Eskişehirli işletmeler dijital pazarlama iletişimini IAB ile öğrenecekler

Güncelleme Tarihi:

Eskişehirli işletmeler dijital pazarlama iletişimini IAB ile öğrenecekler
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 24, 2023 11:33

Bine yakın işletmenin üye olduğu Eskişehir Sanayi Odası ve dünyanın en büyük dijital pazarlama ve reklamcılık sektörü derneği İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), Eskişehirli işletmelerin dijital pazarlamanın sunduğu imkanlardan faydalanarak rekabette öne çıkmaları ile önemli bir iş birliğine imza attılar.

Haberin Devamı

Eskişehir Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminerde imzalanan protokol kapsamında; IAB Eskişehirli işletmelere 2-10 Haziran tarihleri arasında 24 saat sürecek bir Dijital Pazarlama İletişimi eğitimi verecek. Sektör profesyonelleri ve akademisyenler tarafından Eskişehir’de fiziksel olarak gerçekleşecek eğitimler sonunda katılımcılara IAB Avrupa onaylı katılım belgesi verilecek.

Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür’ün takdimiyle başlayan açılış, Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş ve IAB Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş’ın konuşmalarıyla devam etti. Toplantıda Kesikbaş, “Hepimiz şirketlerimiz içerisinde satış pazarlama alanında aksiyonlar gösteriyoruz ama özellikle içerik oluşturmak ve kitlelere yansıtma hakkında birbirini takip eden, aynı iletişim dili kullanıyoruz. Dijital tüketiciye dokunmayan bir iletişim yöntemi artık düşünülemez durumda. Böyle bir ortamda biz de özellikle işletmelerimize ve gençlerimize, dijital dünyanın kendisi kadar yeni olan ve sayısı hızla artan kavramlarını en doğru şekilde aktarmak istedik. Özenle hazırlamış olduğumuz bu Mini MBA programından sonra katılımcıların dijital pazarlama iletişimi yöntem ve stratejileri hakkında bilgi sahibi olmalarını, dijital medyada markalaşma sürecini, kişisel ve kurumsal marka yönetimini anlamalarını, dijital medya ve içerik yönetimini öğrenmelerini, en popüler uygulama ve platformları kullanabilir hale gelmelerini hedefliyoruz.” dedi. 

Haberin Devamı

IAB olarak en önemli önceliklerinden birinin eğitim olduğunu belirten IAB Yönetim Kurulu Başkanı Burak Ertaş, “Gerek sektörleri dijital pazarlama iletişimi ile tanıştırmak gerekse de insan kaynağı ihtiyacına katkıda bulunmak amacıyla çeşitli eğitim programlarını hayata geçiriyoruz. Sertifika programlarından kurumsal eğitimlere, genç yetenekleri sektöre kazandıran üniversite kamplarından uygulamalı programlara kadar pek çok alanda eğitimler gerçekleştiriyoruz. Teknolojik dönüşümün kaçınılmaz olduğu bir dönemde dijital pazarlama artık olmazsa olmaz. İşletmelere dijital pazarlamayı en doğru nasıl yapabileceklerini anlatmayı, markalaşma ve ticarette dijitalin oluşturduğu çarpan etkisini göstermeyi görev biliyoruz" dedi.

Haberin Devamı

Açılış konuşmalarının ardından IAB Genel Koordinatörü Ömür Erdem Çelik IAB hakkında bilgi verirken IAB Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı Zeynep Taptık Bilgen Türkiye’nin dijital verilerini paylaştı. Dijital İletişim Danışmanı Ercüment Büyükşener “Yeni Nesil Marka Olmak”; IAB Onur Üyesi Neslihan Olcay ise “Hibrit Ticaret” sunumlarıyla katılımcılarla buluştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!