ANTALYA HABERLERİ

BİLFEN OKULLARI GİRİŞ SINAVLARI BAŞLIYOR

HABER MERKEZİ
20.01.2022 - 09:52 |Son Güncelleme :

2022 - 2023 öğretim yılında Bilfenli olmak isteyen öğrencilere yönelik yapılacak Bilfen giriş sınavı için başvurular başladı.

HABER MERKEZİ

AKADEMİK başarısını kendine özgü uyguladığı eğitim - öğretim programları ile harmanlayan Bilfen İlköğretim Kurumları, 34 yıllık eğitim tecrübesini yeni öğrencilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda 2022 – 2023 öğretim yılında Bilfenli olmak isteyen öğrenciler için sınav başvuruları alınmaya başlandı. Her öğrenci için özel sınıflarda bireysel olarak yapılacak Bilfen giriş sınavına bu eğitim - öğretim döneminde 4, 5, 6 ve 7. sınıfta okuyan öğrenciler katılabilecek. Bilfenli olmak isteyen 1, 2 ve 3. sınıflar mülakatla, 4. sınıflar ise hem sınav hem mülakata tabi tutularak okula kayıt olabilecek. 5. sınıflar 12 Şubat, 6. sınıflar 13 Şubat’ta, 7. sınıflar 19 Şubat’ta, 8. sınıflar 20 Şubat’ta sınava girecek. Bilfen Giriş Sınavı hakkında detaylı bilgi almak için http://www.bilfen.com adresi ziyaret edilebilir ya da https://farkyarat.bilfen.com/bgs linkinden sınav başvurusu yapılabilir.

MİZAÇ TEMELLİ EĞİTİM

Eğitimde bireyselliği ön planda tutan Bilfen İlköğretim Kurumları ‘mizaç temelli eğitim modeli’ ile öğrencilerinin temel arayışlarını, güçlü ve zayıf yanlarını saptayarak onlara uygun müdahale yöntemleri geliştiriyor. Mizaç tipi tespit edilerek öğrencilerin nasıl akıl yürüttükleri, nasıl daha kolay öğrendikleri, ders çalışmak için nasıl bir ortama ihtiyaç duydukları, nelerden motive oldukları ve motivasyonlarının nasıl arttığı belirleniyor. Öğrencilerin mizaç tipine göre doğal kişilik özelliklerinde var olan olumlu potansiyellerini fark ederek ön plana çıkartırken; riske açık yanlarını da minimuma indirmeyi hedefleyen yaklaşımda, öğrencilerin gelişim süreçlerinde etkin rol oynayan ebeveynleri ve öğretmenlerinin de mizaçları tespit ediliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden BİLFEN OKULLARI GİRİŞ SINAVLARI BAŞLIYOR hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2022 tarihinde saat 09 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BİLFEN OKULLARI GİRİŞ SINAVLARI BAŞLIYOR haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Mayıs 2022, Çarşamba
 • İmsak
  03:57
 • Güneş
  05:36
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:49
 • Akşam
  20:12
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı