HABER

Sarıyer'de kilisede saldırı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Failler kısa sürede yakalanıp gereği yapılacak

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde bulunan Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde Pazar ayini sırasında silahlı saldırı gerçekleşti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya olayla ilgili olarak, 'Ayine katılanlar içinde bulunan C.T. maskeli 2 kişi tarafından silahlı saldırıya uğramış ve maalesef hayatını kaybetmiştir. Saldırganları yakalamak için çalışmalar başlatılmıştır.' dedi. Kilise rahibi ve Polonya Başkonsolosuyla görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Faillerin kısa sürede yakalanması için gerekli adımlar atılıyor" dedi. Öte yandan Sarıyer'deki silahlı saldırıya siyasilerden art arda tepkiler geldi. Adalet Bakanı Tunç, 'Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Olayın aydınlatılması için bir Başsavcı Vekili ve iki Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiştir.' ifadelerini kullandı.

Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'ne saat 11.40 sıralarında pazar ayini sırasında maskeli iki kişi tarafından silahlı saldırı yapıldı. Saldırıda C.T. isimli kişi hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çevrede güvenlik önlemi alan ekipler, saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

İstanbul Valisi Davut Gül saldırı ile ilgili olarak, 'Hepimizin başı sağ olsun. 52 yaşında bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Polisimizin savcılığımızın araştırması devam ediyor. Yaralı yok, tek bir kişiye saldırı olmuş. İçeri girilmiş ve vefat eden kişiye saldırıda bulunulmuş. İçişleri Bakanlığımızın açıklaması olayın çerçevesini çiziyor. Paylaşılan diğer bilgilere itibar etmeyelim. Olay çok yeni. Herkes görevini yapıyor. Failler yakalanıp yargılanacak. Cumhurbaşkanımız olayı takip ediyor.' dedi.

"FAİLLERİN YAKALANMASI İÇİN ADIM ATILIYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sarıyer’de bulunan Santa Maria İtalyan Kilisesi’nde meydana gelen saldırıyla ilgili kilise yetkilileriyle telefonla görüştü. Erdoğan, tüm cemaate başsağlığı dileyerek, "Faillerin en kısa sürede yakalanması için gereken adımlar atılmakta" dedi.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler