HABER

Antalya'da kediyi sel sularından kurtaran AFAD gönüllüsü yaşadıklarını anlattı

Antalya'da Meydankavağı Mahallesi'ndeki bir apartmanın bodrum katını basan su nedeniyle duvarın üzerinde mahsur kalan bir kediyi kurtaran AFAD gönüllüsü Gülcan Demirbilek, yaşadıklarını anlattı. Boyuna kadar gelen suyun içine girerek "Rabb'im sen yardım et" dedikten sonra kediyi mahsur kaldığı yerden alan Demirbilek, dünkü yağmur sonrasında, evinin bahçesinde baktığı kedilerinden biri olan 'Saruhan'ın su basan bodrum katta mahsur kaldığını söyledi.

Antalya'da sel felaketinde kızı ile birlikte bodrum kattaki kedisini kurtardığı görüntüleri sosyal medyada binlerce beğeni alan Demirbilek, kedisini kurtardığı sırada kızının cep telefonuyla olay anını görüntülediğini ve görüntüleri kendi Instagram hesabına attığını ve bu kadar gündem olacağını beklemediğini kaydetti. Demirbilek, olayı şöyle anlattı:

"Saruhan benim bahçemde baktığım kedilerden biri. Çok usludur, çok akıllıdır. Dün 2 kedimi kaybettim aslında ben. Birini buldum, balkona kadar suydu, çarşafı uzatıp onu öyle kurtarabildim, hemen geldi o. Ama Saruhan'ı bulamadım. Çok ağladım, sürekli kapıya çıktım, çünkü merdivenin en son basamağına kadar suydu, kapıyı bile açamıyorduk. 12 saat kadar mahsur kaldık evde. Sabaha karşı çok dua ettim, artık sesini duyurunca, bana sesini duyurdu, aşağıda bodrumda iki odalı bir yer. Hemen girişteki odada valizin üzerindeydi. Çok soğuktu su, mazotta karışmıştı suya, kokusu hala geliyor. Kızımla beraber indik. Kızım giremedi, çok soğuktu onu sokmadım, duamızı ettik girdik. Çok şükür aldık, kurtuldu. Onlar için değer yani. İki yıldır AFAD gönüllüsüyüm, AFAD'a gönlümüzü verdik. Yardıma ihtiyacı olanların yanındayız."

Üşüttüğü için kedinin hapşırdığını belirten Gülcan Demirbilek, havluya sardığı Saruhan'a evinde bakmaya başladı.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler