HABER

Facia göz göre göre 'geliyorum' diyor: Hemen yıkılmasını istiyorum

İstanbul Küçükçekmece'de yıkılması için boşaltılan 5 katlı bina korku saçıyor. Kolonları patlayan kirişlerinde demirler ortaya çıkan binanın önünden her gün yüzlerce kişi ve araç geçiyor. Mahalle sakini bir genç, apartmandan duyduğu korkuyu dile getirerek "Bu binanın biran önce yıkılmasını istiyorum. Çünkü okula sabahları buradan gidiyorum. Sabah karanlık olabilir, göremeyebilirim. Bir şey düşerse başıma can güvenliğim tehlikede. Hemen yıkılmasını istiyorum" dedi.

Gültepe Mahallesi'nde bulunan 5 katlı bina riskli olduğu gerekçesiyle yaklaşık 1 ay önce boşaltıldı. Kolonları patlayan kirişleri dökülen bina tehlike saçmaya başladı. Çökmek üzere olan binanın önünden her gün yüzlerce kişi ve araç geçiyor.

Mahalle sakinleri geçen süreye rağmen hala yıkım yapılmamasına tepki gösteriyor. Mahalle sakinleri terk edilen binada madde bağımlılarının kaldığını da belirtiyor. Mahalle sakinlerinden Ahmet Keskin, "Bir aydır bina bu şekilde. Buradan çoluk çocuk geçiyor tedirgin oluyoruz. Sonuçta yıkılması gereken bir bina. Biz belediyeden bunu talep ediyoruz" dedi.

"BELEDİYEDEN ONAY BEKLİYORUZ" İDDİASI

Telefonla bilgi veren bina sahibi Recai Çakır ise, “Bina inşaat firmasına devredildi. Benim sorumluluğumdan çıkmış durumda. Belediye ölçüm yaptı. Çürük çıkmasına rağmen belediye yıkılması yönünde izin vermedi. Ben de inşaat firmasıyla anlaştım. Ama yıkılması için belediyeden onay bekliyoruz.

Binanın ön kolonunda hasar var. Alttan su aldığı için patlamış. Binanın demirlerini ise anlaştığım müteahhit sökmüş. Ben binadan 15 gün önce çıktım. Geçen hafta geldiğinde söküldüğünü gördüm. Durum benden çıktığı için de bir müdahale yapamıyorum" dedi.

MUHABİR BİLGİ VERİNCE ÖNLEM ALINDI

Küçükçekmece Belediyesi yetkilileri ise binanın durumuyla ilgili kendilerinde bilgi olmadığını belirtirken bina sahibine ceza kesilip yıkım için gerekli çalışmanın başlatılacağını ifade etti. Basının bilgi vermesi üzerine belediye ekipleri mahalleye gelerek bina çevresinde önlem aldı.

MAHALLE SAKİNLERİ TEDİRGİN

Çevresinde hiç bir önlem alınmayan binadan dolayı mahalle sakinleri de tedirgin. Mahalle sakinlerinden Ahmet Keskin, "Bir aydır bina bu şekilde. Buradan çoluk çocuk geçiyor tedirgin oluyoruz. Sonuçta yıkılması gereken bir bina. Biz belediyeden bunu talep ediyoruz" dedi.

Kaan Duran ise, "Bu binanın biran önce yıkılmasını istiyorum. Çünkü okula sabahları buradan gidiyorum. Sabah karanlık olabilir, göremeyebilirim. Bir şey düşerse başıma can güvenliğim tehlikede. Hemen yıkılmasını istiyorum" diye konuştu.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler