EKSTRA
MENÜ

Eber Gölü Nerede

Eber Gölü Nerede ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eber Gölü Nerede haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8 Eber Gölü Nerede haberi bulunmuştur.

Eber Gölü Nerede Haberleri

Eber Gölü, kesin korunacak hassas alan ilan edildi

Eber Gölü, kesin korunacak hassas alan ilan edildi

Afyonkarahisar'ın Bolvadin, Sultandağı ve Çay ilçeleri sınırında bulunan Eber Gölü, kesin korunacak hassas alan ilan edildi.

5.11.2020Seyahat
Eber Gölü eski günlerine dönmeyi bekliyor

Eber Gölü eski günlerine dönmeyi bekliyor

Afyonkarahisar'ın Eber Kasabasının sınırlarında bulunan Türkiye'nin önemli sulak alanlarından Eber Gölü, Kovid-19 ile mücadele kapsamında normalleşme sürecine girilmesiyle turistleri, avcıları ve fotoğraf meraklılarını bekliyor. Türkiye'nin önemli sulak alanlarından biri olan Eber Gölü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında normalleşme sürecine girilmesiyle turistleri, avcıları ve fotoğraf tutkunlarını bekliyor.

25.06.2020Seyahat
Eber Gölünde açan nilüferler görsel şölen sunuyor

Eber Gölü'nde açan nilüferler görsel şölen sunuyor

Türkiye'nin önemli sulak alanlarından Eber Gölü'nün sığ noktalarında mevsiminde açan nilüfer çiçekleri hem gölün suyunu temizliyor hem de manzarasıyla fotoğraf tutkunlarına güzel kareler yakalama imkanı sağlıyor.

22.06.2020Seyahat
Türkiyenin 12nci tatlı su kaynağı son nefesini veriyor Bu suyu içiyorduk, burası kuş cennetiydi

Türkiye'nin 12'nci tatlı su kaynağı son nefesini veriyor! 'Bu suyu içiyorduk, burası kuş cennetiydi'

Afyonkarahisar'ın Çay, Bolvadin ve Sultandağı ilçe sınırlarında bulunan Eber Gölü'nün su seviyesi düştü. Geçmişte 150 kilometrekarelik yüz ölçümüyle Türkiye'nin 12'nci tatlı su kaynağı olan gölün kuruma tehlikesinin olduğu belirtildi.

29.11.2019Seyahat
Türkiye’nin en güzel göllerinden biriydi Haritadan silindi geriye sadece…

Türkiye’nin en güzel göllerinden biriydi! Haritadan silindi geriye sadece…

Afyonkarahisar il sınırları içerisinde yer alan Eber Gölü, kendisini besleyen su kaynaklarının kesilmesi üzerine tamamen kuruma noktasına geldi. Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde bulunan Eber Gölü, Sultan Dağları ve köylerin arasında yer alıyor. Sazlardan ve kamışlardan oluşan gölden geçimini sağlayan civar köy halkı, yaşanan olumsuz durum karşısında ne yapacağını şaşırdı. İşte detaylar…

14.12.2018Seyahat
Vidgen’in kitabını okudum kendimi Guatemala’da buldum

Vidgen’in kitabını okudum kendimi Guatemala’da buldum

İstanbullu Gonca Girit McDaniel (35), şehir planlamacılığı öğrenimi almasına karşın şu anda Sabancı Üniversitesi’nde Proje Geliştirme Uzmanı olarak çalışıyor. Seyahati, okumayı seviyor. Bugüne kadar Amerika ve Avrupa’da birçok şehre seyahat etti. Beş yıl yaşadığı ABD’nin Atlanta kentinde Guatemalılarla tanışan, Orta Amerika’yı merak eden Girit, bilgilenmek için Lucas Vidgen’in kitabını okudu. Öylesine etkilendi ki bir hafta sonra kendini Guatemala City’de buldu. Bu gezide uğradığı antik Maya kenti Tikal’i anlatırken “Şehrin mimarisi soluğumu kesti. Enfesti, oraya gitmek hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biriydi” diyor.

30.01.2011Seyahat

Yazar Sonuçları

Anadolu’nun ‘kavşak noktası’: Afyonkarahisar

Türkiye’de yedi coğrafi bölgenin üçünde bulunuyor Afyon. Haliyle Afyonlular da bu durum için “Biz Anadolu’nun kavşak noktası ya da kilidiyiz” yorumunu yapıyor. Kurtuluş Savaşı’nın bir kısmının geçtiği bu bölgede büyük zaferlere şahit olmuş bir yer Afyon. Frig Vadisi, kaymağı, sucuğu, ekmek kadayıfı ve termalleriyle Türkiye’nin en güzel memleketlerinden birisi. İşte size Afyon gezi rehberi…

22.01.2019

Tatil için rotalar

Tatil planları yapmanın tam zamanı. Önümüzdeki tatil fırsatlarında nerelere gidilecek, nereler gezilip görülecek, hangi gizli cennetler keşfedilecek?

8.04.2006