EKSTRA
MENÜ

Intikam

Intikam ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Intikam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.988 Intikam haberi bulunmuştur.

İntikam veya öç, kötü davranış veya sözü cezalandırmak için kötülükle karşılık verme isteği ve işi.

Intikam Haberleri

Bir Zamanlar Çukurova 100. son bölümde Ümit annesini vurdu... İşte Bir Zamanlar Çukurova son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Çukurova 100. son bölümde Ümit annesini vurdu... İşte Bir Zamanlar Çukurova son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Çukurova 100. son bölüm izle ekranı yayınlandı. Perşembe akşamları izleyici karşısına çıkan Bir Zamanlar Çukurova'nın 10 Haziran tarihli son bölümünde Sevda kızını korumak için, her şeyi göze alırken, a Kerem Ali'nin yaşam mücadelesi içine düşmesi, heyecanlı anlara neden oldu. Final anında ise Ümit'in Demir'i vurmak isterken annesi Sevda'yı vurması Bir Zamanlar Çukurova son bölüme damga vurdu. İşte, Bir Zamanlar Çukurova 100. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve son bölümde yaşananların özeti.

10.06.2021Televizyon
Akrep dizisi bitiyor mu, neden final yapıyor

Akrep dizisi bitiyor mu, neden final yapıyor?

Akrep, önümüzdeki hafta ekranlara veda edecek. Dizinin başrollerinde Demet Akbağ, Evrim Alasya, Yusuf Çim, Aslı Melisa Uzun, Beril Pozam, Esila Umut yer alıyor. 11 Aralık 2020'de yayınlanmaya başlayan Akrep dizisinin izleyicileri dizinin final yapıp yapmayacağını araştırıyor. Peki, Akrep dizisi bitiyor mu, neden final yapıyor?

10.06.2021Televizyon
Rüyada Yılan Öldürmek Ne Anlama Gelir Rüyada Çıngıraklı, Yeşil Ve Sarı Yılan Öldürmenin Tabiri

Rüyada Yılan Öldürmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Çıngıraklı, Yeşil Ve Sarı Yılan Öldürmenin Tabiri

Yılan gerçek hayatta insanların pek hoşlanmadığı ve genellikle korktuğu bir hayvandır. Rüyada yılan görmek ise, çoğu zaman olumlu bir şekilde yorumlanmaz. Rüyada yılan öldürmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Mahmure
Rüyada Köpek Kovalaması Ne Anlama Gelir Rüyada Eski Sevgiliyi Ve Eşini Köpek Kovalaması

Rüyada Köpek Kovalaması Ne Anlama Gelir? Rüyada Eski Sevgiliyi Ve Eşini Köpek Kovalaması

Rüyada bir köpeğin kendini kovaladığını gören kişi sayısı oldukça fazladır. Genelde bu tip rüyalar köpekten korkan kimselerin gördüğü rüyalardır. Fakat genel olarak rüyada bir köpeğin sizi kovaladığını görmeniz günaha yorumlanmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Esmaül Hüsna ve Anlamları Nedir Allahın 99 İsmi Türkçe Okunuşu ve Faziletleri

Esmaül Hüsna ve Anlamları Nedir? Allahın 99 İsmi Türkçe Okunuşu ve Faziletleri

Allah resulü Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hadislerinde de belirtmiş olduğu Esma’ül Hüsna ve faziletleri, ne kadar önemli olduğu bilinmektedir. Esma’ül Hüsna Kuran’da da geçmektedir. Peki, Allah’ın en güzel isimleri olarak bilinen Esma’ül Hüsna nedir? Allah’ın isimleri ve anlamları nelerdir? Allahın 99 İsmi Türkçe okunuşu ve faziletleri..

7.06.2021Ramazan Özel
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm fragmanı yayınlandı.. EDHO 198. bölümde büyük hesaplaşma

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm fragmanı yayınlandı.. EDHO 198. bölümde büyük hesaplaşma

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi mi sorusu dizinin takipçileri tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor.. EDHO 198. bölüm fragmanı henüz ekranlara gelmedi.. Dizinin son bölümünde yaşanan gelişmelerin ardından yeni bölümde neler yaşanacağı, hatta yayınlanacak 198. bölümün sezon finali olup olmayacağı merak konusu.. Daha önce yapılan açıklamalarda dizinin 200. bölümünde sezon finali yapacağı kulislerden gelen bilgiler arasındaydı..

7.06.2021Televizyon
Kadir Doğulu: Ruh ikizi arkadaşım olur; âşık olduğun kişi zıddın olmalı

Kadir Doğulu: Ruh ikizi arkadaşım olur; âşık olduğun kişi zıddın olmalı

Dokuz yaşında çalışmaya başladı. Durmadı, pes etmedi, hayatını tesadüflere bırakmadı. “Bir kişi gönlüne aşkla yapmak istediği şeyi yazdıysa, günün sonunda onu yapar” diyen Kadir Doğulu 11 yıl önce ekranla tanıştı, adını tepedeki isimler arasına yazdırdı. Kanal D’de başlayacak ‘Aşkın Tarifi’ ile ekrana dönen oyuncuyla yeni dizisini, oyuncu Neslihan Atagül’le evliliğini ve kariyerini konuştuk: “Oyunculuğa girdiğim ilk sene çok şımardım. Kayıp, popomun üstüne düşünce kendime ‘Şöhret kaygan bir zemin, yürümeyi bileceksin’ dedim. Şimdi de yürümeye çalışıyorum.”

Bir Zamanlar Kıbrıs sezon finaline Cengiz Topel damga vurdu... İşte Bir Zamanlar Kıbrıs 9. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Kıbrıs sezon finaline Cengiz Topel damga vurdu... İşte Bir Zamanlar Kıbrıs 9. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Kıbrıs 9. bölüm izle ekranı internetten erişime açıldı. Perşembe akşamları izleyici karşısına çıkan Bir Zamanlar Kıbrıs 3 Haziran tarihinde sezon finali yaparak sevenlerine kısa süreliğine veda etti. İnci'nin ailesine kavuştuğu son bölümde Rauf'un Ankara'daki sürgün hayatına başlaması dikkat çekti. Cengiz Topel ve Efsane ile irtibat kurarak yaklaşmakta olan Erenköy savaşları öncesi hazırlıklara başlanması sezon finaline damga vurdu. İşte, Bir Zamanlar Kıbrıs 9. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve sezon finalinde yaşananların kısa özeti.

4.06.2021Televizyon
Kuruluş Osman 61. son bölümde Togay yakalandı İşte Kuruluş Osman son bölümde yaşananlar

Kuruluş Osman 61. son bölümde Togay yakalandı! İşte Kuruluş Osman son bölümde yaşananlar

Kuruluş Osman 61. bölüm full izle ekranı erişime açıldı. Çarşamba akşamları izleyici karşısına çıkan Kuruluş Osman'ın 2 Haziran tarihli son bölümünde yine nefes kesen anlar yaşandı. Bamsı Bey'in şehit olmasının ardından Osman Bey, Togay’dan intikam almak için and içerken, Togay'ın yakalanması Kuruluş Osman 61. son bölüme damga vurdu. Bala Hatun ve Malhun Hatun arasında yaşanan gerilim ise dikkat çekti. Son bölümün hemen ardından Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izleyici karşısına çıktı. İşte, kaçıranlar için Kuruluş Osman 61. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve yeni bölüm fragmanı.

2.06.2021Televizyon
Rüyada Düğün Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Düğüne Gitmek Ve Düğün Kalabalığı Görmek Tabiri

Rüyada Düğün Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Düğüne Gitmek Ve Düğün Kalabalığı Görmek Tabiri

Rüyada görülen düğünler genel olarak evliliğe yorumlanır. Fakat bu düşünce doğru değildir. Rüyada görülen düğün ve düğün temaları aslında ilişkilere yorumlanmaktadır. Pek çok kişi rüyasında gördüğü düğünün anlamını araştırmak amacıyla rüya tabirlerine başvurmaktadır. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
Rüyada Beyaz Elbise Giymek Ne Anlama Gelir Rüyada Beyaz Elbise Görmek Ve Almak Tabiri

