HABER

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: CHP'li yönetim tıpkı Don Kişot gibi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği'nin düzenlediği 4. Tesis Yönetim Zirvesi'ne katıldı. Konuşmasında, İstanbul'un tesis yönetimi alanındaki zorluklarına dikkat çekti ve bunlara yönelik çözüm önerilerini dile getirdi. Kurum, sektör profesyonelleri ve site yöneticileriyle birlikte, şehrin karşı karşıya olduğu meydan okumaları ele alarak, tesis yönetimi sektörünün geleceğine ilişkin görüşlerini ifade etti.

Tesis yönetiminin Türkiye'de yeni ve büyüyen bir sektör olduğunu vurgulayan Kurum, bu alandaki büyümenin arkasındaki nedenleri açıkladı. İstanbul ve Türkiye genelindeki kentsel dönüşüm projelerinin ve nitelikli konut projelerinin artışının, sektörün gelişimine önemli katkılar sağladığını belirtti. Ayrıca, İstanbul'da yaşanan plansız ve çarpık kentleşmeyi ortadan kaldırmak adına gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarının önemine işaret etti. Kurum, İstanbul'da yaşam kalitesini artırmaya yönelik adımlar hakkında da konuştu. Site ve tesis yönetimlerinin kalitesini artırma ve vatandaşların hayatını daha konforlu hale getirme amacıyla, site ortak alanlarına kütüphane ve sağlık merkezleri kurma planlarından bahsetti. Bu tür yeniliklerin, özellikle gençler ve yaşlılar için olumlu etkiler yaratacağını dile getirdi. Aidatlarla ilgili mevcut sorunlara da değinen Kurum, aidatların makul seviyelere çekilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti. Yüksek aidatların vatandaşlar için oluşturduğu yükün farkında olduklarını ve bu konuda adımlar atılacağını belirtti. Mevcut İBB yönetiminin bu sorunları görmezden geldiğini ve çözüm üretmekten uzak durduğunu ifade eden Kurum, İstanbul'u ‘emin ellere‘ teslim etme çağrısı yaparak, ‘gerçek belediyecilik’ vizyonunu öne çıkardı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 4. Tesis Yönetim Zirvesi'ne katıldı. İstanbul için öngördüğü yenilikçi tesis yönetimi vizyonunun ayrıntılarını paylaştı.

"İKTİDAR, YAPI SEKTÖRÜNÜN POTANSİYELİNİ HAREKETE GEÇİRDİ"

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği’nin ortaya koyduğu çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Murat Kurum, “İşte Derneğimiz; ilk olarak son dönemde giderek önem kazanan site, apartman ve toplu konut yaşam alanlarının yönetimiyle ilgili önemli bir adım attı. Sektörün tek bir çatı altında toplanarak faaliyet vermesi, kentsel tesis yönetimini daha işlevsel bir hale getirdi. Tesis yönetimi, Türkiye’de henüz çok yeni ve büyüyen bir sektördür. 1990’lı yıllarda İstanbul’da, plaza ve alışveriş merkezlerinin inşaatıyla faaliyetlerine başlayan bu sektör, son 20 yılda şehirlerde büyük bir hızla yayılıyor. Bugün istikrarlı ve yapı sektörünün tüm potansiyelini harekete geçiren bir iktidarın varlığı, emlak sektörünün yükselen alım gücüyle hızla gelişmesi ve nitelikli konut projelerinin artması, bunun en büyük nedenidir.” dedi.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler