EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Dgs

Dgs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 673 Dgs haberi bulunmuştur.

Dgs Haberleri

2019 DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak

2019 DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), düzenlene 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) heyecanlı bekleyiş devam ederken, sınav başvuruları da geçtiğimiz günlerde tamamlandı. DGS başvurularını tamamlayamayan adaylar, 2019 DGS geç başvuru tarihlerini merak edip araştırmaya başladı. Peki, DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak?

20.05.2019Gündem
DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak Geç başvuru ücreti ne kadar

DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak? Geç başvuru ücreti ne kadar?

Dikey Geçiş Sınav ı(DGS) başvuru süreci tamamlandı. 30 Haziran’da gerçekleşecek olan DGS’nin başvuru tarihlerini kaçıran adaylar, geç başvuru tarihinin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak?

15.05.2019Gündem
DGS başvuruları için son gün

DGS başvuruları için son gün

DGS, 30 Haziran’da yapılacak. 26 Nisan’da başlayan DGS başvuruları, bugün sona eriyor. ÖSYM, Twitter üzerinden adaylara başvuruların biteceğini hatırlattı.

8.05.2019Eğitim
DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak Son gün uyarısı

DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak? Son gün uyarısı!

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için başvuru süreci bugün sona eriyor. ÖSYM'nin resmi internet sitesi ya da sınav başvuru merkezleri üzerinden başvurularını yapan adaylar, ücretleri ise internet üzerinden ya da bankamatikler aracılığıyla yatırabilecek. İşte, DGS başvurusu için ÖSYM'nin uyarısı ve başvuru ücretinin yatırılacağı banka hakkında bazı bilgiler

8.05.2019Gündem
DGS başvuruları bugün bitiyor DGS başvuru ücreti hangi bankaya ödenir

DGS başvuruları bugün bitiyor! DGS başvuru ücreti hangi bankaya ödenir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan 2019-Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) başvuruları için artık son saatler. 30 Haziran’da 81 il merkezinde yapılacak 2019-DGS başvuruları 8 Mayıs’ta sona erecek. Peki, DGS başvuru ücreti hangi bankalara yatırılabiliyor?

7.05.2019Gündem
DGS için ‘sıkça sorulan sorular ve cevapları’ yayımlandı

DGS için ‘sıkça sorulan sorular ve cevapları’ yayımlandı

2019-DGS ile ilgili ‘sıkça sorulan sorular ve cevapları’ yayımlandı. 30 Haziran’da 81 il merkezinde yapılacak 2019-DGS başvuruları 8 Mayıs’ta sona erecek.

2.05.2019Eğitim
2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) internet sitesinden, 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı. Adaylar, söz konusu sınava dair merak ettikleri detaylara ÖSYM’nin 'http://www.osym.gov.tr' internet adresinden ulaşabilir. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

2.05.2019Gündem
DGS başvurularında son gün ne zaman Başvurular hangi tarihte bitecek

DGS başvurularında son gün ne zaman? Başvurular hangi tarihte bitecek?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programlarını tamamlamalaır için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Başvurularını tamamlayamayan adaylar DGS başvurularının son bulacağı tarihi merak etmeye başladı. Peki, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan 2019 DGS başvurularında son gün ne zaman? Başvurular hangi tarihte bitecek? İşte, merak edilenler.

30.04.2019Gündem
DGS başvuruları başladı | Başvurular ne zaman bitecek

DGS başvuruları başladı | Başvurular ne zaman bitecek?

İki yıl eğitim veren Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişleri için düzenlenen, Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) başvuruları başladı. Gözler şimdi başvuruların son bulacağı tarihte. Peki, DGS başvuruları ne zaman bitecek? DGS başvurusu nasıl yapılır?

28.04.2019Gündem
DGS başvuruları başladı

DGS başvuruları başladı

ÖSYM tarafından 30 Haziran'da yapılacak DGS'nin başvuru işlemleri başladı. Başvurular 8 Mayıs'ta sona erecek.

26.04.2019Eğitim
DGS başvuruları için son gün ne zaman İşte başvuru ücreti ve ücretlerin yatırılacağı bankalar

DGS başvuruları için son gün ne zaman? İşte başvuru ücreti ve ücretlerin yatırılacağı bankalar

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları için süreç 26 Nisan Cuma günü başladı. ÖSYM'nin belirlediği DGS ücreti, bu yıl 120 TL olacak. İlk başvuruyu kaçıran ve geç başvuru sürecinden faydalanmak isteyen adaylar ise 21 Mayıs tarihinde 180 TL ödeyerek bu işlemi gerçekleştirebilecek. Peki, DGS başvuruları için son gün ne zaman, başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar hangileri?

