GeriTeknoloji Olympus, kamera pazarından tamamen çekiliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Olympus, kamera pazarından tamamen çekiliyor

Olympus, kamera pazarından tamamen çekiliyor
Abone Olgoogle-news

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Olympus, fotoğraf makinesi ve kameralarıyla uzun yıllardır kullanıcılarıyla buluşuyordu. Ancak şirket, aldığı yeni bir kararla birlikte kamera sektöründen tamamen çıkıyor.

Japonya merkezli Olympus, bugün yaptığı açıklamada 84 yıldır içinde bulunduğu kamera pazarından çıkacağını duyurdu. Şirket, kamera bölümünü Japan Industrial Partners'a satmaya karar verdi.

Olympus yaptığı açıklamada, 30 Eylül'e kadar yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma imzalandığına vurgu yaparken, 31 Aralık tarihine kadar kamera sektöründen tamamen çekileceklerini kaydetti.

Olypmus'un bu radikal kararı vermesinde akıllı telefonların evrimi önemli rol oynadı. Kameraları gittikçe gelişen telefonların fotoğraf makimnesi pazarını daraltmasıyla birlikte Olympus, çareyi sektörü terk etmekte buldu.

Peki Olympus bundan sonra ne yapacak? Şirket, bu satışın ardından endoskop dahil tıbbi ekipman sağlamaya devam edecek ve son kullanıcıyla bir bağı kalmayacak.

Facebook'ta paylaştıklarınızı kimler görsün istersiniz ?Facebook'ta yapacağınız basit bir ayarla bundan sonra paylaşacağınız her şeyin Arkadaşlar'ınıza mı yoksa Herkes'e mi olduğunu belirleyebilirsiniz.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle