Dev yapımları bile geçti

Dev yapımları bile geçti

Bu inanılmaz oyun, birçok dev yapımın satışlarını solladı ve üç milyon satış rakamına ulaştı.

Haberin Devamı

Oyun sektöründen her gün farklı bir haber geliyor, her gün farklı bir oyun piyasaya çıkıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan ve bir anda bütün oyuncuların dikkatlerini üzerine toplayan Minecraft ise, başarıdan başarıya koşuyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Minecraft, Markus "Notch" Persson isimli bir şahıs tarafından üretildi. Nitekim geçen zaman içerisinde oyun o kadar çok tuttu ki, kendi çapında bir satış rekoruna imza attı. Persson yazdığı tweet'inde bu rakamın üç milyon adet olduğunu söyleyerek sevincini kullanıcılarıyla paylaştı.

Notch ve ekibi an için, oyunun 1.8 "Advanture" güncellemesi üzerinde çalışıyorlar. Yeni güncellemeyle birlikte birçok yeni şehir, farklı ses ve yaratık türü oyuna ekleneceği gibi, savaş sisteminde de büyük değişiklikler olacak. Ayrıca oyun içerisindeki ölme cezaları bir hayli arttırılacak ve her ölümün sonunda yetenek puanı kaybedilecek.

Minecraft'ın henüz resmi olarak piyasaya çıkmadan böyle bir satış yapması gerçekten şaşırtıcı. Notch ise bu başarıyı Kasım ayı içerisinde Las Vegas'da yapacağı "MinecraftCon" ile kutlamayı planlıyor.

Haberle ilgili daha fazlası: