'Türkiye Tek Yürek' yardım kampanyası

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 10, 2023 22:59

Türkiye'yi derinden sarsan deprem nedeniyle yardım ve destekler aralıksız devam ediyor.  Televizyon kanallarının da 15 Şubat Çarşamba akşamı düzenleyeceği yardım gecesine katılım arttı. Kampanyaya tüm ulusal, bölgesel ve yerel televizyon kanallarının yanı sıra radyo istasyonları da katılacak.

Haberin Devamı

Kahramanmaraş'ta  7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ildeki milyonlarca kişiyi etkileyen depremlerin etkileri sürüyor. Depremzedeler için Türkiye tek yürek oldu.

Televizyon kanallarının, deprem sonrası yaraları sarmaya katkıda bulunmak için gerçekleştirmeye hazırlandığı yardım gecesi ise dev bir kampanyaya dönüştü.

Yardım gecesine yerel, bölgesel, ulusal tüm televizyon kanallarının yanı sıra radyo istasyonları da katılım sağladı.

Televizyon kanallarının katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek yardım kampanyası programı tüm kanallar ve radyo istasyonları tarafından ortak yayınla izleyiciye ulaştırılacak. 

Yardımlar, Kızılay ve AFAD’ın hesaplarında toplanacak.

Türkiye Tek Yürek yardım kampanyası

Haberin Devamı

RTÜK: YÜREKTEN DESTEKLİYORUZ

RTÜK'ten yapılan açıklamada da "Medya kuruluşlarımız tarafından 15 Şubat Çarşamba akşamı saat 20:00’de yapılması planlanan “TÜRKİYE TEK YÜREK” yardım kampanyası dev bir organizasyona dönüştü. Yerel, bölgesel, ulusal tüm medya kuruluşlarımız organizasyona katılmak için harekete geçti. Organizasyonun yurt içinden ve ülke dışından yayınlanması için hazırlıklar son aşamada. Çarşamba akşamı saat 20.00'de ekranlar ve radyolar tek yürek olacak. RTÜK olarak medyamızın bu çok anlamlı ve ulvi dayanışmasını takdir ediyor ve yürekten destekliyoruz" denildi.

ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ DE DESTEK VERECEK

Öte yandan Anadolu Yayıncılar Derneği de 40 uydu ve yerel kanalla kampanyaya katılacaklarını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan “Gün birlik günüdür. Gün kardeşlik günüdür. Biz de dernek olarak karınca kararınca üyelerimizle bu yayına destek vereceğiz” dedi.

BAKMADAN GEÇME!