HABER

Korkunç cinayette kan donduran detaylar! Kardeşi yerine öldürülmüş

Adana’da tek başına yaşadığı metruk binada cesedi bulunan Aşkın Kaya’nın (29), otopsisinde tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi. Kaya’nın kardeşi Emrah Kaya’nın (25), geçen yıl öldürülen Muhammet Saydam (23) ile katili Kadir Tunç’u (25) barıştırma bahanesiyle buluşturduğu, Saydam ailesinin de bu nedenle Emrah Kaya'ya kin güttüğü ortaya çıktı. Cezaevinde olması sebebiyle Emrah Kaya’nın yerine ağabeyi Aşkın Kaya’yı öldürdüğü belirlenen Yasin Saydam (30), Kocaeli’de yakalanarak tutuklandı.

Olay, 5 Eylül günü Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde meydana geldi. Aşkın Kaya’nın yaşadığı metruk binadan yayılan kötü kokular üzerine komşuları, polise ihbarda bulundu. Eve giren ekipler, Kaya’nın çürümeye başlamış cesediyle karşılaştı. Yapılan incelemenin ardından şüpheli ölüm olarak değerlendirilen Kaya’nın cansız bedeni, Adana Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Otopside Kaya’nın, 2 Eylül’de başından ve göğsünden tabancayla vurularak öldürüldüğü tespit edildi.

CİNAYETİ ÖZEL EKİP AYDINLATTI

Olayın aydınlatılması için Cinayet Büro Amirliği bünyesinde özel ekip kuruldu. Cinayet dedektiflerinin yaptığı çalışmada 8 Haziran 2022’de aynı mahallede ev kurşunlama söylentisi nedeniyle Muhammet Saydam’ın, Kadir Tunç tarafından öldürüldüğünü, Aşkın Kaya cinayetinin de bu nedenle işlenmiş olabileceğini değerlendirdi. Kaya’nın, ‘kasten yaralama’ suçundan cezaevinde olan kardeşi Emrah Kaya’nın, olay günü Saydam ile katili Kadir Tunç’u barıştırma bahanesiyle buluşturduğu belirlendi. Saydam ailesinin, Muhammet Saydam’ın öldürülmesinden Emrah Kaya’yı sorumlu tuttuğu, cezaevinde olması sebebiyle ağabeyi Aşkın Kaya’nın öldürüldüğü öne sürüldü.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler