WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü mü? 19 Mart Instagram ve Whatsapp erişim sorunu için ilk açıklama

WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü mü 19 Mart Instagram ve Whatsapp erişim sorunu için ilk açıklama

WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü mü? soruları sosyal medyada yaşanan sorunlarla gündeme geldi. Sosyal medya devleri, Whatsapp, Facebook ve Instagram'da bağlantı sorunu yaşandı. Kullanıcılar yaşadıkları sorunu Twitter'dan dile getirirken, Instagram bağlantı hatası ve Whatsapp, Facebook erişim sorununun küresel olduğu ilk gelen bilgiler arasında yer aldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan yaptığı açıklamada, "WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurtdışı kaynaklıdır." ifadelerini kullandı. Sosyal medyada yaşanan sorun yaklaşık yarım saatlik kesinti sonrası düzeldi.

Haberin Devamı

Mobil cihazlarda yaşanan Whatsapp, Whatsapp Web uygulaması, Facebook ve Instagram sorunu gündeme geldi. Üç sosyal medya devinde aynı anda bağlantı problemi yaşandı. Whatsapp ve Whatsapp Web kullanıcılarının yaşadığı sorunlar üzerine Whatsapp çöktü mü sorusuyla Twitter'da da konuşulmaya başlandı. Dünya genelinde yaşanan sorun ile ilgili Bakanlıktan açıklama geldi. Açıklamada yerli uygulamalarda sorun olmadığı ifade edildi. 

SOSYAL MEDYA NORMALE DÖNDÜ

Üç sosyal medya devinde yaşanan küresel sorunun ardından uygulamalarda yeniden erişim sağlandı. Yarım saatlik problem sonrası Türkiye'deki kullanıcılar Instagram, Facebook ve Whatsapp'a giriş yapmaya başladı. 

BAKANLIKTAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "USOM raporuna göre WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurtdışı kaynaklıdır. Yerli uygulamalarımız olan Yaay ve BİP uygulamalarımızda herhangi bir hizmet kesintisi bulunmamaktadır. Yerli ve milli servisleri destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 WHATSAPP ÇÖKTÜ MÜ? 

Haberin Devamı

Web Whatsapp üzerinden devam eden sorunla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Yapılan aramalara bakıldığında mobil olarak bu uygulamaya girişin yavaş olduğu da anlaşılıyor.

Whatsapp mobil kod okuyucunun da WEB Whatsapp'a okutulduğunda algılamadığı problemler arasında yer aldı. 

Bazı kullanıcıların Whatsapp erişiminde zorlandığı mesajların gitmediği ve sıkça kopukluk yaşandığını bahsederek bu uygulamanın çalışmadığını belirtiyor. İnternet aramalarına bakıldığında 'Whatsapp bağlantınız kontrol ediliyor' sorunu yaşandığı gelen ilk bilgiler arasında.

FACEBOOK ÇÖKTÜ MÜ?

Sosyal medya devlerinden olan Facebook'ta da bu akşam saatlerinde erişim sorunu yaşandı. Facebook'ta mesajlara erişim sorunu yaşanması kullanıcıların gündeminde yer aldı.

Diğer yandan Facebook'ta paylaşım yapılamadığı diğer sorunlar arasında yer aldı.

INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Bir diğer uygulama olan Instagram'da da benzer sorun yaşandı. Instagram'da "Üzgünüz bir sorun oluştu. Sonra deneyin" uyarısı yer aldı.

Anlık milyonlarca kişiyi serverlarında barındıran sosyal medya devi, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, yurt dışında da benzer problemler yaşandığı tahmin ediliyor. 

Haberin Devamı

Instagrama giren kullanıcılar akış yenilenemiyor sorunu ile karşılaşıyor. Konuyla ilgili ise henüz Instagram'dan açıklama yapılmadı. 

TWİTTER'DA GÜNDEME GELDİ

Whatsapp, Facebook ve Instagram'da yaşanan sorun bir başka sosyal medya platformu olan Twitter'da gündeme geldi. Sosyal medyada yaşanan sorunlar ilgili binlerce mesaj paylaşıldı.