Son dakika... Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden bir acı haber daha... 6 asker şehit oldu

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Aralık 23, 2023 19:01

Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu, 1 askerin ise yaralandığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, çatışmada 16 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Haberin Devamı

Millî Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir.

Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekâtları da icra edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.

Haberin Devamı

MSB AÇIKLADI: ŞEHİTLERİMİZ İÇİN!

IRAK VE SURİYE'NİN KUZEYİNE HAVA HAREKATLARI

MSB, Irak ve Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatlarıyla ilgili açıklama yaptı. MSB, mağara, sığınak, barınak, petrol tesisleri ve depolardan oluşan toplam 29 hedefin imha edildiğini açıkladı.

Son dakika... Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden bir acı haber daha... 6 asker şehit olduETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 16 OLDU

Millî Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre etkisiz hale getirilen terörist sayısı 13'ten 16'ya yükseldi. Açıklamada, "Pençe-Kilit Harekât bölgesinde kahraman silah arkadaşlarımızı şehit eden teröristlere yönelik operasyonlarımız etkili şekilde sürüyor. Mehmetçiklerimizin bölgede etkisiz hâle getirdiği terörist sayısı 16’ya yükseldi. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız!" ifadelerine yer verildi. 

Haberin Devamı

ŞEHİTLERİN EVLERİNE ATEŞ DÜŞTÜ

YOZGAT: Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan’ın (25), şehadet haberi Yozgat’ın Sorgun ilçesindeki baba ocağına ulaştı.

Son dakika... Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden bir acı haber daha... 6 asker şehit olduŞehidin şehadet haberini, babası Sedat Arslan ve annesi Esengül Arslan’a Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın, Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ve askeri yetkililer verdi. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı. Şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan’ın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.

ELAZIĞ: Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan (22) şehit düştü. Şehidin, Güney Kent Mahallesi’nde ikamet eden ailesine acı haber sağlık ekipleri eşliğinde yetkililer tarafından verildi.

Son dakika... Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden bir acı haber daha... 6 asker şehit olduAilenin yaşadığı ev Türk bayrakları ile donatıldı. Ekiplerin yanı sıra Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'da şehit evine giderek, ailenin yanında oldu.

“VATAN SİZLERE MİNNETTAR” DEDİ, BİR GÜN SONRA KENDİSİ VATAN İÇİN ŞEHİT DÜŞTÜ

Şehit Aslan’ın son whatsapp durumu ise görenleri duygulandı. Şehidin söz konusu durumdaki paylaşımda, 6 şehidin isimlerini tek tek yazarak, "Rabbim şehadetinizi kabul etsin. Vatan sizlere minnettar” yazdığı görüldü. Paylaşımın ardından kendisi de bir gün sonra vatan için şehit düştü.

Haberin Devamı

"OĞLUM ŞEHİT OLDU NE MUTLU BANA"

Şehit haberinin baba ocağına bildirilmesinin ardından şehit babası Mehmet Aslan, sosyal medya üzerinden oğlunun da aralarında olduğu 6 şehidin ismini paylaşarak, "Oğlum şehit oldu ne mutlu bana" ifadelerini kullandı. Paylaşım görenleri duygulandırdı.

MANİSA: Ağrı nüfusuna kayıtlı olan şehit Enis Budak’ın Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden Babası İkram Budak’a acı haberi, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ve beraberindeki protokol tarafından verildi. Haberi alan aile üyeleri büyük üzüntü yaşarken, sağlık görevlileri de ziyarette hazır bulundu. Şehit ailesinin evinin bulunduğu sokağa dev Türk bayrağı asıldı. Şehit haberini duyan aile yakınları da taziye için evin önüne akın etti. Şehit Enis Budak’ın bekar ve 6 kardeş olduğu, annesi İkram Budak’ın da 2 yıl önce hayatını kaybettiği öğrenildi.

Son dakika... Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden bir acı haber daha... 6 asker şehit oldu


ŞEHİDİN SOSYAL MEDYADAKİ SON PAYLAŞIMI

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Enes Budak’ın sosyal medyadaki son paylaşımı, kahramanlığını bir kez daha gözler önüne serdi. Budak, "Cesaret dağında korku rüzgarı esmez aslanlar gibi yaşayan” yazarak fotoğraflarını paylaştı.

ÇORUM: Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz'ın şehadet haberi, Çorum'da yaşayan ailesine verildi. Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada, Kırıkkale'nin Yahşihan ilçe nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz (23) şehit oldu.

Son dakika... Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden bir acı haber daha... 6 asker şehit oldu


Çorum'da yaşayan ailesinin evine gelen Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz, Emniyet Müdürü Arif Pehlivan ve askeri yetkililer, baba Ramazan Yılmaz'a oğlunun şehadet haberini verdi. Yılmaz ailesinin yakınları ve mahalle sakinlerinin önünde toplandıkları şehidin evine ve sokağa Türk bayrağı asıldı. Şehit Yılmaz'ın cenazesi, 24 Aralık pazar günü memleketi Kırıkkale'den kaldırılacak.

GAZİANTEP: Şanlıurfalı Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem'in şahadet haberi Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Eyüpsultan Mahallesi'nde yaşayan ailesine verildi.

Son dakika... Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden bir acı haber daha... 6 asker şehit olduBekar olan ve 7 kardeşi bulunan şehit Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem'in şahadet haberini alan baba Mehmet, anne Ayişe İyem ile kardeşleri ve yakınları gözyaşı döktü.

MARDİN: Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Sözleşmeli Er Cebrail Dündar, şehit oldu.

Son dakika... Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden bir acı haber daha... 6 asker şehit olduŞehidin acı haberi, Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Arıklı Mahallesi, Boyunlu Mezrası’ndaki baba evine ulaştı. Baba evine Türk bayrağı asılırken, şehidin Malatya’da ikamet eden eşine de acı haberin ulaştığı öğrenildi. Şehidin cenazesinin Mardin’de defnedileceği öğrenildi.

BAKMADAN GEÇME!