ANKARA HABERLERİ

Yeni medya buluşması

Hürriyet Haber
12.08.2020 - 00:08 |Son Güncelleme :

Ankara Bilim Üniversitesi, ‘Dijital Platformlar ve Yeni Medya Webinar’ı (web semineri) düzenledi. Üniversitenin sosyal medya hesapları ve Youtube kanalından canlı olarak yayınlanan etkinlikte, yeni medyanın değişimi masaya yatırıldı.

Hürriyet Haber

Ankara Bilim Üniversi’tesinin düzenlediği, Blu TV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ, BKM Mutfak Genel Müdürü Ferat Bilgin, Yönetmen Kadri Beran Taşkın ve Ankara Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Serra Sezgin’in katıldığı ‘Dijital Platformlar ve Yeni Medya Webinar’ı (web semineri), Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taner Altunok’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Ankara Bilim Üniversitesi’nin konferans salonunda düzenlenen webinar, üniversitenin sosyal medya hesapları ve Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Programa katılan BKM Mutfak Genel Müdürü Ferat Bilgin, dijitalleşen yeni dünyada değişmeyen tek şeyin içerik üretme olduğunu vurgulayarak, “İçerik üretimi çok önemli. Esaslar değişmiyor, medya hızla değişiyor. Z kuşağı hızlı içerik tüketimi yapıyor. Yayın platformları ve içerik üreticilerinin çok uyumlu ve birbirlerini destekleyici şekilde çalışmaları lazım. Bunun her iki açıdan da desteklenmesi gerekiyor” diye konuştu.

HAYAT TARZI OLARAK GÖRÜN

Zorlu koşullarda, ekip bilinciyle çalışarak çektikleri 01Adana dizisiyle büyük başarı yakalayan yönetmen Kadri Beran Taşkın; webinar izleyicilerine, bir plan ve hayalleri olanların nasıl peşinden gitmeleri gerektiğini deneyimlerini de katarak aktardı. Başarıya ulaşma konusunda da mutlaka risk almaları gerektiğini vurgulayan Taşkın sözlerini, “Konunun en önemli noktası ve sizlere önerim, hayallerinizdeki mesleği yaparken bunu bir hayat tarzı olarak görün ve bu şekilde icra edin. Bence başarının anahtarı bu” şeklinde noktaladı.

PEK ÇOK KAVRAMI BULUŞTURUYOR

Yeni medyanın; dijital medya, bilgi teknolojileri, siber uzam, sanal gerçeklik, etkileşim gibi pek çok kavramı bir araya getirdiğini belirten Ankara Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Serra Sezgin. “Geleneksel medyaya kıyasla yeni medyayı yeni yapan bileşenin teknoloji ve araçtan daha fazlası olduğunu kavramak önem taşıyor. Yeni medya ile yeni iletişim ve ilişkilenme biçimleri, yeni öznel, toplumsal deneyimler, anlatılar, pratikler ve olanaklar ortaya çıkmaktadır” dedi.

BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞANIYOR

Medya dünyasında büyük değişimler yaşandığını ifade eden Blu TV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ise görüşlerini şöyle açıkladı: “Bu değişim 20 yıl önce internetin yaygınlaşmasıyla başladı. Gazetecilik etkilendi, reklamlar internet sitelerine kaydı, haberler bu platformda takip edilmeye başlandı. Yeni nesil televizyonlardan da bu alana kaymaya başladı. Bu, dünyada çok köklü medya şirketlerinin satılmasına kadar vardı. Dev şirketler bu alanda faaliyet göstermeye başladı. Biz de Blu TV olarak yerli bir alternatif olma yolundayız. Yurt dışında da büyük izleyici kitlemiz var. Bu da son zamanlarda Türk dizilerinin çok izlenmesinden kaynaklandı.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yeni medya buluşması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ağustos 2020 tarihinde saat 00 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni medya buluşması haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ekim 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:06
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı