GeriTeknoloji Microsoft büyük umutlar bağlamıştı, ama tutmadı, kapatılıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Microsoft büyük umutlar bağlamıştı, ama tutmadı, kapatılıyor!

Microsoft büyük umutlar bağlamıştı, ama tutmadı, kapatılıyor!

Yazılım şirketi Microsoft'un 2017 yılında kurduğu ve önemli yatırımlar yaptığı Outings, yolun sonuna geldi. Peki neydi Outings ve Microsoft neden bu kez tutturamadı?

Microsoft için bir nevi 'kuluçka makinesi' olan ve şirketin bulabildiği zaman dilimlerinde projeler üreten Microsoft Garage, önemli başarılara imza atıyor. Örneğin Microsoft Launcher, Earth Lens ve Read My World gibi pek çok uygulama ve çözüm bu oluşumdan türedi. Ancak platformdan çıkan her ürün de aynı başarıyı maalesef gösteremiyor. Outings de tutunamayanlardan...

Bir seyahat uygulaması olan Outings, bekleneni veremeyince Microsoft tarafından fişi çekilmeye karar verildi. Ürünün kullanıldığı süre içerinde, gelen geri bildirimlerin de yardımıyla Microsoft'a bilgi ve tecrübe kazandırdı. Geri bildirimlerden kazanılan bilgiler, artık Bing.com ve Bing arama uygulamalarını geliştirmek için kullanılacak. Bu geliştirmeler şimdilik sadece İngilizce ve ABD Bing masaüstü ve mobil sitelerinde bulunacak.

Outings'in fişinin çekilmesiyle, Bing'e yansıyacak yenilikler ise şöyle sıralanıyor:

- Daha gelişmiş bir arama sonuçları arayüzü. Konumlar, daha iyi resimlerle ve açıklamalarla gösterilecek.

- Outings'ten toplanan bilgiler sayesinde aramayla daha alakalı sonuçlar.

- İyileştirilmiş sorgu tetikleme. Arama metnindeki anahtar sözcükler, daha iyi arama sonuçları elde etmeyi sağlayacak.

Samsung Galaxy A70 incelemesiSamsung'un Galaxy A50'nin ardından Türkiye'de satışa sunduğu yeni üç kameralı telefonu Galaxy A70'i inceledik.
False