Rüyada Beyaz Elbise Giymek Ne Anlama Gelir? Rüyada Beyaz Elbise Görmek Ve Almak Tabiri

Beyaz hemen hemen her zaman temizliğe, hijyene ve saflığa ithaf edilen bir renktir. Doğal olarak rüyada beyaz bir elbise giymek çoğu kez güzel yorumlamalara delalet eder. Fakat oldukça farklı yorumlamaları da mevcuttur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
Kardeşlerim 16. Bölüm fragmanı yayınlandı İşte, Kardeşlerim 16. yeni bölümde yaşanacaklar

Kardeşlerim 16. Bölüm fragmanı yayınlandı! İşte, Kardeşlerim 16. yeni bölümde yaşanacaklar

Başrollerinde Celil Nalçakan, Halit Özgür Sarı, Cüneyt Mete, Fadik Sevin Atasoy ve Ahu Yağtu'nun yer aldığı Kardeşlerim dizisinin 16. Yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölümde yaşanacaklar merak edilirken, fragmanda Tolga'nın planı Asiye'nin hayatını tehlikeye atması en vurucu sahnelerden biri olarak gündemde yer alıyor. İşte, Kardeşlerim 16. yeni bölüm fragmanı ve son bölümde yaşananlar.

30.05.2021Televizyon
Siber zorbalık şaka değil

Siber zorbalık şaka değil

Gelişen teknolojiyle birlikte her alanda artış gösteren internet tabanlı uygulamaların faydaları olduğu gibi zararları da var. Özellikle sosyal medya eğer dikkatli kullanılmazsa çocuklar ve gençler açısından riskli bölgeye dönüşme potansiyeline sahip. Dijital iletişimde riskli bölgelerin artması ise hayatımıza yeni bir kavramın girmesine neden oldu: ‘siber zorbalık’. Dijital teknolojiler aracılığıyla karşı tarafı korkutma, tehdit ya da taciz etme siber zorbalık olarak adlandırılıyor. Araştırmalara göre 12-14 yaş aralığındaki ergenler, siber zorbalığı bir şakalaşma biçimi olarak görüyor. Ama öyle değil.

28.05.2021Eğitim
Soylu’dan iddialara cevap: ‘Ekşi yemedim, karnım ağrımıyor’

Soylu’dan iddialara cevap: ‘Ekşi yemedim, karnım ağrımıyor’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kadına Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu”nda yaptığı açıklamada Sedat Peker’in sosyal medyadaki iddialarıyla ilgili, “Hiçbir şey gizli kalmaz, kalmayacaktır. Ekşi yemedim karnım ağrımıyor” ifadelerini kullandı.

28.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Bakan Soylu: Hiçbir şey gizli kalmaz, kalmayacaktır

Son dakika haberi: Bakan Soylu: Hiçbir şey gizli kalmaz, kalmayacaktır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kadına Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu"nda yaptığı açıklamada, "Hiçbir şey gizli kalmaz, kalmayacaktır. Ekşi yemedim karnım ağrımıyor." ifadelerini kullandı.

27.05.2021Gündem
Kuruluş Osman 60. son bölümde Bamsı Bey şehit oldu İşte Kuruluş Osman son bölüm detayları

Kuruluş Osman 60. son bölümde Bamsı Bey şehit oldu! İşte Kuruluş Osman son bölüm detayları

Kuruluş Osman 60. son bölüm full izle ekranı son bölümde yaşanan olaylara ışık tutuyor. Çarşamba akşamı izleyici karşısına çıkan Kuruluş Osman'ın 26 Mayıs tarihli bölümünde Osman Bey ve Malhun Hatun'un evlenmesi dikkat çekerken Togay yönetimindeki Moğolların saldırısı heyecanlı anlara neden oldu. Hain saldırıda Bamsı Bey'in şehit düşmesi ise Kuruluş Osman 60. son bölüme damga vurdu. Dizinin son bölümünün hemen ardından yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. İşte, Kuruluş Osman son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve yeni bölüm fragmanı.

27.05.2021Televizyon
Mizah nedir ve çeşitleri nelerdir Mizah örnekleri

Mizah nedir ve çeşitleri nelerdir? Mizah örnekleri

Mizah kültürümüzün bir parçası haline geldi. Hemen hemen her konuda mizah yapılabiliyor ve bu durum bir nevi insanların hayata bakışını değiştiriyor. Peki, mizah aslında nedir ve çeşitleri nelerdir? Mizahın yapısını dair merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Son dakika: Zindaşti davasında gergin anlar Mahkeme başkanı sert şekilde uyardı...

Son dakika: Zindaşti davasında gergin anlar! Mahkeme başkanı sert şekilde uyardı...

Kırmızı bültenle aranan İran uyruklu Naci Şerifi Zindaşti ile aralarında polislerin de yer aldığı toplam 20 sanığın yargılandığı organize suç örgütüne ilişkin davada, gerginlik yaşandı. Duruşma sırasında müşteki Orhan Ünğan, "Benim kardeşim öldü. Bu namussuzlar öldürttü. Ya bırakın hesaplaşalım ya sokakta öldürtürüm bunları. Bırakın meramımı anlatayım" diye bağırdı. Bu sözler üzerine Ünğan usule uymadığı için mahkeme başkanı tarafından uyarıldı. Mahkeme Başkanı, müşteki Orhan Ünğan'ın sanıklara yönelik sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunulmasına ve sanıklar hakkında can güvenliklerinin sağlanması için valiliğe yazı yazılmasına karar verdi.

26.05.2021Gündem
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeliden çok sert tepki... Buna kimsenin gücü yetmeyecektir

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den çok sert tepki... 'Buna kimsenin gücü yetmeyecektir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "İkazen diyorum ki, hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek, buna kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi. Bahçeli, "Türkiye'nin gündemi video kayıtlarla rehin alınamaz, sosyal medya iftiraları ile ele geçirilemez. Sayın Binali Yıldırım'ı evladıyla birlikte töhmet altında bırakmak, uyuşturucu ticareti ile ilişkilendirmek müfteriliktir" ifadelerini kullandı.

25.05.2021Gündem
Otobüs durağında işlenen cinayetin ardından kan davası çıktı

Otobüs durağında işlenen cinayetin ardından kan davası çıktı

İstanbul'da otobüs durağında silahlı saldırı sonucunda öldürülen Metin Atay'ın bir sene öncesinde inşaat işçisi olduğu öğrenilen Abdurrahman D.'yi çeşitli yerlerinden bıçakla yaraladığı, bunun üzerine akrabası olan Ramazan Ç. tarafından intikam için saldırıya uğradığı belirlendi. Olay anı kameralara yansırken, şüpheli Ramazan Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

24.05.2021Gündem
Ablasının intikamı böyle alındı

Ablasının intikamı böyle alındı!

İngiliz kraliyet ailesiyle ilgili "ince hesaplar", "intikam" iddiaları, söylentiler entrika dolu senaryoları aratmıyor.

19.05.2021Magazin
‘Kobani’de ikinci duruşma

‘Kobani’de ikinci duruşma

Aralarında eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu ‘Kobani davası’nın ikinci duruşması Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüldü.

19.05.2021Gündem
Çağan Atakan Arslan ve eşi Serap Korkmazın eğlenceli anları.

Çağan Atakan Arslan ve eşi Serap Korkmaz'ın eğlenceli anları.

'Avatar' lakabıyla bilinen Survivor şampiyonlarından Çağan Atakan Arslan, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile gündem oldu. İddia uğruna eşini havuza atan Arslan'a kısa sürede binlerce yorum geldi. Tüm yaşananlarının ardından Serap Korkmaz'ın yayınladığı intikam videosu da çok konuşuldu.

17.05.2021Magazin
Çağan Atakan Arslan ve eşi Serap Korkmazın eğlenceli anları...

Çağan Atakan Arslan ve eşi Serap Korkmaz'ın eğlenceli anları...

'Avatar' lakabıyla bilinen Survivor şampiyonlarından Çağan Atakan Arslan, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile gündem oldu. İddia uğruna eşini havuza atan Arslan'a kısa sürede binlerce yorum geldi. Tüm yaşananlarının ardından Serap Korkmaz'ın yayınladığı intikam videosu da çok konuşuldu.

17.05.2021Magazin
Yalnız Efe kitabını kim yazmıştır Yalnız Efe kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yalnız Efe kitabını kim yazmıştır? Yalnız Efe kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında yazılmış olan Yalnız Efe kitabı pek çok okuyucu tarafından okunmuş bir kitaptır. Yalnız Efe kitabı olay örgüsü itibari ile tercih edilmekte olan kitaplardandır. Osmanlı döneminde yazılmış olan kitaplardan bir tanesidir. Yalnız Efe kitabı birçok kişi tarafından yazarı merak edilen bir kitaptır. Bundan dolayı internet üzerinden Yalnız Efe kitabı yazarı araştırılmaktadır. Peki Yalnız Efe kitabını kim yazmıştır? Yalnız Efe kitabında yer alan karakterlerin isimleri nelerdir? Yalnız Efe kitabının ana düşüncesi nedir? İşte Yalnız Efe kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Puslu Kıtalar Atlası kitabını kim yazmıştır Puslu Kıtalar Atlası kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Puslu Kıtalar Atlası kitabını kim yazmıştır? Puslu Kıtalar Atlası kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında ve Türk romanında oldukça fazla beğenilmiş olan eserler bulunmaktadır. Puslu Kıtalar Atlası da Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiş olan kitaptır. Biçim olarak ve içerik olarak ilgi gören Puslu Kıtalar Atlası internette de en fazla araştırılan kitaplar arasındadır. Peki Puslu Kıtalar Atlası kitabının yazarı kimdir? Puslu Kıtalar Atlası kitabının özeti nasıldır? Puslu Kıtalar Atlası kitabında ne anlatılmak istenmiş ve bu kitabın öne çıkan karakterleri nelerdir? İşte Puslu Kıtalar Atlası kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Entrika

Entrika

İsveç ve İskandinav polisiye edebiyatının yaşayan en büyük yazarlarının başında hiç şüphesiz Hakan Nesser geliyor. Milyonlarca satan kitapları sinemaya ve TV dizilerine de uyarlanan Nesser, Türkiye’de yeni yeni tanınıyor. Yeni çıkan ‘Sevgili Agnes’ ve ‘Yılan Çiçeği’yle tamamlanan dört kitaplık ‘Intrigo’ (Entrika) serisi Nesser polisiyelerini merak edenler için iyi bir fırsat.

14.05.2021Kitap Sanat
Kudüs’te kan donduran sahneler: Fanatik İsrailliler Mescid-i Aksa önünde intikam dansı ettiler

Kudüs’te kan donduran sahneler: Fanatik İsrailliler Mescid-i Aksa önünde intikam dansı ettiler

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa önündeki bir selvi ağacının alev alev yandığı sırada meydanda toplanan binlerce aşırı sağcı İsrailli, danslar eşliğinde Filistinlilerin yeryüzünden silinmesini isteyen bir rock şarkısı söylediler.

12.05.2021Dünya
Donald Trumptan skandal açıklama Vahşete imza atan İsraili kolladı

Donald Trump'tan skandal açıklama! Vahşete imza atan İsrail'i kolladı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'in Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarına sahip çıkarak skandal niteliğinde açıklamalar yaptı. Trump, İsrail'e gereken yanıtı vermediği için eleştirilen halefi Joe Biden'ı da suçladı.

11.05.2021Dünya
Kılıçdaroğlundan Parlamenter sistem takvimi

Kılıçdaroğlu'ndan Parlamenter sistem takvimi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş çalışmalarını anlatırken “İlkeleri sağlıklı belirleyebilir ve üzerinde uzlaşma sağlayabilirsek, zaten Anayasa’da yapacağımız değişiklikler de kendiliğinden büyük ölçüde ortaya çıkmış olacaktır” dedi.

11.05.2021Gündem
‘Devri sabık’ defterini kapatmalıyız

‘Devri sabık’ defterini kapatmalıyız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekili Aykut Erdoğdu’nun, “İktidarı TRT canlı yayınında yargılayacağız” sözlerini değerlendirirken, “Böyle, ‘devri sabık yaratacağız, çıkaracağız mahkemeye’, bunlar doğru değil. Bu anlayış, darbeler döneminde olan bir anlayıştır. Bu defteri tümüyle kapatmamız lazım, böyle bir şey olmaz” dedi. Kılıçdaroğlu, T24’teki röportajında özetle şu mesajları verdi:

10.05.2021Gündem
Sadakatsiz 29. yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Sadakatsiz yeni bölümde şok ses kaydı: Derin köşeye sıkıştı

Sadakatsiz 29. yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Sadakatsiz yeni bölümde şok ses kaydı: Derin köşeye sıkıştı!

Sadakatsiz yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. Kanal D'nin fenomen dizisi Sadakatsiz'in 29. yeni bölüm fragmanında Volkan ve Derin'in evine gelen Asya'nın herkesi şoke eden ses kaydını göstermesi dikkat çekti. Kaçırma olayının tüm detayları anlatan görgü tanığının ses kaydında bildiklerini anlatması Sadakatsiz yeni bölüm fragmanına damga vurdu. Oyuncu kadrosu ve konusu ile ilgi gören Sadakatsiz heyecan dolu yeni bölümü ile 12 Mayıs Çarşamba akşamı sevenlerinin karşısına çıkacak. İşte, Sadakatsiz 29. yeni bölüm fragmanı ve bu hafta yaşanacakların özeti.

10.05.2021Televizyon
İsrailin Mescid-i Aksa saldırıları İstanbulda protesto edildi

İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları İstanbul'da protesto edildi

İsrail'in Doğu Kudüs'teki Filistinlilere yönelik saldırıları ve Filistinlilerin Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kalması, İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.

9.05.2021Gündem
Agincourt Savaşı Tarihi Ve Özeti - Agincourt Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Agincourt Savaşı Tarihi Ve Özeti - Agincourt Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Avrupa kıtasında yaşanan pek çok savaş vardır. O savaşlardan en önemlileri arasında Agincourt Savaşı gelmektedir. Agincourt Savaşı gerek sonuçları gerekse de önemi ile dikkat çeken bir savaştır. Yüzyıl savaşlarının bölümü olarak bilinen bu savaşın tarihi de araştırılmaktadır. Son günlerde Agincourt Savaşı ile ilgili paylaşımlar devam etmektedir. Peki Agincourt Savaşı nedir? Agincourt Savaşı tarihi nedir? Agincourt Savaşı tarafları nelerdir? İşte Agincourt Savaşı ile ilgili tüm bilinmesi gereken detaylar.

3.05.2021Araştırma
Son dakika haberler... ABDye tehdit Çekilseler de fark etmez... El Kaide Usame Bin Ladinin intikamını alacak..

Son dakika haberler... ABD'ye tehdit! "Çekilseler de fark etmez... El Kaide Usame Bin Ladin'in intikamını alacak"..

Başkan Joe Biden'ın yaptığı tarihi açıklamayla birlikte ABD, Afganistan'daki birliklerini çekmeye başlamış; bu çekilme tarihin en uzun savaşının bitişi olarak değerlendirilmişti. Ancak El Kaide'den ABD'ye kan donduran bir tehdit geldi: "Usame Bin Ladin'in intikamını alacağız!"

1.05.2021Dünya
El-Müntekim Ne Demek El Müntekim Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Müntekim Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Müntekim Ne Demek? El Müntekim Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Müntekim Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Allah'ın 99 isminden biri olan El - Müntekim kelimesinin sözlük anlamı vaadini mutlaka yerine getiren ve intikam alandır. Allahu Teala Kuran'ı Kerim'in birçok ayetinde zalimlerin mazlumlara, gaddarların mağdurlara yaptıklarını misliyle ödeteceğini bildirir. O'nun vaadi kıyamet gününde gerçekleşecektir. El Müntekim esmasının anlamı ve Ya Müntekim zikrinin faziletlerini detaylı bir şekilde derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
Fatma dizisi başladı - İşte Fatma dizisinin konusu ve oyuncuları

Fatma dizisi başladı - İşte Fatma dizisinin konusu ve oyuncuları

Netflix'in yeni dizisi Fatma 27 Nisan itibariyle ekran macerasına başladı. Yayınlanan ilk fragmanıyla beğeni toplayan Fatma dizisi, 27 Nisan 2021 Salı günü saat 11.00'den itibaren 6 bölümden oluşan 1. sezonuyla Netflix'te. İşte Fatma dizisinin konusu ve oyuncuları

27.04.2021Televizyon

Yazar Sonuçları

Mahalle kültürünü bilir misiniz?

