EKSTRA
MENÜ

Tolga Tanış

Tolga Tanış ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tolga Tanış haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 331 Tolga Tanış haberi bulunmuştur.

Tolga Tanış Haberleri

Hürriyette 68. yıl coşkusu

Hürriyet'te 68. yıl coşkusu

Hürriyet gazetesi, 68. yılını önceki gün düzenlenen törenle kutladı. Gazetede 10 yılla 40 yıl arasında çalışanlar kıdem rozetini alırken Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı da 20. yıl kıdem plaketini Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın elinden aldı.

30.12.2016Gündem
ByLockçu tilki de kasette

ByLock'çu tilki de kasette

FETÖ mensuplarının kendi aralarında kullandığı kriptolu iletişim programı ByLock’un tasarımcısı ‘Tilki’ lakaplı Atalay Candelen, ‘kirli kaset kumpasları’ soruşturmasında da çıktı. MHP’lilere kurulan kaset kumpası sonunda elde edilen görüntülerin internete servis edilmesi sürecinin baş şüphelisi İbrahim Faruk Bayındır ile Atalay Candelen Tarkim Global Havacılık Sanayi A.Ş’ye ortaktı. Bayındır’ın ekonomik ilişkileri, ortaklıkları ve ortaklıkların FETÖ bağlantıları ortaya çıktı.

15.11.2016Gündem
Tolga Tanış Trumpın zaferini yorumladı

Tolga Tanış Trump'ın zaferini yorumladı

Trump'ın zaferini Hürriyet Washington temsilcisi Tolga Tanış yorumluyor (Moderatör: Hürriyet İçerik Koordinatörü Emre Kızılkaya)

9.11.2016Haber
İşte Trumpın dudak uçuklatan serveti

İşte Trump'ın dudak uçuklatan serveti

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump şimdiye kadar ABD'nin gördüğü en zengin başkan olarak görülüyor.

9.11.2016Dünya
Trump Güleni iade eder mi Tolga Tanış #OnlarBunuKonuşuyorda yanıtladı

Trump Gülen'i iade eder mi? Tolga Tanış #OnlarBunuKonuşuyor'da yanıtladı

Bütün dünyanın merakla beklediği ABD seçimlerinin sonuçları belli oldu. Ünlü işadamı Donald Trump sandıktan başkan çıktı. Peki Trump, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i Türkiye'ye iade eder mi? Bu soruyu, Facebook canlı yayını #OnlarBunuKonuşuyor'da Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış yanıtladı.

9.11.2016Dünya
ABDde taşra şehri yendi

ABD'de taşra şehri yendi

Anketler yanıldı. Ayrıştırıcı dili, aşırı uç mesajlarıyla Amerikan halkının sisteme öfkeli kesimini arkasına alan Cumhuriyetçi Donald Trump, Amerikan başkanlık yarışında Demokrat Partili rakibi Hillary Clinton’ı geçti.

9.11.2016Dünya
Tolga Tanış, Amerikadaki seçim heyecanını New Yorktan bildiriyor

Tolga Tanış, Amerika'daki seçim heyecanını New York'tan bildiriyor

Hürriyet gazetesinin New York temsilcisi Tolga Tanış, Amerika'daki başkanlık seçimindeki son durumu değerlendiriyor.

9.11.2016Haber
Nefesler tutuldu Hürriyet Hillary’nin seçim merkezinde

Nefesler tutuldu! Hürriyet Hillary’nin seçim merkezinde

Amerikalılar 240 yıllık tarihlerinin en kritik seçimlerinden birinde oy kullanıyor. Demokrat Partili Hillary (69) kazanırsa, ABD’nin ilk kadın başkanı olacak. Sisteme karşı arkasına aldığı öfkeliler grubuyla yarışı sürpriz biçimde kafa kafaya götüren Cumhuriyetçi Partili Donald Trump (70) ise en yaşlı seçilen başkan. Yeni başkanla, bundan sonra ABD’nin nasıl bir dış politika izleyeceği de anlaşılacak. ABD ya daha şahin olacak ya da daha izole... Hürriyet, yarışı Hillary’nin New York’taki seçim merkezi Javits Center’da takip ediyor.

9.11.2016Dünya
Erdoğan ile Obama ne konuşacak Tolga Tanış #OnlarBunuKonuşuyorda anlattı

Erdoğan ile Obama ne konuşacak? Tolga Tanış #OnlarBunuKonuşuyor'da anlattı

Hürriyet'in dünya şehirlerindeki muhabirlerini Hurriyet.com.tr okurlarıyla buluşturan Facebook programı #OnlarBunuKonuşuyor'un bu haftaki konuğu Washington Temsilcisi Tolga Tanış oldu.

1.09.2016Gündem
#OnlarBunuKonuşuyorda bugün konuk Tolga Tanış

#OnlarBunuKonuşuyor'da bugün konuk Tolga Tanış

Hurriyet.com.tr okurları, Hürriyet'in dünya şehirlerindeki muhabirleriyle #OnlarBunuKonuşuyor'da buluşuyor. #OnlarBunuKonuşuyor'da konuk bu hafta Washington Temsilcisi Tolga Tanış...

