GeriTeknoloji Brisa, yeni hızlı Eşarj istasyonunu Denizli'de açtı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Brisa, yeni hızlı Eşarj istasyonunu Denizli'de açtı

Brisa, yeni hızlı Eşarj istasyonunu Denizli'de açtı

Brisa, elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasında önemli bir kriter olan şarj istasyonu ihtiyacına çözüm sunmak adına, seçili hızlı bakım ve servis zinciri Otopratik mağazalarında ve bayi noktalarında, Eşarj ile birlikte elektrikli araçlar için şarj hizmeti sunuyor.

İş birliği kapsamında Brisa, toplamda 3 Otopratik mağazasında elektrikli araçlar için şarj hizmeti sunmaya başladı. En son Denizli’deki Brisa Otopratik franchise noktası Tuncerhan Otomotiv'e eşzamanlı iki araca hizmet verebilen 24 kW DC + 22 kVA AC özellikli hızlı elektrikli şarj istasyonunun montajı tamamlandı.

Pazarın gelişiminde kritik öneme sahip yaygın şarj hizmeti konusunda çözüm sağlamaya yönelik güçlerini birleştiren Brisa ve Eşarj, 4. elektrikli araç şarj istasyonunu Denizli’de devreye aldı. Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Brisa CIO’su Tekin Gülşen, “Mobilite vizyonumuz çerçevesinde 2020 yılı içerisinde saha keşif ve altyapı geliştirme çalışmaları tamamlanan Otopratik franchise noktalarımızdan Denizli Tuncerhan Otomotiv'e Türkiye'deki ilk hızlı elektrikli şarj istasyonumuzun montajını tamamladık. Bundan önceki 3 istasyonumuz alternatif akımla çalışan görece yavaş şarj istasyonlarıydı. Denizli’de monte ettiğimiz tip istasyonlarda ise birçok araçta 1 saatte yüzde 80’lik dolum gerçekleşebiliyor. Ayrıca bu istasyonlarda aynı anda 2 araç şarj olabilecek. Ağımızı hızla artırmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Brisa, şu anda İstanbul’da Beyoğlu Dolapdere’de bulunan Otopratik Arıcıoğlu, Bursa’da bulunan Otopratik Grup Oto noktaları ve en son eklenen Denizli Otopratik Tuncerhan Otomotiv ve İstanbul Seyrantepe’de Bridgestone Birlas mağazalarında elektrikli araçlar için şarj hizmeti sunuyor.

False