Terör 16 yaşındaki Destina Peri Parlak'ın hayatını çaldı

Güncelleme Tarihi:

Terör 16 yaşındaki Destina Peri Parlakın hayatını çaldı
Oluşturulma Tarihi: Mart 14, 2016 11:21

Başkent'teki terör saldırısı, annesi hamileyken trafik kazasında yaşamını yitiren babasını tanımadan büyüyen 16 yaşındaki Destina Peri Parlak'ın hayatını çaldı.

Haberin Devamı

En büyük hayali iyi bir üniversiteye girmek olan 10. sınıf öğrencisi Destina Peri Parlak, annesiyle yaşama tutunmaya çalışıyordu. Ankara'daki terör saldırısı, Peri ile hayatı paylaşan annesinin de yarınlarını kararttı.

Genç kızın Ayrancı Anadolu Lisesindeki fizik öğretmeni Ali Çiper, olaydan sonra her yerde Peri'yi aradıklarını ancak uzun süre kendisinden haber alamadıklarını söyledi.

Terör 16 yaşındaki Destina Peri Parlakın hayatını çaldı

Destina Peri Parlak annesi ile

Tek tek hastaneleri gezip yaralı listesine baktıklarını ancak gece yarısı Adli Tıp'tan aldıkları haberle yıkıldıklarını anlatan Çiper, yaşadıkları acıyı "Zor geçen saatler, gece yarısını vurduğunda bizim için daha da karardı. Peri'nin öldüğü haberini aldık" sözleriyle dile getirdi.

Haberin Devamı

"Oğlumun sınıf arkadaşıydı"

Peri'nin babasının, annesi hamileyken hayatını kaybettiğini belirten Çiper, "Hayatta birbirlerinden başka kimseleri yoktu" dedi.

Çiper, "Peri çok çalışkandı, başarılı bir öğrenciydi. Her şeyden önce çok kibardı. Herkes tarafından çok seviliyordu. Biz öğretmenleri de kimseleri olmadığını biliyor ve yakından ilgileniyorduk. Milletçe başımız sağ olsun. Oğlumun sınıf arkadaşıydı. Peri'nin yerinde oğlum da olabilirdi. Allah, annesine, arkadaşlarına ve sevenlerine sabır versin" diye konuştu.

Peri'nin okul arkadaşı Erdem Çiper de "O, dünyanın en saf insanıydı. Adı gibi periydi. Çok başarılıydı ve bir sürü hayali vardı. Çok ama çok üzgünüm" ifadelerini kullandı. (AA)

Terör 16 yaşındaki Destina Peri Parlakın hayatını çaldı

''HAYALİ DOKTOR YA DA ÖĞRETMEN OLMAKTI''

Bombalı saldırıda ölen Destina Peri Parlak’ın, Konya’nın Karapınar İlçesi’nde yaşayan dedesi 83 yaşındaki emekli İngilizce öğretmeni Şevki Parlak da torunun ölüm haberi ile büyük üzüntü yaşadı.

Terör 16 yaşındaki Destina Peri Parlakın hayatını çaldı
Ankara’daki terör saldırısını duyar duymaz gelini ve torunu orada yaşadığı için olayları televizyondan takip etmeye başladıklarını anlatan Şevki Parlak, şunları anlattı:
"Olayı televizyondan takip ederken hemen annesini aradım. Annesi torunumun telefona cevap vermediğini söyledi. O zaman aklımıza kötü şeyler gelmeye başladı. Daha sonra da ölüm haberini aldık. Torumun hayalinde doktor veya öğretmen olmak vardı. İnsanlara yardımcı ve yararlı birisi olmak istiyordu. Derslerinde de çok başarılıydı. Son olarak yaz tatiline buraya geldiklerinde görüşmüştük. Alüminyum işi ile uğraşan babası da 16 yıl önce otomobille Ankara’ya giderken trafik kazasında hayatını kaybetti. Babası öldüğünde annesi torunuma 2 aylık hamileydi ve babasını hiç görmedi." (Hasan DÖNMEZ-Mehmet OKUYUCU/ KARAPINAR Konya -  DHA)

 

BAKMADAN GEÇME!