26.04.2019Gündem
DGS başvuru klavuzu yayımlandı mı İşte DGS başvuru tarihi

DGS başvuru klavuzu yayımlandı mı? İşte DGS başvuru tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girecek lisans adayları başvuru kalvuzu ile ilgili araştırma yapmaya başladı. 2019 DGS, bu sene 30 Haziran tarihinde uygulanacak. Peki, Önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programlarına geçiş yapabilmelerine olanak sağlayan DGS başvuru klavuzu yayımlandı mı?

24.04.2019Gündem
YKS - KPSS - ALES - DGS - YDS sınav takvimi | ÖSYM 2019 sınav programı

YKS - KPSS - ALES - DGS - YDS sınav takvimi | ÖSYM 2019 sınav programı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2019 yılında organize edeceği sınavların bazıları tamamlandı. Bir kısmının ise başvuru süreci sonlandı. Milyonlarca adayın hayallerini gerçekleştirmek için ter dökeceği sınavların başvuru ve sınav tarihleri, son günlerde yoğun şekilde sorgulanıyor. İşte, 2019 ÖSYM sınav takvimi...

23.04.2019Gündem
DGS başvuru kılavuzu yayımlandı mı Sınav ne zaman yapılacak

DGS başvuru kılavuzu yayımlandı mı? Sınav ne zaman yapılacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru süreci için geri sayım devam ediyor. Önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programlarına geçiş yapabilmelerine olanak sağlayan DGS başvuruları, sınav kılavuzunun yayımlanması ardından başlayacak. Peki, DGS başvuruları ne zaman başlayacak, başvuru kılavuzu yayımlandı mı?

22.04.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları ne zaman yapılacak | Gözler o tarihte

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları ne zaman yapılacak? | Gözler o tarihte

Meslek yüksekokulları ile ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin dört yıllık lisans programlarına yerleşmek için gireceği 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) başvuru tarihi merak edilmeye başlandı. Sınava girecek binlerce adayın gözü, ÖSYM tarafından açıklanacak DGS başvuru tarihine odaklandı. Peki, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları ne zaman yapılacak?

17.04.2019Gündem
ÖSYM DGS takvimini paylaştı – 2019 DGS ne zaman

ÖSYM DGS takvimini paylaştı – 2019 DGS ne zaman?

ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili takvimi paylaştı. Üniversite eğitimlerini iki yıldan dört yıla uzatma şansını sağlayan DGS başvuruları nisan ayında gerçekleşecek. Peki, 2019 ön lisans mezunlarını ilgilendiren DGS başvuruları ne zaman alınacak, sınav ne zaman yapılacak?

11.04.2019Gündem
DGS başvuruları ne zaman başlayacak 2019 DGS takvimi

DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 DGS takvimi

Nisan ayı ile birlikte, DGS'nin 2019 etabı için araştırmalar hız kazandı. Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin örgün ve açıköğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için düzenlenen DGS'nin 2019 başvuru tarihi merak ediliyor. Peki, DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

9.04.2019Gündem
2019 DGS ne zaman yapılacak

2019 DGS ne zaman yapılacak?

Önlisans ve meslek yüksekokulu eğitimlerini bitirip, 4 yıllık lisans eğitimine devam etmek isteyen adayların gireceği DGS’de sınav takvimi belli oldu. ÖSYM tarafından yapılacak olan DGS’de başvuru tarihi açıklanmıştı. Sınav için geri sayıma başlayan adaylar ‘2019 DGS ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte sınav tarihi ile ilgili merak edilenler...

31.03.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) başvuru tarihi ne zaman

Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) başvuru tarihi ne zaman?

Meslek yüksekokulları ile ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin, lisans programlarına yerleşmek için girdiği DGS’de başvuru tarihi merak edilmeye başlandı. Binlerce adayın ter dökeceği DGS başvuru tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. Peki DGS’de başvuru tarihi ne zaman? İşte DGS ile ilgili bazı bilgiler…

24.03.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı başvuruları ne zaman İşte 2019 DGS takvimi

Dikey Geçiş Sınavı başvuruları ne zaman? İşte 2019 DGS takvimi

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin örgün ve açıköğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için düzenlenen DGS'nin 2019 etabı için araştırmalar hız kazandı. 2019 DGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair ÖSYM'nin açıklamalarını sorguluyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? 2019 DGS başvuruları ne zaman?

