HABER

Avcılar'da trafikte kanlı saldırıdan yeni görüntü! Cinayetin nedeni ortaya çıktı

İstanbul Avcılar'da trafik ışıklarında duran otomobilin içindeki Oğuz Bora Tunç'a silahlı saldırı geçekleştiren iki kişi adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin, öldürdükleri Oğuz Bora Tunç (46) ile bir gün önce kavga ettikleri, saldırıyı intikam amacıyla düzenledikleri öğrenilirken saldırıya ait yeni güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Firuzköy Mahallesi'nde 19 Haziran Pazar günü saat 16.30 sıralarında Trafik ışıklarında duran Oğuz Bora Tunç'a ait otomobile hemen arkasından gelen otomobilden inen kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında trafik ışığı yeşil yandığı sırada yavaşça hareket eden aracın peşinden koşan saldırganlardan biri silahını çıkararak otomobile doğru ateş açtı. Şüpheliler olaydan sonra cadde ortasında bıraktıkları araçlarına binerek olay yerinden hızla kaçtı.

 

ARKADAŞLARI HASTANEYE BIRAKIP KAÇTI

Saldırıda ağır yaralanan Oğuz Bora Tunç, yanında bulunan arkadaşları tarafından bir hastanenin acil servisinin önüne bırakıldı. Hastane personeli tarafından hemen tedaviye alınan Oğuz Bora Tunç kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

SALDIRIYI İNTİKAM AMACIYLA DÜZENLEMİŞLER

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada saldırganların ikisinin kimliği tespit edildi. Şüpheliler Doğuş D. ve Arda D.'nin olay günü Doğuş D.'nin dayısının kiraladığı otomobili izinsiz alarak saldırıyı düzenledikleri belirlendi. Şüphelilerle, hayatını kaybeden Tunç'un bir gün önce kavga ettiği ve saldırının bu kavganın intikamını almak için düzenlendiği öğrenildi.

GÜNCELLENME