MAGAZİN

James Bond No Time To Die filminin galası yapıldı: Düşes Kate bile veda etmeye gitti

Sinema tarihinin en ünlü ajanı James Bond'un yeni macerasına görkemli gala... Ya da bir başka deyişle kamera karısında beş kez James Bond'u oynayan ve artık rolü başka bir meslektaşına devretmeye hazırlanan Daniel Craig'in vedası muhteşem oldu.

KRALİYET AİLESİ DE GALADAYDI
Pandemi yüzünden gösterimi sürekli olarak ertelenen 25'inci James Bond filmi No Time To Die'ın galası görkemli bir şekilde yapıldı. Londra'daki Royal Albert Hall'da gerçekleşen galaya İngiliz kraliyet ailesi de üst düzeyde katıldı. Daniel Craig'in son kez James Bond karakterine hayat verdiği filmin galasının en dikkat çeken ismi ise Prens William'ın eşi Cambridge Düşesi Catherine ya da basındaki adıyla Kate Middleton oldu.

VEDASI MUHTEŞEM OLDU
No Time To Die, 25'inci James Bond filmi olmasının yanı sıra Daniel Craig'in son kez bu ünlü ajanı canlandırdığı film olarak da hafızalarda yer edecek. Craig, yerini şu anda belli olmayan bir isme bırakacak seri için. Yeni Bond'un bir kadın ya da siyahi bir oyuncu olacağı da söylentiler arasında.

DUYGUSAL VEDA
Bu arada Craig'in bir dijital medya platformu için çekilen "Being James Bond” (James Bond Olmak) adlı belgeselinde, filmdeki son sahnesini çektikten sonra, çekim ekibine duygusal bir veda konuşması yaptığı ortaya çıktı. Konuşma sırasında gözleri dolan Craig’in, “Bu filmlerin her saniyesini sevdim. Bu hayatımın en büyük onurlarından biriydi” dediği belirtildi. Serinin son filminin, 1 Ekim’de vizyona girmesi planlanıyor.

CRAIG, BEŞ KEZ BOND'U OYNADI
Yazar Ian Fleming'in 1953 yılında yarattığı 007 James Bond, beyazperde için iyi bir esin kaynağı oldu. Defalarca sinemaya uyarlanan seride James Bond'u canlandıran ilk oyuncu Sean Connery oldu. Daha sonra Pierce Brosnan, Timothy Dalton, Roger Moore, George Lazanby, David Niven gibi oyuncular ünlü ajana kamera karşısında hayat verdi.

 

GÜNCELLENME