18.03.2019Gündem
DGS başvurusu ne zaman Sınav hangi tarihte

DGS başvurusu ne zaman? Sınav hangi tarihte?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları, öğrenimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen birçok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. ÖSYM tarafından alınacak olan DGS başvurusu hakkında detaylara odaklanan birçok vatandaş tarihi sorgulamaya başladı. Peki, DGS başvurusu ne zaman alınacak? İşte, o tarih hakkında bazı bilgiler

11.03.2019Gündem
2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak DGS başvuru ve sınav tarihleri

2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak? DGS başvuru ve sınav tarihleri

2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, lisans eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 yılı sınav takvimiyle birlikte DGS sınavının ne zaman yapılacağı belli oldu. Peki, 2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

28.02.2019Gündem
2019 DGS başvuruları ne zaman başlayacak İşte DGS sınav ve başvuru tarihleri

2019 DGS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte DGS sınav ve başvuru tarihleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından organize edilen ve iki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen kişilerin katılım sağladığı Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 2019 etabı için başvuru tarihi merak konusu oldu. Peki, DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 DGS sınavı ne zaman?

20.02.2019Gündem
2019 ÖSYM sınav takviminde neler var Sınav tarihleri belli oldu

2019 ÖSYM sınav takviminde neler var? Sınav tarihleri belli oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2019 yılında yapacağı sınavlar için adaylar merak ettikleri soruların cevabını internette araştırıyor. Milyonlarca adayın hayallerini gerçekleştirmek için ter dökeceği sınavların başvuru ve sınav tarihleri en çok merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. İşte, 2019 ÖSYM sınav takvimi ve sınav tarihleri...

29.01.2019Gündem
YKS DGS ALES YDS ve KPSS sınavları ne zaman yapılacak

YKS DGS ALES YDS ve KPSS sınavları ne zaman yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) geçtiğimiz aylarda ilan edilen 2019 sınav takvimi, söz konusu kurumun belli tarihlerde düzenlediği YKS, DGS, ALES, YDS ve KPSS gibi çeşitli düzeylerde sınavlara katılmayı planlayan milyonlarca vatandaş tarafından araştırılıyor. İşte, 2019'da organize edilecek YKS, DGS, ALES, YDS ve KPSS sınav tarihleri ve diğer detaylar...

25.01.2019Gündem
2019 YKS KPSS ALES YDS DGS sınavları ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi

2019 YKS KPSS ALES YDS DGS sınavları ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi

2019 YKS, KPSS, ALES, DGS ve YDS başvuru, sınav ve sonuç tarihleri pek çok vatandaşın merak ettiği ve araştırdığı konu olarak dikkat çekiyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenen söz konusu sınavların, hangi tarihlerde yapılacağı yakın zaman önce belli olmuştu. Peki, 2019 YKS KPSS ALES YDS ve DGS ne zaman?

31.12.2018Gündem
YKS KPSS ALES DGS YDS ne zaman yapılacak 2019 ÖSYM sınav takvimi

YKS KPSS ALES DGS YDS ne zaman yapılacak? 2019 ÖSYM sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) her yıl uyguladığı sınavlara 2019 yılında da devam edecek. Yeni yıla kısa bir süre kala, ÖSYM tarafından 2019'da yapılacak sınavların tarihleri merak konusu oldu. Bu hususta beklenen açıklama geçtiğimiz haftalarda gelmiş, ÖSYM 2019 yılı sınav takvimini resmi internet sitesinden erişime açmıştı. Peki, 2019 YKS KPSS ALES DGS ve YDS ne zaman yapılacak?

25.12.2018Gündem
2019 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak İşte sınav tarihleri

2019 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihleri

Her yıl milyonlarca adayın katılım sağladığı onlarca sınav organize eden ÖSYM, 2019 yılında uygulayacağı sınavların tarihi hakkında bilgi verdi. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden geçtiğimiz günlerde yayımladığı 2019 sınav takvimi ile birlikte YKS, KPSS, DGS, ALES ve ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavların tarihleri belli oldu. İşte, 2019'da yapılacak YKS, KPSS, DGS, ALES ve YDS sınav tarihleri...

13.12.2018Gündem
ÖSYM sınav takvimi | 2019 YKS KPSS DGS ALES YDS tarihleri

ÖSYM sınav takvimi | 2019 YKS KPSS DGS ALES YDS tarihleri

2019 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) uygulanacak sınavlara ilişkin tarihler geçtiğimiz günlerde belli oldu. ÖSYM, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla 2019 YKS, KPSS, ALES, DGS ve YDS başvuru, sınav ve sonuç tarihlerini vatandaşların bilgisine sundu. İşte, ÖSYM'nin 2019 sınav takvimi ve sınav tarihleri...

5.12.2018Gündem
2019 DGS ne zaman yapılacak ÖSYM sınav takvimi

2019 DGS ne zaman yapılacak? ÖSYM sınav takvimi

2019 DGS ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı binlerce sınava katılım sağlayacak aday tarafından merak ediliyor. 2 yıllık lisans öğrenimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen adaylar, hazırlıklarını tamamlamak amacıyla 2019 yılında DGS'nin hangi tarihte yapılacağını sorguluyor. Peki, 2019 DGS ne zaman yapılacak?

26.11.2018Gündem
ÖSYM sınav takvimi açıklandı | 2019 YKS KPSS ALES DGS YDS sınav tarihleri

ÖSYM sınav takvimi açıklandı | 2019 YKS KPSS ALES DGS YDS sınav tarihleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenen sınavların 2019 yılında yapılacakları tarihler belli oldu. Kurumun resmi internet sitesinden yapılan duyuru ile ÖSYM 2019 yılı sınav takvimi ilan edildi. Böylelikle 2019 YKS, KPSS, ALES, DGS ve YDS başvuru, sınav ve sonuç tarihleri de netleşti. İşte, ÖSYM 2019 sınav takvimi...

21.11.2018Gündem
2019 DGS ne zaman yapılacak Tarih belli oldu mu

2019 DGS ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

İki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen pek çok kişi, 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) ne zaman yapılacağını merak ediyor. Henüz uzun bir zaman olmasına rağmen, ÖSYM'nin bu hususta açıklama yapıp yapmadığını merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, 2019 DGS ne zaman yapılacak?

7.11.2018Gündem
DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı DGS sonuç sorgulama

DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! DGS sonuç sorgulama

DGS ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından 15.00'da erişime açıldı. Binlerce üniversite adayının merakla sorguladığı konular arasında yer alan DGS ek yerleştirme sonuçları, AİS şifresi ile kolayca öğrenilebilecek. İşte, sayısal bilgiler ve bazı detaylar

26.10.2018Gündem
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 DGS ek yerleştirme işlemleri

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 DGS ek yerleştirme işlemleri

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih ya da bir diğer ifade ile ek yerleştirme işleminin sonuçlarına yönelik bekleyiş bugün de devam ediyor. 16 Ekim'de tamamlanan işlemlerin ardından beklemeye geçen ön lisans mezunu adaylar, ÖSYM'den gelecek 'sonuçlar açıklandı' haberine kilitlenmiş durumda. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.10.2018Gündem
DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak Mazeret kaydı için son gün ne zaman

DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? Mazeret kaydı için son gün ne zaman?

DGS ek yerleştirme sonuçları pek çok öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Konu hakkında beklenti içinde olan ve ÖSYM'den gelecek haberlere kilitlenen öğrenciler, Sürece ilişkin bilgi almak adına internette sorgulama yapıyor. Peki, DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.10.2018Gündem
DGS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

DGS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından 2018 Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) ek yerleştirme tercihinde bulunacak adaylara verilen süre bugün doluyor. Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına geçiş yapmalarına imkan sağlayan DGS ek yerleştirme tercih işlemleri 11 Ekim'de başlamıştı. Peki, DGS ek tercih sonuçları zaman açıklanacak?

16.10.2018Gündem
DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman DGS boş kontenjan listesi

DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman? DGS boş kontenjan listesi

DGS ek tercih işlemleri için süreç devam ediyor. DGS ek tercih işlemlerini yapmaya devam eden adaylar, işlemler için son günün ne zaman olduğunu merak ediyorlar. 11 Ekim tarihinde başlayan DGS ek tercihleri için son gün tarihi belirlendi. Peki, DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman? İşte, DGS boş kontenjan listesi.