Eyüp Aygün Tayşir, yeni kitabı ‘Sabitâlem Mahallesi’nde 11 öyküyle bir mahalleyi inandırıcı karakterler üzerinden ustaca anlatıyor. Sevginin, ironinin, gerçeklerle bir arada yaşamanın öyküleri bunlar...

12.06.2021

Özel telefon, Whatsapp mesajı yayınlayan, yayan fena yandı

O meşum 3 Temmuz gününü hayatım boyunca unutmayacağım.

6.06.2021

Mesele ‘koltuk’ değil

Ortalık acayip karıştı.

1.06.2021

Kız kardeşlerin, kâinatın, kahkahanın, kuşların k'sı...

Podcast tiyatrosu serisi ‘K’nın Sesi’nin yeni sezonu ‘yemek’ temasıyla başladı. Yas yemeği, sofra, yeme bozuklukları gibi konular etrafında örülen oyunlardan kadınların ve kuirlerin (LGBTİ+) sesi yükseliyor.

29.05.2021

26 Mayıs Ay tutulması haftası

26 Mayıs Ay tutulması haftası: Kendi aydınlığını bul, başkasına ihtiyacın yok.

24.05.2021

Son YouTube videoları kadar renkli değil ama daha önemli

İki milyon kişinin YouTube’da yayınlanan üç video yayınını hayretler içinde izlediği gün, bir başka insan o videolar kadar renkli olmayan, ama onlardan çok daha önemli bir şeyi söyledi.

11.05.2021

Benimle zorla birlikte olduğunu eşine anlatacağım

İşyerinden tanıştığım gençle ilişkiye başladık. Hem benimle zorla birlikte oldu hem de bunun üzerine evli olduğunu öğrendim. Öfke doluyum, eşine her şeyi anlatmak istiyorum.

11.05.2021

Bu psikolojik savaştan kim galip çıkar

Feyza Aktan’ın dün Kelebek’te yayınlanan röportajını okuduktan sonra izlediğim tüm dizilerin sıkıcı olduğuna karar verdim. 

10.05.2021

Gönülden affetmek

Hemen herkes affetmenin güzel bir davranış olduğunu söyler. Ancak, hataları affetmek, söylendiği kadar kolay olmuyor.

7.05.2021

FETÖ’cü mahrem imamın Rus korkusu

Fetullahçı Terör Örgütü üyesi, Ankara Asayiş Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş, 19 Aralık 2016 günü, koruma polisi olduğu düşünülsün diye giydiği siyah takım elbisesi üzerinde, “Gezgin Gözüyle Kaliningrad’dan Kamçatka’ya Rusya” konulu fotoğraf sergisinin açılış kokteyline katılmak için Çankaya Belediyesi’nin Çağdaş Sanatlar Merkezi Fikret Mualla Sergi Salonu’na geldiğinde hiç şüphe uyandırmadı.

5.05.2021

Bir ayağı İstanbul'a basan ve Tahran'ı dağıtan bir 'narafig'

“Narafig” Farsça’da dostunu sırtından bıçaklayan kişi demek... Büyük ihtimalle de bir derin devlet komplocusu...

2.05.2021

Hayat, bir filmle değiştirilecek kadar basit mi?

Terapi görüşmelerimde danışanlarımla çalışırken ve seminer çalışmalarımda sıklıkla filmlerin terapötik gücünden faydalanırım. Bazen bir film önerip, danışanımın o filmi izlemesini isterim ve sonrasında da karakterleri ve yaşantıları birlikte analiz ederiz.

27.04.2021