 milyon 597 bin 252 olmak üzere, toplamda 40 milyon 470 bin 45 yolcuya hizmet verildi. Havalimanında iç hatta günlük ortalama 49 bin 51, dış hatta ise 152 bin 558 yolcu hizmet alıyor" dedi.

28.10.2019Ekonomi
Türkiyenin en büyük konut projesi başlıyor

Türkiye'nin en büyük konut projesi başlıyor

Sosyal konut alanında uygulaması tek seferde geliştirilen ve "Türkiye'nin en büyük konut projesi" olma özelliğine sahip Gaziantep'in Kuzey Şehir Projesi'nde yapımı tamamlanan konutlar, hak sahiplerine teslim ediliyor.

9.10.2019Ekonomi
Peşinatsız, ara ödemesiz ev sahibi yapacak

Peşinatsız, ara ödemesiz ev sahibi yapacak

Kredi faizlerinin düşmesiyle hareketlenen konut pazarında firmalar da düzenledikleri kampanyalarla satışları yeniden hızlandırmaya çalışıyor.

4.10.2019Ekonomi
O mesafe 2 saate düşecek Merakla beklenen projede sona gelindi

O mesafe 2 saate düşecek! Merakla beklenen projede sona gelindi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Ankara-Sivas arasında 12 saat olan seyahat süresini 2 saate indirecek Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin altyapı çalışmalarında yüzde 94,74 fiziksel ilerleme sağlandı. Projenin Ramazan Bayramı'na kadar tamamlanarak işletmeye açılması planlanıyor" dedi.

23.09.2019Ekonomi
İmar barışına aykırı yaklaşık 4 bin kaçak yapı tespit edildi

İmar barışına aykırı yaklaşık 4 bin kaçak yapı tespit edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, özel çevre koruma bölgelerinde ve doğal sit alanlarında imar barışına aykırı 3 bin 956 yapı tespit edildi.

19.09.2019Ekonomi
750 ulak hizmette

750 ulak hizmette

Türkiye’nin ilk yerli ve milli baz istasyonunda teslimatlar ve yeni siparişler sürüyor. ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, 1500 ULAK’ın teslim edildiğini 750’sinin ise sahada hizmette olduğunu belirterek, eylülün ilk yarısında 125 teslimat daha yapılacağını vurguladı.

26.08.2019Ekonomi
İlk yerli ve milli baz istasyonu 750 sahada hizmette

İlk yerli ve milli baz istasyonu 750 sahada hizmette

ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, Türkiye'nin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ın operatörlere teslimatının devam ettiğini belirterek, "Geldiğimiz aşamada toplamda yaklaşık bin 500 ULAK baz istasyonu operatörlerimize teslim edildi. Bu baz istasyonlarından 750'si hizmet verirken, diğerlerinin kurulum çalışmaları devam ediyor." dedi.

26.08.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

New York’taki eski Coca-Cola binasını 955 milyon dolara aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu vesilesiyle gerçekleşen New York seyahatinden dönerken cep telefonuma bir mesaj geldi:

2.10.2019

Bir fincan kahve ile başladı, devlet nişanına uzandı

ÖZGÖRKEY Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özgörkey, 2007 yılında dönemin Brezilya Büyükelçisi Ceario’dan davet aldı:

20.10.2017

Elimizde birkaç tane milyar dolarlık iş var

DANIŞMANLIK ve denetim sektöründe dünya devi EY’nin Türkiye’deki şirket ortağı, Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi Stratejik Büyüyen Pazarlar ve Aile Şirketleri Lideri Metin Canoğulları, 22 ülkeyi kapsayan bu görevinden Türkiye Ülke Başkanlığı’na atanınca, özellikle aile şirketleriyle ilgili deneyimlerini düşündü.

29.09.2016

3.5 milyon ağaç için 20 milyon arı ‘çalıştırıyor’

ANADOLU Holding, Özgörkey Holding ve Brezilyalı Sucocitrico Cutrale Ltd. 2009 yılında Türkiye’de meyve tarımı-meyve suyu konsantresi üretimine girme kararı verdiğinde hedef belirlendi:

30.07.2016

50 milyon Euro dış kredi aldık S&P’ye kapak olsun

ÖNCEKİ gün Anadolu Holding ve Anadolu Etap Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu Etap Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Özgörkey, Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Özgörkey, Genel Müdür Demir Şarman, Plantasyon Operasyonları Direktörü Bahadır Açık’la birlikte şirketin Çanakkale’deki Kumkale Çiftliği’ni geziyoruz.

22.07.2016

Aldığımız şirketlerde geriye dönük vergi sürprizi tedirgin ediyor

ANDREW Mellon Auditorium, Washington... Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansı’nın dünyanın önde gelen şirketlerinin Başkan ve CEO’larını davet ettiği “Yuvarlak Masa” buluşması var...

31.03.2016

Bu yıl 1.3 milyon ağaç daha dikeceğiz

THE Coca-Cola Company Başkan ve CEO’su Muhtar Kent’in Atlanta’daki Coca-Cola Dünyası olarak anılan müzede Coca-Cola International Başkanı Ahmet Bozer’le birlikte Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile beraberindeki Türk işadamları heyeti onuruna verdiği davette Cemal Özgörkey’le karşılaşınca Anadolu Etap Tarım’ın ağaç projesini sordum:

18.04.2013

Çöpçatanlığı Kent yaptı Türkiye’ye 10 milyon ağaç dikecek Cutrale, Anadolu ve Özgörkey’e Pakistan’da mango göründü

2009 yılı Mayıs ayıının son günleri New York... Gazeteci arkadaşım Ruhi Sanyer’le The Coca-Cola Company Başkan ve CEO’su Muhtar Kent’le yaptığımız görüşmeden otelimize dönerken Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’la karşılaştık:

18.09.2011

Geçse de yolumuz bozkırlardan denizlere çıkar sokaklar

Başkent'le ilgili en sık söylenen basmakalıp sözdür; “Ankara’da deniz yok.”

14.01.2020

Bir Anadolu buluşması “Mayha”

Mayha, ‘panayır’ demek. Asırların geleneği, kültürü ve edebiyatı demek. ‘Mayha’ birlikte ve beraber olmanın, bilgiyi, görgüyü ve lokmayı paylaşmanın şenlikli hali demek.

11.10.2019