14.10.2018Gündem
DGS ek yerleştirme tercihleri başladı

DGS ek yerleştirme tercihleri başladı

DGS ek yerleştirme tercih işlemleri başladı. Adaylar en geç 16 Ekim'e kadar yapılabilecek.

11.10.2018Eğitim
DGS ek tercihleri ne zaman kadar devam edecek DGS ek yerleştirme ücreti nereden yatırılacak

DGS ek tercihleri ne zaman kadar devam edecek? DGS ek yerleştirme ücreti nereden yatırılacak?

DGS (Dikeye Geçiş Sınavı) 2018 ek tercih süreci 11 Ekim Perşembe günü itibariyle başladı. Adaylar, online sistem üzerinden DGS tercihlerini yaptıktan sonra tercih ücretini yatırarak tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman kadar devam edecek? DGS ek yerleştirme ücreti nereden yatırılacak?

11.10.2018Gündem
DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak? DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından başlatılacak olan DGS ek tercih işlemleri için geri sayım başladı. Peki, DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

8.10.2018Eğitim
DGS ek tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS ek tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

DGS ek tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı birçok öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Yaklaşık 35 bin kişilik boş kontenjanın yer aldığı DGS ek yerleştirme sürecinde adaylar işlemlerin ne zaman yapılmaya başlanacağını ve boş kontenjanları merak ediyor. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

5.10.2018Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2018-DGS ek tercih işlemleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS ek tercih sonuçlarını açıklayan ÖSYM'nin DGS ek tercih işlemlerini ne zaman başlatacağı çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

28.09.2018Gündem
DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi mi İşte ek tercih kılavuzu

DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi? İşte ek tercih kılavuzu

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ek yerleştirme sürecinin detayları için araştırmalar devam ediyor. İlk DGS yerleştirme sonuçları neticesinde bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 21-27 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Peki, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ek yerleştirmeler ne zaman? Ek tercih kılavuzu yayımlandı mı?

26.09.2018Gündem
DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak DGS boş kontenjanlar açıklandı

DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak? DGS boş kontenjanlar açıklandı!

2018-DGS yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebiliyor. Yerleştirme işlemi sonunda, tercihleri doğrultusunda bir programa yerleşemeyen adayların gözü DGS ek tercihlerine çevrildi. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman?

21.09.2018Gündem
DGS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak

DGS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak?

DGS tercihlerinin ardından merakla beklenen yerleştirme sonuçları 20 Eylül tarihinde yayımlandı. Toplam 180 bin kişinin tercih yaptığı DGS'de, 130 bin kişilik kontenjana 94 bin aday yerleştirildi. Boş kalan kontenjanlar ise 35 bin olarak açıklandı. İşte, DGS yerleştirme sonuçları hakkında detaylı bilgiler

20.09.2018Eğitim
DGS tercih sonuçları için açıklaması geldi

DGS tercih sonuçları için açıklaması geldi!

DGS tercih sonuçları az önce ÖSYM tarafından açıklandı. 7-14 Eylül arasında tamamlanan DGS tercih işlemlerinin ardından gözler, ÖSYM'nin sonuç açıklamasına çevrilmişti. İşte, 2018 yılının DGS tercih yerleştirme sonuçları

19.09.2018Gündem
DGS tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak

DGS tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarına imkan sağlayan DGS’nin tercih işlemleri tamamlandı. Gözler bu kez ÖSYM'den gelecek sonuç açıklama haberine çevrildi. Peki, DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

17.09.2018Gündem
DGS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin örgün ve açıköğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için düzenlenen DGS'nin tercih işlemleri yarın son bulacak. ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılan tercih işlemini tamamlayan kişiler ise , "DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, DGS tercihi nasıl yapılır? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.09.2018Gündem
Yurt sonuçları sonrası gözler yedek açıklamasında KYK yedek yurt sonucu

Yurt sonuçları sonrası gözler yedek açıklamasında! KYK yedek yurt sonucu

Açıklanan il yerleştirme sonuçlarının ardından KYK yedek yurt sonuçları için beklentiler başladı. İlk yerleştirme sonuçlarının ardından KYK yedek yurt sonuçları için beklenti içerisine giren adaylar, E-Devlet üzerinden alınacak olan kayıtların ardından boş kontenjanları değerlendirecek. Peki, KYK yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, taahhütname onaylama işlemlerinin yapıldığı süreçte araştırılan yurt yedek sonuçları ve tarihi hakkında bazı bilgiler

13.09.2018Eğitim