1.09.2016Gündem
Türkiyede gündem yoğun ama #OnlarBunuKonuşuyor

Türkiye'de gündem yoğun ama #OnlarBunuKonuşuyor

Hürriyet'in dünya şehirlerindeki muhabirleri her çarşamba 16.00'da Facebook canlı yayınında bulundukları ülkelerin gündemini Türkiye'ye taşıyor.

30.08.2016Gündem
Kimse Hillary’den daha uygun değil

Kimse Hillary’den daha uygun değil

Başkan Barack Obama, Demokrat Parti kurultayındaki konuşmasıyla Amerikalılardan Hillary için oy istedi ve “Şimdiye kadar ABD başkanı olmak için Hillary Clinton’dan daha donanımlı hiçbir erkek ya da kadın olmadı, ne ben ne de Bill (Clinton)” dedi.

28.07.2016Dünya
İşte Başika’daki Türk üssü

İşte Başika’daki Türk üssü

2 yıldır IŞİD’in elindeki Musul’a sadece 12 km mesafede, savaşın en kritik cephelerinden biri Başika. Hattı peşmerge koruyor. Komuta Barzani peşmergesinde ama bazı mevzilerde Talabani peşmergesi de var. İki tarafın birbirlerine uzaktan ateş ettikleri 30 km.’lik bir çizgi. 2015’in başında bölgeye intikal eden, geçen aralıkta takviye yapılan Türk birliği ise işte bu hattın 5 km arkasında. Anlatılanların aksine, IŞİD’in ulaşabileceği, örgütle burun buruna bir yer değil bu kamp. Nitekim Türk askerinin bulunduğu üssün girişinde bir köy var. Ve köyde halen insanlar yaşıyor. Savaş bölgesi sayılmadığından boşaltılmamış. Ancak Türkler, bu kampın 5 km ilerisinde, IŞİD ile savaşın sıfır noktasında bazı peşmerge mevzilerinde de bulunuyor. Ve IŞİD, Türk askerlerini işte bu mevzilerde hedef alıyor.

5.07.2016Dünya
Kim bu  Tek Kol

Kim bu 'Tek Kol'?

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki canlı bomba saldırısını planlayan kişinin 'yılanın başı' olarak değerlendirilen IŞİD'li terörist Ahmet Çatayev olduğu belirtiliyor... Peki, daha önce de Türkiye'deki saldırıları organize ettiği iddia edilen 'Tek Kol' lakaplı IŞİD'li terörist Çatayev kim? Hürriyet yazarı Tolga Tanış 11 Ekim 2015'te 'Tek Kol' lakaplı Çatayev'i yazmıştı. İşte ABD'nin daha önce, “2015 ortası itibarıyla Çatayev IŞİD üyesiydi ve ABD ve Türkiye’ye saldırılar planlayan bir militan grubunun parçasıydı" dediği Çatayev...

1.07.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Nuri Paşa mı Washington mı

MAHALLEYE girdiğinizde sizi Doğu Türkistan’ın açık mavi renkleri karşılıyor. Lokantaların, eczanelerin, dükkânların vitrinlerine iliştirilmiş bir bayrak ya da amblem var çoğu zaman.

7.01.2017

Reina eyleminin ideolojisi

MUSUL operasyonu başladığından beri DEAŞ dünyada 14 ayrı ülkede koordineli saldırılar yürüttü. Örgütü açık istihbarat kanalları üzerinde takip eden SITE şirketinin verilerine göre 17 Ekim’den beri Suriye ve Irak dışındaki faaliyetlerini artırdılar. Ve intihar saldırısı, saldırı, suikast olmak üzere başta Mısır, Pakistan ve Afganistan’da şiddet eylemlerine giriştiler. Şimdiye kadar Türkiye’de üstlendikleri tek eylem olan 4 Kasım Diyarbakır bombalaması da bunlar arasında.

1.01.2017

Washington kaosu nasıl izliyor

SURİYE iç savaşının başladığı 2011’den beri Türkiye’nin yaşadığı en zor haftalardan biriydi.

24.12.2016

DEAŞ’ın Türk malı potasyum nitratları

RUSLAR dışında kimse Türk Hükümeti’ni DEAŞ’la petrol kaçakçılığı yaptığı için suçlamadı.

17.12.2016

Harikasınız, müthişsiniz

“ÇOK iyi bir repütasyonunuz var. Siz müthiş bir insansınız. Her açıdan görülen harika bir iş yapıyorsunuz.

3.12.2016

California’daki bir terör davası

HAFTA içi yaptığı bir konuşmada dile getirdi. Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam ülkelerinden ekonomi yetkililerinin bulunduğu bir salonda şunları söyledi:

26.11.2016

O gece ABD Genelkurmayı’na iletilen mesaj neydi?

15 Temmuz gecesi darbeciler ele geçirdikleri Genelkurmay Özel Kalem’den muhtelif merkezleri arayıp, TSK’nın ülke yönetimine el koyduğunu bildirmişlerdi.

23.11.2016

Washington’ın yeni sert adamları

- Bir dünya savaşındayız ama çok az Amerikalı bunun fakında. (Sayfa 2)

19.11.2016

Mike Flynn hikâyesi

ABD’de başkanlık seçimi günü yazdığı bir yazıyla Fetullah Gülen’i “karanlık bir İslami mollaya” benzeten, Amerikan Savunma Bakanlığı İstihbarat Teşkilatı DIA’nın eski direktörü emekli Korgeneral Mike Flynn’ı anlatacağım.

12.11.2016

ABD ile 7.62 ve Gülen dosyası

ÖNCE meselenin ne olduğunu anlamadım.

5.11.2016

DEAŞ’tan Gülen’e görünenler ve gerçekler

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ geldi Washington’a. Ve SETA’nın düzenlediği bir toplantıda Gülen cemaati hakkında konuşurken çok güzel bir yorum yaptı.

29.10.2016

DEAŞ’ın Musul stratejisi

MUSUL operasyonu 16 Ekim’de başladı.

22.10.2016

Trump, Trump, Trump

İLK defa canlı olarak Iowa’da tanık olmuştum.

15.10.2016

Zor denklem

BELLİ ki, Musul’un terör örgütü DEAŞ’tan alınması için geri sayım hızlanmış durumda. Günler ya da haftalar içinde zaten süren operasyonun final aşamasına geçilecek.

13.10.2016

Musul parametreleri

HALİHAZIRDA başlayan ama önümüzdeki günlerde sembolik başlangıç vuruşu yapılacak operasyonun parametrelerini aktarmaya çalışacağım.

8.10.2016

3 ana görüş ayrılığı

ÜÇ temel konuda temel görüş ayrılığı var.

1.10.2016

Erdoğan notları

İLK akşam çok sakindi halbuki.

24.09.2016

Suriye’de tehlikeli yakınlaşma

AMERİKALILARIN Türk Ordusu’yla işbirliği için Çobanbey’e (El Rai) özel kuvvet askerlerini gönderdiği perşembe günü başladı olaylar.

17.09.2016

Hükümetin riskli planı

Bayram bayram yazdığımız konulara bakın, ama ne yapalım ki zor zamanlar.

11.09.2016

Suriye bilançosu

TÜRK askerinin 24 Ağustos’ta Cerablus’a girmesinin ardından neredeyse 2 yıldır IŞİD’in kontrolünde olan 98 km’lik Azez-Cerablus hattını kontrol altına alması iki hafta sürdü.

10.09.2016

Zarrab soruşturması Avrupa’ya sıçradı

NE kadar genişleyeceğini merak ediyorduk.

3.09.2016

Cerablus problemleri

ÇARŞAMBA sabahı Türkiye’nin Cerablus’ta başlattığı operasyondan beş saat önce Karkamış’tayım.

27.08.2016

Hükümet Gülen’i sahiden istiyor mu?

SORUYU bence yanlış soruyoruz. “ABD Yönetimi Fetullah Gülen konusunda Türkiye’ye neden yeterince destek vermiyor” değil. Asıl soru şu: Türkiye gibi güçlü bir ülke... Büyük bir ekonomi... Stratejik bir NATO müttefiki... ABD’den Gülen konusunda ihtiyacı olan desteği neden alamıyor?

20.08.2016

Hepimizi şaşırtan ayrıntılar

Önceki gün Hürriyet’in Washington Temsilcisi Tolga Tanış ve Banu Şen ile el koyulan Karabağlar’daki eski Yamanlar İlkokulu ve Ortaokulu binasına gittik.Kayyum atandıktan sonra okulun ismi “15 Temmuz Şehitleri” olarak değiştirilmişti.

10.08.2016

Fethullah Gülen’in ABD macerasının mihenk taşları

Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış’ın gözünden Fethullah Gülen’in ABD’deki dönüm noktaları

6.08.2016

Gülen’in iadesi

UZUN süredir iki ülke arasında birçok konuda farklılık vardı. Bir sürü meselede anlaşamıyorlardı. Ama şu anda yaşanan, daha önce benzeri görülmemiş, çok daha derin bir kopukluk.

23.07.2016

Washington’la Gülen krizi şimdi başlıyor

EMİNİM bazıları için sürpriz olmamıştır.

16.07.2016

Başkanlık hedefinden bu dönüşü neye borçluyuz?

Bugün Nuray Babacan'ın haberini dikkatle okumak lazım.

10.07.2016

Türkiye nasıl döndü

SÜRDÜRÜLEMEZ olduğu malumdu, ama her şeyin bu kadar hızlı değişeceğini de sanırım kimse tahmin etmiyordu.

9.07.2016